0 oy
293 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (59 puan) tarafından
Tokatta yasıyorum gecede gunduzde olan sarsıntıyı hissettim cok siddetli olmamasina ragmen korktum ki ilk defa hissettim çünkü simdi boyle diyince orda yasayanlara ayıp olur ama bende gunlerdir ne yemek yiyebiliyorum ne uyku uyuyabiliyorum 2 yasinda oglum var surekli gözüm avizede gozumu kapatsam ruyamda deprem görüyorum fazlami abartıyorum bilmiyorum ama cikamiyorum bu piskolojiden elim ayagım tutmuyo yani bi halsizlik korku endise var uzerimde hep 

5 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Valla benim olduğum bölgede baya sallamış ama ben hissetmedim hissetmediğim halde korkuyorum çocugum deprem çantam yanımda geziyorum üstelik buraya deprem olacak diye uyarı yapılmıyor beklenmiyor şuanlık ona rağmen sürekli gözüm sallanacak şeylerde hep ayağım yerden kayıyormuş avize salanıyormuş deprem oluyormuş gibi geliyor geceleri uyuyamıyorum yolda geçerken binaları inceliyorum sürekli bina olmayan boşluk yerden yürümeye çalışıyorum dışarı çıktığımda hep hazırlıklı 2 3 gün yetecek eşya alıp kızıma öyle çıkıyorum

Allah depremi bizzat yaşayan insanlara kolaylık versin yardımcıları olsun gerçekten o kadar zor ki bizim psikolojimiz böyleyse onları düşünemiyorum 
-Reklam-
0 oy
(479 puan) tarafından
Evet aynı durumdayım şuan kâbusum oldu bı de ilk depremde eşim yanımda değildi ben de ilk defa yaşıyorum bende sadece sallandim ve kütür kütür sesler geliyordu enkazdakileri görünce halimize bin şükür tabiki ama insanın elinde olmuyor gerçekten eşim iki günde bir nöbete gidiyor ve ben asla uyuyamıyorum gözüm hep suda avizede psikolojim alt üst oldu yarın tekrar nöbete gidiyor bı arkadaşım bende kalmaya gelicek saolsun yarın olsun tek olmayacağım yakınım yok gelebilecek çok korkuyorum eşim varken bile zorla uyuyorum evde atlatamadım bir türlü Allah yardımcımız olsun enkaz bölgesine sabır versin çok vahim halleri gerçekten üzülmemek elde değil dua etmekten başka bişey yapamıyoruz en çok da bebekler çocuklar için endişeleniyorum sürekli bebeğime sarılıyorum sanki bana bişey olucak da bebeğim kalacak diye tuvalete giderken bile afedersiniz bebeğimi hemen kapının oraya koyuyorum battaniye üzerine deprem olur da hemen müdahale ederim diye yanıma getiriyorum deprem çantası da hazırladım tabi yetişmeye vaktimiz olursa her şey başta çocuklarımız için sonra kendimiz için  Allahim korusun bütün bebekleri onlar en çaresiz en masumlarimiz  inşallah bu günler de geçicek kafanı dağıtmaya çalış diycem ama boş çünkü ben de yapamıyorum aklımı başka bişeye veremiyorum tavsiyem yok çünkü bende bı çaresini bulamadım ama bakıyorum komşularımız insanlarımız  o kadar rahatlar ki unuttular sanki hiç endişe etmiyorlar bilemiyorum sonumuz ne olacak...
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Cnm bizde malatya hekimhan ilçesindwyiz o gün 2 büyük sarsıntı ve üst üste geln artçılar la kafayı yedik resmen Allak bullak olduk ne evimize girebiliyoruz ne dışarıda kalabiliyorum buralar don tuttu hep evler sobalı ısınmıyor bile içerisi, araba geçse panik oluyorz kapı tıklasa hopluyorz dün bile sallandık merkez üstü hekimhan dı çok tedirginiz düzen kalmadı psikoloji kalmadı 4 aylık hamileyim 2 yaşnda oğlm var inan perişanız bu gidişle hepimiz panik atak hastası olucaz ülkece 
(59 puan) tarafından
Allah sizin yardımcınız olsun kolaylık versin isiniz cok zor ben o enkazdan cikarilanlari ilk zamanlar gordukce dayanamiyodum hep dualarimizdasınız Allahım memleketime hayırlı guzel gunler gostersin bu saatten sonra  insallah hickimseye bidaha bu aciları yasatmasın
0 oy
(7,118 puan) tarafından
İlk deprem gece olduğu için uykuda hissetmedik muhtemelen. Ama 2. deprem de basım dönüyor sandım içim bir kötü oldu avizeye baktım hafiften sallanıyordu. Ankara da yasıyorum bu arada canım. Rabbime emanetiz hepimiz. Bu şekilde ruh sağlığını bozarsın dikkat et kendine.
(7,118 puan) tarafından
Sosyal medyadan uzaklas canım, TV falan da izleme bir süre kendine hobi bul. Gündüzleri dışarı çık hava al. Zamanla gececek Allah'ın izini ile. Deprem uzmanı hocalar Ankara'nın deprem bakımından güvenli bir şehir olduğunu söylüyorlar. Tabi her şeyi bilen Allah orası tartışılmaz. Deprem üretecek fayın olması baska şey, olan depremlerden sarsıntıyı hissetmek baska şey demişti Ahmet Ercan hoca.
(1,368 puan) tarafından
Evet Ankarada aktif bi fay yok çok şükür.keske hiçbir yerde olmasaydı ama psikolojik işte. Çevre illerde olursa diye korkuyorum. Allah yaşayanlara sabır versin
(7,118 puan) tarafından
Amin canım. Keşke olmasaydı ama zamanı geriye alma şansımız da yok :( Çevre illerde olan deprem buraya sarsıntı olarak yansıyor zaten.
(1,368 puan) tarafından
Ben boyleysem yasayanlar nasıl kim bilir
(7,118 puan) tarafından
Tahmin bile edemeyiz :(
0 oy
(41 puan) tarafından
Bende Tokat'tayim aynı durumdayım çok korkuyorum oğlum var 1 buçuk yaşında gece olanı hissetmedim ama gündüz hissettim aşırı etkilendim Allah ordakilere yardım etsin sabır versin çok zor napicaz böyle nereye kadar korkuyla yaşıcaz Rabbim beterinden korusun 
(59 puan) tarafından
Amin amin gece uyaniktim ordan hissetmistim ama gunduzki daha fenaydı Tokatın neresindensiniz
(41 puan) tarafından
Erbaadayim siz nerdesiniz
(59 puan) tarafından
Ben merkezdeyim Erbaa fay hattinın oldugu yer diye biliyorum Rabbim daha kimseye yasatmasn insallah
(41 puan) tarafından
Evet öyle İnşallah aminnn

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 756 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 307 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 11202105 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu