0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (229 puan) tarafından

Kendimden örnek vermek istiyorum. Ben 30 yaşında anne oldum. O zamana kadar sürekli okul hayatı,üniversite, kpss vs ile vaktim geçti. Yani amacım: atanıp, evlenmekti. Ha oldu mu derseniz nasip olmadı, evlendim çocuğa karıştım. Benim amacım böyleyken, kimisininkide erkenden evlenip çocuğa karışmak. Neden kimsenin kimseye saygısı yok. Bir ortama girdiğimde sanki geç kalmışım, evde kalmışım gözüyle bakılıyor:D ben sana erkenden derdin neydi, koca peşine düştün desem hoş olur mu:) yada şöyle de durum var. Kimisi erken evlendiğine pişmanken, kimisi de geç evlendiğine pişman. ben nasıl saygı duyorsam, o saygıyı görmeyi isterim. Bu tür düşünce zorbalığı hakkında ne düşünüyorsunuz:)

12 Cevaplar

+2 oy
(3,017 puan) tarafından
Çağımızın hastalığı olabilir HADSİZLİK!! 
-Reklam-
+1 oy
(1,878 puan) tarafından
Canım memnun edemezsin kimseyi 30 unda evlensen evde kaldı yok çocuk sahibimi olcan geç derler erken evlensen çocuksun ne alaka derler çocuk yaparsıb ikinci derler olmaz kısır sorunlu derler derler de derler kısaca büyük küçük yaşlı genç felan bunlar bahane insanlar birbirini çekemiyor niyeyse
0 oy
(8,680 puan) tarafından

ben de 31de evlendim. kimsenin ne dediği inan umrumda değil. kişinin hazır olması önemli.

erken evliliğe karşıyım. 25inden önce olmamalı bence.
tabi kimseye de laf söylemek haddime değil
0 oy
(8,717 puan) tarafından
En sinir olduğum sey resmen kadınlar övünüyorlar küçük yaşta dogurdular diye burda çok gördüm küçük yaşta anne olduğu için hava atanları. Ztn azıcık beyni olan insan bundan hava atmaz. Bende 20 de evlendim 21 de doğurdum hiçte marifet miş gibi övünmem aksine ben hep keşke okusaydim derim anneme kızarım bazen neden okutmadiniz diye. Yani demek istediğim ne desek boş değiştiremezsin bırak küçük anne olanlar övünsunlrr:))
tarafından
E sende şu an küçük anneleri yadırgıyor sun :)
(8,717 puan) tarafından
Kız bende küçük anneyim niye yadirgayim ama ben hava atmıyorum çoğu insan hava atiyo marifetmis gibi onu diyorum 30 yaşında anne olanları Küçüksuyolar diyorum.
tarafından
Aman öyle hadisler bitmiyo maalesef ama burda küçük anneleri yargılayan da çok var
0 oy
(13,241 puan) tarafından
Bende otuzunda anne oldum istemediğim yada geç kaldiğim söz konusu değil çoçuğun olmaz denmişken anne oldum şükür nasip oldu 

O kesım nasıl biliyor musun sadece onun dediği doğru onun yaptığı haklı başka birının tercihlerine saygı yok

Örnek sigara içen çoğunluk dimi mesela burda da var ben alkol seviyorum sigara içmeni sorgulamıyor saygı duyuyorsam sende bana aynı nezaketi göstermek zorundasın ama nerde 
0 oy
(4,636 puan) tarafından

İki kızımın yaş arası 12 diye dalga geçti buradaki bir akıllı hanımefendi. Neymiş uzmanlara göre yanlışmış :) iki üniversite bitirmiş bana cahil dedi :)

Benim hayatım benim kararım kimseyi ilgilendirmez. Benim yürüdüğüm yollardan yürümeyen kişinin eleştirisini önemsemem. 

0 oy
(11,657 puan) tarafından
Erken evlenip burada ağlayanı çok gördüm. O yüzden bir şey demeyeceğim. 
0 oy
(124 puan) tarafından
Bende 27 sinde evlendim ha bana kalsa belki 35 inde evlenirdim ya da hiç evlenmezdim ama annem hastalanınca aklı kalmasın ölmeden yuva kurduğumu görsün istedim çnk hastalığını duyduğu an ağlayıp ben ölürsem size ne olacak dedi düğünümden 1 sene sonra kaybettim bence insanlar hadsizleşmiş sürekli insanları eleştirmekten yadırgamadan başka işleri güçleri yok
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Ay ne münasebet der ağzına osmanlı tokatını indiririm. Herkes haddini yerini bilmeli ya. Ailede en çok sınırlarını kpruyan benim herkes her şeyi söyleyemez yüzüme ama arkamdan konuşuluyor duyup mıçıyorum ağızlarına. Öyle karaktere böyle kişilik 
0 oy
(10,350 puan) tarafından
Ben artık o düşünceleri astim 30umda evlendim 33 yaşımda anne oldum iyiki geç evlenip geç anne olmuşum ben mutluysam gerisi kimseyi ilgilendirmez ama inatla hadsizlik yapanlara her zaman su cevapları veriyorum kudurdun mu erkenden koca peşine düştün yada çocuğum olduğu halde çalışmamı elestirenlere kocan harçlık verdiği kadar zenginsin vermediğinde fakirsin hiç altta kalmıyorum artık ne demişler istediğini söyleyen istemediğini işitir 
0 oy
(49,479 puan) tarafından
29 da evlendim artik baslamisti çevrem evde kaldi muamelesi yapmaya bide benim vukuatlarim da oldu tabi ondan ☺️☺️☺️
0 oy
(2,245 puan) tarafından

Millet söyler söyler salla gitsin . Ben 20 yaşında evlendim ona bişey diyen olmadı eşim 6 yaş büyük benden ona laf ettiler yoksa evlenip boşanmışmı niye bukadar beklemiş dediler:happy: ha 4 çocuğum var şuan şimdide ona taktılar kafayı. Sen kafayı mı yedin niye sürekli doğuruyon die 5.nezamn die sürekli dalga geçiyorlar

Bende canım nezamn isterse Rabbim de verirse neden olmasın diyorum laf vermiyorum ağızlarına..

1 çocuk isteyenede insan saygı duymalı 4 çocuklu anneyide yadırgamamalı . Uzaylımışım gibi davranıyorlar her ortamda:blink:

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 276 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde Obir_annee044 (388 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 389 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 178 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,768 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 861 göst.
1 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

393,748 soru

11,775,179 cevap

35,793 kullanıcı

...