0 oy
856 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
tarafından kapalı
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bu uygulamaya girmedim. Hepinize merhabalar. Ben malatyaliyim depremden zor kurtulduk ailemle. Evim yıkıldı. Geçici olarak bı köye sığındık. Burda kaymakamlığa gittim odun kömür ve birkaç gıda yardımı yapıldı. Fakat toplam 11 kişiyiz annem ve kardeşlerim 4 de çocuk. Maddi desteğe ihtiyacımız var. Köy yeri olduğu için herşey parayla. Yardım gönderen çok yere başvurduk fakat buraya getirmiyolarmis uzak diye. Yardım etmek isteyen varsa lütfen mesaj atabilir. Dilerseniz yıkılan evimizin resimlerini ve e devletteki belgeyi bile atabilirim inanmayan olursa. 
notu ile kapatıldı: Yasak post

12 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Böyle çok kişi dolandırıcı oluyor köyde parayı napacaniz ki nerden çekeceksiniz birde köyde her şey parayla olmaz bence

Dikkat edin hanımlar artık böyle dolandırıcılar çıktı sizin için demiyorum yanlış anlamayın kimsenin kalbini kırmaya niyetim yok ama inanmadimda
(40 puan) tarafından
Allah sizi bu duruma düşürmesin. Sizde anlamak istemiyosunuz belli ne diyeyim. Ne yapacaksınız kargo gönderebilecek misiniz köy yerine kaç kişiye dedim gonderemediler siz gonderecekseniz adresimden tut TC me kadar vereyim hiç sıkıntı değil. Tonlarca insanlar yardım yapıyor bilemdikleri insanlara onlar sizin gibi mi yapiyorlar biz burdan derdimizi anlattık diye dolandırıcı mi olduk. Gerçi siz  anlamamissiniz ama neyse sizin ve sizin gibi düşünenlere uğraşacak halim yok benim sizin vicdanınıza Kalamış bu soyledikleriniz benim gücüme gitti dilerim Allah'ın gücüne gitmemiştir ben yinede hakkımı helal ediyorum size bu durumlara dusmezsiniz inşallah
tarafından
Ya anlatamıyorum merkeze gidip para cekebiliyirsaniz yardımınızı da alabilirsiniz yani

Ben burdan hiç bir şeye inanmıyorum zaten net
Bende yorumdum Allah yardımcımız olsun
(40 puan) tarafından
Hanımefendi okuyun ya bı yazdığımı okuyun ya kaymakamlığa gittim demişim demi merkezde bı okuyun ya Allah için ya
tarafından
Tmm haklısınız oldu
(7,447 puan) tarafından
Üzme kendini canım anlamak istemiyor belli geçmiş olsun Fatmacan kendini anlatmakla uğraşma sen zaten belge atabilirim demişsin bir sürü şey yaşadınız biz belki minik bir kısmını gördük yaşayan bilir çok zor Allah yardımcınız olsun
-Reklam-
+2 oy
(1,565 puan) tarafından
Burda herkes duyar kasti depremle ilgili ama bir depremzede yardıma muhtaç olunca dolandırıcı oldu pes. Okuyup geçin arkadaş cevap vermeyin kadın boynunu büktü belki ağlayarak üzülerek utanarak yazdı buraya evlatları için neden hemen hırsız gibi itam ediyorsunuz 
tarafından
Sordum o da sana soruyo mitte mi çalışıyormuş dedi.saka gibisin gerçekten
(40 puan) tarafından
Seni kim memur yapmış çok merak ediyorum e devletten herkes ulaşır diyosun ekran görüntüsü atacam demişim dolandırıcı diyorsun sen sarhoş felansin galiba
tarafından
Yalan yanlış konuşup ogretmenleri de zan altında birakiyo sacmaliyo sadece
(1,565 puan) tarafından
Ya konu o bu öğretmenlik memurluk değil konu şuan insanlık durumun var yada yok Allah yardımcısı olsun de içinden geç yapma yardım ama karalama da insanları üzme ne gerek var ki şuan ülkemiz bu haldeyken insanlar caresizken
(7,447 puan) tarafından
Bir insana dolandırıcı demek bu kadar kolay olmasa gerek..daha dün tek yürektik
+1 oy
(4,983 puan) tarafından
Ulaşılamayan yerler afad nolari var orayı arayıp yardım isteyebilirsiniz kuzum getirler sizi mağdur etmezler bence 
(40 puan) tarafından
Aradık oraları kaymakamlıktan odun kömür ve gıda verildi. Afadi arıyoruz sanırım çok yogunlar Allah yardımcıları olsun cevap veren yok
+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Cnm yanlış anlama erzak gıda bebek malzemeleri isinma vs istesen bunu anlarım fakat depremzedeyim diyorsun şuan paran olsa bile nerde harcayacaksin neresi açık avm mi yoksa bim şok a101 mi kusura bakma ama gerçek depremzede para değil ihtiyaçlarını ister 
(40 puan) tarafından
Bakın anlatamıyorum galiba yazdıklarımı düzgün okumuyosunuz sanırım bulunduğum köye kaç kişi göndermek istemedi kaymakamlığa gittim biraz verdiler. Köye kargo gelmiyor göndermek isteseniz. Bende o yüzden maddi yardım dedim burdan alayım ihtiyacımı diye eğer göndermek isteyen olursa yakın yerde veya atayım adres öylede derim ihtiyaclarimi bunda bı dolandiricilik yok. E devletten resim atayım demişim hangi dolandırıcı e devletten resim atar lütfen ya lütfen. Bişey göndermek isteseniz kargo gelecek mi köye kış günü karlı yollar
Sağolun teşekkür ederim düşünceniz için
(8,937 puan) tarafından
Kargo gelir merak etme gelmezse bile extra ücretle ulastirilir bin tane yolu yordami var bilenler icin ... maddi yardım edilse bile nerde harcayacaksin kusura bakma burda bile Bi sürü depremzede arkadaşımız oldu hepsine yardım etmek istedik hiçbiri maddi değil ihtiyaçlarını istedi sadece maddi yardım etsek hangi avmde hangi mağazada parayı harcayacak İstanbul mu orasi kusura bakma ama çelişki olduğu için yardımcı olamayiz
(40 puan) tarafından
Siz olmayin zaten hanfendi sizden gelecek yardım Allah'tan gelsin. Siz daha okuduğunuzu anlamak istemiyosunuz ne diyebilirim ki e devleti biliyo musunuz ordan kayıt atıldığında ne olduğu belli oluyor zaten anlatabiliyor muyum. Yazık ya gerçekten size yazık Allah sizi bu duruma düşürmesin ne diyeyim. Sağolun sizden yardım istemiyorum zaten sizden gelecegine Allah'tan gelsin.
(8,937 puan) tarafından
E devlet vs resmi prosedurleri gayet iyi biliyorum merak etme çok defa yardımda bulundum fakat saygı gereği nedir kimdir açıklayamam eğer ihtiyaçlarını isteseydin ilk ben yardim ederdim ama maddi yardım dedin mi orda duracaksın hicbi depremzede maddi yardım istemez
(40 puan) tarafından
Yok sağolun sizin yardımınızı istemiyorum sizden gelecek yardım rabbimden Allahtan gelsin. Belli nasıl bildiğiniz.
+1 oy
(2,474 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım adresini yazarsan erzak kolisi hazırlayıp gönderebilirim maddi yardımı ancak devlete ait hesaplara yapabilirim. Yanlıs anlama tanımıyorum sizi 
tarafından
Bak hanımefendi ne kadar kibar dille nakit değilde erzak yardımı yaparım demis.Su hayatta üslup ne kadar önemli helal olsun size
(2,474 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolun
(2,474 puan) tarafından
İnanmayanlar icin Fatma hanım bana oturduğu adresi gönderdi bende internetten o köyün muhtarının tel numarasını buldum aradım ismini ve ev haklı sayısını teyit etti böyle bir aileniz var bizler yardım ilettik ama hala ihtiyaclarıda var dedi bilginize
(2,474 puan) tarafından
Depremzede oldukları dogru arkadaslar
(40 puan) tarafından
Allah razı olsun sizden çok sağolun
0 oy
(2,276 puan) tarafından
Canim afad Kızılay ısrarla ara mutlaka yardim ederler 11 kişi az değil,  mutlaka yardım ederler çok yardım lar toplamdi
(40 puan) tarafından
Aradım canım cevap veren yok kaç kere aradım kaymakamlığa gittim odun kömür ve gıda verdiler
0 oy
(352 puan) tarafından
Yanlış anlama da eviniz madem yıkıldı neden devletin belirlediği yerlere yerlesmiyirsunuz ya bir daha deprem olsa zaten ev yapılacak bir yıl içinde 
(40 puan) tarafından
İlk başta bu köye sığındık bir çok insan var çok çaresiz olan bizim gibi buraya gelmişken gitmek istemedik ki dışarda kalanlar gitsin daha kötü durumda olanlar
(352 puan) tarafından
Bence gidin sonuçta yardımlar sizin için toplanıyor herkes zaten sizin için arada para yolluyor herkesin hakki
(40 puan) tarafından
İlk 3 gün gittik ama pek olmadı kuyruk oluyor sıra gelene kadar bitiyor çok perişan olduk
0 oy
(420 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun maddi olanağım olsa Bir saniye düşünmezdim gerçekten Allah yardımcınız olsun inşallah canım
(40 puan) tarafından
Çok sağolun Allah razı olsun
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Ne demek getirmiyor lar hangi köy neresi, 
(40 puan) tarafından
Sivas'ın Akçakale köyü. Kaymakamlık getirdi odun kömür gıda ama çok yeterli değil çünkü çok insan var bizim gibi Allah razı olsun yine verdiler
(2,701 puan) tarafından
Nereden gittiniz oraya
(40 puan) tarafından
Malatyadan
0 oy
(196 puan) tarafından
Adresinizi yazın isminizi falan paylaşim yapip belki görürler 
(40 puan) tarafından
Yaptım kardeş hep bı kaç kişi tamam haber edecez dedi sonra cevap veren olmadı. Bende bı de buraya yazayım belki yardım etmek isteyen olursa diye yinede bin şükür hayattayiz ölmedik evlatlarımız yanımızda her halimize bin şükür yine.
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcınız olsun 
(40 puan) tarafından
Çok sağolun Allah razı olsun
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Özelden adresi paylaşın gıda yardımı çocukların ihtiyacı vs yonlendirelim size

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 88 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Linammmm (166 puan) tarafından soruldu