+11 oy
1,353 göst.
Diğer kategorisinde (10,310 puan) tarafından
Kimseden sürekli yas halinde olmasını bekleyemem. İşlerimize gideceğiz, çalışacağız. Ama daha dün enkaz altında altınlar, pırlantalar yok oldu. Evden çıkarken tek bir lira almadım aklıma gelmedi. Alabilir eşleriniz, alsın. Dünün 14 şubat olduğunu bugün fark ettim ben. O da banka ikazıyla. Yapmayın. Saçmalıyorsunuz yapmayın. Hepiniz annesiniz. Evladını toprağa veren anneleri düşünün. Küçük sevinçleriniz gösterme isteğiniz bırakın başka zamana kalsın. Bu sene yapmayın. 

40 Cevaplar

+18 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birinin kocası küpe almış demin paylaşmış yazdım yazdım sildim Çünkü çok ağır konuşcaktım. Neyi ispatlama çabası bu herifin sana küpe aldı diye en mükemmel koca mı oldu. Daha dün ağzına s.ıçıyordun adamın. İnsanlar bu kadar zavallı Malesef. İlk günden beri dedim en fazla 3-5 gün sonra göreceksiniz nasıl herşey normale dönecek dedim. Bi biz mi dönemiyoruz anlamıyorum. Sabahtan beri evi talan ettim depremzede arkadaşım gelmiş ne götürsem işine yarar diye bişey bulamadım buraya sordum. Millet hala 14 şubat kanıtlama derdinde. Allah ıslah etsin. Acı çekiyorsan canlısındır, başkasının acısını duyuyorsan insansındır diye boşuna dememişler. Öyle üzülüyoruz demekle bitmiyo vicdan yükü... 
(15,824 puan) tarafından
Ahhh ahhh anlamıyorlar anlamak ıstemıyorlar bacım buz baska seyler ıcın yırtınıyoruz ıste onlar baska sey ıcınn.....
Bu kadarı
(10,310 puan) tarafından
Ben kaçan taraftayım diye üzgünüm selin. Canım yanıyor. Evladım var diye çıktım oradan ama gidip kimseye sarılıp derman olamadım. Öğrencim ölmüş Adıyamanda ben nasıl adapte olacağım. Para sadece mama alırken işe yaradı bizim için bez alırken işe yaradı. O da kaç gün yeter bir çocuğa bilmiyorum. Ben alsa o küpeyi kızardım eşime şu an. Bir lira mühim bir lira ama ne için mühim yardım eden el için mühim. Şimdi benim yardım etmediğimi ne biliyorsun derler bir edince beş etmek yasak mı oluyor. Çok üzgünüm çok kırgınım
tarafından
Maalesef bir kesim insan çabuk kabullendi olayı
(1,766 puan) tarafından
Yorumun anlı olsa öperdim. Malesef insanlar çok çabuk unutuyor herşeyi, dün markete alış verişe çıktım parfüm satılıyordu orda Bi müşteri çalışana bu parfümler niye burda dedi çalışan ee bu gün sevgililer günü ya o yüzden. Kadında ben eşime parfüm değil başka bir şey alıcam dedi, bende abla ne sevgiler günü sevgiler günü yaşayacak halimiz mi kaldı dedim kadın zaten hediye alacaktım bana da bahane oldu dedi. Gerçekten öyle zoruma gitti ki ben yemek yerken banyo yaparken uyurken utanıyorum ama insanlar hiç bişey olmamış gibi davranıyor
(1,634 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var bazen oyun oynuyoruz ona şarkılar söylüyorum deprem olduğundan beri mırıldanarak söylüyorum çocuğa yada hiç söylemiyorum eşim söyler gibi olsa yapma diyorum vicdanım rahatsız oluyor ama biraz önce otururken üst komşuma misafir gelmiş gümbür gümbür müzik çaldılar ben yerin dibine girdim utancimdan
-Reklam-
+2 oy
(8,890 puan) tarafından
Elbette normal hayatımıza devam edeceğiz etmek zorundayız hassas davranıyoruz sonuçta insanız bizde olabilirdik o durumda fakat degikiz diye insanligimizi kaybetmedik hassas davranmayanlara gereken ayarı veriyoruz her yerde
(8,890 puan) tarafından
Serbest cnm merak etme her anlamda desteğimiz var aksini iddia edene ayardan daha fazlasını veriyoruz bu arada nasıl oldun
(10,310 puan) tarafından
Daha iyiyim canım. Yani kekeleme daha az. Sorduğun için çok sağol. Aklım eşimde. O orada her sarsıntıda arıyorum. Rabbim arayacak kadar bağışladı bizi birbirimize şükrediyorum
(8,890 puan) tarafından
Şükür hiç değilse canınıza bisey olmadı ya buda biseydir şimdilik bak maddi manevi cocugunun esinin senin neye ihtiyacı varsa özelden haber vermen yeterli yardım postlarini linclerim görmüşsündür mutlaka ama depremzede dendi mi orda durulur onlar zorunlu keyfi degil en çok sizlerin hakkı yardım istemek
(10,310 puan) tarafından
Elhamdülillah canım biz maddi olarak sorun yaşamayan kesimiz. Çok çok sağol ama Allah razı olsun bunu demen bile yeter bana. Görüyorum seni yardım elin eksik olmadı hiç. Birin bin olsun
(8,890 puan) tarafından
İlle maddi olması gerekmiyor bazen koy yada ücra yerlerde oluyor insanlar ihtiyaçlarını temin edemiyorlar uzak olduğu icin kargoyla yada Bi tanıdık vasiyasiyla temin ederiz sadece söylemen yeterli
+2 oy
(420 puan) tarafından

Hayatımda İlk defa gündemden sosyal medyadan Uzak durmak istiyorum insan evladını severken utanır mı size yemin ederim günlerdir sesli sevmiyorum çocuğumu normalde şarkılar söylerim dans ederim güle oynaya severim ama günlerdir kucağıma alıp sessizce sarılıyorum onca anne evlatsiz kaldı onca çocuk yetim öksüz kaldı aklimdan bi an çıkmıyor sofraya oturuyorum aklımda yatağa giriyorm aklımda is görüyorum aklımda insanların sevdikleri aileleri hayatları gitti evleri gitti kim bilir yıllarca çalıştılar evlerini aldılar borç harçla o evi dizdiler yuva yaptılar hepsi yerle bir oldu kim bilir ne hayalleri istekleri vardı kim bilir o son gece ne düşündüler sabaha çocuğuna yapacağı kahvaltıyı düşündü belki gideceği misafirligi ertesi akşama pisirecegi yemeği belki bunları düşündükçe kahroluyorum bu dünyada ki hic Bir şeyin sahibi değiliz bir kum tanesinin bile etrafımızda ne varsa emanet biz ise dünyaya emanet... 

Tarihler allak bullak günün hangi gün olduğunu bilmiyorum ve benim ne bir tanıdığım var o illerde ne bağlantım var ne ayak basmisligim ama herşeyden öte onlar can ya can geri de kalanlar binlerce çocuk her vakit namaza durduğumda Allah'ım nolur o çocuklara güzel kapılar ac allahim onlara artık ızdırap verme rabbim diye yalvarıyorum..
+1 oy
tarafından
Ya sabahtan beri postlarda milletle tartisiyorum.

Birine kufur edicem az kaldi. İnsanlik cok mu zor. 

Ulke ne halde millet ne derdinde. Yediginizi ictiginizi aldiginizi gezdiginizi hediyenizi o cok kiymetli kocislerinizi paylasmazsaniz ölür musunuz. Biraz saygi duyun biraz empati kurun insan olun ya.

Tabiki hayat devam ediyor etmek zorunda ama biseyleri icinde yasama zamani. Sirasi degil goygoyun gosterisin goze sokmanin. Dön icine, icinde yasa hayatini. 
tarafından
Sildiricem ben de az kaldi gercekten bu kadar tuhaf tiple bir arada olmak istemiyorum.
(11,217 puan) tarafından
Aynn canim o dusuncedeyim yani olucak gibi dgl
tarafından
İnsan başına gelmeyince anlamıyor maalesef
Daha dün toprağa verdim kuzenimi üniversiteden iki arkadasimi
Ama bazıları neyin derdinde ders alınmıyor hala
(10,310 puan) tarafından
Bazen kafam dağılsın diyorum bakayım. Mal mülk olayına gelemiyorum şu an sanırım
tarafından
Dun biri bir egelence postu acti usulünce yorum yaptım kalktı kürtçe hakaret etti admine şikayet ettim uyarı almış

Yaa anlamıyorum gerçekten bu kadar kolaymi normal hayata dönmek
0 oy
(671 puan) tarafından
Evet katılıyorum size tabiki hayatımıza devam edicez ama bazı konularda hassas davranmalıyız
(10,310 puan) tarafından
Ben anlam veremiyorum cayır cayır benim kocam senin kocan tartışması yapacak zaman mı gerçekten? Ya ben çok hassasım şahit olduğum için ya da bilmiyorum cidden kırmak da istemiyorum ama ben canlı bir enkaz gibiyim. Montun cebinden çıkan çıkolatayı yemeye kıyamayan depremzede var bu ülkede ya
0 oy
(10,010 puan) tarafından
Katiliyorum gercekten bu benim fikrim. Istanbuldayim gunlerdir mahfoldum resmen. 15 gunluk bebegim var ve 2.5 yasinda. Ikisinede sarilip opmekten bi hal oldum. Rabbik kimseye gostermesin dusunmeden edemiyorum. Dun esim dedi bugun 14 subatmis. Normaldede umrumda olmaz ama asiri anlamsiz bir gun geldi dun bana
(10,310 puan) tarafından
Ben urfadaydım. Gece yarısı üç kişi ölürsek böyle bulsunlar diye sarıldık birbirimize. O an ne altın ne pırlanta ne elmas geldi aklımıza. Çorapsız çıktım ilk akşam ben kar vardı çorabı düşünecek vaktim yoktu. İki ayağımda iki farklı bot ile indim 4 katı mermerlerin Üzerinden atladım
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Anlamıyorum anlamak istemiyorumm.....

Ama gecen bı postta yazdımm insanoğlu nankor dıye ıkı gun sonra esya,altın yarısı baslar dıye veeeee basladııı.....

İcım acıyor ınankı...

Bugün Malatya'dan arkadasımın arkası gelıyorrr Ankara'ya gelen arkadas cok zengındı ve Evı barkı yerle bir olmuss bı CANLARINI almıs gelıyorlar burda ev tutuldu cevremızdenn fazla esya arıyoruzz dıyecegımm o kı nee bu YARISSS....
(10,310 puan) tarafından
Mal mülk araba para hepsi yalan. Dua ederdim ev alayım diye. Etmiyorum artık. Rabbim hayırlı olanı versin. Bana mezar olacak evse nasip etmesin. Çoluğunu çocuğunu hastalığı vs soranı anlarım bunlar akışta olan şeyler. Ama ötesi zoruma gidiyor.
(15,824 puan) tarafından
İnan benimde öyle cvp verıyorsun yüzsüz yüzsüz benı bastırıyor laf soyluyorr bulasıp terbıyemı bozmak istemiyorum gırmıyorum dogru duzgunn en azından buradakı saçma sapan postlara can sıkmayınm zaten kotuyumm
(2,460 puan) tarafından
Senin o yorumunu hiç unutmuyorum o kadar doğruydu ki ve bugün dedim evet işte o yorum gerçekleşti

Utanmalı insan ,ders çıkarmalı ama nerde bizim Türkiye de insan canı maalesef çok ucuz ve bunu burda da görüyoruz lanet olsun böyle insanlara bir parça merhametleri de yok
(15,824 puan) tarafından
Yok yok yokk canım yokkk burdada gozumuzu soka soka yapmaları cok acıı gercekten....
Bı yorum yapıncada arsız hırsız ev sahıbını bastırırmısya bunlar da oyle bıde pıskın pıskın cvp veriyorrlar Allah'ım vicdan merhamet versinn böylelerine diyecek cok sey varda buraya yazamıyorum.....
0 oy
tarafından
Evet kimse kimseden 7 24 ağlamasını beklememeli ama eşinin aldığı hediye de burda paylaşmamalı ben normal zamanda bile karşıyım burası soru sorma sohbet platformu koca yarıştırma platformu değil sonuçta ve böyle özel günlerde yapılan süprizler bence karı koca arasında kalmalı kimse kocanın sana ne aldığını merak etmiyor umursamıyor sonuçta keşke biraz duyarlı olunsa daha dün enkaz altında insanlar çıkıyordu boşuna dememişler ateş düştüydü yeri yakar diye 
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım ben deprem bölgesinde değilim fakat arkadaşlarımın tanıdıkları enkaz altına kaldı çoğu ölmüş malesef. Okadar üzgün ve bitkinimki oğlumla ilgilenince mecbur bazen gülmek zorunda kalıyorum sonra utanıyorum. 3 yaş girecek tv bakıyorum haliyle etkileniyor. Bugün görmesin diye gizlice ağladım. Ben çok etkilendim çünkü hiç bir kul böyle ölümü hak etmiyor. Evime gelip gülen oldumu çok zoruma gidiyor. Bir yerde keder varken bu kadar kahka atıp gülmekte neyin nesi. 
(10,310 puan) tarafından
Çoluğuna çocuğuna gül canım. Bu çok farklı ben yavrumun yanında ağlamadım hiç. Ne o gece ne sonrası. Onu mahrum etme bundan. Koca insanlara olsun tavrımız.
(909 puan) tarafından
Aynen canım haklısın
0 oy
(12,490 puan) tarafından

Bende anlamıyorum anlamicam anlamak da istemiyorum

Hala TV ye bakınca hüngür hüngür ağlamaya başlıyorum suratım beş karış geziyorum evin içinde başkaları neyin derdinde 
(10,310 puan) tarafından
Tv açmıyorum açamıyorum aksiyon filmi izler gibi tepki veren kimseye tahammülüm yok çok kırgın ve öfeklıyım
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Haklisiniz ama bence cok uzattik birilerine bisey anlatma cabasini.anlamiyor bacim zorla degil.gormezden gelicez)uzuuun uzzuuun anlatmaıara yorumlara ne gerek var anlasaydi yapmazdi anlamiyor keyfi halinde insan.anlamayana neyi anlatmaya calisiyorsunuz?bosuna caba kendiniz bilirsiniz yinede
(10,310 puan) tarafından
Ben ilk kez yazdım bunu. Çok girmiyorum buraya. Belki bir kulağına da altın küpesini değil de benim bu yazdığımı küpe diye takar
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Hala bile ağlayarak evde iş yapıyorum insanlar nasıl bu kadar hemen unuttu orda hiçbir akrabamda yok ama içim parçalanıyor bence insanlık adına yas tutmalıyız dün sevgililer günüymus yemin ederim hiç farkında değildim birde bizim evlilik yıldönümüydu ama hiç aklıma bile gelmedi o kadar insanın evi yıkılmış annesini babasını kaybeden binlerce çocuk var onlar için yas tutmalıyız 
(10,310 puan) tarafından
Ben ayı günü karıştırdım iyice. Bilet günümü kardeşim hatırlattı deprem sonrası. Enkazlardan çıkarılamayacak kadar yok olan insanlar varken altın gümüş pek de önemli değil ya valla değil
(3,135 puan) tarafından
Yok işte hayatımıza devam etmeliyiz diyor ama hiçbir şey olmamış gibi davranamazsin gülemezsin içim yanıyor benim
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Hiç sorma canim böyle seyleri okuyunca yaziyorum sonra la havle diyip siliyorum ben dönemiyorum evet evimi temizlemek zorundayim yemek yapmak zorundayim ama aklim hep orda o izledigim videolari unutamam bir yamdan evet yasamaya devam ediyorum ama tutupta su yemegi pisiricem siz ne yapacaksiniz diye soramam burda o kadar depremzede varken allahim videodaki o insanlarin molozlarin arasindaki çığliklari inleyişleri kulagimda yok yani unutamiyorum gitmiyor gözlerim doluyor bunu yazarken bile elimde degil millet tek tasimi oraya mi burayami taksam derdinde
(10,310 puan) tarafından
Ben postlara yazmak istemedim canım. Sabah gördüm sabır dedim demin yine açılınca post acaba ben mi tuhafım dedim ya da yaşadım diye mi yüküm ağır gelıyor bu kadar mı normal bu durum yani
(7,248 puan) tarafından
Neresi normal be kuzu diyorum ya allahim o yükün altinda o inleyen insanlar aklimdan çıkmıyor sizede geçmiş olsun istemsizce gözumden yaşlar süzülüyor sıra sıra dizmişler cesetleri kimisinin üzerinde bi battaniye kiminde naylon gömülememişler bile öylece bekliyorlar bu aci nasıl unutulur
0 oy
tarafından
Sevgiler günü batsın

Eşim dün geldi Adıyaman dan ağzına lokma koymadı hala yemek bile yiyemiyor enkaz altından çıkarılan insanları hatırladıkça yiyemiyor uyuyamiyor annesiyle birlikte iki bebeğin cesetini çıkarmış anlattıkça ağlıyor onu ilk kez böyle gördüm

Şükretmemiz gereken ne çok şey varmış

Bazı kişilerin umrunda değil belli ama bu kadar göze batirmalari üzüyor 
(10,310 puan) tarafından
Sağ olmanın ne büyük hediye olduğunu bilmıyorlar henüz. Yine Rabbim sınamasın.
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Cnm her insanın düşüncesi farklıdır  seninykiyle bir olmaz  o yuzden ne desen boş 
(10,310 puan) tarafından
Bu düşünce ile ilgili değil, insan olma ile ilgili bence canım.
(3,340 puan) tarafından
Evet ama  ne bileyim  insanlara laf diyemiyorum  o yüzden birşey demem
(8,890 puan) tarafından
Ya Umay kaçtır yorumuna görüyorum yazmayayım diyorum ama cidden deli ediyorsun insanı ya Allah rızası için senin ülken yangın yeri her yer cehenneme dönmüş insanlar aç susuz acı içinde yakinlarini ailelerini kaybetti senin vicdanın insanlığın nasıl ev veriyor insan olmayanları savunmaya ya
0 oy
(13,662 puan) tarafından
Ah kuzum ah nagisim..

İbret almayana,ne yaparsan boş.

Ne kadar cabalasan bos
(10,310 puan) tarafından
Merve canım, ben artık eskisi gibi yaşayamayacağımı biliyorum. Rabbim kimseyi imtihan etmesin bundan sonra böyle bir acıyla.
0 oy
(5,264 puan) tarafından

Burda eşini evladını anne babasını kaybeden insanların postlarını okuyorum icim yanıyor :'( hayatları bitti ömür boyu içlerinde ateş yanacak

Hediyemiz 14 subatimiz eksik kalsın 

Sabah arkadaşımla konuştum eşin ne hediye aldı diye sordu:// saçmalama binlerce insan öldü hepsinin hayatı bitti bide sevgililer günü hediyesimi bekleyeceğim dedim

Normalde vatsapta hediye paylaşanlar olurdu hiç kimse böyle paylaşın yapmadı çok şükür etrafimdaki insanlar vicdanlı

Burda çok tuhaf insanlar var

Bi gün kocasına küfür eder burada hakaret ettirir sonraki gün hediye paylaşır 

(10,310 puan) tarafından
Benim etrafım da yas tutuyor hala. Bir elin beş parmağı bile bir değil Nagihan diyorum kendime ama içimde tuta tuta ben verem olacağım. Normal hayata dönünden kasıt bu değil
0 oy
(3,825 puan) tarafından
Vallahi ben de anlamıyorum. Dün eşimin doğum gunuydu kutlamaya utandım acaba eşim bekler mi diye düşünüyodum. o benden önce söyledi pasta kesmek falan olmaz su durumda diye içim rahatladı. Alıyosunuz kutluyosunuz bıseylere devam edıyosunuz bari gösterişi erteleyin biraz
(10,310 puan) tarafından
Zoruma giden aslında bu. Çabuk atlatabilirsin herkes farklı. Ama neden ben bunu atlattım bi de altın derdine düştüm diyosun
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ben ilk bikaç gün evde ne yemek yapmak ne temizlik ne bile yapasım gelmedi habire TV den takip ediyom canlı sağ çıkanları her çıkan da çok şükür diyorum evet ilk günlere göre biraz daha iyiym ama hala aynı takıntıları devam ediyor. Dün 14 Şubat ayrıca ablamın doğum günü idi. Taa akşamüstü geldi aklıma. Akşam eşimle aradık kutladık o kadar onlar da yazık ne pasta ne bile hiç bişe yapmamışlar. Tamam anlıyorum bazı insanlar da heves olabilir ama biraz daha sağduyulu olabilir diye düşünüyorum.
0 oy
tarafından
Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor ne yazıkki 

Yaşayan sadece biliyor ne yaşadığını çorap bile alamadan kactik çıplak ayaklarla 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 277 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 954 göst.
27 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Ulnerrr (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,300 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 414 göst.