0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından

Kizlar ben gene taşiniyorum :D ankaralilar bilir yukseltepeyi biraz uzak düşüyor bazi yerlere o yuzden o evimi kiraya verip doğup büyüdüğüm mahalleye aileme yakin yere tekrar geldim. Anneannem teyzem yengem kuzenlerim 1 arka sokağimda annemde yurumeyle 4 dakika uzağimda ve ankaranin tam ortasindayim hersey elimin altinda konum olarak harika bi yer. Ama gel gör ki binalar en az 20 senelik eski ve giderlerinde sorun var. Aslinda hiç taşinmak istemiyorum ama şuan en ust kattayim ve asansor yok bel fitiği çikti bende 4. Kata kadar bi elimde cocuk bi elimde posetlerle cikarken anam ağliyo dediğin gibi hic tasinmak istemiyorum bu mahalleden hem ailem burda hemde düz ayak hersey cok yakin ama burda ev yok satilik hep kiralik ve kirada oturmak istemiyorum şimdi sorum şu. Mantik çerçevesinde düşününce hangisi mantikli ? 

Çok şükür 2 evimiz var 2 evi satip 1 ev almak mi yoksa 1ini satip 1 ev almak mi ? 

Eger ikisinide satarsak herhangi bir şekilde borca falan girmiyoruz ama eger birini satarsak 50bin kadar açik kaliyor onuda bileziklerimi bozdurcam. 

Ben iksini satmak istemiyorum en azindan birini satip biri durursa ordan kira parasi geliyor. Sizce hangisi daha mantikli olur 

18 Cevaplar

0 oy
(1,575 puan) tarafından
İkisini de satmaya gerek yok bence çoluk çocuk büyüyecek dursun biri 
(1,403 puan) tarafından
Deme bende öyle dusunuyorum ama iksinide satarsam çok guzel bi ev buldum oraya taşinabiliyorum :D
-Reklam-
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Bilezik dediğin nedir ki. Yine alınır. Ama ev almak çok zor. Hem de ileride daha da zorlaşacak. O yüzden bir evi satıp bilezikleri de bozdurup 1 ev alin. Diğerinin kirası zaten sana yakında bir sürü bilezik kazandırır. 
(1,403 puan) tarafından
İnan sorun bilezik degil zaten alitini sevmem cok nadir takarim ki dediğin gibi kira paralari benim yani bana geliyo altin alirim sorun degil sorun şu eger ikisini satarsak cok sevdiğim ve begendiğim bi siteden daire alabiliyoruz :D
(15,183 puan) tarafından
Yani bilemedim. Şimdilik burdan bir ev alsanız.
İlerjdr  daha üstüne koysanız zamsnla yine güzel ev alırsınız ya. Ben cesaret edemezdim sanjrjm o kadarına
0 oy
(1,248 puan) tarafından
İkisinide satmmam :))
(1,403 puan) tarafından
E evi nasil alicam kiz o zaman :D
(600 puan) tarafından
Kredi çek kiradan gelen paraları da krediye ver böylelikle 3 ev olur :D
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Bence alma imkanında varmışken 1 ni satıp almak daha mantıklı ama binası güzel yeni yapı olsun dersen 2 sini satıp almak daha iyi olur
(1,403 puan) tarafından
Alacağim lokasyonda ki daireler zaten en fazla 3 senelik ama eger iki evi satarsam cooook beğendigim ve sevdigim bi siteden ev alabiliyorum :D
(4,275 puan) tarafından
3 senelik yapılarda güzel olur aslında yeni sayılır bence 1ni satıp almak daha iyi olur diğerinin kira getirisi olur bilezikkerinin yerine koyarsın öyle imkanın varsa
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Birini tek satardim ben bilezik yine alınır 

(1,403 puan) tarafından
Sorun bilezik degil baby zaten kira paralari benim kendime ait altin her turlu alirim ama işte bide şoyle birsey var cok istedigim bi site var iki evi satarsam ordan alabiliyorum
0 oy
(2,974 puan) tarafından
İkisini satıp bir ev alırsan evinin birinin gittiği ile kalırsın herşey günden güne değerleniyor bende altınlarımi verdim 1 ev aldık borcu bitsin az kaldı tekrar borca girip tekrar bir ev daha aldircam en azından birşeyler ödeyerek parayı bağlıyoruz borca gir 1 ev al diğer evini satma çok pişman olursun 
(1,403 puan) tarafından
Altin sorun değil kuşum kira parasi benim kendime ait 2 ayda tekrar yerine koyarim zaten takmiyorum altin sevmiyorum. Ama eger ikisinide satarsam cok beğendigim bi siteden ev alabiliyorum sonra diyorum ki irem sacmalama bu devirde iki ev satip bir ev alirsan salaklik etmiş olursun
0 oy
(4,961 puan) tarafından
5o bin paramı artık ödenir ama mal hep üstüne katar sakın satma derim
(1,403 puan) tarafından
Askim sorun altin değil zaten sevmiyorum takmayi ama eger iki evide satarsam cok sevdiğim bi siteden ev alabiliyorum
0 oy
(2,829 puan) tarafından

Alacağın almak istediğin yer neresi bebek:) 

Birini sat diğeri dursun bence de ikisini birden çıkarma elinden. Borç nasılsa ödeniyor yatırımlık kalsın diğeri:)

(1,403 puan) tarafından
Aşkım eğer birini satarsam güneşevler yada kuşcağiz tarafi ama eğer ikisini de satarsam şu ovacik bulvarda gamador varya ordan alabiliyorum :D
(2,829 puan) tarafından
Yine de birini satardım :))) bide ev satışları da çok zor yavrum ya üst komşum aylardır satmaya çalışıyor evini piyasa durgun diyorlardı.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Mülk satılmaz bir tanesi dursun onun kirası ile borcun bir kismi ödenir.
(1,403 puan) tarafından
Borc derken altinimi bozdurcam zaten ekstradan para odemiycem ama bilemiyorum iste
0 oy
(1,118 puan) tarafından
1ni sat digerinide kiraya ver kiradan gelen parayida 50 bine yatir her ay.  Yok beklemiyorlarsa da altinlarini ver kiradan gelen parayi yatirim yap altin al yeni.  
(1,403 puan) tarafından
İkiside kirada zaten canim. Altin cok onemli degil zaten takmiyorum da bilemedim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Birini sat borca gir bişey olmaz. Yeni aldıgında sen otur diğerini kiraya ver kiradan gelenle borcunu ödersin mis gibi
(1,403 puan) tarafından
Zaten borc derken ekstradan para cikmayacak 50 bin açik kaliyo onada bilezik bozduracam ama bilemiyorum işte kafam karisti. Ankara cok pahalilaşmiş sentepeden ev baktik dün ya kimse donup yuzune bakmiyodu oralar bile ucmus şok oldum
(25,224 puan) tarafından
Bence borç olmasındansa bilezik gitsin daha iyi o zaman. Hem yeni istediğin gibi ev alırsın
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Bilezik yatırımın varmış bozdur al birini satıp diğeri dursun yarın öbür gün çoluğa çocuğa miras 
(1,403 puan) tarafından
Suan celişkideyim bilemedim iste
(3,147 puan) tarafından
Aman aşko beğendiğin siteden de alsan tamam istediğin ev olur ama bir daha aynı evleri alabilcen mi boşver biri kirada dursun ana bi garanti yatırım niye satcan
0 oy
(3,205 puan) tarafından
50.000 bu devirde  para mı yani☺  borca gir tabii ki ikincisini satma
0 oy
(712 puan) tarafından

Kız bu devirde 50 binin değeri mi var. Ikisini satmaya gerek yok bu devirde 20 senelik ev yeni oluyor :D

0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bence birini sat dediğin gibi üstünü altın ile tamamla beğendiğin sitede bir ev de varmış ama gel gör ki çoğu kişi sitelerden illallah ediyor komşun nasıl olur bilemezsin hem site'nin ıvırı zıvırıda bitmez mübarek ben üç katlı bina da oturuyorum ona rağmen kapı komşum illallah ettirtiyor kapımın önündeki ayakkabılarımıza bile karışır hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bence biri dursun. Çocuğun çocuğun vardır ilerde onlara kalır. Ben olsam ikisini satmam. Altınları bozdurur yeni ev alırım. Kirayla yeniden altın alırım yatırım amaçlı 
0 oy
(1,847 puan) tarafından
1ini satarim. O borç illaki ödenir mesela diğer evden gelen kira ile. Hem bı ek gelir kıtadaki ev hem de çocuğun varmış büyüyünce lazım olur 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 413 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Unalgll (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 361 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 318 göst.
10 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 360 göst.