0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (1,121 puan) tarafından
Canlarım diyeceksiniz ki içinden gelmesi lazım haklısınız ama benimle tanışmadan bir düre önce  namaz kılıyormuş hayat telaşı derken bırakmış ben hep hayal ediyorum eşimle birlikte namaza durmayı birlikte secde etmeyi özellikle geçtiğimiz 2022 yılında yaşadığım sağlık sorunlarından sonra içimden çok diledim benimle namaza dursa hayatımız nasıl şekil alırdı diye böyle bütün negatif şeylere karşı iki kişinin iman gücü kim ve ne yıkabilir o iki insanı …

10 Cevaplar

0 oy
(17,787 puan) tarafından
Benimde dileğim bu onu sabah namazına uyandırmak birlikte namaz kılmak eşim sadece cumalara gidiyo ben namaz kıldıkça kurban olurum sana diyo işin gücün arasında yetiştiriyon diyo bende keşke sende kılsan aşkım keşke herşeyi bıraksak namaz kılsak dedim nasip diyo sen sürekli namazdan bahset sor ama sıkmadan inşallah Allah eşlerimizede nasip eder 
(1,121 puan) tarafından
Allahım hepimizin eşlerine kılmayanlara nasip etsin.Böyle teravihe falan gideyim istiyorum birlikte inşallah olur gönlümüzden geçen dua edelim canım
(17,787 puan) tarafından
İnşallah canım spiral taktırdım leke gelip duruyo adetimde yakın ama yinede gusül alcam kılcam namazımı olana kadar namazsız duramam ya
-Reklam-
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Ben de hiç namaz  kılmazdım eşim  beni teşvik  etti namaza ve sana ısrar etmiyorum  ama cehenem azabında yanacak o kadar insan varken niye sen yanasın  rabbim güç kuvvet akıl vermiş  namazı hep kil dedi bende kılıyorum çok şükür 
0 oy
(7,740 puan) tarafından
Bekliyim burda bende eşim kılsın çok istiyorum ama kılmıyor malesef bazen hadi aşkım kalk birlikte namaz kılalım çocuklara da örnek olmuş oluruz diyorum o zaman kalkıyor ama devamı gelmiyor 
(3,397 puan) tarafından
Eşine sadece yarına ne olacağın belli değil de  o yüzden aklın yerindeyken namazi kil de
(7,740 puan) tarafından
Öyle de diyorum bak adamlar uyudu hiçbir şeyden habersiz böyle bir güne uyanacaklarını nerden bilebilirlerdi ki diyorum ama Yok hiç oralı olmuyor
(3,397 puan) tarafından
Rabbim onu da  kalbine namazi teşvik kılsın  cnm
(7,740 puan) tarafından
Aminn cümlemizin inşallah Allah namazı dosdoğru kılanlardan eylesin bizleri inşallah
(3,397 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(6,184 puan) tarafından
Namaz çok önemli ya kilamadigimız namazın hesabını veremeden cennete giremeyiz eşim çok şükür kılıyo önceden sözleşmeli imamlık yapıyodu sonra kadro alamadığı için bırakmak zorunda kaldı ama namazını aksatmaz hatta evde olduğu zamanlar cemaat hâlinde namaz kılarız önde eşim arkada ben çok şükür oğlum 2 buçuk yaşında onunda aklı kesmeye başladı biz kılarken bizim gibi secdeye gidiyo dudaklarını oynatiyo dua okuyomus gibi yapıyor onu böyle görünce daha da seviniyorum sadece kendimiz için değil evlatlarımıza örnek teşkil edebilmekte çok güzel Rabb'im yolundan ayırmasın inşallah müslümanları ❤️
(1,022 puan) tarafından
Benimkide ben yeni yeni 3 4 aydır hata bırakmalı devam etmeli kıldım şuan TAM kılıyorum Allahı izniyle önceden başörtüsünü başıma geçirdiğim zaman ağlamaya başlar secadenin sütüne geçer kıldırmazdı o kadar çok huysuzluk ederdik ben de şeytanın vesvesi diye çocuguma sürekli okuyordum korkuyordum şimdi kendi secde edip dudaklarını oynatıyor ben kılarken de çok ağlaması olmuyor mesela secdede oturduğumuz zaman gelir öper gider Tc izler yada oyuncaklarla oynar ben orda dua ederken gelip öpmesi aşırı hoşuma gidiyor
(6,184 puan) tarafından
Oyy maşallah ona kuzum benim annesini örnek alıyor ❤️
(1,121 puan) tarafından
Maşallah Allah benim aileme de nasip eder inşallah kızım eşim ve ben de sizin gibi olmak istiyorum dua edin ne olur
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Biliyormusun bende çok istiyorum eşim mükemmel bir insandır insan olarak ama ve lakin bu namaz konusunda hiçbişey yapmaz  alkolde içer

Ben namaza başladım ama dilim varmıyor şunu eve sokma namaza başla demeye

Buda küçüklüğümden kaynaklı hiçbir istediğimi dile getiremiyorum konuşamıyorum cümleler içimden akıp gidiyor ağzımdan çıkmıyor kilit var sanki

Çok üzülüyorum

Hatta bazen gusül abdesti ide almıyor takip ediyorum bir kere uyardım zar zor böyle kendimi ite kaka aynı evin içindeyken mesaj attım söylemek için düşün tamam dikkat ederim dedi bir süre dikkat etti şimdi gene aynı

Napıcağımı bilmiyorum 
(1,121 puan) tarafından
benim eşimde dahil buna gusül abdestinden falan bir haber ama biz onların eşleriyiz belki de onlara uyarıcı olarak gönderildik biz güzellikle yaklaşalım kendi yaptıklarımıza dikkat edelim belki o da gıpta eder
0 oy
tarafından
İçinde varsa yapar canım ona yapıcak birşey yok. Eşimde namaza başlıcam dedi içinden geliyorsa başla başlayıp bana baskı yapamazsın sende başlasana birlikte kılalım edelim filan deme dedim. Senin isteğinle değil benim isteğimle olan bir durum bu dedim. 
0 oy
tarafından
Keşke keşke. Eşim bu depremle bile akıllanmadı. Sadece pazartesi geld eve iş çikişi. O gündür her gün dısarda alkol peşinde. Allah ıslah etsin diyorum. Hadi namaz falan desem güler yani. Gerçekten gözümden bile öyle düştü ki. Şuan sadece aciyorum ona.  Herşeyi geçtim çocukla korkuyorum gel dediğimde bile gelmedi. Daha bitti içimde dışımda. Allah bilsin. Ay nasıl sinir oldum şuan gene. Yemin ederim tiksindim tiksindim. 
(1,121 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah doğru yolu bulur
0 oy
tarafından
Biz evlendikten sonra eşim namaz kılmaya başladı Bi süre sonra bende heves ettim 1 buçuk yıl namaz kıldım sonra doğum yaptım bebeğim 10 aylik ama Bi turlu namaza başlayamıyorum heves edemiyorum niye böyle oldum bende bilmiyorum normalde eşimle beraber namaza kalkardı beraber kılardık ama şimdi o tek başına kiliyir 
(1,121 puan) tarafından
Keşke benim eşimde kılsa ona bakıp daha çok kılmak isterim ben
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Ben kılıyorum ama eşim kılmıyor çok ısrar ediyorum ama nafile daha başlamadı. 6 yıldır evliyiz 1 defa kılmişlığı yok

Aslında insan ailesinden gorecekki insanın içine işleyecek 

Ailesinden tek bir namaz kılan yok. O yüzden öğretmemişler de bence. 

Biliyormusun diyorum evet diyor ama sanmıyorum bence bilmiyor. Ben öğreteyim diyorum kabul ediyor ama daha başlamadı çok istiyorum beraber sabah namazına uyanalım:( 
(1,121 puan) tarafından
Neden olmasın ki sonuçta içinize bu isteği düşüren de Allah
0 oy
(173 puan) tarafından
Yarinimizin garantisi yok eninde sonunda gideceğimiz yer belli. Ben ve eşim de kilmiyoduk ben hep istiyodum aslnda bazen başlayıp birakiyodum birden bu depremi yaşayınca ikimizde namaza başladık inşallah bi daha bırakmamak üzere. Eşinde inşallah farkına varıp kılar namazını canim
(1,121 puan) tarafından
Maşallah size

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 271 göst.
0 oy
7 cevap 114 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 691 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy