0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (72 puan) tarafından
Hanımlar İstanbul Avrupa yakasında bildiğiniz temiz hocaları felan iyi yatılı yaz Kur'an kursu var mı oğlum 8 buçuk yaşında hatta temmuzda 9 yaşında oluyor tam ogrenme yaşı onu göndermek istiyorum Allah nasip ederse inşallah kurs araştırıyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(1,766 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kuzum diyanetin Kur'an kursları yokmu oralarda.. yada Mahmut Efendi'nin kursları en güvenilir yerler.. ben de oğlumu gecen sene 2 aylık gönderdim Mahmut Efendi'nin kursuna haftasonu geldi eve .. çok güzel faaliyetleri olan bi yerdi..4. sınıfı bitirdiği yıldı.. denersin 2 hafta önce bi canım
(72 puan) tarafından
Vardır da nerelerde bilmiyorum işte o yüzden sordum canım İstanbul içinde fatih tarafinda var sanırım o tarz kurslar hep oralar da oluyor o taraflari bı araştırayım teşekkür ederim canım ❤️
-Reklam-
0 oy
(8,152 puan) tarafından
Yatılı mı göndereceksiniz 8.5 yaşındaki çocuğunuzu
(72 puan) tarafından
Evet yaz kursu olarak 2 aylık
(8,152 puan) tarafından
8.5 yaş sizden 2 ay ayrı kalabilecek bir yaş gibi gelmedi kaldı ki TV larda kız olsun erkek olsun ayırtmaksızın çocuklara bu tür yerlerde istismar edildiklerini defalarca gördük

Şahsım adına göndermenizi istemem tabiki siz çocuğunuz için en iyisini bilirsiniz ama camilere de gidebilir en azından siz götürür siz alırsınız
(72 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende araştırmadan emin olmadan bırakmam asla zaten her hafta da sonu da alacağım mutkala kontrolüm altında olacak camilerde bir saat veriliyor ama çok kalabalık hoca yetisemiyor bişey öğrenemiyor malesef düşünceniz için teşekkür ederim bulamazsam aklıma yatan bı yer göndermem zaten
(370 puan) tarafından
Aslında bu yaşta camiler deki kurs daha mantıklı
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Cocugunuz daha kucuk degil mi ? 

Gunde bi kac saat olan kurslar var onlar daha uygun olur. 

Ayrica cocugunuzu yatili hic bi yerde birakmayin .

Tabi ki biseyler ogrensin ama yaz tatili,dinlenmek,gezmek,uyumak,eglenmek icin var.
(72 puan) tarafından
Hayır Küçük değil bende araştırmadan yatılı asla bırakmam zaten kardeşlerim de yatılı okulu ve hafızlar hocalar onların gittikleri kurs çok büyük o yüzden oraya gondermrk istemedim camilerde bı saat veriyorlar yazın ders ama olmuyor öyle hafız çocuklara bakarsanız 5 6 yaşında başlıyorlar
(4,216 puan) tarafından
Kendiniz ve kardeslerinizde egitim verebilirsiniz.
Hafizlik egitiminin 11 yas civari baslamasi uygun olandir. Cocuklarin zihinsel olarak soyut islemler donemine girdigi yaslardir. İstanbul Universitesi İlahiyat Fakultesi'nden bilgi alabilirsiniz.
Evet 4 yasta baslatip hafiz olanlar var ama cocuk somut islemler doneminde oldugu icin uygun degil. Sadece ezberlemis olur. Soyut kavramlari algilayama. Ogrenmez yani sadece ezberler.
İstedigi kadar iyi bi kurum olsun cocugunuz sizden ayrilamayacak kadar kucuk. Sizi ozler. Kisisel bakimini yapamaz. Dus alabilecek mi ,ic camasirinin kirlendigini algilayip degistirecek mi vs. 18 yasinda universite yurdunda ailesinden ayrildigi icin aglayanlar var.
(72 puan) tarafından
Düşünceniz için teşekkürler
0 oy
(40 puan) tarafından
Hasan Alkan ben YouTube den izliyorum nerdeler bilmiyorum ama çok hoşuma gidiyor araştır
(72 puan) tarafından
Evet o hocayı biliyorum istegram dan bakıyorum takip ediyorum ama malesef İstanbul da değil kursu
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Umarım bulursun bende Adana'yım bende göndermeyi düşünüyorum buldum ama yapabilir mi bilemedim 
(72 puan) tarafından
Bir an da alisamaz zamanla alisip öğrenecek 4 cu sınıfa geçti ve çok hevesli kuran öğrenmeye tamamen kursa bırakıp okul okumasın diye bı düşüncem yok zaten rabbim nasip ederse gönderecem inşallah sizde emin olduğunuz bı yerde bı deneyin yapabiliyor mu kendisi de istiyor mu
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım benimde düşüncem o yönde

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 306 göst.
3 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 151 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Busra_yasar123 (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
16 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu