0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (220 puan) tarafından
Bazen o kadar yorulduğumu hissediyorum ki..bu yaralarım acılarım gecicekmi hiç bilmiyorum..benim bir kızım var 4 yaşına girdi birde hamileyim 7 aylık..birinci kızımda çok şeyler yaşadım yaşattılar . kundaktaki bebeği aşağı götürüp 3 4 saat getirmemeler..ben istemeye gittimde kapıdan kovmalar.(altlı ustluyuz) kayinpederim gorumceme bebeği aldirirken şöyle yengen peşine inmesin vs .dedirtiyordu.ben bazen gidiyordum bak geldi çocuğa kendini gösterdiler daha bir ton şey aşağıda uyutmalar doyurmalar ben üç dört aylık bebeğimin kokusunu zibinindan alıyordum o kadar diyeyim..büyüdü istediği zmaan gidip gelmeye başladı gidip oynuyor bir iki saat geliyor evine karismiyorum. Tabi o küçükken çok kavga gürültü çıktı.bu bebeğimde de öyle olmasın diye önden dedim anne bundada öyle olmasın bak huzurumuz kacmasin vs.kayinvalidrm kapinpederim beni kapı dışarı ettiler.bebek onlar ne zaman istese o zaman kapıdan girecekmiş dokunmazlarmis bebeğime onunmu tasasina düşmüşüm falan falan.kizdilar.sonra kızımı gondermiyordum ben aşağı aramiz bozuk diye.buttun apartmana demiski bir haftadır torunumu göndermiyor.ya sabır dedim gönderdim gorumcemde bugün bana laf arasında ağzından kaçırdı.neymis ben kızımı onlar istemeden gonderiyormusum iisime geldiği gibi davraniyor musum.ya o zaman giidp niye millete öyle diyorsun beni ortada kötü yapacaklar ya.ben suclumuyum kizlarya ben anlamadım hatamı ettim yada ben ne yapayım ya kafayı yicem

15 Cevaplar

+3 oy
(1,752 puan) tarafından
Neden bu kadar pasif kalıyorsun? Neden müdahale etmiyor kendini geri tutuyorsun bu kadar? Ne olacaksa olsun yahu neyden çekiyorsun senin evladın o öyle kafalarına göre alamazlar bu kadar basit! 

Bak bu büyük konuşma değil asla ama ben hayatta kızımı göndermem ne derlerse desinler isterlerse mahalleye yaysinlar. Çok isteyen gelsin görsün gitsin..ben böyle kişilere göndermem.. ve yeni doğan bebeğimi de aynı sekilde.. bu kadar merakları varsa dogursunlar.  Nefret ediyorum böyle insanlardan ya.
(220 puan) tarafından
Haklısınız canim yok bunda öyle sessiz kalmayacağım zaten bunu gördükleri için bana sırt çevirdiler ya şimdiden derdine dusmusum falan.o kadar yer etmiski beynime bu korkular benden ne bekliyorlar anlamıyorum.kizlarininkini gidip getirmiyorlar ama damatları izin vermiyor onlara ağızlarını acamiyorlar aman kızım huzuurunuz kaçmasın.bizimki hzuur değil sanki
(8,908 puan) tarafından
Bak damadi izin vermiyormus ondan yüz bulamiyorlar sende yüz vermezsen sendende yüz bulup cesaret edemez
(220 puan) tarafından
Hayır canım ondan değil damatlarina bişey deseler kızlarına ucu dokuncak ondan.ama benim kocam bana hak versede gelip gidiyor çocuğu götürüyor malesef :) anne babasiymis
(8,908 puan) tarafından
Esin bisey demiyorsa sen al önlemini
(220 puan) tarafından
Zaten daha şey yapmazlar canim yüz vermicem ne halleri varsa gorsunler
-Reklam-
+1 oy
(826 puan) tarafından
Bu arada bir esin var değil mi ? O ne diyor ne yapıyor acaba. 

Bunları yaşamana tek sebep esin 
(220 puan) tarafından
Eşim..eşim cocugu gönder diyor.sen gelip gitme diyor.bana yaptıklarının farkında..hak veriyor.ama diyor onlar anne babam ben onlarla aramı bozamam.bide keşke bebek doğunca deseymisim şimdi absürt olmuş.dedim başkanı davranacaklardi o zaman daha kötü olurdu sıkıntıdan sütüm kesilirdi.ben gidip gelmiyorum.esim giidiyor arada onlara
(826 puan) tarafından
Maasallah ne güzel.
Allah hanenize bol huzur versin
(220 puan) tarafından
Amin canım inşallah herşey iyi olur.allah ıslah etsin ne diyeyim bide gurbetteyim aileme çok uzagim bunu şey bilip her dediklerini yaptırmaya çalışıyorlar
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Böyle insanları nerden buluyorsunuz canım sizin kocalar ne bostan korkuluğumu 
(220 puan) tarafından
Eşim ailesine hiç bişey diyemiyor.sadece bana hak veriyor.gidip gelme çocuğu gönder ama diyordu.gonderdimde ne oldu diyormuş biz istemiyoruz o gönderiyor.hevesimizmi kaldı.falan falan
0 oy
(133 puan) tarafından
Kaynanamda sütten kesilince biz bakcaz siz çalışın diyor.

Aslaa istemiyorum çocuğumu kendim büyütmek istiyorum.

Şimdiden uyardım eşimi oda izin vermiyor böyle birseye. Eşinde bitiyor mesele ailesine laf geçirmesi lazım şuan hamileyim çok üzüldüm senin adına rabbim gönlüne göre büyütmek nasıp etsin inşallah 
(220 puan) tarafından
Eşim ailesine hicbisey demiyor canim malesef bana gelip gitme evinde otur demekle yetiniyor bana hak veriyor ama.onlarada bunu göstermiyor.amin canim insallah
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vallaha her postuna aynı şeyi yazmaktan sıkıldım canım gönderme kapat kapını verme evlat senin değil mi ya benim eşimin kızı var yarım saat geç bıraksa polise haber veriyor annesi babasının yanında olduğu halde sen neden dedeye neneye veriyorsun inan benimkiler yapsa eve dahi almam ki ben istemediğim sürece kafalarına göre davranamazlar benimkilerde büyüsün köye götürücem diyorlar ben direk hayır diyorum eşime şikayet bile etmiyorum ağızlarının payını çok iyi veriyorum gönderme kızını gitme gelme bebeğin doğunca verme kavganı et neden korkuyorsun ilkinde anneliğini bile yaşatmamışlar sana günah değil mi nene var nene var yani herkes torunu diyecektir seninde çocuğun yüz verme 
(220 puan) tarafından
Zaten bu sefer vermiyorum canim.yok ya istedikleri gibi alıp goturceklermis yada ben o kapıdan girmicekmisim.girmem sanki nedir.gurbetteyim ya onlara mecbur sanıyorlar beni.allah büyüktür  ne diyeyim Rabbim bir kapı acar
(6,441 puan) tarafından
Amin inşallah açar
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Bırak ne derse desinler senin için önemli mi onların ne dediği ayrıca yok millete kötü gösteriyorlarmis falan filan yahu milleti bu kadar takmayın önemli mi senin için hayatında ne ifade ediyor o insanlarda onların ne dediğini ne düşündüğünü onemsiyorsun... ayrıca kayinvaliden kayinpederin senin çocuğunu sana sormadan nasıl alırlar getirmezler bide üstüne yengen gelmesin vs diye sacmalarlar nasıl izin verdin alıp goturmelerine çok meraklilarsa çocuk bakmaya kendileri dogursun o cocuk senin 
(220 puan) tarafından
Canım ilk bebeğimdi gurbetteyim.aman sesleri gelmesin aman şöyle olmasın diye diye bu günü bulduk iste ama onlara göre birinci kızımda ben onlara çile cektirmisim saatle seçmişler üst üste istemisim (3 saat sonra) onlara kalsa orda kalacak ben akıllara gelsem gonderecekler
0 oy
tarafından
Ne kadar sabrın varmış benim doğurduğumu benden esirgeyecekler cinnet geciririm o evi yakarım heralde başka konular neyse ama hiç kimse beni bebeğimden uzak tutmaya çalışamaz beni. Kucağından alacak evine götürecek hemde gelme alma diycek yüreği olan söylesin sen neden bütün bunlara göz yumdun ya çağır polisi başlarım eşine de kocasına da ne bileyim insanın gözü bişey görmez ki evlat konu olunca 
(220 puan) tarafından
Çok sabrettim be canim Allah biliyor ya.iicm kan ağladı çok.uc dört saat gelmedi o çocuk aşağıdan.orada uyudu orada mama yedi orada altı değişti..annelik nedir bilmedim ben.tadini bilmedim.hep bir kavga gürültü.niye kendi çocuğumu evime getirmek için..vermiyorlardı.yada alsam konusmuyorlardi benle .yada eşimi dolduruyorlardi.bunda istedimki öyle olmasın insan gibi konustum ama..
tarafından
Valla kusura bakma canını acitmak için soylemiyorum ama sen ilk çocukta bütün bunlara katlanmakla bir hata yapmışsın şimdi üzerine sana bu acıları çektiren aile ve eşe ikinci çocuk yaparak hatanın daha da misillemissin ben seni kadar pasif davranmazdm gerekirse Polis çağırır çocuğunu alır eşim olacak adam da başımda durmuyorsa alır çocuğumu giderdim ailem yoksa sığınma evine gider yine de çocuğundan ayrılmam bak hersey bir kenara hiç kimse bebeği annesinden ayiramaz
(220 puan) tarafından
Yok canım haklisiniz ben zaten bişey demiyorum herşeyin bende farkındayım.ama insanlık varya.dedim duzelirler anlarlar .yok onlar herşeyi benden beklediler.her istediklerini yapmamı sesimin çıkmamasını.az sesim çıksa kapı dışarı ettiler konusmadilar yüzüme bakmadılar.bende sırf aile düzenimiz huzurumuz kacmasin diye hep ayaklarına gittim.hakliyken özür diledim çok...velhasıl insan yerine koyulmadim canim.ama bunda öyle yapamazdim ve tahmin ettiğim gibi oldu anlamak yerine kapı dışarı ettiler
tarafından
Bak ne kadar alttan alır sessiz durursan o kadar ağzına tukururler o yüzden çıkar senin konuşmasn bırak görünce sen cevir yüzünü ondan önce laf şok saygısızlık yap anladığı dilden konuş bak bidaha bulaşıyor mu
(220 puan) tarafından
Ne halleri varsa görsünler canim Rabbim kimsenin hakkını bırakmaz.ben inanıyorum inşallah o günlerde gorurum
0 oy
(1,775 puan) tarafından
Ben olsam o apartman da 1 gün daha kalmam .. taşıyan benim doğuran benim eee bebeği alıp beni koymayacaklar evlerine bide sen gelme diyecekler.. eşin madem seni haklı buluyor konuşun taşının .. bukadar da pasif olmasın 2 çocuk babası olmuş kendi kararlarını versin yani
(220 puan) tarafından
Canım aile apartmanı.bizim oturdumuz ev hisseli.kira veriyoruz amcaların hakları olduğu için.750 TL.kiralar uçmuş bilirsin hani iki üç verecek seyide yok eşimin.sen inme çıkma diyor anca.beni merdivende görüyorlar düşman görmüş gibi bakıyorlar..eşim hasta oldu kaynanam ona bakmaya geldi beş dakika sanki düşmana saldırır gibi girdi eve.allah büyük hakkım ona emanet ama öyle bir hakkım ciksinki onlardan dünya gözüyle bende goreyim
0 oy
(55 puan) tarafından
Bu Aaa ne insanlar var ya ! Kuzum sen kendine değer vermiyor musun niye yıkmıyorsun ortalığı Allah aşkına neyden korkuyorsun onların bunları yapmaya ne hakkı var? 
(220 puan) tarafından
Eşim bana hak versede o kadar arkamda durmuyor canim malesef haklı oldumu biliyor ama anne babamdir diyor.hala gidip geliyor daha öncede kaynanam sen ne yaparsan yap zaten oğlumda torunumda geliyor sen umrumda değilsin diyordu.bisey farketmiyor yani
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Seninki kadar değil ama buna benzer korkularım olduğu için ikinci çocuk yapmaya korkuyorum sürekli erteliyorum Allah yardımcın olsun cnm ama bence çok pasif kalma derim 
(220 puan) tarafından
Bunda kalmicam canim ben ilkinde anne olmak nedir bilmedim.sikinti dert ağlamak .çocuğun doğmuş ama kokusunu zibindan almak.ezan okunuyor şimdi diyorumya  beni bir o anlıyor hakkım ona emanet bir zerresini koymasın onlarda
(1,565 puan) tarafından
Amin cnm onlarınki vicdansızlık azcık içlerinde merhamet vicdan duyguları olsa böyle yapmazlar
(220 puan) tarafından
Hicbisey yok içlerinde kendilerini düşünen benciller.kizlari iyi olsun.ogullari ne olursa olsun gelsin gitsinde gelin olmuş gebermis kimene.ben ağaç kovugundan çıktım sanki
(1,565 puan) tarafından
Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın onları
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Gönderme çocuklarını boşver yaranamazsın böylelerine sağda solda torunumu göstermiyor derse sende kendisi görmek istemiyor ne yapıyım de
(220 puan) tarafından
Ya geçen eşimin kuzeni geldi dedi iste kızın aşağı inmiyormus annen üzülüyor böyle böyle dedi o gündür gonderdim .bak ne diyormuş biz istemiyoruz kendi gönderiyor işine gelince hevesimizmi kaldı.ay kalmasın Allah icin
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Nerde kocan. Benım kundskta ki bebegim bende ayrı 3 4 saat gecırcek o evı yakarım. Brnde bırlık oturdum ben ne zmn istesem o zmn odadsn cıkarır bebegı gosterordım. Onun yanı benım yanım emen bır meme saatlerce anneden ayrı kalmaz. Kocan az adam olsunda barı bebegının hakkını gözetsin
(220 puan) tarafından
Zaten sadece bir iki ay emdi canim.benden gizli mama verdikleri için ona alıştı aşağıda.sirf ağlayıp gelmesin diye mama verdiler.kocam bana hak veriyor haklısın diyor ama onlarda agizlarinin payını vermiyor anne babasiymis vs vs.
(11,217 puan) tarafından
Benden gızlı mama verip snne sutunden mahrum edecekler… valla dız cok sabırlısınız. Ben o lohusalık pikolojisiyle saldırmaya hazır dişi aslandım
(220 puan) tarafından
Evet ağzındaki kalıntılardan anlardım tok oldunu emmezdi beni ..sabrettim iste ama bunda böyle olmayacak bunda yaptirmicam iste bu yüzden şimdi bana düşman olmuşlar yüzüme bakmıyorlar sanki neler kimler bilmiyorum hepimiz insanız kendilerini ne goruyorlar
(11,217 puan) tarafından
Zerre umrunda olmassın gerekırse daha selam bıle verme
0 oy
(15,194 puan) tarafından
Dostum seni iyi sindirmisler. Yeni doğan bebeği anneden 3 4 saat ayırmak ne demek. Bak sen isteyerek göndermediğin halde arkandan neler demişler. Başından savdi çocuğu demişler. Biraz sert olman gerekiyor demek ki. Laftan sözden merhametten anlayan insanlar olsalardı böyle davranmazlardi zaten. Babannemler yıllarca anneme eziyet ettiler. Yıllar sonra da bı iftira attılar bitti. Kimseye bu kadar.musamaha göstermeye gerek yok. Eşinin tavrı ne oluyor. Onu merak ettim. Bellli ki o da ailesinin ağzına bakıyor 
(220 puan) tarafından
Bana hak veriyor ama onlarda ses çıkarmıyor bana diyor gidip gelme boşver evinde otur.diyor anne babamdir ne yapayım.gidip geliyor onlara kızımızı da goturuyor
(15,194 puan) tarafından
Ya iyi götürsün zaten ama anneye nispet eder gibi 3 4 saat kucuck bebeği alıkoymak ne demek . Annesini kapıdan koymak ne demek
(220 puan) tarafından
Canım zaten o saatten sonra arıyordum kayınvalidemi.uc dört saat olunca diyordum anne artık gönder.rahatca sevemiyorlarmis zaten saatle seviyorlarmis bu bebeğimi almazlarmis falan falan.bide bana trip atıyorlar.o bebek onlar istemedikçe kapılarından girememiş.bebegimde zaten diyordu dogayimda kapılarından gireyim.vicdansizlar iste canim ben huzursuzluk olmasın bunda bari öyle yapmayın dedim onlar çocuğumu sevmesin ellemesine çevirdiler.
(15,194 puan) tarafından
Annem gibisin aynı. Ama inan ki kıymetin bilinmeyecek. Çünkü onlar kötü niyetli insanlar. Anne istedi mı verilir çocuk. Babanne dede elbette sevecek. Onların da canı. Ama durmaları gereken yeri bilmeleri gerek.
(220 puan) tarafından
Onlar anne baba ben yabancıyım canim.saatin 7.30 8 lerinde az uykumdan kaldirmadilar uyuyan bebeğimi alıp aşağı goturmediler ah ah diyorumya Allah'a emanet hakkım..
0 oy
tarafından
benmkilerin aynisi allah belalarini versin uğraşacak baska sey versin bebegi anneye allah veriyor ama kullar layik goremiyor kudurun kıskançlıktan .sana yardim etmeyecekler guya çocuğunu sana sevdirmeye çekler senden uzaklaştırıp kendi yanlarına cekecekler.acaba kendi cocujlsrina oyle mi yapılmış cok merak.ediyorum bu kaynana kayınpeder her gücü kendi ellerinde zannederler taaki hastalık kapıyı cakincaya kadar
(220 puan) tarafından
Zerre umrumda değiller artık canim.yoruldum yildim çok çabalardim önceden aman gönülleri olsun aman şöyle olsun diye ama artık yok
tarafından
onlar bosey deyince bizim.aile huzur bozuluyor esim hic arkamda durmaz o yuzden ben d ebisey diyemiyorum onlara.hele gorumce inadina inadina yapiyor elimden aliyor çocuğumu.kendi 40 yasinda bekar 10 yildir.allahindan bulsun ne evleniyor ne doğuruyor benim dogurduguma da sahip cikiyor.ailesizengin.dye birakip.gidemiyor.herkes acisini ona istiyor.hic masum bi yani yok cocuklari kandırıp yanına cekmek tek derdi
(220 puan) tarafından
Allah'a sığın canim ne olursa olsun biyerde de sesini çıkar Allah elbet cezalarini verecek

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 808 göst.
+1 oy
5 cevap 240 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 499 göst.
7 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Minnos bebek (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 393 göst.
3 Eylül 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu