0 oy
1,546 göst.
Diğer kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Ablalarım, kardeşlerim bir konuda çıkmaza girdim sizin fikirlerinize ihtiyacım var ben 10 Ay önce doğum yaptım bebeğim emmedi sütüm vardı ama emziremedim işte beceremedim daha sonra sütüm kesildi benden 4 Ay sonra görümcem doğurdu onun bebeği emiyordu eşim kaynanam falan bazen gorumcen bebeğine süt versin dedi ben asla kabul etmedim istemedim bebeğim benden soğur diye korktum galiba her neyse 24 ocakta benim doğum günümdü kaynanam ve görümcem sürpriz yapıp gelmişler otururken bir konu geçti eşim de görümcemin kızı ve benim kızım için süt kardes oldular onlar dedi tabi ben anladım o ara kaynanam lafı değiştirdi bende öyle bir şey yaptıysa da artık ne yapıyım öldürecek değilim ya diyip asla tek kelime etmedim 26 ocakta annemin doğum günü için sürpriz yapalım diyip çıktık yola gelirken tekrar konu açıldı bende neden bana sormadın ben istemiyorum demiştim dedim aramızda kavga çıktı arabada bir yerlere vurdu bana vurucaktı zor tuttu kendini evin önüne gelince de annem babam kapıda bizi karşılamaya çıktılar ben eşime gelme sen git eşyalarımı bizimkilere alır dedim ama bir anda aldı her şeyimizi kapının önüne fırlatıp attı sonra arabaya bindi inmesek bizi atacaktı belki de şimdi annemin babamın yanındayım gitmeyi asla istemiyorum babam aramızı yapmaya çalışıyor eşim bir kaç gün kafasını dinlesin demiş annem de bitecekse bitsin benim kızımı çöp gibi atamaz öyle diyor ne yapıyım bilemedim benim yerimde olsanız tavrınız ne olurdu uzun oldu hakkınızı helal edin 

29 Cevaplar

+2 oy
(4,860 puan) tarafından
Ben olsam dönmezdim.. 
(1,070 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bende asla dönmek istemiyorum ne aradı ne sordu ailesi bile bir kere aramadı beni babama demek ki istenmiyorum baba gönderme beni dedim o da istemezsen gitme kızım diyor ailem arkamda sadece kızım için üzülüyorum
(1,307 puan) tarafından
Hiç üzülme bacım kızın içinde daha sağlıklı olur bu bence ailende arkandaysa dönme sahipsz değilsn sen
(1,070 puan) tarafından
Beni kendi bıraktı çok şükür kendi meslegimde var kızıma aslanlar gibi bakarım ama çok zoruma gidiyor daha yani ne biliyim istemiyor demek ki
(4,860 puan) tarafından
Kızın öyle bir babayla büyüyeceğine senin gibi güçlü bir anneyle büyüse inan daha mutlu olur
(1,307 puan) tarafından
Tamam mesleğin de var mş daha ne o ole kendine ne sanıyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Arabada olup bıtmıs bırsey ıcın aylar sonra nasıl tartısıp bu noktaya gelebıldınız o kadar sakın bır konusmada boyle arabadan esya atmalar falan olmazdı baya bır yükselmıs olmalısınız ama her ne olursa olsun o sekılde atması falan aılene cok buyuk saygısızlık hadi senı gectım aranızda halledersiniz basbasa olsa ama aılenın evinin onunde yanı ben olsam bu noktaya gelmısse bır sure gitmezdim babamda neyıne zorluyor cık karsısına de fazla mı geldık baba bır torunun bır ben de annem kadar olamadın de bıraz burnu surtsun sen annene sahip cık helal olsun ne guzel duruyor yanında
(1,070 puan) tarafından
Yani gel konuşalım neden böyle oldu dedi eşime o hep iyilikle yaklaşmaya çalışıyor bana yaptığı çoğu şeyi bilmiyor annem bildigi için böyle davranıyor
tarafından
Anladım canım hakkınızda hayırlısı tabı ama ne olursa olsun aılenın yanında onu yapması alın kızını der gıbı atıp gıtmesı nerden tutsan elinde kalır o yuzden burnu surtmelı
(1,070 puan) tarafından
Ben bitirmek istiyorum babam gel dedi gelmedi sözde babamdan korkmuş
tarafından
Bırak babanda konusmasın sende bır sure kafanı dinle bitirmek konusunda da acele etme hemen cocugun var bak sakınle sın bır neler neler oluyor da ınsanlar barısıyor
(1,070 puan) tarafından
Çocuğumun iyiliği için dönmek istemiyorum zaten
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ay cok üzüldüm 
(1,070 puan) tarafından
Kendimi o kadar kötü hissediyorum ki
0 oy
(155 puan) tarafından
Senden gizli mi sütü vermişler gorumcenin 
(1,070 puan) tarafından
Evet benim haberim olmadan vermişler bende istemiyordum neden verdiniz dedim ve bu hale geldik
(9,247 puan) tarafından
Belki de iyi oldu vermeleri asla ewlenemezler ay nebilim dedim başka yönden bakim ama beceremedim
(1,070 puan) tarafından
İkisi de kız zaten yok en iyisi bitirmek attı beni çünkü istemedi ben gururuma yediremiyorum bunu
(9,247 puan) tarafından
Çok haklısın
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çok üzüldüm mecbur kalinmadigi sürece süt kardeşliğe karşıyım ileride ne olur bilinmez heleki gizli saklı yapmak nedir eşinin bu davranışı hiç hoş değil bırak diyemem öyle bırak demek uzaktan kolay ama iyi bı ders ver canm 
(1,070 puan) tarafından
Ne yapmalıyım inan bilmiyorum
(1,279 puan) tarafından
Normalde eşin nasıl biriyse ona göre davran gülüm bugün bı yuvayı yıkmak çok kolay ama kurmak çok zor bide ne güzel bi kızın var iyi düşün ani karar verme
(1,070 puan) tarafından
Çok düşünüyorum inan ama eşimin bir sürü huyu var 5 yaşındaki çocuk gibi
(1,279 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hakkınızda hayırlısi gülüm sinirleyken hareket etme
(1,070 puan) tarafından
Sinirim geçti şu an daha iyiyim ama asla onunla aynı evde olmak istemiyorum
0 oy
(7,167 puan) tarafından
Görümcen ne tür bir apt.al gizli saklı süt kardeş yapıyor ben olsam hakkımı helal etmezdim yüzüne de derdm  . Acaba senin çocuğuna süt verirken kocasından rıza aldı mı ? Zira almadı ise yarın ahirette memelerinden asılacak haberi olsun . Ya da olmasin neyse banane fettan karı..
(1,070 puan) tarafından
Ben hiç bir şey diyemiyorum artık o kadar bunaldım ki bunlardan
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ya herşeyi geçtim bu olayların ailenin gözu önünde olmasına çok üzüldüm ilerde belki sen unutursun da ailen hiç birzamn unutmaz 
(1,070 puan) tarafından
Bende unutamam resmen kızıyla beni bıraktı
0 oy
(119,007 puan) tarafından
annen arkandaysa donme bi sure
(1,070 puan) tarafından
Dönmeyi düşünmüyorum gerekirse bitiricem
0 oy
(4,063 puan) tarafından
Her bebek emmek zorundami ya ma.lmi bunlar  ne bo.kuma emziriomusnkingorumcen. Asil esinin kardesine tepki koymasi gerekirken bide seni o hale sokmus. Hey allhim akil gikir ver ya
(1,070 puan) tarafından
Ben onların gözünde bir hiçim söylediğimin hic bir kıymeti yok
(134 puan) tarafından
Yaw emmeye bebe emmez ben iki çocuk büyüttüm gayette sütüm vardı emmediler ne yapamlım yani emmeye çocuga birşey mi oluyor emzireninde çocugu hasta oluyor emzirmeyeninde senin rızan olmadan süt verilmesi onların günahı vebali üzülme ha eşine gelince insan dışı bir hareket kuzum ne yık yuvanın diyebilirim ne de o adamla yaşa derim dört duvarın içini bilen sensin Rabbim en hayırlı kapıyı açıpsın inşallah
(1,070 puan) tarafından
Zamana bırakmak en iyisi olucak
0 oy
(914 puan) tarafından
Şimdi her şeyi bırak süt hakki babanindir, senin sütun yetmediği olmadığı halde öncelik mama değil süt annedir. Eşin de bu süt anneyi temin etme bedelini parasını vermek zorundadır. Yani kalkip ben izin vermiyordum neden kardeşin emzirdi diye hesap soramazsin. Allâh ın koyduğu kural ve kaide budur. 
(1,824 puan) tarafından
Valla sana saygısı yok anneliğinr saygısı yok babaya anaya da yok eee kuzum nasıl gider hu evlilik yazık değil mi sana? He boşan demiyorum diyemem maddi manevi durumunu bilemem ama dönme süresi ne olur bilmiyorum ama dönme yani yazık sana
(914 puan) tarafından
Sürekli mobbing uygulayan bir eşe ruhen kimse dayanamaz seni arayıp sormadikça kesinlikle iletişim kurma kendisiyle. Ailen de arkanda evvelAllâh.
(1,070 puan) tarafından
Annem babam erkek kardeşim gitme istediğin kadar kal diyorlar ne benim ne de kızımın bir isteğini ihtiyacını karşılamaktan çekinmezler benim de kendi mesleğim var çalışır aslanlar gibi büyütürüm kızımı tek korkum ileride baba eksikliğini yaşar mı diye
(914 puan) tarafından
Annesi babasi defalarca ayrılmış bir çocukluk dönemim olduğu için şunu söyleyebilirim ki babam sürekli annemle barışmak isterdi ama annemin güveni kalmadığı için babama dönmezdi talepleri istekleri olurdu ve ben sürekli neden barışmiyorsun diye annemi suçlardım ve yaşım 6-8 12hep bu yaşlarda ayrilip barıştılar ama şöyle bi avantajın var erken yaşta ayrilman onun hayat duzenini öyle olusturacak eğer devam edersen yine eşinle gecinemeyeceksin ve kızının yaşı ilerlemiş olduğu için hep ikinizi bir arada gördüğü için ayrilmanizi asla kabullenmeyecek ve seni suçlayacak.
(1,070 puan) tarafından
Geri dönsem her şeyden önce nasıl birbirimizin yüzüne bakarız diyorum annem zaten kendisinden haz etmiyor mutlu olmadığımız bir evde kızımıza nasıl güzel bir hayat sunarız çok zormuş çok bir anda bitirmek daha kolay olucak Sanırım
0 oy
(1,824 puan) tarafından
O görümceti dövmek lazım da neyse ailen arkanda madem bırak kalsın anana babana saygısızlık her şeyi geçtim o anne baba ne kadar üzüldü seni o halde görünce düşünemiyorum ya onlar için dönme 
(1,070 puan) tarafından
Kandil gecesi annemin doğum günü güzel geçecek derken zehir oldu işte annemde babamda istediğin kadar kal diyor
0 oy
(7,122 puan) tarafından
Objektif anlatmışsın  aslında olan olmuş evet . En korktuğum şey eşim araba kullanirken tartışmak hem onun canı hem benimmhem çocuklarınin canı var sonuçta o an sinirden gözü görmez bak bir yere vurdu demişsin o çok kötü olmuş keşke qnnenlere geçince konussaydi. Neyse olan olmuş ama konuşmayı dene belliki arada başka şeylerde girmiş konu olarak ben öyle hissettim halledebilir seylerse eşini en iyi sen tanırsın . Evet yaptıkları çok çirkin ben gizli yapanlarla konuşmazdim bir daha . Sen otur tart biç ölç kararini al net ol gitme konusunda da kalma konusunda da . Esyalarida hem kaza yapmış onun siniri hem tartışma siniri o yüzdendir 
tarafından
kız kaza falan yok uykun mu geldı :D arabanın ıcınde gögüse direksiyona falan buröus sınırden sanırım arabayı carpma yok
(7,122 puan) tarafından
Uyku neydi yağmur uyku ne demek :) emek miydi uyku uyku sevgi miydi yoksa bir hay.van miydi neydi o ya ney:):):)
(1,070 puan) tarafından
Kaza değil arabada sağa sola vurdu boynuma vurdu eşim ailesinin lafına çok bakar onlar öl dese ölür beni hiç savunmaz korumaz biz varız yokuz onun için farketmiyor ben bıktım artık kendisinden
(7,122 puan) tarafından
Ay biktiysan gitme boşver.

Çocuğun var mi
(1,070 puan) tarafından
10 aylık bir kızım var
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bu erkekler kendilerini ne saniyolar
(1,070 puan) tarafından
Benim ki bir b.k zannediyor o kesin
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Eşin tam anacı tiplerden belliki yarayisli bişey vermiş olsalar bile sen hayır demişsin annesi sensin senden izinsiz beremezler bir suçlu birde üste çıkıyor ya işte kötü niyet yoktu kusura bakma aşkım dese tamam diycektin belkide birde seni kapıya atıyor ben olsam uzun süre dönmem 
(1,070 puan) tarafından
Bende dönmeyi düşünmüyorum
0 oy
tarafından
Eşinin tavrı öyle yapması çok yanlış onu tamamen ayrı tutuyorum. Ama süt kardeş konusunu abartmissin sanki. Kötü birşey değilki benim 3 süt kardeşim var mesela yerleri ayrıdır 
(1,070 puan) tarafından
Benim de var ben sadece benden habersiz gizlice yapmasına kızıyorum benim hiç mi söz hakkım yok
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Keşke öğrendiğin an tepki verseydin. Aslında haklısın ama 10 aydır aklın neredeydi derler. Yok yere tartışma çıkarmış gibi olmuş. Tartışma anında bu tarz şeyler olabilir hoş değil ama bence yine de boşanma nedeni eve geri dönmeme nedeni değil 
(1,070 puan) tarafından
Ben bunu yeni öğrendim 10 ay önce öğrensem o zaman söylerdim zaten tartışma çıkarma taraftarı değilim sadece eşim beni kışkırtıyor benden gizli böyle bir şey yapması hoş mu soruyorum
(1,270 puan) tarafından
Canım benim tabi ki hoş değil sen haklısın. Ben de tartışma çıkarırdim ortalığı yikardim ama öğrendiğim an çıkarırdim. Öğrenip üstünden zaman geçip o zaman içerisinde eşime vakit geçirdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi davrandiktan sonra değil. Aranız iyi ki sürpriz yapmak için gidiyorsunuz o sırada söylemen hoş olmamış konuşarak doğru yol bulumur bence
(1,070 puan) tarafından
Ben zaten hiç bir şey demeyecektim kendisi bana diyor ki süt kardeş oldular ne yapsaydım izin vermiyordun ben çocuğumun iyiliğini düşündüm anne sütü alsın istedim dedi niye bana söylemedin dedim sadece bunu bilmeyi de mi haketmedim
0 oy
(955 puan) tarafından
Bence gitme ve bı sure sessiz kal tek kelime yazma senin naptigjni bile bilmesin 
(1,070 puan) tarafından
Gitmeyi düşünmüyorum yazmıyorum da aramıyorum da kızımızı babama soruyormuş ne yapıyor diye bende baba sakın cevap verme bırak dedim ne hali varsa görsün bizi atan adamla işim olmaz
(955 puan) tarafından
Baban da cvp vermesin aynen canım kendilerini bulunmaz Hint kumaşı sanio bu erkek milleti evlilikte saygı öncelik gelmeli . Alırken boyun bükerler aldıktan sonra da yüze bakmazlar  . Rabbim ıslah etsin. İnsan kaybedince anlamaamalı kıymeti ama anladığı dilden konuşmak gerekio bazen ne yazikki
(1,070 puan) tarafından
Aynen öyle burnu sürtsün istiyorum belki düzelir hoş düzelmezse de kendi bilir
0 oy
(331 puan) tarafından
Görümcenin kızıyla süt kardeş oldular mı dedi ve senin haberin yok bundan yemin ederim başıma ağrılar girdi o evi başlarına yıkardım 
(1,070 puan) tarafından
Aynen öyle oldu hakkımı asla helal etmiyorum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim çocuğumu kimse emziremez izinde vermem süt içmedi diye ölecek değil ki mama ile büyüttüm sorunda yapmadım senin sütün varken emzirme eğitimi ücretsiz hastanelerden alabilir yada youtubedan bakabilirdin diğerine gelince onlar konuyu açınca hesap sorup siz kimsiniz diyecektin sonrası üzerinden zaman geçip ailene giderken eşine hesap sorman yersiz olmuş eşinin ailenin karşısındaki aşağılayıcı tavrıda hoş değil gitmemelisin bencede
(1,070 puan) tarafından
Daha önce bilseydim hepsine hesap sorardım valla ne desem bilemiyorum
(6,441 puan) tarafından
Üzülme canım düzelir inşallah bi yokluğunu hissetsin bakalım
0 oy
(12,796 puan) tarafından
Ayağıma gelip yalvarmadığı özür dilemediği sürece dönmem Annen çok haklı 
(1,070 puan) tarafından
Bende dönmeyi düşünmüyorum

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 264 göst.