0 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Nolur dua edin burayı bosaltiyorlar çoğu kişi şehir dışına çıktı ve inanın rezil durumdayız biz bağ evinde yüz ve biraz önce köpek durmadan uluyor oda büyük bir şekilde 9.8 deprem bekleniliyor ve kafayı yedim çocuğuma sarıldım durmadan sonkez göreceğim diye durmadan öpüp kokluyorum kendime hakim olamıyorum buz kesildim durmadan galiba ölenler arasında bizde olacağız bolbol dua edin nolur ben hiç iyi değilim uyanık şekilde 2 gecedir bekliyoruz nezaman bitecek galiba rabbim bizi yanına çağırıyor burda ne su var ne birşey rezil durumdayız çok rezil durumumuz kendime hakim olamıyorum ölürsem bile yavruma sarılarak ölmek onun kokusuyla öleyim ve eğer ben ölürsem çocuğum kalırsa rabbim heryolda yardımcısı olsun çok seviyorum kızımı ve şuan kafayı yemek üzereyim  

17 Cevaplar

+2 oy
(1,048 puan) tarafından
Burasi adiyaman çok çaresiz kimse yok hiç dokunulmamış bina var herkes aç susuz elektiriik yok su yok afat ekipi daha yok burda lütfen yardım edin istagramı olan etiket var katılın etiketleyin gelsinler
-Reklam-
0 oy
(352 puan) tarafından
Kız zaten kurtulmuşsun bağ evinde neden korkuyorsun 
(1,140 puan) tarafından
Yiyecek içecek yok soğuk var ve artçılar oluyor sürekli.hayat durmuş gibi çaresizlik var çok normal korkması.
(21 puan) tarafından
Gel benim yerime anlarsın nerde olursan ol burda 40 yakın kişiyiz hepiz birnirmizin ayağının altındayız sürekli sallantı var ve kurtuluş bumu anlamıyorum
(21 puan) tarafından
Allah kimseyi bu duruma dusurmesin ama dayanamiyorum hiç bir sekilde
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Sakın ol canım dua et ağzından dua eksik olmasin
(21 puan) tarafından
Sürekli okuyorum inanki sürekli okuyorum sanki sürekli deprem oluyor gibiyiz yürümeyi unuttum
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Kim dedi 9 luk bekleniyo diye 
(21 puan) tarafından
Kizilayda çalışanlar esim aradı Antep bosaltiyorlar diye ablamda enistemi aradı oda evet dedi kizilayda çalışıyor ve daha büyük deprem bekleniyor dedi
(3,794 puan) tarafından
Allah'ım korusun ne daha büyüğünü nede bi karıncayi bile etkileyecek bi felaketi yaşatmasin Rabbim bu millete . Bol bol dua ediyorum herkese . Göçükte kalana selamet umutla bekleyene beklediğini görmek sagsalim. Açıkta kalana başını sokacak yer aç kalana aş ölenlere şehadet  . Allah'ım kimin ne derdi varsa gidersin. Ya Rabbim
0 oy
tarafından
9 luk bekleniyor lafını kim dedi ya her duyduğuna inanma :( Allah hepimizin yardımcısı olsun 
(21 puan) tarafından
Amin inşallah sürekli sallaniyoruz yerde yatıyoruz başımı koydum o yerin altındaki catirdama kulağımda psikolojik men çökmüş durumdayim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Canım benim haklısın çok zor yaşadıklarınız ama lütfen söylentileri düşünüp daha da üzme kendini. Uzmanlar bile zaman yer vermezken allahtan başkası gaybı bilmezken aldırış etme bunlara hepsi geçecek Allahın izniyle sakin kalıp dua et bol bol 
(21 puan) tarafından
Uzmanlar söylemiyor ama bunu diyen kişide Kızılay da çalışıyor ve rezil durumdayım çöktüm artik
0 oy
(2,143 puan) tarafından

Biz Antep'te oturuyoruz köyümüze geldik Urfa'da çok şükür sende şükret  başımızı koyacak yerimiz var şuan bizim tanıdıklar hepsi soğuktan açlıktan helak olmuşlar. Ama insan ister istemez korkuyor içini ferah tut Allah yardımcımız olsun :'(

(21 puan) tarafından
Urfa'da sallantı olmuyormu hisetmiyormusunuz
(2,143 puan) tarafından
Yok çok şükür çok az hissediliyor
0 oy
(240 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol seytan vesvese veriyor bol bol dua et sürekli la ilahe ente Sübhaneke inni kuntu minezzslimin  oku 

Rabbi yessir vela tü assir Rabbi temmim bil hayr oku ümidini Allah tan kesme 
(21 puan) tarafından
Sürekli okuyorum sürekli dayanamıyorum artık
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun.bol dua et çocuğun için sakin kal o da hisseder.Allahin yazdığından ötesi olmaz.ecel her yerde her şekilde gelir gelecekse.çalışmalar çoğaldı gibi görünüyor.çok şükür enkaz altında değilsiniz.böyle düşün.inşallah yakın zamanda yardımlar gelecek
(21 puan) tarafından
Aynn öyle ama çaresizce olucekmiyim olmiycekmiyim diye düşünüyorsun Allah kimseyi bu duruma dusurmesin
(1,140 puan) tarafından
Amin..çok normal.ben Bursa'da olmama rağmen psikolojim mahvoldu empati kurmaktan.çok normal kaygıların ama çocuğun için sakin kalman gerekiyor.Allah bir an önce çıkış yolu göstersin çok zor gercekten
(21 puan) tarafından
Allah razı olsun Allah kimseye yasatmasin
0 oy
(3,009 puan) tarafından
Ah canım öyle düşünme öyle bişey söylenmiyor biri ortaya yalan haber atmış Allahım yardım etsin sizi böyle darda koyanlara rabbim huzur vermesin rabbim seni bebeğine bağışlasın güzel mutlu sağlıklı günleriniz olsun çok korkmuşsun yanında olsam sarılsam sana kıyamam rabbim hiç kimseyi darda koymasın
(21 puan) tarafından
Antep bolsaltiliyor eniştem kizilayda şuanda oda söyledi temkinli olun fedi ve ben artık dayanamıyorum yavruma kiyamiyorum
0 oy
(13,006 puan) tarafından
Canım cikabilecek durumdaysaniz başka bir ile geçin lütfen kimse yoksa bile geçin yardım eden otel vs. Çok var 
(21 puan) tarafından
Onu düşündüm ama para yok pul yok yakıt yok yakıtlar bitti artık satmiyirlar hiç bir petrolde yok alsanda sadece 300 TL alınıyor başka yok rezillik
(13,006 puan) tarafından
Gelen otobüsler felan da var onlara binseniz
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Bitanem hic korkma gaybi ancak Allah bilir 9luk falan bisey olmayacak, insaallah en kisa surede size yardima da gelicekler, emin ol bu gece daha da ekip buyudu.  Gonlunu ferahlat canim benim ilerde bugunleri unutcagin gunler de gelicek insaallah:/ sabirli ol nolur guzel dusun buyuk deprem falan da yok psikolojini bozma ⚘ 

Allah sabredenlerle beraberdir.
(21 puan) tarafından
İnşallah ama her söylendiğinde de oldu canım çok çok kötüyüm dilim damagim kurudu korkudan Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(375 puan) tarafından
Uzmanlar tekrarlanmayacagini söylüyorlar Allah yar ve yardımcınız olsun
0 oy
(15,197 puan) tarafından
Dostum tekrar deprem olacağı haberi yalan ya jeologlar hiç öyle bişey demiyorlar. Olur olmaz orasını bilmeyiz ama öyle bir deprem olacak diyen olmadı hiç. insanları korkutmak için söylenti çıkarıyorlar. Artcilar olmaya devam edecek uzun bir süre ama büyük deprem beklentisi yok benim bildiğim 
(15,197 puan) tarafından
Bı de uyumaya calis dostum ki çocuklarına bakacak enerjin olsun az da olsa
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Rabbim selamet versin insAllah 
0 oy
(682 puan) tarafından
Öyleyim deme nolur artık perişan oldum birdaha yaşatmasın rabbim
0 oy
(7,946 puan) tarafından
Istanbul ve İzmir'de büyük deprem bekleniyor diyolar ama yanlız o kaçanların vakti saati gelmisse ölüm onlari heryerde bulur kaçmak çözüm değil 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 99 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 473 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 253 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 192 göst.