0 oy
220 göst.
Aile kategorisinde (208 puan) tarafından
Kızlar oğlum 5 yaşında benimle konuşuyor ama cümlesini uzun kuramıyorum yani uzun cümle kuramıyorum birkaç gündür hastaneye gidiyoruz doktor onunla konuşunca doktorla göz teması kurmuyor ama benimle konuşunca çok iyi göz teması kuruyor tabii oradakiler de otizmden şüpheleniyor ne yapacağımı bilmiyorum pazartesi tekrar psikiyatri randevumuz var otizm li çocuklar ailesiyle göz teması kurar mı

6 Cevaplar

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Belki drdan korkmuştur o yuzden göz teması olmaya bilir canım benim kizimda dr la konuşmaz korktuğu için 
(208 puan) tarafından
Ne desem yapıyor ne söylesem getiriyor sadece konuşmalarında uzun cümle kuramıyor öyle bir şey yoktur değil mi korku şüphe düştüğü içimde
(2,972 puan) tarafından
İns bir sorunu yoktur canım Allah'ın izni ile netten bak otizmli çocuklarımıza hareketlerine falan ama.kendini belli eder bence öyle birşey varsa sosyal mi çocuğun parkta vs oyun oynarken arkadaşları ile falan nasıl. Genelde dönen şeylere ilgi duyar otizmli olanlar
-Reklam-
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Doktordan çekiniyor olabilir. Doktorlar daha iyi bilir de bir süre gözlem yaparlar heralde. Hemen karar vermeyebilirler. Sen söyle onlsra da bizimle göz teması kuruyor diye 
0 oy
tarafından
Her çocuk farklı tabi ama benm dayımın oğlu 5 yasinda babasinn aldığı maasi evin gecmini neyin ne kadar olduğunu biliyor bnm kardsmde 5 yaşındaydi güzl konuşuyordu baya gec kalms 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben bu göz teması olayının çok abartıldıgını düşünüyorum şahsen. Benimde Oğlum tanımadığı kişiyle göz teması kurmaz neden kursun ki yani. Konuşması içinde kreşe gönderebilirsin 5 yaşına kadar neden bekledin ki
0 oy
(378 puan) tarafından
Yani canım sosyal medya da böyle bir akım yaptılar bütün annelerin psikolojisi alt üst oldu. Herkes çocuğum otizimlimi. Vs. Gorumcemin oğlu 3 yaşında anne baba mama emmi diyor sadece benim kızım 20 aylık 20ye yakın kelime söylüyor derdini azda olsa anlatabiliyor. Çocuğumla bol bol konuş birşeyler söyle. Açılır. Eşimin kuzeni 5 yaşında konuşmuş şimdi susmak bilmiyorlar. Çok kafaya takma çareler bul sonra kork
0 oy
(790 puan) tarafından
Nasıl uzun cümle mesala herşeyi yapıyormus öyle otizim mi olur bu doktorlar da yakında bizi de otizim edecekler 
(208 puan) tarafından
Onlarla iletişim kurmadığı için ondan şüpheleniyorlar Bir de onlarla göz teması kurmadığı için çünkü benim oğlum utangaç çocuk
(790 puan) tarafından
İyide ilk defa gördüğu biri sonuçta kucağına atlayıp sarılmaz haralde uzun cümle ne kadar kuruyor mesela kacli
(208 puan) tarafından
Örneğin anne baba ise gitti anne parka gidelimb gbi cümle kuruyor ama daha uzun arkadaşlar gbi değil herkesle konuşmuyor
(790 puan) tarafından
Hımm aslında 5 yaşına gelmiş epey konuşmasi lazım senin en fazla 4 lu beşli ise bu yetirsiz otizim değilde belki dil terapistine yönlendirir doktorlar

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 259 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 113 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 439 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 456 göst.