0 oy
335 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İçim aciyo ,kötü hissediyorum. Kim bilir kimler ne planlar yaptı bir sonraki gün için .Kim bilir kaç bebek annesiz kaç anne yavrusuz ,kaç kadın eşsiz kaldı.

Gülüyorum bir şeye sonra içim aciyo . kendime kızıyorum.Kizmamam gerekiyor ,biliyorum.
Elimden gelen bir çok şeyi yapmaya ,destek olmaya çalışıyorum kardeşlerimize ama olmuyo içim sogumuyo.
Hataya ,Osmaniyeye ,K.Maraşa ,Antep'e hepsine gittim kaç kez ve hepsini de çok seviyodum.Osmaniyede 2 yıl yaşadım komşularım evsiz yurtsuz kaldı. arkadaşlarım perişan durumda .üniversite arkadaşım Hatay'da balkondan atlayıp kurtulmuş ikinci kattan .haberde  gosterdikleri yerlerde gezdim ,dolaştım .Belki de gittiğim dönerci yaşamıyor şu an .Ya da Osmaniye'de gittiğim yerlerde karşılaştığım kisiler...

Nasıl geçecek bunlar ?
Ne zaman duzelicez ? :'(

12 Cevaplar

0 oy
(15,823 puan) tarafından

:'(:'(:'( Ahhhh Ahhhh o kadar çok yazılacak sey varkı...

Kac gundur bogazımda bı yumru var ne cıkıyor ne asagı ınıyorr.....

-Reklam-
0 oy
(4,191 puan) tarafından
Zor kuzum depremi unutmustuk 99 dan donra asiri buyuk olmadi ccktum o donem zaten dun kuafore gittim. Kafamda plan yapiorum deprem olsa suraya coker kapanirim surasi tehlikeli falan diye psklji pert
(4,191 puan) tarafından
Biyandan da unutmassak hayat devam etmez  olum unutuluo   Aileden biri bile olsa topraga koyup eve gelip yiyo icio konusuosun. Hayatin kanunu bi sekilde toparlanmamaiz da gerekio yani olum ber an var bilincindeyiz. Ama yasam da devam edio suan icin
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Ahh serifemm bizde burda hep düşünuyoruz  8 gündür gözüme uyku girmedi:( en çokta yetim öksüz kalan çocuklar zoruma gidiyor hayat devam edecek ya onlar çok üzülüyorum kendime gelemiyorum eşim her gece elimi tutuyor sırf kafayı yemiyim diye teselli ediyor normalde asla öyle deyil ve ben iyi deyilim  seni de çok iyi anlıyorum  herkesin başı sağ olsun mekanları cennet olsun 
0 oy
tarafından
Ahhh serifem içim yanıyor.

O şehirlerin hiç birine gitmedim hiç birinde canımdan kanimdan kimsem yok. Ama kalbim acıyor ☹️.

Evet bu bir imtihan. Hepimizin ders çıkarmasi gerekiyor kendimizi düzeltmemiz gerekiyor....

Size Şer görünen şeylerde belki hayır vardır siz bilemezsiniz diyor Allah c.c inşallah içinde hayırlar vardır.

Sabredenlerle beraberim buyuruyor Allah c.c

İnşallah sabredenlerden oluruz.

Ölenlerin cogusunu şehit oldu inşallah.

Rabbim sefaatlerine nail eylesin bizleri.

Ölenlere rahmet geride kalanlara sabır versin Yüce Rabbim 
tarafından
Hepsine gittin yiragim sızlıyor
tarafından
Benim de yüreğim sızlıyor. İçim yanıyor.
Ahh kelimelerim bile yetmiyor tarif etmeye ☹️☹️☹️
0 oy
(119,343 puan) tarafından

5 aylik bebegi gunlerdri enkaz altinda olan bi annenin yalvarisimi gordum :'( 1 avuc topragi cok gormeyin bana cikarinda bi avuc topragina gidiyim hic degilse dedi kafam karincalaniyo bu nasi bi imtiham bu nasi bi aci

(215 puan) tarafından
Ahhh bende ona çok üzüldüm. Çok zor bir acı.
(119,343 puan) tarafından
gordunmu sende☹️
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Geçecek ama delip gececek canım :(
0 oy
tarafından
Bugün zorla evime geldim eşimin annesine gitmistm deprem gunü elektrik kesik iki gündür orda evime geldim mecbur ama gözüm avizede ve ara ara yavaşça sallanıyor sarsılıyorz çok etkili olmasa da hissediyoruz çok korkuyorum bebeğin çantası kapıda hazır yatak odasına gidemiyorum salonda yatıyoruz eşim sabah işe gidicek aksama kadar bu evde tek başıma nasıl durucam diye kafayı yiyorum
0 oy
tarafından
Gülüyorum çocuklarımla oynuyorum sonra vicdan yapıyorum oturup ağlıyorum 

Dışarı çıkıyorum binalara baka baka yürüyorum kafamda milyon soruyla dolaşıyorum sağlıklı düşünemez oldum ben böyle düşünüp hissediyorsam oradakiler ne halde Rabbim bilir 

Canım yanıyor kalbim ağrıyor 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Zor günler geçiriyoruz gerçekten hepimizin içi yangın yeriಥ⁠‿⁠ಥfakat bu da imtihan Rabbimin imtihani o her şeyin en iyisi bilendir çok üzgünüz içimiz yanıyor Rabbim herkesin yardımcısı olsun ibret alanlardan sabredenlerden eylesin inşallah 
(13,825 puan) tarafından
Amin ZehramÓ⁠╭⁠╮⁠Ò
(1,351 puan) tarafından
Nerdeyse 600 tane enkaza bakmamislar elifim ☹️ hangisine sevinelim hangisine uzulelim ☹️☹️
tarafından
Ahh Zehra abla nasıl yetişsinler.
3 kişiye ulaşmak için 3 farklı yerden giriş yapmaya çalıştılar 50 saate yakındı ugrasiyolardi en son.
O kadar büyük bir şey olmuş ki bizler uzaktan anlayamıyoruz☹️☹️
(1,351 puan) tarafından
Sende haklısın Şeymam evet çok uğrastilar gönül hepsine yetissinler istiyor işte ama olmuyor ☹️☹️
(13,825 puan) tarafından
En kötüsü de bu çaresizlik Ó⁠╭⁠╮⁠Ò
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Bak benim bi sürü akrabam vefat etti. Ama ben bile çocuklara gülüyorum artık . Ne yapalım hayat bu devam edecek. Eve başsağlığına gelenleri ben teselli eder oldum teselliye ihtiyacım varken. Hayat işte.. Tamam göbek atıp oynamazsın ama devam edecek. Yemek yapıcaz, kıyafet alıcaz, misafir gelicek vs. bi şekilde devam edecek her şey. Nasıl için rahatlıcak ben söyleyim, islama sarılarak. Veren de alan da Allah. Bizim için en hayırlısını bilen o. Gidenler şehit inşallah müminlerse. Kalanlar önemli, onlara destek olucaz elden geldiği kadar. Bi şekilde geçecek. Yeniden kurulacak o sokaklar evet eskisi gibi asla olmayacak ama yeniden ayağa kalkacak insanlar. Artık bizim toparlanmamız lazım, depremi yaşamayanlar olarak. Yaşayanlara destek vermemiz moral olmamız lazım. Çocuklar için gülmemiz, güçlü olmamız, onları güzel yetiştirmemiz lazım. Ben böyle düşünüyorum. Doğrusu başkaysa bilemem, bilen anlatsın bana da. 
0 oy
(3,267 puan) tarafından
Sanki hiç geçmeyecek gibi ama Rabbim dayanma gücü versin herkese hepimize. Beterinden korusun milletimizi bundan sonrası güzel günler olsun inşallah çok zor ama insanoğlu bi şekilde dayanıyor alışıyor
0 oy
(245 puan) tarafından
Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Biz yine iyi kötü düzeliriz ama depremzedeler, ailelerini kaybedenler malesefki bir daha düzelemez. Allah kimseyi çaresizlikle sınamasın, hiçbirimizi kimsesiz bırakmasın. Kurtulan bebeklerin, çocukların ailelerinin öldüğünü duyunca ciğerimiz parçalanıyor. Keşke bu bir kabus olsa da uyansak artık. Benimde sürekli;bazısı yorgun, bazısı sinirli, bazısı çok mutlu, bazısı belki hasta olarak uyudu ama malesef kabusa uyandılar diye aklımdan geçiyor ve çok üzülüyorum. İnşallah bundan sonra akıllanırız da ona göre tedbirler alınır, ona göre binalar dikilir. İnşallah depremden dolayı son felaketimiz olur bu. Şimdide İstanbul depremi kapıda diyorlar, inşallah tedbir alınır

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 205 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emina (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,001 göst.
0 oy
1 cevap 40 göst.
29 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 156 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu