0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
Belki linç yerim illa vesilemi olması gerekiyordu die sakaryaliyim bizde yaşadık depremi 99tabi bunlarn çok  çok zor RABBİM yardımcıları olsun . Çok etkilendim çok namaza başladım ve inşallah birakmicam daha önce de hep başladım bıraktım başladım bıraktım :( ve gerçekten okadar huzurluyum ki kildigim zaman dua etmekten başka elimden bişi gelmiyor :(

10 Cevaplar

+1 oy
(914 puan) tarafından
Covidden sonra da çok namaza başladılar ama sonra bıraktılar ve deprem oldu yine başlayanlar var rabbim birakmayanlardan eyleye
(916 puan) tarafından
Amin canım inşallah bu sefer sonsuz olur :(
-Reklam-
+1 oy
(7,719 puan) tarafından
Aynıyız bende hep başlar bırakırdım namaza başladım Allah'ın izniyle artık hiç birakmayacam ama lekelenmelerim başladığı için bugün kılamadim

Bundan sonra tesettürume de çok dikkat edecem (geniş ferace büyük eşarp omzu geçecek kadar) Allah'ın izniyle

Sadece namaz da değil gıybet yapmamaya da çok dikkat edecem inşaallah 
(916 puan) tarafından
Amin canim inşallah bende kapaliyim ama öyle uzun trenckot fln giymiyorum kot dar paça tunik ustume dogru ya doğru :(
(7,719 puan) tarafından
İşte o tesettür değil maalesef
0 oy
(176 puan) tarafından
Depremdem bir gün önce baslamıstım şükürler olsun rabbime
(916 puan) tarafından
Daim olsun inşallah
0 oy
(119 puan) tarafından
Bende bir kac gun once baslamistim canim ama düzenli kılamıyorum 2 tane bebegim var biri dursa birisi durmiyor gözüm hep vakitlerde tabi depremde cok etki etti rabbim uyariyor bizi cok ders çıkardık çok inşallah daim olurda hiç aksatmadan kılabiliriz 
(916 puan) tarafından
Amin canim inşallah daim olsun hepimizin RABBİM kabul etsin
0 oy
(5,607 puan) tarafından
depremden 2 gün önce başladım elhamdülillah şu çok şükür kılıyorum inşallah hiç bırakmam 
(916 puan) tarafından
İnşallah canım RABBİM kabul etsin
(5,607 puan) tarafından
cümlemizin inşallah
0 oy
(410 puan) tarafından
Namaza başlamadım ama çok değiştim günah işlemekten çok korkuyorum kimseyi incitmemeye çalışıyorum 
(916 puan) tarafından
Ya ne kadar güzel oda çok önemli :(
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Allahima bin sukur universiteden beri arada kopmalar olsa da kildim hep diyebilirim son uc senedir gecirmeden kildim allahim kabul etsin 
0 oy
tarafından
Bende namaza başlıycam alışkanlık haline getircem artık ibadetleri namazımı fln nasipse kapancam alışveriş yapcam namaz kılmak için duaları ezbere bilmek şart dimi onları ezberlemem lazım önce 
(916 puan) tarafından
Evet canım ezberlersiinizninsalah ya bak ne güzel RABBİM icinize kapanmakta vermiş  oda bişey bence
tarafından
Allah razı olsun balım darısı bütün herkesin başına ınşallah
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Depremden sonra başladım. Allah beni ve benim gibi olanları şu tembellik hastalığından kurtarsın. Düzen oturtamadım daha. Sabaha kalkamıyorum. Onu da yapıcam inşallah. Ölüm var. Ben de başla bırak yapanlardandım. Ama onca kayıp, tokat gibi vurdu. Ölenlere üzüldüm geçti. Bi bende böyle galiba vicdansız mıyım acaba kalbim mi karardı bilmiyorum. Gerçekten çevremde dini bilgilere sahip dine göre yaşayan arkadaşlara ihtiyacım var. Konuşmaya ihtiyacım var. Bi bende geçti de artık kendi derdime düştüm galiba. Nasıl hesap vericem bilmiyorum. Şimdi ölsem neyim var ahirete birikimim yok. Bencillik mi acaba bu kendi derdime düşmem.. Çocuklarımı nasıl yetiştiricem diyorum hep önemsiyorduk ama yeterli değil işte artık daha çok korkuyorum. Hem kendimi hem onları hazırlamam lazım.. Korkuyorum, ölmekten değil ama hazırlıksızlığımdan korkuyorum. 
(916 puan) tarafından
Çok haklısınız :( hiç ölmucek gbi yaşiyoruz tokat gibi vurdu gerçekten bu olay hepimize
0 oy
(448 puan) tarafından
Ben zaten kiliyordum. Kardeşlerim kılmaya başladılar rabbim birakmayanlardan nasip etsin inşallah 
(916 puan) tarafından
Maşallah ne güzel RABBİM kabul etsin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 484 göst.
12 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 312 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Azra05 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 156 göst.
23 Aralık 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu