0 oy
560 göst.
Diğer kategorisinde (260 puan) tarafından
Görümcem çok korkutuyo beni dikişler çok acıtıyor lavaboya gidemiyosun hele sancılar berbat diye korkutuyo arkadaşım sezaryan oldu kız 2.ci günü toplarladı duş bile aldı özelde muane oldum bu zamana kadar çünkü 4 bebek kaybettik kan pıhtılaşması yüzünden..ama tıp fakültesi hastanesinde doğum olcak dün serum taktılar bana orda biraz kötüydüm dogumhanede yapıldı serum yazık kadınlara çok kötü davranıyorlar köpeğe davranır gibi biraz da bundan etkileniyorum galiba ınstagramdan normal doğum videoları görüyorum tırsıyorum acaba keyife göre sezaryan yapıyolar mı hastanın isteğine göre 

25 Cevaplar

0 oy
(615 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Özel dışında isteğe bağlı olarak yapılmıyor diye biliyorum canım. Ama bende çok korkuyordum. Kimsenin doğum hikayesini dinlemedim anlatmasına izin vermedim. Doğum videosu da asla izlemem. Herkes farklı yaşıyor bu anı. Ben 9 gün önce normal doğum yaptım. Belli bi açılmadan sonra epidural olursun. Artık hiç bi şey eskisi gibi yaşanmıyor zaten. Belli bi açılma sonrası epidural ile açılmanın tamamlanmasını bekledim mesela. Rahat ol lütfen. :) 
(260 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bunu sürekli okuyup kendimi cesaretlendircem :) haklısın aslında herkes aynı yaşamıyo
(615 puan) tarafından
Tabi herkes farklı :) yok kemik kırılması yok bilmem ne. Herkes bi şey diyor. O kadar zor olsa insanlar normal doğurmak ister mi? Sezeryan doğumlar da bebeklerin kolik olma ihtimali daha yüksekmiş. Allah izin verirse herşey doğal akışta ilerlesin. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini :)
(260 puan) tarafından
Annemde öyle diyo bizler nasıl doğurduk o zaman sezaryan mı vardı dedi . Yorumların için çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun ❤️☺️
(615 puan) tarafından
Rica ederim. Biraz rahatladıysan ne mutlu bana :)
(352 puan) tarafından
Devlette epidural var mı kiii
-Reklam-
0 oy
(119,371 puan) tarafından
Epiduralle normal dogum yap mis gibi sancisiz agrisiz
tarafından
Doğuma kadar birikim yapıp özelde doğurcam
(379 puan) tarafından
Doğur kız :)valla benim zor bi oğlan var şükür tekrar layan dusuklerim için tedavi gorucem hangi birine biriktireyim
tarafından
Vallahi Medine dilencisi gibi babam gile dilencem torun sevmeyi bilir sjsjjs versin banane
(379 puan) tarafından
Aaa bu güzel fikir ms :)))))
(256 puan) tarafından
Korkutmuş olmayim canim ama kaninda pihtilasma sorunu varsa epidural yapmıyorlar. Cok kan kaybı olabilir diye. 9ay boyunca epidural normal olacagim dedim doguma baska doktor geldi hadi açılmak oldu epidurali yap dedim tesaduf eski tahlil sonuclarima bakiyordu yapamam dedi ve bebek kanal girdiği icin gümbürtüye normal dogum yaptim :))
0 oy
tarafından
Hypno birthing mongan yöntemi bu kitabı oku geçer:) benim de ilk dogumum geçti:))
(260 puan) tarafından
Teşekkürler okuyayım ☺️
tarafından
Rica ederim canm
0 oy
tarafından
Beni de korkutuyolar ama evladımı kucağıma alacağım daki mutluluğu düşününce korkum geçiyor :))) 
(260 puan) tarafından
Vallahi bı yandan öyle düşünüp rahatlıyorum sonra tekrar bunlar aklıma geliyo napcam bilmiyorum of :))
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Normal doğum sezeryan doğumdan çok daha sağlıklı canım 2 3 gün bir sancın oluyor sonra çok daha dırençlı oluyorsun korkma kendini kasma emin ol buna hem kendin alıp emdiriyon yavrunu çok kimseye muhtacın yok 
(260 puan) tarafından
Bazıları da öyle söylüyo evet bilemiyorum inşallah geçer bu korkum canım
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Ters giden bişey olmadıkça sezaryani asla tercih etme normal gibisi varmı doğumu yapınca hemen ayaktasin rahatsin gözünde büyütüp korkutma kendini en güzeli normal doğum canım Allah kolaylığını veriyo merak etme
(260 puan) tarafından
İşte ıkınmaktan çok korkuyorum becerebilcekmiyim acaba kızarlar mı gibisinden :(
(44,718 puan) tarafından
Yok asla öle düşünme onları dediğini iyi dinle ve uygula sancin gelince tüm gücünle afedersin tuvalet yapar gibi ikin her ikinmada bebek iyce iniyo
(260 puan) tarafından
İnşallah dediğin gibi olur kuzum
0 oy
tarafından

Soyle soyleyim o gorumcecigini dinleme insan boyle korkutulmaz gereksiz bos muhabbetler  yapmasin... Benim ilk gebeligimdi cok korkuyodm dikisten dogumdan ama valla hic korkulcak bisey degilmis dikis atildigini hissetmedimm bile dikis atmaya baslamis ben dikis ne zaman atilcak diye sordum. Dogumda ise kuvvetli ıkın 4. Kez ikinmamda dogdu oglum 1 saat once hamile oldugumu ogrendim ve inan ufacik sahi korkum yok insallah bu da ilki gibi kolay olur <3

(260 puan) tarafından
Ne güzel sizin adınıza çok sevindim inşallah benimkide kolay geçer sizinki gibi inşallah bende hisssetmem hemen biter
tarafından
Insallah kuzum bide hastane ve doktor onemli tabi canim
(260 puan) tarafından
Evet iyi doktora ebeye gelmek önemli ☹️
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Vallahi canım 2 çocuk doğurdum Ikiside zordu ama bünyeden bünyeye fark eder her insan bir olmaz şöyle söyleyeyim iki çocuk doğurdum nasip olur 3. Olursa yine normal doğururumm allah izin verirse 
(260 puan) tarafından
Yaa teşekkür ederim ♥️ inşallah bende doğumdan sonra bunları söylerim inşallah acısız olur :)
(1,929 puan) tarafından
Inşallah tatlım hiç kafanda acı olayını düşünme benim ağrım oldu diye seninde olmaz kardeşler bir değil ki insanlar aynı olsun sen sadece o anın keyfini çıkart rabbim kolaylık veriyor emin ol
(260 puan) tarafından
Haklısın canım çok teşekkür ederim :)
(1,929 puan) tarafından
Rica ederim tatlım hayırlısıyla kucağına alırsın bebişini inşallah ❣❣
(260 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok amin ☺️❤️
0 oy
(578 puan) tarafından
2 tane doğurdum sonra bakmak zor olmasa 4 de dogurum 5 de korkma canım Allah yol veriyor çıkınca kuş gibi oluyorsun dikis attıklarıni falan hissetmuyorsun bile 
(260 puan) tarafından
Zaten en çok o dikişten korkuyorum hissederim diye bazıları hissediyormus çünkü uyuşturma dan yapıyomuş bazıları
(578 puan) tarafından
2.de uyuşturmadilar hissetmedim canım
0 oy
tarafından
Herkese aynı olmuyo ya
(260 puan) tarafından
Keşke hep acısız olsa
tarafından
Bnm hiç acımadı canım dikiş yapanda acidi
0 oy
tarafından
normal dogumda hastaya kopek gibi davranan sezeryanda keser bicer canim.. dogum yaptigin yerde onemli ama dogumun en kolay yani dikisleri sadece oturup kalkarken dikkat ediyorusun bir agri vs yasamadim ben gorumcen cok guxel moral vermis korkma.. herkesin dogumu kendine kimisi zor kimisi kolay
(260 puan) tarafından
Evet doktor ve ebeler de çok önemli iyisi var kötüsü var inşallah kolay geçer ☹️
0 oy
(379 puan) tarafından
Aman kız dinleme görümce falan girdimi bi şekilde çıkıyor işte herkesin farklı farklı kucağına aldığın an biter herşey 
(260 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(222 puan) tarafından
Kesinlikle normal doğumu öneriyorum. Inan ki Allah sabrını veriyor. O kadar da ölüyorum bittim diye bişey yok.
(260 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Korkuyu yenemedigim için sezeryan oldum 2. Gün ayaklandim 
(260 puan) tarafından
MaşAllah ne güzel
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum.. 4 ay olcak normal doğum oldu devlette. Yap uyguun olmadığı halde zorlandım normal olcak diye çok ikindim olmadı sanciyi konuşmuyorum bile. Doktor en sonunda bastırdı karnıma öyle çıktı .. ama çıkarken acı olmuyo gidio gelen sancılar zor .. ve dikiş çok olursa oturamassin bı sure. Ben 9 gün oturamadim çok zordu 
(260 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bende ondan çok korkuyorum işte dikişlerden
(4,961 puan) tarafından
Şuan tabiki unuttum gitti sayılır  ama hatırlayınca zor zamanlardı canım paran varsa ve vücudun uygun değilse sezeryan ol özelde.. devlet çok zorluyor normal doğuma
(260 puan) tarafından
Öyleymiş kuzum çok gerekmedikçe kötü bişey olmadıkça sezaryan yapmıyormuş araştırdım
0 oy
(13,053 puan) tarafından
Ne kadar üstüne düşersen takıntı haline gelir olacağına bırak 

En iyisi normal doğum 2 güne kalkıyorsun 
(260 puan) tarafından
Valla çok takıntı ediyorum eşim de kızıyo ama işte elimde değil
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Gorumcen halt etmiş valla doğum kişiden kişiye değişir ben bir tane normal doğum yaptım hemde ilk olmasına rağmen dikişsiz 15 dakikada doğdu kızım bittiği anda sanki hiç yaşamamış gibiydim  öyle rahattım kii
(260 puan) tarafından
Darısı başıma o zaman :)
0 oy
tarafından

Canım öncelikle biz anneyiz 9 ay bebeğimizi karnımızda taşıyoruz hangi doğum kolay geçiyor ki tabiki bebeğimiz için azda olsa acı çekicez ama kucağına verdikleri zaman bütün acını unutuyorsun :) lütfen hamilelik döneminde doğum videoları izleme her hamilelik bir değildir kimisinin zor kimisinin kolay geçiyor bak 40+3 haftalığım hala doğum yapamadım midemde resmen bebeğim her hareketi canımı acıtıyor ama yapacak birşey yok yeterki sağlıkla gelsin normal doğum yapamadım henüz belirtim yok evet bende sezeryandan korkuyorum ama bebeğimi kucağıma alıcağımı düşününce korkum geçiyor insanların ne dediğini umursama 

(260 puan) tarafından
Baya ilerlemiş senin canım benim bildiğim doktorlar 39 dan sonra beklemiyo sancı veriyo bazıları bazıları da sezaryan yapıyo hemen. Sağlıcakla al kucağına bebişini inşallah ❤️
tarafından
Banada 41. Haftayı bekle diyip duruyorlar bilmiyorum allah sonumuzu güzel etsin inşallah sağlıkla atlatırız birde covitim ben :(((
(260 puan) tarafından
Ayy geçmiş olsun çok üzüldüm ☹️ çok dikkat edin bol bol limon meyve yiyin
tarafından
Yiyiyorum teşekkür ederim
0 oy
(5,511 puan) tarafından
Korkma canım herkesin doğumu aynı olmuyo ben normal doğum yaptım öyle çok abartıldığı gibi değilmiş bende çook korkuyodum ama doğumdan sonra sanki herşey rüyada olmuş gibi dikişleri atarken hissettim ama öyle çok büyük bi acı yoktu iğne vurdulardı lavaboya felan da çıktım sadece alaturka tuvalete 40 im çıkana kadar gitmedim video felan da izleme boşuna kendini korkutursun
(260 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
(135 puan) tarafından
Neden böyle güzel ve özel bir andan korkuyorsunuz ki bende doğum yaptım eğer kaygılarımız varsa o hastaneye gitmeyin bence 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 189 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Lunaa (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hatice ida (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 421 göst.