0 oy
694 göst.
Diğer kategorisinde (2,483 puan) tarafından

Arkadaşlar o ilk gece felaketi yaşayan bı depremzede olarak yazıyorum. Osmaniye Kadirli ilçesinde köyde yaşıyorum ilk gece hafif sallantıyı hissettim eşimi uyandırdım sakin ol geçecek şimdi dedi ama geçmediğini fark edince 2 çocuğumuzu kucaklayıp çıkacaktık evim müstakil ve kapıya 5 6 adım çıkamadık resmen bacaklarım ayrıldı zar zor dışarı attık kendimizi evin onundeydik yağmur yağıyor hava buz arabaya kaçalım dedim dememle birlikte bı sangirti koptu su ısıtma enerjisi arabanın üzerine kökünden kopup düştü eğer kaçmış olsaydık 2 çocuğum da benim kucağımday di üzerime devrilecekti. Kaçmak ne kadar doğru orta da beklemek mi doğru olan herşey olup bitene kadar o kadar çok korkuyorum ki sizleri de üzmek endişe ettirmek için yazmıyorum ne olur yanlış anlamayın evet o kadar binalardan dışarı canını zor atanlar var neresi güvenli ne kadar güvenli. Rabbim yardımcımız olsun.

image

12 Cevaplar

+1 oy
(4,649 puan) tarafından
Urfada on katli binadan 9katta oturuyordum biz baya gec ciktik apartmandan ikimci depreme merdivende yakalandik ama ben urfadan 4gun cikabildim bir bir bucuk ay tokatta kalcam
(2,483 puan) tarafından
Hepimize çok geçmiş olsun canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın hiç kimseye :(
(2,483 puan) tarafından
Amin bacım Rabbim cümlemizi korusun
0 oy
(133 puan) tarafından
Dışarı kaçsak dipdibe karşı karşıya  yapılan binalar üstümüze çökecek evde dursak ev çökecek. O anda o şokla güvenli alan malan düşünen olmaz.  Öyle bişeyde neler yapılabilir hiç bilmiyorum 
(2,483 puan) tarafından
Delirmemek elde değil ki heran yine olacak diye 1 haftadır uyumuyoruz sürekli sallanıyor Rabbim cümlemizi korusun inşallah
(133 puan) tarafından
Amin bacım inşallah
(7,947 puan) tarafından
Fay hattının bakarak nasıl geçtiğini anlican
tarafından
Kemalpaşa Seferihisar Tire fay hattı buralardan geçiyor bende bayraklıdayim diken üstündeyiz
(133 puan) tarafından
Ulucakta oturuyorum ve evet dibimizden geciyor anayoldan. E devlet üzerinden ve googlede türkiye aktif fay hattı var.  Ordan bakabilirsin
0 oy
(2,612 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bende Erzurum da yaşıyorum. Deprem olursa 7 katlı binanın  5. Katta oturuyorum nasıl kacilir ne yapılır bilmiyorum bı kızımda var.. akşam eşimle konuşuyordum dedim mirayi alır evden çıkarım eşimde diyo hayır yatağın yanına comelin başına yastık al.korkuyorum Rabbim tekrar yaşatmasın 
(2,612 puan) tarafından
Bilmiyorum canım Rabbim yardımcımız olsun.  Ben kızıma hamileyken yine deprem olmuştu ben uyuyordum o sıra hemen yataktan fırladım çoraplarımi koyduğum dolabın içinde kıyafet aradım
(7,193 puan) tarafından
Ölülerin en çok çıktığı yer merdiven kısmı imiş . Böyle bir durumda en basit cekyatin yanına comelmek bile merdivenle kaçmaktan daha güvenilir imiş . Anca sallantı durduktan sonra evden çıkılmasi gerekiyormus
(2,483 puan) tarafından
İşte hiç bitmeyen bı sarsintiydi Allah'ım çok zordu çok
(2,612 puan) tarafından
Rabbim yaşatmasın tekrar
(2,612 puan) tarafından
Rabbim yaşatmasın tekrar canim
0 oy
(800 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun eceli biten Bi bahaneyle gidiyor dün paylaştim daha adam hatay da depremden kaçmış kızının yanına gelmiş sonra evde yangın çıkmış yanginda ölmüş Rabbım hayırlı ölümler versin imanımizla gitmeyi nasip etsin ve çoluğumuz çocuğumuz oeta da kalmasın inşallah 
(2,483 puan) tarafından
Amin bacım amin yemin ediyorum yangından bende korkuyorum soba yanında sarsıntı da soba devrilir diye çocuklarımı sürekli kapıya doğru oynasınlar diye itekliyorum sadece orası güvenli
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım rabbim sizi korumuş 
(2,483 puan) tarafından
Sağolun Allah razı olsun evet korudu çok şükür Rabbim
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ben 7 karta oturuyorum o an panikle kaçtık ayaklarım gitmiyordu mardindeyim rabbim birdaha yaşatmasın eve girmedim daha 
(2,483 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Rabbim cümlemizi korusun. Geçmiş olsun hepimize canım. Deprem anında kaçmaya çalışmak dogru bir davranıs değil. Deprem anında uyguh pozisyon da kendini ve aile fertlerini korumaya alarak beklemek en doğrusu aslında. Özellikle bazalı yatakların yanına, beyaz eşyaların yanına vs sığınmak daha mantıklı.
(2,483 puan) tarafından
Evet haklısın canım sağlam kafayla düşününce en doğrusu o çünkü ayaklarım beni tasimiyordu o an titremekten düşsem daha kötü olurdu
(7,118 puan) tarafından
Ah canım, kalbimiz sizinle. Siz orada yandınız biz burada. Rabbim tüm afet, musibetlerden korusun cümlemizi.
(2,483 puan) tarafından
Biliyorum canım hepinizden Allah razı olsun amin cümlemizi korusun Rabbim
(3,347 puan) tarafından
En sağlıklı saklanma yeri çamaşır makinesi yanıymış dün haberlerde öyle diyordu ekipler içinde ki kazan makinenin fazla yük ile edilmesini falan az etkiliyormus
Benim bildiğim sallanma bitene kadar sağlam bir şeyin yanına çök kapan tutun pozisyonunda beklemek ondan sonra dışarı güvenli bölgeye gitmekmis
Tâbi o panik ile bunları yapabilir miyiz orası muamma
0 oy
(15,209 puan) tarafından
Kaderde ne varsa o oluyor dostum. Vade denilen bişey var. Adam deprmden kurtulup Kütahya'da yangında vefat ediyor. Yani ölüm bir gün hepimizi gelip bulacak. Ama günü belli değil. Kaçsam da kacmasan da yaşanacak omrunuz varmış daha.  Allah'ım sizlere bundan sonra çok güzel günler gostersin. Sıkıntılarınızı gidersin inşallah tez zamanda. Eviniz müstakil olmasa kaçmayın derdim zaten ama mustakl olunca çıkmak da mantıklı geliyor gibi 
(2,483 puan) tarafından
Evet haklısın ölümden kaçış yok saati gelince bı bahaneyle gidiyoruz. Amin canım hepimiz bu zor günleri atliticaz Allah'ın izniyle inşallah
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Hatay'da tanıdığım bir ailede adam uyanmış herkesi uyandırmış kendisi ve oğlu çıkmış diğerleri içerde kalmış eve bişey olmamış ama onların üstüne cami mimaresi düşmüş. Yani bilmiyorum galiba ecel böyle bişey. Hindistan'a kaçsan buluyor bı şekilde 
(2,483 puan) tarafından
Bundan bahsediyorum işte kaçmakta doğru değil kalmakta tamamen ecel vaktimiz gelince gidiyoruz
0 oy
tarafından

Buna denk geldim ben de dün. Kaçmayın derler her zaman. 
(2,483 puan) tarafından
Evet kaçmamak daha mantıklı geliyor artık
0 oy
(276 puan) tarafından
Çök kapan bekle uygulaması zaten saglam olan evler için geçerli...

Bu saatten sonra kimse benim evim güvenli diyemeyecegine göre eger iki üç katlı evlerde olan varsa.. kaçıp açık alanda beklemek lazım...araba bile tehlikeli...

Bu depremde anladigim birsey varsa o da asla artçı depremler gecmeden eve girmemek 

Öyle zor ki can havli...sizi anlıyorum demeye bile utanıyorum...

İstanbullular olarak gelecek günü bekliyoruz...

Kendimizce tedbirler alsakta Allah yöneticilerimize insaf versin..

Bagcilarin uydu üzerinden bi fotoğrafını gördüm inanılır gibi değil ...yaa hic mi 

Yesil alan olmaz 

İstanbul acilen boşaltılması gerek ...baska İstanbul yok...yuzbinler gitmeden ...
(2,483 puan) tarafından
Evim sağlam şükür ki tek bı çatlak bile olmadı kendi elimizle 7 yıl önce arabamızı satıp yaptık gerçekten elimizle yaptık her bir taşını. Bende gördüm o görüntüyü Rabbim hepimizin yardımcısı olsun daha büyük felaketler göstermesin inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 741 göst.
11 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 589 göst.
28 Mart 2022 Aile kategorisinde Denizinizzz (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 709 göst.
0 oy
14 cevap 839 göst.

379,870 soru