0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (2,352 puan) tarafından
kizim 1.5 yasinda acaba erkenmi oda ayirmak icin kizim benimle yatiyo bu seferde eşim başka odada yatiyor sizler nasil alistirdiniz cocuklarinizi bide emzik emiyo nasil unutturabilirim emzigi 

20 Cevaplar

0 oy
(3,962 puan) tarafından
2.5 yasinda ki kızım  hala benle uyuyor wc kalksam uyaniyor sabah namazına kalkıyorum bi bakıyorum arkamda emzik konusu bendede var nasil biraktiracaz hakikatten offff yaaa;))
(172 puan) tarafından
Ben siyah bant yapıştırmıştım böcek sanıp emmeyi bıraktı
-Reklam-
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Benim oğlum da bir bucuk yaşında. Yeni ayırdım odasını. Yatak odasıyla yan yana zaten. Ağlasa hemen duyuyorum. Emzik olayını hiç bilmiyorum. Ben de emzik vermeye çalıştım ama emmedi. 
0 oy
(7,596 puan) tarafından
Büyük kızımı 2 buçuk yaşında ama vicdan azabı çeke çeke ayırdım küçük kızımı 2 yaşında oğlum şuan 16 aylık oda 2 yaşına gelince 
0 oy
(11 puan) tarafından
Kendiliğin oldu canım. Birazda mecburiyet artık yatağa sığmıyorduk 3 kişi. Anne yanı beşiğimde kırılınca mecbur kaldım salladım ayağımda yatağında bıraktım sonra alıştı kendi istemiyor artık yanımızda yatmak
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Açıkçası yanınıza alistirmaniz oda ayırma sürecini oldukça zorlaştıran bişey. Yatak odasında yatacaksa bile yanınızda değil kendi yatağında olmayiydi. Sonrasında oda ayırması daha kolay oluyor. İki oğlum var ikisinde de ayırmakta hiçbir sorun yasamadim
(330 puan) tarafından
Ben oglumu hic yanimda yatirmadim ama sutten kestikten sonra gece hep kalkiyor beni yanina cagiriyo onun yatagina gidip yatıyorum. Yatmayip yaninda durunca daha cok agliyo yanima uzan diyo uzaninca sarilip yatiyo ne yaptiysam olmadi bir turlu gece alistiramadim
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bir gün sabah kalktım bugün emziği bırakacağız dedim o günü öğle uykusundan sonra hiç ortaya çıkarmadım gece yatana kadar hiç istemedi görmediği için unuttu gece olunca da memem dedi yok ki anneciğim dedim tekrar istedi ucunu kesmiştim verdim ama ememedi o günü sallayarak uyuttum normalde kendi uyurdu ertesi günü de sadece uyurken istedi yine sallayarak uyuttum 3. cü günü daha istemedi yavaş yavaş değil bir an da kesin. 16 aylık olduğu günü bıraktık biz
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Benim kizizmda emzihini çok severdi ama göz önünde kaldırdım yavaş yavaş sonra sakladım unuttu bıraktı istemedi kızım 17 aylık yatak odamda yatıyor 2.5 yaşına kadarda ayırmayı düşünmüyorum daha çok küçük doktoarda öyle diyorlar anne kokusuna ihtiyaç duyuyorlar güvende kalmak istiyorlar kızım gece kalkiyor yatağından gelip bana sarılıp uyuyor 
0 oy
(48,494 puan) tarafından
yatagi ayıramadik ki odayi ayıralım 
0 oy
tarafından

Kızım 9 aylıktu odasını ayırdım . Telsiz kullanıyorm aynu zamanda yatak odamla çocuk odam yan yana kızım dönse bile sesini duyuyorm . Şuan 2 yaşında emziği geçen ay bıraktık ben çok denedim nırmal bit şekilde bırakmadı canm sirke sürdüm emziğe . Benden emziği 3 kere istedi bir bardağa sirke sürdüm verdim 4. Yü istemeden ben verdim sirke sürüp ağzına aldı fırlattı emziği ben kaç kere dedim alsana alsana die almadı :) her defasnda sen abla oldun büyüdüğün için memen sana acı geliyo anneciim artk emzik yok sen kocaman kız oldun dedim hep kafa sallafı 1 aydır kullanmıyorz . İlk 3 gece çok uyando emziğini aradı 2. Gece biraz daha 3. Gece çok az kalktı 4. Gece emziği aramadı canm

Biraz zorluyo canm kararlı olman lazm ağladıkça yok canm diceksin sen abi oldun abla oldu vs die saçlaronı okşa en fazla 3 güne alışır. Sen kararlı olursan devamı gelir eğer pes edip verirswn bunu aklına kazır bir sonraki bıraktırışında seni çok zorlar nasl olsa vericeksin die 

(3,180 puan) tarafından
Odasına nasıl alıştırdın canım sallayarak mı uyuyordu 9 aylıkken
tarafından
Hayr canm sallayarak uyumuyodu 7. Ayına kadar salladım kolikti kızım 7. Ayda uyku eğitimi verdim . Kızımın yanına uzanıyorm kendisi elimi tutarak uyuyo hala daha aynıdır canm yatağında yanuna uzanıyorm kızım hemen uyuyo . 9. Ayında yere yatak serdim canm ben yerde yattım o beşiğinde yattı 3 gün böyle yaptım , sonra telsizi açtim kendi yatağıma geçtim odalaroöız yan yana zaten her saat başınada alarm kurdum 3 günde böyle yaptm daha sonrada hep ağladığında yanına gttim canm
(3,180 puan) tarafından
Uyku egitimi nasıl verdin canım
tarafından
Salla dur yaprak canm bebepin kaç aylık ? İnsagram kullanıyomusun ? Bir bayan var kendi çocuğuna uyguladığı uyku eğitimine orada paylaşmıştı o da çocuğuna bir yaşında falan vermişti uyku eğitimine öyle hatırlıyorum benim kızım da da onun uygulamış olduğu yöntem işe yaradı istersen eğer ismini verebilirim oradan bakabilirsin
(3,180 puan) tarafından
9 aylık canım oğlum salla dır nasol oluyor yok canım instagram
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Bu dönem sene başında kreşe başladı yaklaşık 2 buçuk yas civarı. Kreşe başladığından gün kendi yatağında yatırmaya başladım. 1 2 hafta neredeyse her gece uyanıp beni çağırdı onunla yattım. Artık düzeldi çok şükür. Nadiren geceler dışında deliksiz uyuyor sabah bizden erken uyanirsa da sesleniyor anneee sabah oldu diye. :D yatağından çıkıp yanımıza da gelmiyor sıpa <3

0 oy
(554 puan) tarafından
8 aylıkken ayırdım canım ilk iki gün sürekli odasına gittim geldim sonra ikimiz de alıstık. 26 27 aylık arası kızım emziği bıraktıtamadım. Uyurken alıyor agzına uyuyunca atıyor ağzından
(3,180 puan) tarafından
Canım 8 aylıkken nasıl uyuyordu sallayarak mı yatagı nasıldı odas6nfs
0 oy
(3,812 puan) tarafından
20 aylık ayırdım bı de besıkte değil artık bazada yatıyor cok rahat uyuyor maşallah. Sık sık uyanır, sık olmasa da illakı sabah ortamızda uyanırdık. Şimdi kalkacagı saatte uyanıyor. 
(3,180 puan) tarafından
Baza dan düşmüyor mu canım
0 oy
tarafından
Siz 1 buçul diyorsunuz ben 19 gün önce doğum yaptım ve odası ayrı yanıma almadım hiç beşiği odasıns kırdurdum ilerde uğraşmayım diye seside rahat duyuyorum odalar yan yana
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Hiç zor olmadı çnkü doğduğundan beri odası ayrı. İlk zamanlar uyku sorunu çktu eşim vardiyalı çalşyo dye Bn kızmn odasnda yattm beşk ve anne yatağı var dha snra uyku süresi uzayınca Bn yatk odamda uyudum onda hep söyledm ben yan odadym sesini hep duyarım dye uyutmdn tekrarladım 9. Aydan itibaren böyle alştrdm şuan 2 yaşnda uyannca kndi kalkr çıkr odasndan eğr gce üstmü örtemzse yda acıkırsa seslenir anne gel Bi diye 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
2 yaşından sonra ayırdık sanırım ama odasına çok hevesliydi o yüzden biraz kolay sanki 
0 oy
tarafından
Oğlum 10 aylık, 5 aylık ayırdım odasını. Hiç yanımda yatırmadım, yeni doğduğunda bile emzirir beşiğine koyardım. 
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Hem yatak hem oda aynı anda zor olur ayırması. Önce sizin odada kendi yataginda yatsın. Ona alışsın bir süre vakit geçsin. Sonra diğer odaya geçirirsin. Teoride bu böyle ama oğlum hala bizim odamizda yatıyor. 2.5 yaşında. Kendi yatağında yatar doğduğundan beri. Şimdi kardeşi olacak. Kardeşiyle birlikte yine bir süre aynı odada uyuruz. Sonra ikisini birlikte diğer odaya geçiririm inşallah diye düşünüyorum 
0 oy
tarafından

Erken mi derken:D

Ben vicdansızim galiba. Millete bakıyorum bir vicdan azaplari oda ayırırken. Ben hiç vicdan azabı çekmedim sanki uzaya gitmiyoxya. Yan odamda. İki kapıda ağzına kadar açikti zaten. Annelik hissi hık dese duyuyorsun zaten. 

11aylikken ayırdım. Keşke daha öncede ayirsaymisim. Uykusu daha uzadı. Önceden bizim horlama dönme sesimize bile uyaniyordu. Sonra daha güzel oldu

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben 11.5 aylikken ayirdim soyle oldu biraz sans eseri. Simdi biz ev tasidik yeni evde de ufacik bi oda vardi bide ev merkezi sistem dogalgaz derdi yok nasilsa yeni eve alistirmaya caliscaz diye odasini da ayirdik gece beslenmesini de o zaman kestim oda sans eseri oldu bir kac kez alarmi duymadim uyuyuyakaldik zaten gece iki kez emerdi ondan sonra unuttu onu da 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 162 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 519 göst.
13 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 337 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeynep bzkrt (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 128 göst.