0 oy
1,460 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tek fakir fukara biziz Allah yardımcımız olsun umarım her ihtiyacı olana gider bu yardimlar

37 Cevaplar

+3 oy
(1,111 puan) tarafından
Bu kadar fakir insan niye var insan utanıyor tamam insanlar sokakta bulmuyor paralarını ama o kadar fazla yoksul insan var neden görmezden geliniyor anlamıyorum illa bir afet mi gelmeli başlarına.Allah razı olsun hepsinden ihtiyaçları var oradaki insanların da.
(1,111 puan) tarafından
Siz nerden biliyorsunuz ne zaman böyle yayın yaptılar yoksul evsiz insanlar için niye görmedik ben bunu eleştiriyorum. mesela h olmazsa yolda bir kez böyle yardım toplamaları yapılsa kimse aç kalmaz evsiz kalmaz .Ayrıca o enkazın altındakiler kim bilir hangi imtihanlarla sınandılar açlık hastalık yokluk başlarına afet geldi öyle hatırladılar.insanlarımız nankör siz ne derseniz deyin bi çoğu da şov peşinde
(352 puan) tarafından
Yanlış anlama da benim de evim yok zengin adam bana ev almak zorunda değil Allah katında parası oranında zekat vermekle yükümlü sonuçta adamlar fabrika kurup sıfırdan zengin oluyorlar biz de ticarete atılıp zengin olabiliriz ama o kafaya sahip değiliz fakir kaldık zengin istediği yere parasini harcar bana ona buna harca demeye hakkimiz yok
(1,111 puan) tarafından
Evi geç yiyecek ekmeği ayağına ayakkabı alamayanı var çok mu zor bunları almak çarpıtmayın ne demek istediğim gayet açık.
tarafından
Ben anlıyorum canım seni bende senin gibi düşünüyorum,  yada şu sma hastası bebeklerin  tedavilerini  karşılasalar.  En azından toplanan paranın 1 milyarı o bebeklere  verilse .
(9,599 puan) tarafından
Paralar toplanırken aklıma ilk sma lı bebekler geldi. Onlara da böyle bağış yapılsa hiçbi masumun canı yanmazdı adamlar markete para öder gibi 2 milyar bağış yapıyor Allah daha da artırsın inşallah yardıma muhtaç insanlara umut olur.
-Reklam-
+2 oy
(181 puan) tarafından
Benimde aklımdan geçmedi değil o kadar zengin insan durumu olmayan insana yardım etse ülkede aç olan kalmaz yada nüfusumuz 90 milyona yaklaşıyor herkezle bir milyon verseler kimse kira derdi cekmezdi offf saçmalıyorum işte kusura bakmayın 
tarafından
Allah büyük kuzum
(6,221 puan) tarafından
Kız Allah seni 90 milyonu 90 milyon insana verseler kişi başı 1 TL düşüyor:)))
(181 puan) tarafından
Yok kız öyle demedim 90 milyon insana versinler dedim:))
(181 puan) tarafından
Aynen öyle canım Rabbim hesabını veremedigimiz herşeyden korusun
(166 puan) tarafından
Dünyanın adaletsizliği işte zengin niye zengin fakir niye fakir ??
Tek eşit verilen şey 24 saat diyecekken her insanın ömrü farklı o da aynı değil maalesef
Yalnızca Allahtan isteyebiliyoruz
Kimsenin kazancına ortak değiliz
İstemeye de hakkımız yok bu yüzden
Rabbım kendisi versin kendinden başka da kimseye muhtaç etmesin
+2 oy
(7,193 puan) tarafından
Bu kadar zengin insan zekatı vermiş olsaydı bu ülkede tek fakir kalmazdı ama nerde işte... 
+2 oy
(230 puan) tarafından
Yılda bir kere de sma hastası olan ufak bebekler için yapılsa su kampanya gecesi tedavi olamayan bebek kalmaz Rabbim bütün yardımları olması gereken yere ulaştırsın inşallah 
+1 oy
(1,140 puan) tarafından
İnşallah şimdiye kadar olduğu gibi olmaz da yerine ulaşır gerçekten....
tarafından
Umarum ulasir
+1 oy
(245 puan) tarafından
Bence yazık oldu hepsinin parasına. O paraların ihtiyacı olanlara gideceğini düşünmüyorum. Toplanan paranın binde biri anca verilir ihtiyacı olana. İnşallah yanılırım da bütün paralar istiyaç sahiplerine ulaşır. 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Çorbada tuzu olan herkesten Allah razı olsun 
tarafından
Aminnn
(1,351 puan) tarafından
Amin.
0 oy
(799 puan) tarafından
Evt ya azi acik izliyorum Allah razi olsun hepsinden 
tarafından
Evet ya
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Fakir kafam milyon milyar hesaplarına dayanamiyor benim kafa iptal
tarafından
Aynen
(1,046 puan) tarafından
Bizde karistirdik ya
0 oy
(6,221 puan) tarafından

Evet eşimle şuan onu konuşuyoruz :ermm:

tarafından
Şok oluyor insan
(2,701 puan) tarafından
Kız wahtsapa bak yatacammm
(6,221 puan) tarafından
Baktım heralde şuan sen uyudun:))
Gerçekten yaa milyon neydi milyar neydi diye şaşırdım.kaldim aklım almadı
(15,984 puan) tarafından
Bende öyle ya. Uyumuştum uyandim baktim biri 1 milyar bağış yaptı. Ben önce milyarı bizim eski kafayla 1000 tl sandım viii niye az dedim esim güldü ne azı dedi bu kaç sıfırlı dedim bende bilmiyorum dedi  :D
0 oy
(215 puan) tarafından

İnş cnm, bende aynısını düşündüm. 

Geçen dedim bir pantolon alayım kendime en uyduruğu 200 liradan başlıyor. 
Ona versek bu sefer başka yerden açık kalıyor. Evdeki eşofmana devam. 

tarafından
Devam bacım can sağlığı
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Ya benim kafam karıştı ya 1 milyar nerden bluuo millet
tarafından
Şükür halimize
(215 puan) tarafından
Keşke bizede verseler bu sırrı. O zaman senle milyarımı severek paylaşırım
(1,046 puan) tarafından
Valla ben sayıyı karistiridim milyar kat tirilyonmu oluyo
(215 puan) tarafından
Eski para ile evet
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Çağla şikel gibi ağzımı kapatıyorum duyunca :) 
tarafından
Bende valla
0 oy
(13,014 puan) tarafından
20 milyar diyor 

Bir şehire bağış yapsalar evi olmayan onca şnsanin evi barkı olur kira da kimse kalmaz 
tarafından
Vallahi millette ne paralar var halka dagitilsa keske
0 oy
(6,181 puan) tarafından
Hepsinden Allah razı olsun ❤️ ama bende aynı şeyi düşündüm adamın biri 250 milyon lirayı 300 milyona yuvarladı.yuvarladigi miktar 50 milyon hâlâ burdayim ben fakir çok fakir zengin çok zengin yemin ederim 
tarafından
Evet rabbim etmesin canim
(13,014 puan) tarafından
Sıvı yağa 20 kira indirim gelince millet birbirine giriyor bunlar milyardan milyondan konuluyor
(6,181 puan) tarafından
Sorma valla milyarı milyonu karıştırmış vaziyetteyim
(13,014 puan) tarafından
Çoğu insan  50 bin tl ye hala 50 milyar dediği için kafalar karıştı :)
(6,181 puan) tarafından
Ayy evet o muhabbet sosyal medyada baya aldı yürüdü yanlış anlaşılmış:) izleyemedim orayi kaçırmışım
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Milyon neydi milyara ne eder kafam karıştı...

INSAallah yerine ulaşır...

O minik çocukların kumbara bağışlaması elinde olmayanin da son kalanı vermesi Allahim razı olsun
tarafından
Onlar zaten garibanin garibani
(215 puan) tarafından
O yapılan milyarlarca para onlar için 1000 lira gibi düşün. Belki daha azdır. Bizde para yok cnm.
tarafından
Biz fukara gariban
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Yemin ederim bnde bunu düşündüm maşallah rabbim dahada versin inş çabucak ev yapmaya başlarlar kardeşlerimiz evlerine geçerler
tarafından
İnşallah yerine ulaşır
(215 puan) tarafından
Daha ne versin dünya kadar paraları var. Rabbim zor durumda olanlara versin
(3,389 puan) tarafından
Amin canım amin
tarafından
Umarım verir canim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Esim bilindik bi markanın fabrikasında çalışıyo adam Elazığ depreminde 1 trilyon bağış yaptı bide bi kaç tır biseler gönderdi kendi hazırlattı öyle sağdan soldan da toplamadi kendi ürünleriyle doldurdu tırın içini Allah razı olsun ona bise demiyorum ama şuan adam pazar mesaisi yapılmasın diye 7li çalışma sistemine geçirdi fabrikayı yani pazar günleri de çalışılacak normal günden sayılıcak hafta içi bi gün izin kullanicaklar ve bu adam ülkenin ileri gelen zenginlerinden,işte insan böyle böyle zengin oluyo 
tarafından
Öyle tabi
(215 puan) tarafından
İşte senin benim emeğimizi sömürür öyle öyle zengin olur. Adam bir liranın hesabını sana yapar gider bilmem nerede bir öğün yemeğine senin aylık kazancını öder. Sonra nerede adalet
(9,626 puan) tarafından
Ve bu adamın 1 tane varisi var yani tek çocuğu var aklına gelmiyicek şekilde deli gibi para dönüyo 1 saatte,ama iste dediğin gibi senden benden ondan kısarak zengin oluyo,yardım tabiki etsin ben niye onlara verdi çalışandan kısıyo demiyorum ama o kadar gücün varsa elinin altında çalışanlarda geliri normal düzeyde olan insan onlara da hakettiklerini ver dimi yani
0 oy
tarafından

İnşallah ait olduğu yere gider :ermm:

tarafından
Umarım canım
(58 puan) tarafından
Ayni şeyi gecirdim icimden umarim devlet kasasina alip baska seyler icin kullanmaz insanlarin evleri yapilir saglam saglam otururlar kisa zamanda
0 oy
(7,737 puan) tarafından
Ahh eşimde aynısını diyor

İnşallah o yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşır yarabbim 
(3,181 puan) tarafından
Pek ümitli değilim ama inşallah
(7,737 puan) tarafından
Erciş içinde o kadar para toplandı çarık çürük bir TOKİ yapıldı oda parayla geri satıldı bize ve doğu tarafı geniş aile olduğu halde küçücük 3arti 1 yaptılar odalar kıçç kadar afedersin

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 474 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde The Destina (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 332 göst.
1 Mart 2020 Diğer kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...