0 oy
311 göst.
Aile kategorisinde (233 puan) tarafından
Bir tanıdığımin eski sevgilisi vefat etti. Kadın evli ölen kişi erkek. Kadın öldüğünü duyunca aşırı üzüldü ve namaza başladı hiç bırakmadı 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Aslinda vesilesiz baslamamiz ve birakmamamiz lazim obur tarafta neyi bahane edebilicez
(233 puan) tarafından
Cok çok haklısın bende bunun farkındayım canim
tarafından
Kor seytan orda ben kildirtmadim vesvese vererek demeyecek   tek basimiza kalicaz
-Reklam-
+1 oy
(13,891 puan) tarafından

nenem kıl dedi kıldım o gün bu gündür kılarım çok şükür☺

0 oy
(705 puan) tarafından
15 yaşında gördüğüm bir rüya tüm hayatimi değiştirdi. Rabbim yolundan ayırmasın insallah
(233 puan) tarafından
Nasıl Bi rüya tam ayrıntı vermeden bahsedebilir misin. Amin amin
(705 puan) tarafından
Sabahtan beri yazıyorum siliyorum yaziyorum siliyorum bir şekilde rüyayı anlatmış oluyorum :) şöyle söyleyeyim gördüğüm rüyada kendimden iğreniyordum bütün dünya heveslerim gözümün önünden geçiyordu. O günden sonra benim gözümde sadece maneviyatı yüksek olan şeyler anlam kazandi çok şükür hala da zerre-i miskal takılmam dünya malına. Evlendikten sonra eşimin ailesi tarafindan hoş olmayan çok şey yaşadım ama çok şükür eşim sağ çok şükür birbirimizi seviyoruz huzurumuz var diye diye atlattim . Rabbim eşime öyle bir iş nasip ettiki onlardan coook uzakta hayallerimizin ötesinde bir hayat yaşıyoruz hamdolsun :)
(233 puan) tarafından
Rabbım daim etsin inşallah hep bana da nasip etsin inşallah
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Yani anlattigin bana sacma geldi onun sayesinde neden namaza baslamis eşi olse anlayacamda eski sevgilisine üzülüp namaza başlamasi ilgic

Ginede Allah daim etsin

(233 puan) tarafından
Aynen bana da hep tuhaf geldi zaten garip bir vesile ile başladı yani hiç de bırakmadı çok sasirmistim
0 oy
(8 puan) tarafından
Ne olur olsun ALLAH kabul etsin kildigi Namazi
(233 puan) tarafından
6Amin
0 oy
(5,281 puan) tarafından
Ben 22 yaşındaym 12 yaşımda başlamştm annem evde teravıh kıldırıdı ve sürekli kuran okurdu o vesileyle hıç bırakmadm illakı kılmadm zmanlar oldu ama hiç bırkamadm çok şükür 
(233 puan) tarafından
Ne guzel Allah daim etsin
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Bebeğim olmuyordu ve doktorlar çok acımasız konuşuyordu. O donem başlamıştım uzunca sure kıldım. Hamile kaldıktan sonra bıraktım düşük riskim  vardı arada kılmaya başladım. Doğumdan sonra hepten bitti. Kendimden utanıyorum. Namaz kılmak aslında su içmek gibi. Yani su içerek bedenimizi doyuruyorsak namaz kilarakta ruhumuzu doyuruyoruz. Ama kılmayı bıraktım. Her Ezan okunduğunda mezarimda  o anların azabını yasayacagimi da biliyorum içime korku giriyor. Yeniden baslayacagim umarım.. 
(233 puan) tarafından
İnşallah cümlemize nasip etsin
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Oruc falan tutordum ama namaz kılıyordum. Daha sonra .hem kapandım hem namazımı cok sükür. Günlük Yasini serif okurum. Zaten okuya okuya ezberliyorum insan. Suan yeni dogum yaptığım için kılamıyorum inanın ezan okununca insanın içi sızlıyor sanki suc işlemişim gibi
(233 puan) tarafından
Aynen bana da oluyor
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Nasıl oldu nerden esti bilmiyorum bir gün odada elimde namaz kitabı annem içeri girip ne yaptığımı sordu bende kitap okuyorum dedim ne kitabı diye sordu namaz kitabı dedim inan ki o ana kadar ne yaptığımın farkında değildim annem de bende çok sasirmistik o tamam diyip çıktı odadan bende bütün kitabı okudum günlerce tekrar ettim sonra ramazanın birinci günü ve o gün doğum günümdü namaza başladım yaklaşık 16 yıl oluyor arada bıraktığım olsa da ki bu birkaç günden fazla sürmedi çok şükür kılıyorum 
(233 puan) tarafından
Ay Allahım bana da nasip et nefsime niye bu kadar ağır geliyor bilmiyorum bi kaç gün kılıp bırakıyorum Allah affetsin
(2,039 puan) tarafından
İnşallah devamı gelir canım sen istedikten sonra bir gayret et zaten bir ay boyunca hiç aksatmazsan ondan sonra bırakamıyorsun kilmadigin zaman bir boşluk hissediyorsun
0 oy
tarafından
Eşimin vesilesiyle baslamistim allah ondan razi olsun ramazanda hatim bile indirdim ama sonra doğum yaptim 40 gün gecsin diye bekliyorum her ezan okundugunda içim kötü oluyor bir an once rabbimin huzuruna kabul edilmek istiyorum

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 377 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Merve1997 (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 482 göst.
12 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 352 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.