0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (142 puan) tarafından
Merak ettim 10ayin sonlarinda yürümeye basladi yarin 1yasi dolacak nezaman disarda kendi guveniyle yürüdü 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
15 aydan selam biraksam kendisi geçecek karşıya 
(142 puan) tarafından
Oh maşallah tabi yazda oyle dimi kış olunca kiyafetleri agir olur yürümeyi zorlastirir diye düşünüyorum
tarafından
Kışın pek arabasından şu aşamada cikarmamaya calsiiyorum
(142 puan) tarafından
Evet soguk ama arabasinda asla oturmaz illa ki hareket etmeli
-Reklam-
0 oy
tarafından
10 aylik yurudu 

12-13 aylikti dissrida kendisi yuruyordu 
(142 puan) tarafından
Yaz kış fark ediyormu acaba kiyafetler agir olunca
tarafından
Ayakkabi farkedebilir bence kislik botlar daha agir cunku
(142 puan) tarafından
Evet bot da var unutmusum onu
tarafından
Tam denge kurmalari zaman aliyor cok takilma oyle bugun yurudu yarin hemen dengesini sagladi olmuyor biraz zaman aliyor hic takma kafana o da yapar biraz daha yurumeyi gelistirince
(142 puan) tarafından
Doğru diyorsun teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(914 puan) tarafından
Sıpa şuan 14aylik evde habire hoplaya zıplaya yürüyor düşüyor yani dışarda elini tutuyorum öyle çok güzel yürüyor ama evde sürekli düşüyor 
(142 puan) tarafından
Maşallah ♥️ teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(4,298 puan) tarafından
Anneye bagli birazda. Pimpiriklenip duser diye korkunca. Cckda kendine guvenmio. Ben birakirdim  esim 2 yasinda  kiza dusecek diye korkar kollardi. Benle yururken ozgurdu kendine guveneren 11 bcuuk aylik yurudu 13 ayda komple bagimsiz rahatdi. Babasiyla 2 yasindayken bile korkardi cunku esim pimpiriklenip korkuodu ccguda korkutuodu
(142 puan) tarafından
Ben cok pimpirikli degilim aslinda korkuyorum dogru o aglamasi içimi acıtır dayanamam
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Bizde on buçuk aylik yürüdük yaşına girdi şimdi geçen markete gittik tutamadım vallahi arabaya koyiyorum ağlıyor yurucekmis
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Oglum yaşı gelmeden adım atmaya başladı yasinda yürüyodu 13 14 aylıkken falan disarda rahat yürüyodu yaza denk gelmişti kızım 14 aylıkken yürümeye başladı şuan 17 aylik disarda hala yürümekte zorlaniyo monttan ayakkabidan  kiyafeti sormussun o yuzden detay vereyim dedim :D

(142 puan) tarafından
♥️ teşekkür ederim :⁠-⁠D:⁠-⁠D
0 oy
(5,953 puan) tarafından
11 aylik yurudu 13 aylikken kendinden emin yürüdü 17 duan mahsallah erkek adam gibi dolasiyor kendinden emin 
0 oy
tarafından
Ben bıraktım hemen yürüdü canım tanı önce kapı girişleri ve bahçeler de bıraktım sona kendi kendine on gün surmedi
0 oy
(1,043 puan) tarafından
13 aylık süründü 

14 aylık tamamen bağımsız yürüdü

16 aylık olana kadar hep evde yürüdü asla dışarda yürümek istemiyordu hem kalabalık sevmiyor hemde sağa sola gidiyordu 

1 aydır gözlük kullanıyoruz şimdi hiç kucak ıstemiyor

Özetle ılk başlarda dengesız yürümesi normal dedıler ama çocuk net göremediği için istemiyormuş 
(142 puan) tarafından
Neden net görmüyor ailede varmi
Mesela benim gözlerim uzagi gormez ondan sordum yalnis anlamayin kizimda da olma ihtimalini düşündüm
(1,043 puan) tarafından
Benim be kardeşimin bozuk ben oğlumda zaten beklıyordum 6 aylıkken götürdüm devlet hastahanesinde 9.5 numara gözlük vercez dedi ben ona inanmayıp özele götürdüm takip altında dursun gözlüğe gerek yok dedı 10 aylıkken götürdüm yine sorum yok dedı sonra gözde baya kayma başladı farkedilir şekildeydi geçen ay tekrar özele götürdüm gözlük başladılar +hipermetrop varmış kayma yokmuş o kayma da burum tam oturmadığı içinmiş
0 oy
tarafından
Tam bir yaşına gireceği gün yürüdü şimdi dışarıda elini tutmadım zaman koştuğu zaman düşüyor sadece şuan 16aylik
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Kendi kendine kalktigi zmaan disarda rahatça yürüdü düşmeden 
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Ya benm oglumda 1 yasinda ayakta bile durmuyor daha acaba sorunmu var diye aklimi kurcaliyor
(142 puan) tarafından
18aya kadar normal belki yarın yürür belli olmaz⁹
(2,013 puan) tarafından
Ayakta hic durmuyor bile ama
0 oy
tarafından
Dışarda yürüyordu . Ama ayakkabıyla yürümüyordu . Ayakkabıyla evde bile yürümüyordu . Düğüne gittik orda bizden kaçtı  yürüdü 
0 oy
(3,057 puan) tarafından
Kızım 13 aylıktı tam yürüdü 15 aylıkken bayağı gidiyoru oğlum 14 aylık evde gidiyor da dışarda güvenemedim çok düşüyor ve ağzına bişeyler alıyor
0 oy
(2,802 puan) tarafından
10 aylık yürüdü 1 yaşından sonra dışarıda da yürümeye başladı :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
17naylık koşuyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 98 göst.
14 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Arya455 (175 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 447 göst.
30 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 159 göst.