0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (1,211 puan) tarafından
Merhaba bayanlar. Benim gibi düşünen ve bu düşünceler içinde boğulan var mı? Biraz uzun olacak ama şuan bile düşünmekten uyuyamıyorum. Belki de bir psikolojik desteğe ihtiyacım vardır bilemiyorum. Kimseyle de paylaşmıyorum. Dünya tatlısı bir kızım var. 20 aylık ama ben onu bu dünyaya getirerek ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Evlat sevmek için bencillik ettim onu dünyaya getirdim düşüncesinden kurtulamıyorum. Bazen diyorum ki ben getirmedim dünyaya Allah gönderdi ben sadece araciyim diyorum ama ikna olamıyorum. Bu yaşıma kadar bu hayattan hiç zevk almadım. Sanki tamamlamam gereken bir görev varmış da onu yapiyormusum gibi. Benim annem babam vefat ettiler mesela. Ya bana birşey olursa fikrinden kurtulamıyorum. Ya savaş çıkarsa,ya kuraklık olursa, ya doğal afetler olursa, ya o olursa ya bu olursa. Ya kızım beni neden dogurdun derse? Ben ne dicem? Kurtulamıyorum bu düşünce beni bitiriyor. Sonra diyorum ki belki ben dogurmasaydim başkasının bebeği olacaktı? Belki kötü anne babaya düşecekti? Sizce psikolojik destek mi almam gerekiyor?

12 Cevaplar

+1 oy
(2,651 puan) tarafından
Anneler olarak hepimiz yavrularımız için çok korkuyoruz çok normal bence ama akışa bırakıp yaşayarak görmek lazım bazı şeyleri
(1,211 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz sanırım da işte kızıma karşı kendimi suçlu hissediyorum
(2,651 puan) tarafından
Yeni çikan her hastalıkta bende aynıyım iyice paranoyak oldum eşimde fazla sakınma neyden korkarsan o başına gelir diyo ki doğru annelik birazda delilik bence herşeyden korkuyorum resmen
(1,211 puan) tarafından
Maalesef ben de aynı dusuncelerden kurtulamiyorum
-Reklam-
+1 oy
(1,771 puan) tarafından
Ben de siz gibi düşüncelerim var fakat benim için en önemli düşünce bana birşey olusa ne yapar degil bu dünyadaki pislik insanlardan nasıl koruyacağım ben yavrumu bu düşünceler yiyip bitiriyor beni 20 aylık benimde oğlum 
(1,211 puan) tarafından
Aynı şey işte. Bana bişey olursa kim koruyacak?
(1,771 puan) tarafından
Rabbim bu düşüncelerden bizi kurtarsin tevekkül Allah bu kaygılarla yasayamiz
+1 oy
tarafından
Yemin ederim aynı şeyi ben hep düşünüyorum benimde bir oğlum var ama bazen düşünüyorum acaba iyimi ettim kötümü ettim diye
+1 oy
(415 puan) tarafından
Bende buna benzer şeyler düşünüyorum hatta hamileyken kız olduğunu öğrendiğimde bu dünyada ya da en azından ülkemizde kadın olmanın zorluklarını bildiğimden buna bile üzülmüştüm.. Her zman şükrediyorum ama bu düşünceler de aklıma geliyor sık sık. 
+1 oy
(704 puan) tarafından
Anksiyete bozukluğu bu durum.Tedavisiz asla gecmez mitlaka destek alın.Bunun boyutu buyur her gecen gun
+1 oy
(914 puan) tarafından
Sen çalıştığın için vicdanen rahat değilsin kızını özlüyorsun tek sorunun bu 
+1 oy
tarafından
bu ksdar kendini skma.. en guxel sekilde de buyutsen o cocuk sana keske beni dogurmasaydin diyecek bunu bil.. destek alabilirsin ama cocugun icin degil kendin mutlu ol.ak icin
0 oy
(5,284 puan) tarafından
Bugün bunu düşündüm bende 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Bence sen annelik duygusunu biraz baskin yaşıyorsun bende bazen düşünürüm çocuk yaparak onları bu kötü dünyaya getirerek haksızlık yaptim diye yani bence herkes bir kere de olsa böyle düşünmüştür ama sonra pişman oluyorum çünkü tabiatimiz gereği zaten doğarız çoğalıriz ve ölürüz dünyanın kanunu bu çok fazla seni zorluyorsa psikolojik destek alabilirsin 
(1,211 puan) tarafından
Gün içinde düşünmüyorum. Çalıştığım için ara ara geliyor aklıma. Genelde kızıma bakınca yada grce yatarken beni rahatsız ediyor bu düşünce
0 oy
tarafından
Bence almalisin
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Eğer gerçekten çok fazla düşünüyorsan normal hayatını engelliyorsa almalısın canım 
(1,211 puan) tarafından
Gün içinde düşünmüyorum. Çalıştığım için ara ara geliyor aklıma. Genelde kızıma bakınca yada grce yatarken beni rahatsız ediyor bu düşünce
(1,937 puan) tarafından
Bu tamamen annelik duygusu canım ama herşeyin fazlası zarardır
(1,211 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(48,531 puan) tarafından
bunların hepsini bende düşünüyorum ailen icin basinsagolsun Allah sabir versin 
(1,211 puan) tarafından
Teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 272 göst.