+1 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (215 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Aklım almıyor, yardımlarımız geç ulaşıyor. İnsanlar aç, susuz, göçük altında. Kimse kimseye ulaşamıyor. 

Bir yandan kayıp çocuklar. 

Bir yandan koordine olamayan insanlar.

Bir yandan boş siyasetçiler(hepsi). Yardımlarımız gitmiyor ama siyasetçiler gidebiliyor.

Bir yandan susturulmaya çalışan medya.

Sabredin, sabredin diyorlar neden sabretsinler 3 gün olacak neredeyse.

Nasıl hesap vereceğiz oradaki insanlara.

4 Cevaplar

+3 oy
(6,221 puan) tarafından

Suriye yağmacıları diye bir şey yok Bizzat kendi insanımız yağmalıyor ve ayrıca deprem olan bölgelere giden araçlar ulaşamıyor Çünkü Yollar kötü O yüzden dolayı belli bir noktada durup depremzedelerin yanına elleriyle taşıyorlar o ürünleri ve bu da yağmalama olarak lanse edildi insanlara

Bunun suriyelisi oralısı burası yok ve ne yazık ki Hatay'da deprem oluyor insanların üzerine çöktü ve oranın insanı depremden kurtulup gidip bir yerleri yağmaladı hadi diyelim ki yiyecek içecek gıdayı aldılar açtılar çünkü buna amenna başım gözüm üzerine ama televizyon kahve makinesi ve süpürge alan insanlar ne yapacaklar onları yani bunun insanlıkla alakası var memleketle alakası yok insan insan olmalı önce

Bir sürü moloz yığınları altından çıkarılan insanlar var ve bir an önce hastaneye kavuşturulmak isteniyor ve herkes bir koldan insanlara yardımcı olmak istedikleri için çocukları alıp götürüyorlar Dün 5 tane çocuk kayıptı ve hepsi de bulundu Çok şükür Kimisi Hastaneye götürmüş Kimisi almış yanında çocuğa bakıyormuş Çünkü kimsesi yoktu yanında diye

Ve az önce bir yazıyı izledim diyor ki 10 tane insan kazı çalışmaları yapıp insanları çıkarmaya çalışırken diğer Geride kalan 20-30 kişi sadece vinçleri izliyor Yani bugün burada da çok Söylediler ya işte bizleri almıyorlar bizleri götürmüyorlar işte Bizler donanımlıyız falan değil işte bu yüzden Çünkü Durmuş vinç'i izliyorlarmış o kadar kişi

Bizim insanımız zaten bir şey olduğu zaman gidip en önde izlemeyi çok sever

Hala daha siyaset yapan Parti başkanları var Özellikle bir tanesi yani Gün birlik olma günüyken Yunanistan gibi düşman gözüyle baktığımız insanlar bile Barış açmışken bizlere yardım yollarken bizim ülkemizin içindeki siyasetin başındaki Parti başkanlarının böyle yapması ve onları destekleyen kişilerin hashtagler açması ve provokasyonlar hazırlamaları çok üzücü ve çok saçma Allah çıkarsın onlardan

Twitter'ın yasaklanmasına Ben de sinirlendim Çünkü oradan insanlar birbirlerine çok yardımcı oluyorlardı Orası bayağı aktif ben kullanmıyorum ama kullanan insanlar var yani buna ben de aşırı derecede sinirlendim

image

(7,121 puan) tarafından
eşim yağma yapmak zorunda kaldı insanlar aç yazdım diye siz eşimde mı yağma yaptı yazdınız ben mi yanlış anladım demiş . İnsanlar bir yere takılıyor . Evet yapmak zorunda kaldı . On beş çocuğa 4 yumurta pisirilirse yagmada yaparsın erzakta alırsın . Çok zor günler çok zor çok zor . Sabahları edemiyorum akşam hemen oluyor sanki ışıklar hemen sönüyor heryer karanlık oluyor sanki bu saatten sonra yaşayanlar çıktı çıktı çıkmadı mucize gerek
(3,477 puan) tarafından
İyi yapmış eşin kendi milletin aç tok bilmeyip malini sakliyosa o da çocuğunun rızkını Bi yerden çıkarmak zorunda
(6,221 puan) tarafından
Evet insanlar sadece bir noktaya yöneliyor İşte o noktadan da kendilerine bir pay Çıkarmak istiyorlar Ben dediğim gibi o yağma yaptılar Aç olan insanlar yiyecek almalarında çok Haklılar karınlarına doyururlar Ama kalkıp da elektronik alet alıp çıkanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz ya O televizyon nereye kurabileceksin Hadi televizyonu kurdun sen o kahve makinesiyle ve elektrik süpürgesi ile ne yapacaksın
(7,121 puan) tarafından
Çok haklısınız . Bazı insanlar bunu bilerek yapmıyor . Bak diyorum ya abim apartmana 8. Kata çıkmış .aşağı inmiş ben neden çıktım ki demiş . Çok kötü psikoloji allak bullak
(3,477 puan) tarafından
Allahim her kuluna Bi mucize yaşatsın da enkazdan hepsi sağ çıksın
-Reklam-
+1 oy
(1,557 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum günlerdir haberler açık bir unut izliyorum bizlerde yardım gönderdik ama insanlar hala aç susuz kiyafetsiz aklım almıyor nasıl oluyor bunca helikopter uçak vs neden seferber olmuyor bunca Zenginler ünlüler neden özel jetlerine atlayıp gitmiyor 
(215 puan) tarafından
Kesinlikle, resmen yalnız bıraktık onları.
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Az kaldı aklımı yememe artik düşünmekten. Bi yandan şükür ediyorum o anları yaşamadık diye bi yandan içim içimi yiyor 
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

dusmanligin bittiği gün 
(25,224 puan) tarafından
33 yaşına giricem şu sitede gördüğüm iğrenç ahlaksız insanlar kadarını görmedim bu yaşıma kadar çok şükür ki görmedim. Burası benim gözümü açtı çok faydalı oldu. O yüzden severim burayı, sizin gibi sevdiğim melek kalpli insanlar da çok fazla tabiki ama öyleleri varki insan demeye bin şahit...
(6,221 puan) tarafından
Boş ver Selin Umursama hiçbir zaman için insanlar söylediğini anlamayacak her zaman için kendi bildikleri doğrultusunda ilerleyecekler hayatımızda olduğu gibi burada da bize kötü gelen insanlardan uzak duracağız kendimizden uzaklaştıracağız Boş verin Bir de burayı takmayalım Yeterince zaten kötüyüz Erzurum'da da deprem oldu az önce başım ağrı girdi tekrar
(25,224 puan) tarafından
Takmıyorum inan umrumda değiller sevdiklerim yeter bana zaten.
Sen Erzurumdamısın :(
(6,221 puan) tarafından
Aynen öyle insanın sevdikleri olsun yeter
Evet Erzurum'dayım ve 3 gündür olan depremleri Biz de hissediyoruz ve bugün biz de Erzurum'da oldu 4.3 büyüklüğünde zaten kaç gündür haberlerde söylüyorlar Erzincan Bingöl tarafında deprem bekleniyor diye fay hattı sıkıntılı diye bilmiyorum Allah yardımcımız olsun Hakkımızda hayırlısı olsun Rabbim bizleri af eylesin Yaptığımız her şeyden ötürü ve kızlar gerçekten Hakkınızı helal edin yarın ne olacağımız hiç belli değil bugün konuşuyoruz Belki de yarın birbirimizden asla bir daha haber alamayacağız belki haberlerde birbirimizi göreceğiz yani ne olacağı hiç belli değil bir selam vermenin dahi Hakkı olurmuş ya insanın üzerinde Biz de az çok konuştuk Sohbet ettik herhangi bir posta birbirimize yardımcı olduk Bunun da bir hakkı vardır Elbette O yüzden gerçekten haklarınızı helal edin çünkü Güneydoğu depremi olduğunda 3 gün önce insanlar son yemeğini yedi Belki de birbirlerine küs şekilde öldüler
(25,224 puan) tarafından
Allah korusun allahım böyle afetler göstermesin birdaha:(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 135 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gamzeli_1 (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 847 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde AlinKara (663 puan) tarafından soruldu
+2 oy
16 cevap 272 göst.
+1 oy