0 oy
762 göst.
Aile kategorisinde (229 puan) tarafından
Geçende post açmıştım hamileyim düşük riskim var bir kaybım var bebeğim hiç yok annem geldi yanımda kalıyor ama ertesi gün gidecek şükğr daha iyim ama hala ağrılarım devam ediyor neyse... Kandilde annemin zoruyla kaynanaöı aradım konuştuk nasılsın dedi iyim dedim hiç bozuntuya vermedim annemle konuşmak istedi annem tlf aldı hoş beş sohbetten somra annem kaynanama ağrıları var ayalta duramıyor bende gidicem çocukların okulu var yoksa dururum ama içim hiç rahat değil kaynanam dediği laf komşulara söyle ara sıra yanına gelsin falan sinirden patladım o ara annemde ben hiç komşusunu falan görmedim komşuyla olacak iş değil dedi sen gelsen biraz da sen dursan en azından şu bir ayı atlasın daha iyi olur dedi kaynanamda diğer oğlunun çocuğuna bakıyor onu bahane ediyor buda bu çocuk var ona nasıl olacak kim bakacak işte yok uzun sen kızı da al gel annemde yola çıkamaz dedi neyse oyle kapandı kayınbabamı aradım kandilini kutladım bana ben kaynananı göndericem dedi tamam dedim bugün de kaynanam aradı bana yoe diyor ki belim iki gündür çok fena yürüyemiyorum (ama gezme den geri kalmaz) işte küçük oğlu okul tatile girmiş gelmiş o yalnız mış (oğlu 22 yalında ve sabah gider gece eve gelir evle alakası yok ki evde kayınbabam yemek yapıyor genelde) sonra torunu yine bahane etti sanki benimki ne olcaksa işte diyor şuabatın sonuna doğru oğlu gidiyormuş okul başlarmışda üniversite yani başka şehirde o sıraya kadar ben iyi olur muşum çok kötü olursam gelirmiş.. Öyle zoruma gitti ki gelmeyecek kötü olsamda gelmez yine anneö koşar gelir eşim ağzını açıp bir şey demiyor zoruma gidiyor. Ben bunu eşime nasıl anlatıyım inandırayım ya da ailesine o tepkisini göstersin ve kaynanaya nasıl bi ders vermeli ağız payo vermeli yardımcı olun lütfen 

26 Cevaplar

0 oy
(1,557 puan) tarafından
İki düşük yapmış üçüncü hamileliğinde de dokuz ay yatmış biri olarak söylüyorum riskinden dolayı seni çok iyi anlıyorum Allah kaynananın kalbine iyilik versin inşallah evladın sana tutunur sakın kalkma iş vs yapma bırak ev pis kalsın elbet temizlenir ye iç yat canım 
(229 puan) tarafından
Eşimin bu konuda beni desteklemesini istiyorum canım gelmesin zaten istemiyorum ama eşim normalmiş gibi davranıyor ona sinir oluyorum annem kaç gündür yanımda kadın mahvoldu üstelik sinir sıkılması var fıtığı var bir iki dk elinde bir tabak bile tutamaz eşim kıymet bilmiyor bana o konuda hiç sahip çıkamıyor benim amacım onu nasıl inandırmam gerekli
-Reklam-
0 oy
tarafından
Diğer postunu da okumuştum yorum yapmadım ama buna dayanamıcam artık canım ben sen belanı mı arıyorsun bırak gelmesin ya ben de riskli gebelik geçirdim kimseyi de çağırmadım 9 ay yattım yemeği eşim canı isterse yaptı istemezse dışardan söyledik temizliği de canı isterse sildi süpürdü istemezse pis kaldı en azından kafam rahattı valla namazlarımı bile oturduğum yerden kılıyordum secdeye gitmek bile yasaktı elhamdülillah bi şekilde geçti gitti şimdi bebeğim yanımda uyuyor haftaya 1 yaşına gircek şükürler olsun sen de bırak Allah aşkına kendine dert ettiğin şeye bak 
(229 puan) tarafından
Beladan değil kız niye anlamıyosunuz adamı eşek yerine koyuyor benim annemede yazık değil mi kadın hasta haliyle başımı bekledi iki çocukla eşim kıymet bilmiyor ayrıca eşimi annensinin bu yaptığına en azından tepki göstersin ki bide tedaviyle hamile kalmışım normal yolla değil hiç çocuk yok diğer düşükte ben ölümden döndüm
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim kaynana doguma  geldi 15 gun lafini etti dedi emeklerime yazik  halbuki hic yatmadim 1 gun bile yatmadim  ohalde kakip tatli yaptim  yemek yaptim temizlik yaptim ben kendine baktim ona ragmen bana laf vurdu valla hayir yok bunlardan en iyisi parayla temizlik  yemek yaptiracan
(229 puan) tarafından
Orası öyle canım bende diğer gebelikte yanında kaldım kayananın tedaviyle olmuş bide sürekli uzandım diğer eltime teşefon açıyor işte bi tane bardak kaldırmıyor ağrım oluyordu inanmıyorlardı
0 oy
(158 puan) tarafından
Boşver canım npacaksin kaynanani yatarak geçir bir ayı eşin yapsın yemekleri  felan birbirinize sahip çıkın kimseye ihtiyaç duymayın boşver.
(229 puan) tarafından
Eşim çok anneci o yüzden tepki göstersin istiyorum oda desin ölmez saolsun kaynanam geldi karımın durumu ortada senin sadeve bi çocupun tok bende varım desin gelmiyorsan da ben eşime çok iyi bakarım diyebilsin amacım o
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Gelmese daha iyi . Gelib seni snerlindercek emin ol
(229 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Gelmek zorunda değil ki hem diğer toruna bakıyormuş. Bence eşinin annesine laf söylemesi için bu kadar istekli olma. Annesidir sonuçta illa araları mı bozulsun? İstemeyen insani sen neden ısrarla istiyorsun. Ben anneme de söyletmem eşime de söyletmem. Durum ortada isterse gelir ki dediğim gibi zorunda değil. Onsuz daha rahat edersin. Ben de riskli gebelik yaşadım sürekli yattım, annem geldi kaldı. Gelemeseydi de eşim gelince yemeğimi yapardı, ben gündüz kalkar alır yerdim. 
(229 puan) tarafından
Arası bozulsun değil torunuysa bendeki de torunu olacak ayrıca o torunu pkula gidiyor gelmşyor bile eve yalandan yapıyor sevmeye sıra gelince sevecek ama

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 642 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 326 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu

379,797 soru

11,368,981 cevap