0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (558 puan) tarafından
Küçükken yazları annem babam beni köye bırakırdı bende orda camiye giderdim. Her seferinde tam Kur'an a geçiyorum ama öğrenmeden ailem gelip alıyordu. Kur'an okumak istediğimde Türkçe okunuşu ile okuyorum. Yine aynı sevabı yada farzı yerine getirmiş oluyor muyum. Okurken kendimi çok huzurlu hissediyorum ama bi yandan da içim buruk kalıyor. 

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Müftülüğün kuran kursları var bayanlara yönelik, araştırıp öğrenip gidebilirsin zaten günlük 4-5 saatlik falan oluyor kurs.

Türkçe ile arapça asla bir değil ki zaten kuranı tertil üzere okuyunuz buyuruyor Allah c.c.

Yani onu tecvitli öğrenmek farzdır canım.

Eğer ki kursa gidemem dersen fatih Çollak yada davut kaya nin dersleri oluyo YouTube da onlardan öğrenebilirsin
(558 puan) tarafından
Durumlar çok karışık canım :) evlenince Ankara'da yaşamaya başladım. Hamileliğim zor geçtiği için Bodrum'a ailemin yanına geldim 2 aydır burdayım her an tekrar evime gidebilirim. Hiçbir şey net olmadığı için gitmeye cesaret edemiyorum :(
tarafından
Öyleyse haklısın canım. Rabb'im yardımcın olsun ❤️ Sağlıcakla gelsin minik ❣️
(558 puan) tarafından
Amin inşallah ♥️ YouTube den ve güzel uygulama bulursam ordan öğrenmeye başlayacağım :) Allah razı olsun:)
tarafından
Amin canım senden de Allah razı olsun ❤️
(558 puan) tarafından
Amin inşallah ♥️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canim telefonlarda böyle uygulamalar var onlarda Bi dene istersen 
(558 puan) tarafından
Ramazanda denedim ama galiba bende hata var kendimi çok veremedim :) ama bu sene kesin öğrenicem biraz azmedersem yaparım inşallah
+1 oy
(626 puan) tarafından
Ayni sevabi alirsin canim niyetin belli ama dikkat etmen gereken sey ben türkçe okunusundan okuyorum arapca öğrenmeme gerek yok deyip kendini salma arapca okumayi da ogrenme istegi olsun icinde aslinda turkce okunusla arapcadan direk okumanin arasında o kadar cok fark var ki Rabbim sana en kısa zamanda arapca okumayı ogrenmeyi nasip etsin canim
(558 puan) tarafından
Amiiinnn inşallah canım. Öğrenmeyi çok istiyorum inşallah kısa zamanda öğrenebilirim
(626 puan) tarafından
Insallah canım
tarafından
Canım eşinin son durumu ne oldu cezaeviyle ilgili
(626 puan) tarafından
Dilekceye red geldi canim
+1 oy
(673 puan) tarafından
Aslında bilmediğin için elinden geleni yapıyorsan Allahu alem sevap kazanıyor olabilirsin ama tabii Kur'an'ın kendi dili vardır onu öğrenmen senin için daha hayırlıdır zaten şu an televizyonlarda bile YouTube videolarından Kur'an'ı çok rahat öğrenebilirsin biraz gayret
(558 puan) tarafından
Haklısın canım geçen Ramazanda uygulama indirip denedim ama olmadı kendim hata yaptım düzenli çalışmadım . İnşallah bu sefer yapıcam ♥️
(673 puan) tarafından
Rabbim sana şevk ve dirayet versin Kur'an-ı Kerim'i en güzel biçimde okumayı nasip etsin
(558 puan) tarafından
Aminn inşallah ♥️
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Müsait zamanın varsa kuran kursuna git canım her yerde var yetişkinler için sabah gidiyorsun öğlene kadar hem tam ogrnemis olursun. 
(558 puan) tarafından
Bu sene gitmek istiyodum canım. Yeni evlendim şehir değiştirdim tam alıştım derken hamile kaldım. Şimdi başlasam yine yarım kalacak. Bende gitmeyi çok istiyorum
0 oy
tarafından
Kuran öğretiyorum canim gurup kurduk buradan bayanlarla
(558 puan) tarafından
WhatsApp grubu mu canım görüntülü mü yapıyorsunuz
tarafından
Evet canım
tarafından
Katılmak isterseniz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 151 göst.