0 oy
253 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Şimdi hanımlar.evim yok kiradayim. Bitane ev bulduk ama paramız yetmiyo eşimde abisiyle ortak almak istiyor.bende ortak ev istemiyorum sadece bana ait olan içini istedigim şekilde dizmek istediğim evim olsun istiyorum. Eşimde şimdilik biz içinde otururuz. Elime para geçince evi tamamen alırım abimden diyo. Eşimle bu konuda.uzlasmadik. hala siz olsanız ne yapardınız. Kabul etsem mi etmesem mi bilemedim.

14 Cevaplar

+1 oy
(6,165 puan) tarafından
Kesinliklee kabul etme kuzum.
(99 puan) tarafından
Bende diyorum ama eşime anlatamadim
-Reklam-
0 oy
(663 puan) tarafından
Ben de ortak işlere sıcak bakmam, hele de kardeşlerle. Abisiyle ortak olmasın ondan borç alsın? 
(99 puan) tarafından
Borç al dedim kimse kimseye o kadar borç vermezmis diyo abiyse yapsın abiligini dedim.
0 oy
(215 puan) tarafından
Biraz daha borçlan ortak alma canım. Sonda kötü olmaktansa başta kötü olmak en iyisi.
(99 puan) tarafından
Eşim borçtan çok korkar. Ya bişey olsa odemesem. Der hep
(215 puan) tarafından
Ödeniyor canım. 2015 te evlendik ev aldık borçla sonra araba aldık borçla borç hep var.
0 oy
(612 puan) tarafından
Akrabayla asla ve asla ortak bir işe girmem.
(99 puan) tarafından
Bende öyle diyorum abim bile olsa istemem dedim.ama eşim ısrar ediyor bu konuda.
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Kabul etmemelisin 
(99 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
tarafından
Asla kabul etmem. 
(99 puan) tarafından
Bende etmiyorum işte eşime laf anlatamıyorum.
0 oy
(4,157 puan) tarafından
Berde cok.luk orda bo.kluk.   Varsa abisinde birc alsin odeyin borcu
(99 puan) tarafından
Canım eşim 7 erkek kardeş. Yane 6 tane kardeşi var her biri bişey verse rahatlıkla alırız. Eşim borç yapmak istemiyo
0 oy
(238 puan) tarafından
Sakın ama sakın bizim ilk evimiz abisiyle ortaktı. 2 sene oturduk. Son bir senesi sürekli sorun yaşadık. Lanet olsun diyip evi düşük fiyata abisine sattık. İnsanlar her zaman iyi olmuyor ne yazık ki kötü günler de var.
(99 puan) tarafından
Bende diyorum sorun yaşarız elti ağzı çekmek istemiyorum diyorum ama ikna olmuyo.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Asla kabul etmem. Ev yani sonuçta biraz daha biriktirir kredi cekerim falan ama ortak işe girmem
(99 puan) tarafından
Eşim sigortalı calismiyo o yüzden kredi çekemez. Ama borç yapabilir onuda o yapmiyo
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Sonrası sıkıntı girme derim 
(99 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(671 puan) tarafından
Kimseyle ortak olmayın 
(99 puan) tarafından
Ya inanki hiç ama hiç istemiyom eşim bu konuda ısrarcı ve ne yapıyım bilemedim.
(671 puan) tarafından
Baskın karakter ol derim yani tartışma ama ikna etmeye çalış
(99 puan) tarafından
Öyle yaptığım zamanda otur kirada o zaman diyo.
0 oy
tarafından
Kesinlikle kabul etmee!!.karin ortak olsunda malın ortak olmasın derler...
(99 puan) tarafından
Ahaha bu kelimeyi eşime demeyi çok isterdim ama kızar. Ve kesinlikle doğru bı kelime
tarafından
Neden kiziyo bu eskilerin Aatasozu çokta doğru ortakli mal mülk İyi degil alma sakin!!!
(99 puan) tarafından
Annemde diyo hatta etrafimdakiler hepsi. Ama galiba bu ev yüzünden büyük kavga etmem gerek.
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Abisinin bu işten karı ne olacak 
(99 puan) tarafından
Ortak alsak bı sene sonra diyelim parayı denklestirdik. Emlakçı eve bakacak fiyat vericek ortak olarak ona ne kadar dusuyosa onu biz abisine vericez. Yane ev bı sene sonra kar alsada abisine de pay düşüyor
0 oy
(657 puan) tarafından
Evi neden ortak alıyor? Borç alsın ödesin. Ortak tapu her zaman sıkıntılıdır. 
(99 puan) tarafından
Bende diyorum cnm ama gelde anlat anlamiyo. Kendi evim olsa seneye kar gelsede üstüne tamamen bize ait olur ortak alsak. 300 bin vericek abisi.seneye belki abisine 500 bin düşer nerden bulacan diyorum yane kredi çeksek 100 bin faizi olsada yine abisine vereceğinden az çünkü bu evde acil satılık yane değerinin altında satiyo adam.bugun alsak bile bı ay sonra baya pahalı olur
(657 puan) tarafından
Eğer ortak alırsanız noterde kimin ne verdigini yüzdelik pay olarak hesaplayarak tapuya eklerseniz ileride sorun olmaz. Fakat kesinlikle tapuyu alırken yüzdelik paylar belli olmalı. Sözlü olarak ben bunu verdim sen şunu diye yola çıkarlarsa ileride illa ki sorun çıkar.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 263 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 131 göst.
12 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,001 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 131 göst.
5 Ekim 2023 Aile kategorisinde Meyrammm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 336 göst.
7 Haziran 2023 Aile kategorisinde Alyadua1 (92 puan) tarafından soruldu

379,293 soru

11,353,302 cevap

34,824 kullanıcı

...