0 oy
732 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Arkadaşlarım burada içimi dökmeden yapamayacağım.. ben obsesif kompulsif bozukluğu olan bir insanım. Teşhisi konuldu yani. Sürekli temizlik.. sürekli.. sonrasında terapiler ile biraz daha kendimi durdurdum. Tabi her gün yine temizlik yapıyorum evimi tertipliyorum. Bir de evim demeyeyim kayınvalidemin evi! Ah çok pişman oldum kaynana yanına geldiğime. Duldur yanına arkadaş olayım dedim ama cahillik işte. Evlendikten 6 ay sonra da hamile kaldım kızıma. Onun doğumunda sağolsun benim annem yanımdaydı. Doğum sonrası dikişlerden sebep çok zorlandım. Allah razı olsun biricik annemden o halimden anlıyor. Hastanede 3 gün kaldık. O 3 gün benim için sürekli temizledi odayı annem ❤️ ama kaynanam odaya eşim ile bir girdiğinde aman Allahım.. oda öyle karışıyordu ki anlatamam. Ya nereye gitseler böyle dağınıklar. Eşim benden göre göre o da düzeni ve temizliği sevmeye başladı. Ama haliyle annesine gıkı çıkmıyor. Annesi hep haklı. Evin hanımısın diyorlar ama evin kararları benim haberim yokken veriliyor! Neyse ben doğuma girdiğim zaman annemin boğazından lokma geçmezken onlar sürekli şekerim düştü diye bir sürü şey yemişler bekleme odasında.. herkes sinir olmuş tabi benim tarafım. Hani ben zor bir süreçteyim bunların boğazından nasıl geçiyor. Ben de kahvaltı ile doğuma girdim saat akşam 9 da çıktım doğumhaneden. Haliyle acayip açım. Neredeyse 1 saat yalvardım yemek getirin diye. Kendileri acıkınca aldılar öyle yedim. Bir de sıvı beslenmeliydim afedersiniz dikişten sebep kabız olmam yasaktı. Neyse 3 gün sonunda eve geldik. Ben o kadar doğum temizliğimi yaptım evi pırıl pırıl bıraktım. Ama geldiğimde o düzeni o titizliği göremedim. Haliyle sinirim bozuldu. Arkadaşlar lütfen garipsemeyin gerçekten ben gelemiyorum rahatsızlığımdan dolayı. Neyse o akşam karşı komşumuz gelmek istedi bizi görmeye. Ben o dikişli halim ile kalkıp etrafı toparlıyorum. Kaynanam diyor bırak dağınık kalsın sen hastaneden gelmişsin dağınık olabilir dedi. Bende dedim ki bu evde ben hastanedeyken sen vardın dedim. Bu evin dağılmaması gerekiyordu dedim. Ben giderken temiz temiz bıraktım boşuna mı temizledim topladım da gittim dedim. Ya sancı ile ev süpürdüm bir de evimiz dubleks. O sancı ile ütü yaptım evi toparladım. Zaten eltilerim de şaka gibiler. Doğum yapıyorum sonra ki gün evime damlıyorlar. Gelip gitsin sıkıntı değil ancak her seferinde kalıyorlar. Her seferinde en az 2 gün. 2 de çocuğu var Allah affetsin hiç arkalarını da toparlamıyor. Öyle dağınıklar ki. Ve leş gibi kokuyor ayakları. Yani gına geldi gına. Şimdi de evde 2 kaynım 2 eltim 4 çocuk kaynanam ben ve eşim 1 haftadır bizde kalıyorlar. Evin anasını ağlattılar. Eşim de çok kızıyor bana artık takma kafana diye ama yapamıyorum. Arkadaş mutfağa bir giriyorlar tencerelerin dibi tutmuş ev leş gibi. Her yerde saç. Tuvaletler leş atıyor. 4 aylık bebeğimle temizlemek çok zor çokkk. Ağlaya ağlaya ev temizliyorum. Kimse şu süpürgeyi de eve ben tutayım demiyor. Hamileyken de kalırlardı bizde ben hamile halimle günde 3-4 defa ev süpürüp siliyordum. Çocukların ellerine yemek veriyorlar çocuklar yiye yiye gidiyor etraf kırıntı oluyor ve ben darlanıyorum. Günah ya. Ayağımıza yapışır kırıntı WC ye giriliyor o ayak ile. Kocama yalvardım artık evi ayıralım diye. Ama ana kuzusu 3 erkek kardeşten en küçüğü benim eşim. Çıkmıyor bu evden. Rahatına da düşkündür eşim. Fatura ödemiyor bir şey ödemiyor. Biz sadece her ay kira gibi para veriyoruz o da 2000 TL falan. Rahatına geldi eve çıkmıyor. Tokiye yazıldık o da çıkmazsa daha da hayatta çıkmaz bu evden. Yani arkadaşlar içimi dökmem lazımdı çok bunaldım. Kimse halimden anlamıyor. Ailemin evine kaçıp gitmek istiyorum onlar da yakın bana. Ben şimdi kocamı bu evden ayırmak için daha ne yapayım bir akıl verin. 

19 Cevaplar

0 oy
(1,079 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben doğum yaparken kim ne yemek yedi takmam annende yiyebilirdi yani ama biraz faka takiyirsun gibi geldi bana. Terapiye devam et bence böyle hayat geçmez 
-Reklam-
+3 oy
(3,782 puan) tarafından
Tek takıldığım  sen dogumdasin diye milletin ac kalmasini beklemek dogum guzel birsey neden bunun icin ac kalsinlar ikincisi pisman olacaginiz seyi bastan yapmayin yani
(4,700 puan) tarafından
Bende buna takıldım ben iki doğum yaptım saolsunlar kayınvalidemler hastaneye beni sormaya gelenler öğle saatinde geldilerse her gelene lahmacun söylediler birinci çocuğumda sadece oda da iki kişi yedi diğerlerini lokantaya götürdüler ikincide resmen odamda 6-7 kişiye lahmacun söylediler gülüp yazıklar olsun ben burda çorba siz orda lahmacun diye dalga geçtim çokta hoşuma gitti yani ben doğuruyorum diye onlar niye aç kalsin
tarafından
Aser o kadarı da abartı olmuş kız, hastanede lahmacun mu yenir hjgjgg iyi kızmamışlar size
(4,700 puan) tarafından
Özel hastaneydi kız ikisi de bana ait odaydi :) tektim yani
tarafından
Bende tek odadaydım ama ne bilim
(2,687 puan) tarafından
123 .. e katiliyorum tek caren o gibi duruyo en azından kapin ayri olur gormezsin
+1 oy
(457 puan) tarafından
Bence çok takıp abartıyosun tek çaresi evini ayırman yoksa sinir hastası olursun bide doğuma girdm dede yemek  yemişler demişsin de belki gerçekten açlıge gelemiyolaedır  yemek yemek için senin doğumdan çılmanımı beklesinler
+1 oy
(3,198 puan) tarafından
Eviniz dublex bnce kapilari ayirin boyle omur gecmez, yatili cocuklari gelip kalicak onlarin anneleri sonucta o yuzden orta yol bulunmali
0 oy
(65 puan) tarafından

Ayyyy cok uzunnnn:woot:

0 oy
(8,594 puan) tarafından
Başta kabul etmeyecektin cnm artık esin istemezse imkansız çıkmaz bundan sonrasida senin tercihine kalmış ya böyle kabul edip devam edersin yada bosanirsin 
0 oy
tarafından
Ay cok darlandım okurken ama senın temızlıgın asırı takıntı boyutunda bence kayınvalıdenın bu halı senı orta sevıyeye ceket zamanla, ınan gormemeye baslıcaksın alısıcaksın, ama ayak kokusu demıssın bak cok kotı oldum, geze geze yemeye bende ayar oluyorum
(3 puan) tarafından
Eltilerim çocuklarına sahip çıksalar sorun olmayacak aslında ama hepsi yan gelip yatıyor. Onlar buraya tatile geliyor ben hiç öyle bir tatile çıkamadım maalesef:(
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Bence sen bir kez daha tedavi ol yoksa üzerine bır de sinir hastası olursun . Koca kadini bu yaştan sonra değiştiremezsin ya sen kendini geri çekeceksin odandan çıkmayacaksin gormeyeceksin geleni gideni ya da açık açık milletin yüzüne karşı diyeceksin beklentilerini
0 oy
tarafından
Rahatsızlığıni anliyorum ama adı üzerinde sen bu konuda olağan dışı hassassin belki senin suan yadirgadiklarin aslında cok normal olabilir bizleré göre misafir konusuna gelince ev temizlenir en fazla 3 gün sürer dip köşe ben eve gelen misafir varken dökülsün saçılsin asla dert etmem şahsen senin evine gelip kalmak bana rahatsızlık verir sürekli saçım mi düştü elimden bişey mi döküldü kasvetli gelir bizim gelin de öyle her wc ye kullanandan sonra çamaşır suyu döküyor temiz olabilir ama misafirin vebaliymis mikrop saciyormus gibi davranılması bana çok itici geliyor o yüzden gidip evinde kalmam
0 oy
(3,497 puan) tarafından
Hep derim yine diyorum ne kadar o evdede yasasan orası başkasının evi evleniyormusun kendi yuvani kendin kuracaksın kaynananin evi onun düzeni yapacak birşey yok tek çare evini ayırmak 
0 oy
(1,700 puan) tarafından
Canım rahatsızlığı ndan dolayı sana fazla geliyor demekki bunlar..yani bunlar gayet olağan şeyler ben hiçbirini takmam kafama .. ben doğumda kim ne yemiş ne içmiş umursamam kendi sağlığıma çocuğuma bakarım.. yani eve geldikten sonra da evi takmam gelen misafirde takacaksa gelmesin yani .. loğusa evi orası.. yani Allah başka dert vermesin öyle düşün .. benim bebeğim doğumdan sonra nefes alamadı mesela 8 gün küvezdr yattı başında bekledim ev miş temizlikmiş umrumda değildi.. yeterki sağlıkla alayım kucağıma die.. ki ben 8 gün bekledim aylarca küvez başında bekleyen anneler var.. sağlıkla kucağına bebeğini aldıysan şükret başka şeyleri takma kafana 
(3 puan) tarafından
Haklısınız Allah yardım etsin bebeklerini bekleyen annelere. Bebeklere de Rabbim acil şifalar versin ailelerine sağ salim kavuşurlar inşallah tüm yavrular. Ya bir şey yemeyi içmeyi zaten bıraktım. Ama evlendiğim günden beridir yatıya geliyorlar evleri de uzak değil. Ben evlendim nikah sonrası eve geldik evde bir sürü millet. Öyle de balayına gittik. 3 gün sonra geldik bir daha hafta sonu eltimler yine gelip kaldılar. Yeni evlinin evinde kalmak nedir? Yani kaynanamın evi diye sürekli kalıyorlar ama ben de yaşıyorum burada hiç yeni evliymiş yeni doğum yapmış diye düşünmeden hareket etmeleri beni sıkıyor. Keşke eşimi ikna edebilsem ayrı eve :(
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bence sen çok takintilisin cnm. Sen ameliyattayken kimse bişey yemesin ne demek bnde imi kez sezeryan oldum geceden bişey yemedim geldim  amelytta grdim 4 saat yine aç kaldım o esnada aradım eşimi soğuk baklava al getr annem kaynanamlar yesin doye . Yemekler alindi onlar yedi bn çorba içtim .

Sen temizsin diye herkes olamaz ki bnde duzenimo yaptım gttm amepyta gldim kaynanam kmedi bldgni yapmış sesimi etmedim zaten duxelsem kendim duxeltrim  bnce tedavine devam etmelisin yada eşine şöyle evi acilen ayır derim böyle devam edemezsiniz hep üzülürsün 
(3 puan) tarafından
Gerçekten bu gidişle sinir hastası olmasam iyidir.. dediğim gibi maalesef rahatsızlığımdan dolayı bu takıntım. Keşke bende rahat biri olabilsem ama yapamıyorum içim darlanıyor. Ev azıcık dağılsın tansiyonum fırlıyor
(4,859 puan) tarafından
Destek alıyor musun cnm birde ilk bebeğin mi eğer ilkse bunda göreceksin evin daginikligini yemeklerin döküldüğünü  çocuklu ew her zamn dağınıktır çocuğunda kizamazsn ya  kanepe altlarında çıkan oyuncakları toplamakla kendini bukucaksin yakinda
(3 puan) tarafından
Evet ilk bebeğim ve 4 aylık. Allah'tan şu an uslu hiç sesi çıkmıyor bebişimin. Destek doğumdan beridir almıyorum. Ama bebeğimin arkasını da toparlayacağım gibi. Dedim ya az dağılınca ortalık tansiyonum çıkıyor. Ondan sebep mecburum :/
(4,859 puan) tarafından
Vala cnm 18 aylık her oda darma duman oluyor o uyuyunca mecbur toplyrm  çünkü toplasam  yine aynı oluyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen terapiye devam etmelisin herkes senin gibi olmak zorunda değil sıkıntılı olan sensin yani takıntıların var. Onlar demekki alışmış normal geliyor evini ayırmaya bak ve terapiye devam et. Ayrıca beyin ameliyatı olmuş bitkisel hayata girmiş gibi konuşmuşsun tövbe estağfurullah ya dogumdayken neden insanlar bişey yemesin seni ne ilgilendirir. Doğuma aç girilir zaten sen yemedin diye herkes aç mı beklesin amma nazlısınız bi siz mi dogurdunuz yani, annende yeseydi ona da böyle dicekmiydin acaba. 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
bence terapiye devam et aşırı takintilisin. sen dogumdasin diye aç mı kalsınlar. madem snein tarafın çok düşünmüşler yememisler bisey. yiyenleri niye sana yetiştirme gereği duymuslar. ay saçma sapan şeyler 
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Ben obsesif değilim ama başkasının pisliğine bende gelemem. niye kalıyorlar zaten gelip görüyorlar içim  darlandı. Bide temizlik ev işi yapmamaları sana zulüm resmen. Evi ayirmadikca diğer çocuklar hep gelip kalacak anneleri var diye. Çekilecek gibi değil bende titizim ama çocuktan sonra fazla takmamaya çalışıyorum yoksa  sinirli oluyorum. Çocuktan önce yere su damlasa rahatsız olurdum.ama yinede temizim severim evin temiz ferah olmasını. 

Siz üst kata kapı yaptirin en azından sizin ev ayrı olur yoksa sen sinir hastası olursun bu gidisle
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Şimdi canım o rahatsız bendede var daha dün gece 22.30 da ev sildim .sabah kalktım sanki hiç temizlenmmeiş hissi. Aslında temiz biliyorum işte mesele bu görmğnmeyeni görmek. Ew temiz aslında.
0 oy
tarafından
Ben de doğum yaptım eltimle 4 çocuğu kaynanam kayınpederim 2 kaynım ve 1 görümcem tepeme geldiler 1 ay kaldılar evi b. Oka çevirdiler anlıyorum seni valla hiç hoş değil temizlik konusunda aşırı takıntılıysan yardım al yine bence ben  aşırı titiz değilim ama evimin kirletilmesini istemem ben affedersin yatak odamdaki banyomda işimi hallediyordum tuvalete bir gidiyordum affedersin duvarda bile dışkı izi vardı veeeee sözde bana bakmaya gelmişlerdi ama ben hep aç kalıyordum kızımı tek başıma yıkayamıyordum 1 hafta yıkanmadan kaldı kaynana hanım korkuyorum dedi yıkamadı 17 yaşındaki kardeşimi çağırdım biz yıkadık yani sözde bana bakmaya gelmişlerdi ama gittikleri gün bile tezgah bulaşık yemek doluydu  

Şimdi de gelmişler bu sefer eltim yok ama evli çocuklu görümcem var kendi evimde gördüğüm muameleyi anlatamam bunlar bir gitsin eşimi boşanmayla tehdit edecem yeter artık evime 1-2 aylığına gelmişler haberim yok

Bu arada biz onların evinin hanımı falan değiliz hizmetçileriyiz p.is c.ahiller 
(3 puan) tarafından
Offf okurken bile daraldım Allah yardım etsin çok zor çok. 1 2 ay nedir yahu ayıptır günahtır.
tarafından
Eşim çağırıp çağırıp duruyor ama eşim evde durmuyor ki öğlen çıkıp kahveye gidiyor akşam 11 de geliyor onlarıj yanınfa oturuyor benim yanıma 1 de geliyor
(3 puan) tarafından
O da insanın canına batar işte. Erkeklere misafir çağırmak kolay. Bulaşığı yıkayan evi süpüren kadınlar. Oturup hoş beş eden erkekler oluyor genelde. Hepsi için konuşmuyorum
tarafından
Aynn öyle valla inşallah tez zamanda giderler
0 oy
tarafından
Valla sen doğumdayken yemek yemelerine takılmışsın millet linçlemiş ama ben seni çok haklı buluyorum kuzum. Benim kocamla yarma görümcelerim ve kaynanam da yemiş aynı b.ku. Yemeyecek arkadaş. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Ben babamın evinden getirdiğimi doğurmuyorum içeride. Benim canımdan can gidiyor millet orda boğazının derdine düşmüş. Yavrum ayır evini de sen. O ne öyle. Senin rahatsızlığından faydalanıp baya hizmetçi beklemişler se
(3 puan) tarafından
Ayy Allah razı olsun  gerçeken herkes takılmış ama dediğin gibi. Neler çektim doğumda zordu yani kaç saat sancısı bilmem nesi. Normal doğum oldu benim ki ama çok sıkıntı çektim dikişim çok oldu. Afedersiniz idrar tutamama gibi bir sürü sıkıntı geldi başıma. Bunlar da insanın sinirini bozar ister istemez. Zaten o kadar sıkıntıyı çekmişim bir de eve gelirim ki ev leş gibi. Çok üzülmüştüm çokkk :'( benim hastalığımı da biliyorlar..
tarafından
Hayatım bu arada hastalığım hastalığım demişsin ama tertipli düzenli olmayı temiz olmayı ben de severim. Burdakiler pisliği seviyor sanırım. Bi de doğum sonrası gelen giden oluyor. Ele güne karşı pislik içinde mi ağarlayacağız. Onu geçtim doğumun kolay da olabilirdi. Neticede orda sağlıksal bir durum söz konusu. İnsan biraz endişe eder bu ne rahatlık
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm benim eşim düzen hastasıydı ben dağınık ama şimdi o dağınık ben düzen hastasıyım bu bogke oğlum var ekmek yese hemen supururum aldigimi aldık yere korum mutfak tezgahında hiç birşey olmucak ve kimse dagitsin istemem oyuncaklar var dağılıyor oğlanın uyanacagi i biliyorum 1saat sonra ama hemen topluyorum elimde deyil toz alma huyum var toza tahamul edemiyorum hasta olucam diye korkuyorum oğlum eşim filan. Biri gelsin sofra kurulsun bittikten hemen sonra kaldırır ilk isim bulasiklari makineye dizmektir orası toplu olsun diye içim ogke rahat ediyor aldığım şeyi yerine korum bulamazsam ağlama aşamasına gelirim evimin düzgün temiz derli toplu olması benim hayatımın bir parçası çünkü ansızın kapı çalıyor eş dost geliyor . Bunu eşimden öğrendim yalan yok şimdide eşim dağınık ❤️ doğum yaptımda kardeşim adan zye temizledi ben gitmeden doğuma yapmıştım ama eşyalar ile eve gelince amaliyatli halim ile illaki dağıldı çamaşır birikti filan kız kardeşim yaptı Allah razı oksun ondan binkere yemeğimi yaptı. Düzen olsun dedi arasını aradık yere koyalim senin kurtaricin olsun dedi yaptikda oldu çok şükür bir benim giysi dolabım alt üst çünkü kendiminkini aradimi buluyorum ama bir türlü bu huyumdan vaz gecemiyorum tek sıkıntı bu şuan için bunuda düzene skarsam inşallah isim daha kolay olucak
(3 puan) tarafından
Ay mutfak konusunda bende öyleyim. Bir de kayınvalidem de çok dağınık. Allah'ım yani aldığın şeyi koy yerinde değil mi. Her yerden bir şeyler çıkartır öyle kalır ortada. Ben toplamazsam günlerce kalabilir sorun değil diyor. Gel de kafaya takma  bir ara tatile gittim 3 günlüğüne. Ben evde yokken gelen kargo kutuları halaaa yerde duruyordu yani onlar için sorun değil ama çöp niye yerde dursun değil mi. Çöp adı üstünde
(982 puan) tarafından
Valla anlıyorum seni cnm ben bu sene yakalandım bu düzene çok zor birşey koltukları bile 2 günde bir siliyorum toz hastalığı başladı korkudan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 98 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Esesloli (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,558 göst.
0 oy
12 cevap 1,083 göst.
5 Kasım 2020 Aile kategorisinde Mevlanaa (4,860 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 793 göst.
15 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu