0 oy
804 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar bir insan ancak bu kdr iki yüzlü olur sinirimden çatlamak üzereyim. Mesaj atmamak icin kendimi çok zor tutuyorum o yüzden buraya yazıp sinirimi atmaya calisicam kafayı yicem yoksa. Biraz uzun olacak hakkınızı helal edin...

Kızlar ben gurbete gelin geldim burda kimsem yok. Bir tane aynı yaşta lanettt olasıca bir görümcem var aynı yaşta birde eşimin kuzeni var zaten ikisi kız kardeş gibiler Allah ikisinide bildiği gibi yapsın. Ben bir buçuk senelik evliyim neyse ben burdaki herkesin resmen peşinde köpekk gibiyim kimseye bir saygısızlık yapmamisim teyzeleri geliyor teyzecim dayıları geliyor akrabaları geliyor herkese iyi davranıyorum. Bı kaç defa görümcemle sorun yaşadık benim bir huyum var sevmediğim bir şey olunca ister istemez yüzüme yansiyor neyse görümcemle de sorunlar olduğunda ben içime attım ama ister istemez yüzüme yansiyor bu bir ara bu sebepten kaynanamla tartışır gibi olduk sustum dedim herhalde bende bı sorun var hadi kendimi torpuleyeyim dedim bu arada kayınvalidemlerle oturuyoruz. Neyse ben bu görümcem geliyor ediyor ben sürekli hoşgeldiniz hep iyi davranıyorum giderken yolcu ediyorum güzelce felan bu uzun zamandır ne evine gittiğimde hosgeldiniz der nede kendi evine giderken görüşürüz der yine susuyorum içime atıyorum tabi. Neyse kuzenine gelicem biz 2 hafta önce eşimin teyzesinde toplandık doğum günüydü kayinvalidemler de İstanbul'a gidecekti kuzeninin evine hiç gitmedim ben evlendigimizden beri bunlar görümcemle sürekli toplanırlar yemekler vs bir kez olsun gel demediler kuzeni de hep görüştüğümüz de sende gel evimde agirliyim der bende kaynanamlar gidecek bari ona gideyim bende diye o gün doğum gününde ne zaman müsaitsen sana gelmek istiyorum.dedim neyse bu iki güne mesaj attı işte cumartesi gel bekliyorum bende tamam dedim. Gittim iki yüzlü şeytan güzelce ağırladı beni sonra ki gün oda bize geldi çaya bende elimden geldiğince onu agirladim. 

Neyse kaynanamın telefonu bizim odada kalmış bende telefonu götürecektim bir şey beni dürttü wpina girdim bu kızla olan mesajını gordumm bunu iki yüzlü köpeekk demiş ki daha kapıdan girer girmez.iste cumateesi sana gelicem dedi ne akdar enteresan bir kız işte evde de bir şey yoktu gidip aldırdım yinede senin hatrin için kuzenimin hatri için agirladim bide bebeğim de hastaydı yine de sizin için çağırdım yazmış.  Okdr çok sinirime gitti ki kafayı yemek üzereyim.ona mesaj atmamak için zor tutuyorum be şeytaaan ben sana ne yaptım geldin gittij evime adam gibi seni agirladim nankoorr kopek ben ona dedim ne zaman müsaitsen o zaman geleyim lanet pisslikkler hepsinden nefret ediyorum iki şeytan biktirdilar beni kendimi sikmaktan sinir hastası oldum çok zoruma gitti yaptığı bir daha ikisininde yüzüne bakmicammmm ama kaaynanamla aynı evde yaşıyoruz gorumcemin o lanettt suratını her gün görmek zorundayım.maalesrfff

Uzun oldu herkes hakkını helal etsin

15 Cevaplar

+2 oy
(2,138 puan) tarafından
Kötü insan ile yasamak yiğit eder insanı der annem. Sende hayatı, insanlari biraz ağırda olsa ogreniyorsun böylelikle. Belkide bu ikiyüzlü dunyaya ayak uydurman için pismen gerekiyordu. Kötülük yapan her zaman kendı kaybeder. Senin gibi iyi bir arkadaşı kaybetmiş. Allah herkesin kalbine göre veriyor ama vaktiyle er yada geç. Iyilikle saflik arasinda incecik bir çizgi var aman şaşmayalım. Kimseye yine kötü olma, onlar gibi yüzüne gül, aman yüz verme mesafeli ol, başka şeylerle ilgilen, yinede selam sabahı kesme. Insallah kendi evinize çıkarsın. Not kocana bile anlatma, aynı evin içinde zor olur iki aile
(20 puan) tarafından
Yok uyuyor zaten ona da bir şey anlatmadım o ailesine çok düşkün ben ne dersem diyim yine de ailesinin yanında olur öyle karakteri zaten aramız kötüydü yeni düzeldi o yüzden ona hiç bir şey demicem. Dediğin gibi yapicam.

İnşallah onların da o kötü kalbine göre verir ben hep onlarla kardeş gibi olmaya çalıştım ama demekki olmuyormuş bekar kaynim var bir tane zaten bunlarin yaptıklarını kaynanamın yaptıklarını gördükçe Rabbime dua ediyorum inşallah öyle bir gelin nasip etsin ki bana yaptıklarının acısını çıkarsın onlardan kapıma gelip hepsi benden özür dilesin beni mumla.arasinlar inşallah Rabbime su mübarek günde tek duam bu
-Reklam-
+2 oy
(802 puan) tarafından
Kaynanan ne cevap vermişben onu merak ettim ? Görümcende kuzende çok kıskançlar belli ki. En iyisi ikisindende uzak dur iyi olduğun halde bu sekildelerse sende onlar gibi ol. 
0 oy
tarafından
Ben olsam yüzüne vururdum geldiğinde ve onu af edersin itin göt*ne sokup cikarirdim

Hadsiz nankorler ya sende öyle pasif durma onlar sana nasıl davranıyorsa sende onlara öyle davran 

Sinirden elim ayagim titriyor burda ya 
(1,138 puan) tarafından
Var böyle fesat iki yüzlü insanlar malesef..konu açıp ortaya dök kendi ısrarla çağırdığını.bi nebze rahatlarsın.ayrı eve cikabilsen keşke.çok yıpratıcı hergin aynı evde
tarafından
Haklısınız o zaman telefona baktığı ortaya çıkabilir ama bildirimini gördüm telefonda dese bence inanırlar
(20 puan) tarafından
Konusali kaç gün olmuş bu mevzuyu ben daha yeni gördüm inanmazlar
tarafından
O zaman o kadına karşı tavırlı mesafeli davrancaksin tersleyeceksin birşey dediğinde cevap vermeyeceksin
(20 puan) tarafından
Hci muhattap olmucam o iki yüzlü şeytanla
0 oy
(770 puan) tarafından
Yaptığın çok ayıp mesajı ne diye okuyorsun başkasının telini aliyorsun ya bide gidip mesaj atma ortaya çıkmasın  bari kızın yaptgii da pislikten başka bsy değil bir daha görüşme 
(20 puan) tarafından
Normalde yapan biri değilim içimden bir ses onla olan mesajlara bak dedi bı tek ona baktım sırf anlaşılmasın diye de susuyorum şuan kendimi frenlemeye çalışıyorum
0 oy
(450 puan) tarafından
oncelile sakin ol allaha havele et birdahada gorusme eger sebebini sorarsada acik acik soyle cok kirildigini cok uzuldugunu soyle 
(20 puan) tarafından
Şu mübarek günün hatrina Rabbimden dileğim ikisininde burnundan fitil fitil getirsin inşallah..
0 oy
(782 puan) tarafından

Hersey kocada bitiyor uzak dur onlardan en azindan yüzlerini görmüşsün yani mesafeni her zaman koru sen gelinsin diye onlara her zaman hürmet etmek zorunda degilsin  , hee kaynananla birlik oturuyorsan saygi mesafe yine iyi ol tabi ama kiz kardesmks kuzenmis bunlardan zarar gördün  uzak dur canim cagirirlarsa gitme , eger cocugun vs okul cagindaysa gir bi işe çalış  orta yerlerinden ayrilirlar emin ol kimse kimsenin hizmetcisi degil buna kocan da dahil  , onlarla birlik otur ayak uyduruyorsun tamam ama kendi benliginden asla taviz verme bu kocan bile olsa bekarken nasil kurallarin vardi kendine gore onlar yine gecerli unutma sen kadın oldun ama cocuklarini yetistiren bir kadin ayaklari yere basan bir kadin ol ki ne kocan nede baskasi sana diş  gecirsin srn güçlü bir bayansin bu porsuk tipliler elbet Allah görüyor herseyin bir sirasi var iyi ol akilli uyanik ol canim  öylesin de biliyorum.

(20 puan) tarafından
Bebeğim daha 7.5 aylık bende istiyorum çalışayım ama işte onu bırakamam şuan çok istiyorum en azından kafa dağıtmış olurum ama böyle olmuyor gerçekten hiç bir şeyden memnun olmayan insanlarla birlikteyim sürekli arkalarından konuşulan ama yüzlerine hep gulunen insanlarla beraberim kocama desem ailesindej yana olur o yüzden ona hiç bir şey demiyorum
(782 puan) tarafından
Cocugun büyüyene kadar ayiya dayi dicen her zaman böyle bakma cogu kadin ikiyuzlulerle ugrasiyor ben bile kimin hayati dort dortluk bacim , ama sen bu adama cocuk yapma elindeki cocugu büyüt sonra ise gir ayrilabilirsen o evden ayril sonra cocuk istersen yaparsin  , senin ve cocugunun degerini anlayana yapacan cocugu  bu sartlar altinda düşünme koru kendini  benden söylemesi canim yoksa gemi daha cok su alir
(20 puan) tarafından
Zaten ikinciyi şuan dusunmuyorum daha bebeğime yetemiyorum ki korunuyoruzz sabretmeye çalışıyorum sinir hastası oldum bunlar yüzünden sütüm azaldı sürekli ağlıyorum nefes alamıyorum artık
(782 puan) tarafından
Allah herseye gücü yetendir..yaz internete kalbi ferahlatan ruhu rahatlatan dualar diye cok faydasini görürsün , haklısın canim ama hayat devam ediyor elinden geldigince sağlıklı ol bebegin senin sevgine herseyine ihtiyaci var seninde ona  Allah sana o gücü verdi inanıyorum ki daha Güz el huzurlu gunlerin olacak   saglikla kal canim bu gunlerin gecici bir surec emin ol kendine iyi bak bebisle toparlan yüzünü yıka  gülümse
(20 puan) tarafından
Allah razı olsun çok tesekkur ederim çok güzel şeyler yazdınız dinlicem rahatlarim inşallah
0 oy
tarafından
Kızın yaptığı çok yanlış. Kaynananin yaptığı daha da yanlış böyle konuşma cesaretini vermemeliydi. En büyük yanlış senin.telefon kurcalamak falan hoş değil birde üslubun mahalle ağzı gibi ne olursa olsun kimse için kendi aile terbiyenden odun verme bosver 
(20 puan) tarafından
Sürekli birilerinin telefonunu kurcalayan biri değilim içimdeki ses bana bakmamı söyledi ve de iyi ki baktım pişman değilim gerçek yüzlerini gördüm o yüzden. 1.5 senede yaşadıklarımı yaşasan seninde ne üslubun kalırdı nede sinirin emin ol buna. Sakinliğimi korumaya çalışıyorum zaten
0 oy
(774 puan) tarafından
Öncelikle ne olursa olsun yaptığın çok yanlış birşey birisi senin telefonunu karoştırsa böyle hoşuna gider mi... O yüzden kimseye hiçbişey deme mesafeni koruyarak normal davran boşver bu yüzden de beddua edip kötü söz asla söyleme onlar için günaha bile girme derim 
(20 puan) tarafından
Ben asla demiyorum yaptığım doğru ama bı şekilde rabbimin sevgili kuluymusum ki onun bana gerçek yüzünü gösterdi ayrıca benim telefonuma istedikleri.gibi bakabilirler benim telefonumda şifre bile yok hep ortada çünkü kimseye kötü söz söylemem arkasindna konuşmam
0 oy
(394 puan) tarafından
Ayy hiç üzülme darlanmada. Tek yapacağın şey görmezden gelmek. Açıklama yapma muhatap olma. Birine bi ceza vermek istiyosan onu yok sayacaksin. İnan ki gidip ağzına geleni söylesen cani yanmaz böylelerinin. Sadece akilli ol yok say görmezden gel. Valla ben birine sinirlenince 5 dakika gecmiyo düşünüyorum hayatımda çok önemli Bi siralamada değilse hiç takmıyorum bütün kapilarimi kapatiyorum. İnan karşındakinin daha çok zoruna gider.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bence bidaha görüşme başlarım öyle gorumceyle eşinin kuzenine sen nie bukdr stres yapiyosun içine atıyorsun ki kendini yıpratıyosun anlamadim hayatında çok mu önemli yerleri var
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Bence çirkeflik yapmadan ona bir msj at bu yaptığını düşman düşmana yapmaz çok kırıldım msjı gördüğünü de açık açık itiraf et yolunu ayır
0 oy
tarafından
İnsanların ne olduğunu yaşayarak öğreniyoruz hepimiz sende görmüşsün artık kimseye haddinden fazla değer verme onlar sana nasılsa sende onlara öyle davran haddinden fazla hizmet, değer görünce şahlanıyorlar
0 oy
tarafından
En güzeli Allaha havale etmek 
0 oy
(968 puan) tarafından
Bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleym.. gorumceni zatem sevmiyormussun onunlada cok yakinlarmis ben olsam samimi olmazdim.. iki kisi anlasiyorsa ikiside aynidir zaten 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Çok haklısın bence bunlar hep aynı benimkilerden öyle 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 445 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 559 göst.
19 Ekim 2020 Aile kategorisinde Hulyaguler_36 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 584 göst.
3 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Prens prnses Annesi (614 puan) tarafından soruldu

378,361 soru

11,325,205 cevap

34,777 kullanıcı

...