0 oy
483 göst.
Aile kategorisinde (352 puan) tarafından

Onlar ki, kendilerine bir musibet dokunduğu zaman: “Bizim bütün varlığımız Allah’ındır ve biz ancak O’na dönüyoruz” derler.

13 Cevaplar

0 oy
(127 puan) tarafından
Ben namazı boşluyordum 5 gündür 5 vakit kılmaya başladım ve kapanicam da
(352 puan) tarafından
Bu musibet bize ölümü hatirlatti
(127 puan) tarafından
Herşeyin boş olduğunu gördüm para mal mülk moda makyaj meslek herşey boş imanimizla gidicez Allah a şükür eşim devamlı kılıyor bana destek oldu yoksa oldukten sonra hep bi pişmanlık kilmayinca zaten bi huzursuzluk en guzel yemegi ye en guzel restorantlarda otur en guzel otele git hepbi morel bozuklugu ruh istiyormus aslinda ruhumuz Allah a aşıkmış biz bilemiyoruz nefsimiz bilemiyor Rabbim banada kizimada bütün insanlara sizlere de kilmayi nasip etsin
(127 puan) tarafından
Bodrum un en pahali otelinde kaldim görümce patronuyla nisanliydi 3 gün sonra sıkıldık herşey boş ta ozamndan anlamaliydim
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben namaza 2 3 ay oldu başlayalı kapanmayada namazla birlikte karar verdim eşimde destekledi ama iyi düşün dedi sonra fani sebeplerle kaldı gitti 

Deprem. Vesilesi ile kapanmaya ilk adımı attım hayırlısıyla kapamayı düşünüyorum 

Bu sene benim için çok imtihan dolu Bi yıl oldu

Ağustosta itibaren

Nefes darlığı baş dönmesi bayılacak gibi olma kalp ağrılarım gece kalp krizi korkusuyla uyuyamama sinir öfke kontrolü kendimce hem kanser hem damar tıkanıklığı var hem tümörü hemde midemde kanama vardı ve daha çok sayabilir eğim hastalık

Bütün kontrollere gittim herkes sapasağlamsın dedi antidepresan verdiler geçmedi benim hastalığım imandan uzaklaşmakmış oysaki ALLAHIM dur kulum yapma kulum diyormuş

Ne zaman namaza başladım şimdi çok rahat ve huzurluyum ilaç kullanmıyorum 
0 oy
(6,166 puan) tarafından
Bekarken kapı komşumuz bir abla vardı aile dostumuz du hâlâ daha öyle namazını kılardı ama tesettürlü değil di Kasım ayında hatta annemgilin yanına gittigim de oturup sohbet etmiştik çok istiyorum selda kapanmayı inşallah nefsimi yenebilirim demişti bende gayret et abla demiştim.Bu akşam beni aradı görüntülü tesettüre girmiş çok sevindim deprem mi vesile oldu dedim evet dedi.
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben başladım namaza ama kapanmadim kapansam yapabilirmiyim die düşünüyorum ama istiyorumda
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Evet bir arkadaşım deprem olduğunda sonraki gün kapandı 
0 oy
tarafından
Evet çok şükür namaza başladım ❤ Rabbim affedicidir merhametlidir onunla buluşmak için saatleri iple çekiyorum 
0 oy
tarafından
Onlardan biri benım kapandım namaza ibadetlerimi yapmaya kalpten niyet ettim şuan adetim adetim bitsin hemen başlayacağım Allah’ın izni ile devam edecegım ınşallah şuan zorlandığım tek nokta dualar ezberlemekte zorluk çekiyorum o kadar rabbım herkes çe nasip etsin 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bende namazımı kiliyorum 2015 de başlamıştım ama tam tesettürlü değilim bende kendime ferace alcam yaz için omurlardan dökülen ortulerdeb alcam Allah'ın izniyle tam kapanma yasiycam
0 oy
(554 puan) tarafından
Tesettürlüyüm canım zaten ama tam anlamıyla kılmıyordum eksık kılıyordum depremden sonra aksatmamaya başladım
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Ben depremden önce kılıyodum 
0 oy
(302 puan) tarafından
Eşim de başladı ins devam eder nasip olursa bende baslicm
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Büyük alim Mahmud efendi hazretlerinin dediği gibi, deprem ilahi bir uyarıdır. Namaz kilmayani namaza başlatır, gavurunda gavurlugunu arttirir. 

Rabbim acısın bize.
0 oy
(37 puan) tarafından
Bende başladım namaza ama depremden bir ay önce Rabbimin huzuruna çıkacağımı düşünerek ilk namazımda öyle heyecanlandım ki kalbim öyle çarptı ki namazdan sonraki o huzur çok başka şimdi adetliyim Allah'ın izniyle adetim bitince devam edeceğim 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 354 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 312 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Azra05 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 161 göst.