0 oy
186 göst.
Diğer kategorisinde (983 puan) tarafından
Bebekleriniz nasil hanimlar hangi asamalardan gectiniz tetanoz vurundunuz mu seker yuklemesi yapicak misiniz cinsiyet ler nasil bu sene oglan senesi heralde anlatinda tanisalim :) normal dogum mu dusunuyosunuz bir suru merakim var ilk gebeligim acemilikten olmali

8 Cevaplar

0 oy
(185 puan) tarafından
5 ay önce doğum yaptım bebeğim erkek normal doğum yaptım ama allah başlara vermesin çok zordu benimde ilk gebeliğim bilmiyorum ama benim düşüncem sezeryan doğum yap normal le sezeryan arasında hiç fark yok bence 
(983 puan) tarafından
E fark yok diyosunda kesigi dikisi odemi rahimin toplanmasi her turlu normal dogur diyolar cocugun sagligi riske girmedikce ben dusunmuyorum kismet tabiki ne gerekirse onu yapcam inatlasmam
(185 puan) tarafından
17 dikişim oldu benim 20 gün boyunca hiç oturamadım hep uzandım 5 ay oldu hala yeni yeni dikiş acılarım geçiyor  en ufak zorlanmaya bel ağrımda oluyor 11 saat sancı çekmem de cabası ( seni korkutmak gibi olmasın tabi herkesin doğumu bir değil yani bende böyle oldu
(983 puan) tarafından
Sen harbiden sezaryen olsanda ayni sıkıntılari yaşarmişsin hic normal gibi olmamissin uzuldum
(2,974 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum arkadaşım normal oldu ben 3 günde toplandım o bir ay yattı doğum kişiye özgüdür bence ama şöyle bir inanış var sezeryan olunca yarım adam oluyorsun diye kesinlikle katılmıyorum anca doğumdan insanları korkutuyorlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizde 15 haftalık olduk cinsiyete oğlan dediler ama bakalım şeker yüklemesi yaptırmayı şuanlık düşünmüyorum ilk bebeğim normaldi şuan 2.5 yaşında bakalım buda nasip olursa normal olmasını isterim tabiki :)) 
(983 puan) tarafından
Cocuklarin yas arasini guzel ayarlamissin erkende degil geçte allah bagislasin ikisinide ben yaptiricam seker yuklemesi
0 oy
(15,317 puan) tarafından
Ben de 20 haftalık hamileyim. Kızım olacak inşallah. 2. Bebişim bu. Önceki gün tetanozu oldum. Şeker yuklemesi ilkinde yaptırdım. 2. De de yaptırırım. Büyük ihtimalle 
(983 puan) tarafından
Masallah allah bagislasin bende yaptircam seker yuklemesi 24.haftada gel dedi erken dogum riskini ogrenmek icin onemli diyolar onceden seker yuklemesi diyince cok tepki aliyodu ama iki dilim baklavaya esit diyo doktor o yuzden icim rahatladi acemilikten her bir detay cok onemliymis gibime geliyo
(15,317 puan) tarafından
Yani ben de öyle duydum. Burda yaptirmayip da başına kötü şeyler gelenleri de okudum üstelik. O yüzden yaptırırım diye düşünüyorum
0 oy
(46 puan) tarafından

23 haftalık olduk oğlumuzla normal doğum istiyorum tabi nasip kısmet herşey.Tetanozu 2 gün önce oldum şeker yüklemesi hakkında da doktorum bişey demedi isterse yaparım.Sağlıkla gelsin minikler.:)<3

(983 puan) tarafından
24.haftada yapiliyo dedi benimki bazi doktor sormuyo bile seker yuklemesine karsi olan doktorlarda var bu zamana kadar bahsetmediyse yapmaz seninki dusunuyosan eger baska bi doktora gorun
0 oy
(93 puan) tarafından
21 haftalık olduk doktorum kız gibi dedi 18 haftalık iken bakalım ayrıntılıyı bekliyorum orda net belli olur artık bi oğlum  var 8 yaşında arası çok uzun oldu o sezeryan oldu bunu da sezeryan istiyorum 
(983 puan) tarafından
Ben detayliya universiteye gittim ucretli olmasina ragmen doktor bana bir saniye bile gostermedi kendisi gozunun mercegine kadar bakti yanindakine anlatti ben yokmusum gibi ders verdi ogrencisine.allahtan cinsiyeti soylemisim basta erkek annesisin dedi sadece cok gicik oldum paramizla rezil olduk bilsem ozel klinige gider izlerdim cocugumu bi saat
0 oy
tarafından
Giz giz benimki annesi kurban 24 haftalık oluyoruz yarın rabbimin izniyle doğum kararsızim sağlıkla kavusalim inşallah yavrularımiza
(983 puan) tarafından
Allah bagislasin kolayca al kucagina insallah
tarafından
Amin canım Allah razı olsun cumlemiz inşallah
0 oy
(320 puan) tarafından
19 haftalığız erkek bekliyoruz bakalım nasipse tetanoz aşısı olmadım zaten ellerinde de yoktu 
(983 puan) tarafından
Bazi illerde yokmus evet ben canakkale ezinedeyim vurundum ilk dozu
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Biz de 20+4 olduk, 3.bebeğim 2.oğlum olacak 

Sezaryen olacam,   pazartesi detaylı ultrason var, bir kaç haftaya şeker testi olacak,  10 güne eğitimim devam ediyor doğum yaptıktan sonra görünüyor çook önemli sınavım var, hızlı geçiyor haftalar 

Yorucu 
(983 puan) tarafından
Allah güc kuvvet versin diyim o zaman sana tecrubeli anne :)
(5,132 puan) tarafından
Aminn hepimize

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 113 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Asya.ayca (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 430 göst.
0 oy
3 cevap 590 göst.
8 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy