0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Biz evlenirken eşimin ailesi hiç bişey yapmadı maddi manevi. Olsun dedik biz seviyoruz birbirimizi her şeyi kendimiz yaparız ilerde diye çokça eksikle evledik. Evlendiğimiz ilk haftadan para istemeye başladılar. Biz alınca borç oluyor geri istiyorlar kendileri alıp vermiyorlar. 5 bin 3 bin gidiyo hep. Benim de çok zoruma gidiyor kendimi keriz gibi hissediyorum. Eşim bizim eksiklerimizden önce hep onları düşünüyor. İhtiyaçları da yok ama hep bir paramız yok borcumuz var acıtasyonu. Ne borçları var ne de bir harcamaları bizim üzerimizden geçiniyorlar. Her seferinde kavga etmekten yoruldum. Hoş yine benim dediğim olmuyor kendi kendimi yiyip bitiriyorum. Siz olsaydınız ne tepki verirdiniz yani ben çok mu abartıyorum. 

7 Cevaplar

0 oy
(8,741 puan) tarafından
Esin neden yardım ediyor onlara kendi durumu yokken
tarafından
Kendi durumumuz var ama eşyalarımız eksik kendi evime çöp alamadan onlara gidiyor para
(8,741 puan) tarafından
Sende bol keseden harca kisma kendinden kendi evine yetismeyecegini görünce vazgeçer
-Reklam-
0 oy
(8,800 puan) tarafından
Ben de tepki veririm. Hak eden insanlar olsa ver sonuna kadar derim de bir çöp vermemişler üstüne de ha bire para mı verip durcam 
tarafından
Bir tane kirli halı verdiler inkar etmym gri sandım halıyı yıkattım krem rengiymiş oysaki
(8,800 puan) tarafından
Sjjsgahaj. Ay aman lütfetmişler.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bi gelirleride yokmuda sizden para isteyip duruyorlar 
tarafından
Var emekliler kira yok bişey yok.
(1,634 puan) tarafından
Ozaman sen esini dizginliceksin
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Eşinin akli yokmu o kadarını bı zahmet kendi düşünsun ailesi ona vermiyorsa oda vermesin Kendi eşine çocuğuna baksin önce bazi adamlari anlamıyorum neden evlenmiş peki hayati boyunca aileyle kalip çalışıp onlara verseydi o zamn mevzu para deil ama cidden çok sinirleniyorum ya okuyunca
(4,217 puan) tarafından
Valla aile hayati yaşantısı için insanin birbirine destek olması maddi manevi birbirinin yaninda olmasi gerekir ama bazı adamlar bunu haketmiyor herkese hakketigi gibi davranicaksin o zamn sende ye iç gez giy belki akli başına gelir
tarafından
Hiç bişeyim olmasın ama bana yoksa kimseye olmasın. Haksızlığı kaldıramıyorum. Gezecek parayı yiyecek yer yok küçücük yerdeyim. Netten alışveriş yapıyorum o da bir yere kadar. Çarşı pazar yok ki çıkayım şans
(4,217 puan) tarafından
Kız nerde yasiyon ki çarşı pazar yok
tarafından
Küçük bir ilçede. Hastane dahil hemen her şey için başka ilçeye gitmek zorunda kalıyoruz
(4,217 puan) tarafından
Anladim canim
0 oy
(215 puan) tarafından
Ayyy aynısını ben yaptım. Baba evinde hiç yokluk görmedik kendi işiydi iyi de kazanıyordu. Eşim o kadar maddi durumu yoktu. Neyse evlenecez kirada oturmayalım dedik ev aldık. Sene 2015 ozaman bende eşimde çalışıyor 4 bin lira eve geliyor 3 bin lira kredi ödüyoruz. Kalan ile evi geçindirmeye çalışıyoruz. Gelinlikli, düğün salonuydu  hep en uygun fiyatlısını yaptım. Sonra ben baktım olmuyor 2 işte çalışmaya başladım. Sabah 7 den evde çıkıyordum akşam 10 a kadar. Biz öyle öyle evin borcunu bitirdik araba aldık. Hep borçla. Sonra ben gizliden para biriktirdim eşimden. Sene 2018 o zaman 20 bine yakın biriktirdim. Eşime Sonra dedim. Eşimin çenesi durur mu annesi gile söylemiş. Bir hafta geçmedi abisi aradı başka birinin paraya ihtiyacı varmış borç verebilir miyiz. Kendi için istese belki ama kuzeni için istiyor. Baktım olmuyor tüm parayı çektim biraz bankaya borcumuz vardı arabanın onu kapattım. Gidip arabayı satıp biraz daha yüksek model aldık. Borç bitmiyor hep var ama en azından birikim yaptık. Eşime kalsa sonra sonra alırız diyordu. En sinir olduğum şey eşek gibi çalışıyoruz biriktiriyoruz. Sorsanız biz cimriyiz. Eşimin içkisi yok sigarası yok, kahve hayatı arladaşlarımla çıkayım yiyip içeyimi de yok.( kendisi evcimen). 

O yüzden eşimi hep borca sokarım. Bir borç bitmeden bir daha borçlandırırım harcayamaz kimseye.
tarafından
Ben de o niyetle kredi çektirdim o da gitti şimdi olmayan paranın ödemesini yapıyoruz ne zaman geleceği meçul. Ortada ne eşya ne araba ne de para kaldı bir de üstüne bu şekilde muamele kaldıramıyorum. Ne yapsam sonu hüsran.
0 oy
(15 puan) tarafından
Sonuna kadr haklisin bacim ihtiyaci var durumlari kotu dersin amennaa ama bu sekilde biseye asala cok karsiyim .

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 137 göst.
28 Mart 2024 Aile kategorisinde Nuray0408 (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
18 Aralık 2023 Aile kategorisinde f&A (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 320 göst.
17 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.