+1 oy
1,356 göst.
Diğer kategorisinde (75 puan) tarafından

image

image

alıntı

25 Cevaplar

0 oy
(5,911 puan) tarafından
Ben kimseye düşman değilim ben ayakları baş başları ayak yapanlara sinirliyim. Bakın ülke ne halde yetemiyoruz alamıyoruz diye kendi eşyalarımızı yolladık. Çünkü yenilerini almaya gücümüz yok. Bir ülkede halk kendine yetemiyor refah seviyesi yüksek değilse sığınmacılarda şöyle böyle demesinler. Her memleketin iyisi kötüsü olur. Ama biz artık kendimize yetemiyoruz ki başka millete yardım edelim. Ya ülkemizde açlık sınırının altında yaşayıp yinede vergisini veren binlercesi var. Önceliğim ülkemin yaralarını sarmak. İster vicdansız desinler ister başka bişey ama ben artık bu misafirliğin uzun sürdüğünü düşünüyorum. Yok biz konuşursak enkazdan çıkarmazlar diyenler bile olmuş. Böyle bir ihtimal dahi olamaz yıllardır yardımlarla vergisiz yaşıyorlar. Kaldı ki çevremde iyi olduğunu bildiğim hangi milletten olduğu farketmeyen herkese yardımda ederim selamda veririm fakat biz büyük bir felaketteyiz şuan ülke ancak kendi yaralarını sarabilir misafirlerine evlerinin yolunu gösterme zamanı geldi geçiyor. 
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hiç inanmadım canım ben birinin suriyeli sevdası  sonuçta başka bir ülkede kendi ülkesinde olsaydı cenazesi başında birileri olurdu yada bilemiyorum 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Tamam iyilere var ama herkez Ke Di ülkesinde yasamalı biz turklerde yurt dısına gidiyoruz ama arada bir fark var biz böyle milyonlarca kisi horra deyip dalmıyıruz ülkelerine TURK milleti misafir gittigi evde bile cekinerek oturur bunlar bizim ülkemizde bizim insanımıza zarar veriyo kımse kusura bakmasın herkez yerını kim oldugunu bilecek sagdan gelip bagda kine bela olmayacak
(2,474 puan) tarafından
Benim milletim can derdinde iken  onlar malına ırzına musallat olmayacak heleki bizden alınan vergilerle bu ülkede yasarken
0 oy
(6,462 puan) tarafından
Biz geleceğimizi düşünmek zorundayız. Burası Türkiye onların hayatları ile bizim hayatlarımız bambaşka. Şu an sorun olmasa da yıllar sonra türk ve Kürtten çok Suriyeli olacak kesinlikle istemiyoruz gitsinler ülkelerine. Çok fazla çocuk yapıyorlar bu tehlikeli vicdanlı değil mantıkli düşünün biraz. 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Gitsinler memleketlerine yeter artık iyiside kotusude gitsin geçen biri konuşmuş biz mi dedik bizim toprakları kotuyun bizi koruyun diye yurtdışı na giden arkadaşlarım hepsi üniversite okuyo Türkiye bize bişi yapmiyo diyo biz de hâlâ onları besliyoz defilsunlar gitsinler artık 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 2,389 göst.
18 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 225 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bhreken (98 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 557 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 701 göst.