0 oy
935 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Geçen gün kendi kardeşi geldi biletini eşim aldı iki gün sonra kardeşim gelicek hiç umursamıyor biz alalım falan demiyor ya aşırı sinir oldum 

31 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Kimisi senin kardesine bilet almak zorunda değil yazmış hayret ettim . Oldu canım biz onların kardeşlerine ailesine eve geldiklerinde hizmette kusur etmeyelim. Buna zorunlu olalım fakat eslerimiz kardeşlerimize bilet almak zorunda değil olsun . Değişik 
(1,122 puan) tarafından
Kesinlikle katlyorm
tarafından
Kardeşine alıyorsa benim kardeşime de almak zorunda
(1,122 puan) tarafından
Aynen bencede
-Reklam-
+2 oy
(2,136 puan) tarafından
Kendi öz kardeşine alması normal.

Senin kardeşine alması gerekmiyor ki.

Şahsen ben ablama alirim ama görümceme almam.
(211 puan) tarafından
Nie normal deil  sonuçta evliler ikisinde ailesi bire olmali nasıl ki kardeşine ayarliyorsa onun kardeşine de ayarlayacak kadininda o evde o paradaa rızkı var ona göre davranılması gerekiyio
(2,136 puan) tarafından
Evli olabilirler ama adam kendi kardesine aliyo.Baldizina almak zorunda değil bana göre.
Ben eşime öyle bir konu hakkında tek kelime edemem.Cunku kendi kardesi ,canı ,kanı ama benim kız kardeşimle öyle bir durumu yok.Gonlu ister yapar o ayrı.He kendi parası varsa kadının kendi alabilir.
+1 oy
(2,974 puan) tarafından
Boşver düşünmeyen adam şimdi zorla aldirsan 2 gün sonra der kardeşinin biletini bile ben aldım diye başına kakar 
+1 oy
(7,952 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın 
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Sen de canım bazı şeyleri iterek yapmak lazım kendi kardeşininkini aldın benimkinide al canım de yok falan derse tamam de bir daha kardeşi geleceği zaman sıkıntı çıkar aynısı bende de var
+1 oy
(331 puan) tarafından
Almak zorundamı ki
(663 puan) tarafından
Katılmıyorum. Bizim de bütçemiz ortak a tutup da ailemin harcamasını yaptırmam eşime. Gider kendim paşalar gibi alırım.
(1,122 puan) tarafından
Vlla k.bkmayn ama bir bilet ya ne kadr abarttnz kendi kardeşine alıyorsa niye almasnki ya sonucda o paranın içinde kendi cocuklarnn payi var tabiki alcak aileler bir tutulmali kendi ailesne naslsa bnm ailemede bir olması lâzm demiyorm kendi ailesi gibi yapsn o kdrda zatn olmaz zatn ama bir bilet sonucda çok büyük birşey değil alabilir kendi kardesne düşünmüş almış madem eşinin kardeşinede alması lâzm almasa bile sorması lâzm varmı yokmu alalimmi diye ben eşime bugüne kdr asla dememismdir esim kendisi yapar onlrda benm ailem der.
(663 puan) tarafından
Buraya soracak kadar dert ettiğine göre bence sen abartmışsın. Küçük hesaplara girme bu kadar.
(1,122 puan) tarafından
Soruyu ben sormadım iyi bakk..
(663 puan) tarafından
Fark ettim ama neyse gayrı :) Soran da okuyacaktır zaar diye :)
+1 oy
(1,003 puan) tarafından
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Çoğu kişi almak zorunda demiş ama bence almak zorunda değil kardeşinin biletini. Yüklenme yani adama almak zorunda değil 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Yarın  birgün  başına  kakacagina  hiç  aldırma daha  iyi 
0 oy
(7,947 puan) tarafından
Senin kardeşinin biletini almak zorunda değil canım bence kendi kardesi olduğu için alabilir normal geldi bana
(5,338 puan) tarafından
İyide adam evli gelir ortak kendi kardeşiyse buda gelinin kardesi haksızlık olur boyle
(7,947 puan) tarafından
Ben haksızlık bişey göremiyorum cnm. Bilmiyorum yani herkesin görüşü farklıdır saygı duyuyorum.
(985 puan) tarafından
Ortaklık varsa kardeşinin biletini almak istememesi bence çok normal çekinmiş olabilir
(2,223 puan) tarafından
Ee onunda kardeşinin babasi yok mu o alsın. Valla ya hep ya hiç olucak bu konuda
(1,088 puan) tarafından
Niye o evin icinde siz yaşamıyor musunuz. Sizin riskinizi ailesine yedir miyor mu. Kardeşine ne alırsa kendi kardeşime de aldiririm o ev benim ve bizim bütçemiz den alıyor
0 oy
(3,244 puan) tarafından
İsteğini kıyaslama yapmadan söyle
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Küçük kardeşim yok ama yiğenim oğlumun doğum günü için özellikle gelmişti ben atmıştım bilet  parasını eşime söyledim iyi yapmışsın hatun dedi o da geri bana attı sağolsun atmasa bile takılmazdım zaten 
0 oy
(3,876 puan) tarafından
Aklına gelmemiştir belki sen sor bi
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Valla birbirinden hic farki yok hicbirinin
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kendi ailelerine yapıyorlar ama sana gelince sen demeden almıyorlar maalesef 
0 oy
tarafından
Bence normal ben de kendi kardeşime alırım,eşimin kardeşine almam eşim alsın derim herhalde, eğer alacak durumum da yoksa kendi alır gelir yapacak bir şey yok zaten o para hesabını yapmıştır sen üzülme gelecek parası vardır,giderken de samimilerse eşin düşünür alır zaten hiç şimdiden söylemene gerek yok bence
0 oy
(4,200 puan) tarafından
Kendi kardesine yapiyor diye senin kardeşine  yapmak zorunda degil kusura bakma bende kendim için öyle  düşünürüm esine bosa tavir alip huzurunu bozma derim
0 oy
tarafından
Benim eşim tam tersi benim kardeşlerimi daha çok düşünüyor gibi 
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Yorumları hayretle okudum 
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Valla kendi kardesine alıyorsa alacak ne farkı var o onunsa digeride senin kardeşin ben olsam ben alırdım büyür kredi kartında öde derdim niye aldın derse sen aldın ya bende aldım derdim
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Sen söyle aldin mi kardeşimin biletini de??? Benim kardeşim geldi biz aldık onun kardesi geldi biz aldik 

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,076 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde Ahdevefaa (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 131 göst.
11 Mayıs 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu

379,867 soru

11,371,393 cevap

34,854 kullanıcı

...