0 oy
174 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,744 puan) tarafından
Kızlar sezeryan olmak istemiyordum. Oldum. Gögusümün ucu hiç yok maalesef. Sütüm de yok yine de alışsın diye emzirmeye çalışıyorum. Mama vermek zorunda kaldık. Tecrübesizim o ağladıkça ağlayasım geliyor. Süt veremiyorum diye üzülüyorum.

6 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından

Sağlıkla büyüt insallah <3

Öncelikle sütünün olmamasının sezeryanla alakası yok çünkü bu artık aşılanmış sabit cümle gibi heryerde dolaşıyo o yüzden söylüyorum,süt pompası kullanabilirsin hem sütünün gelmesi hemde ucunun çıkması için,bol bol rezene cayı iç bol bol kuruyemis ye tabi yemeklerinide düzenli sekilde ye ama gaz yapmayan seyler olsun,ola ki sütün gelmedi hep mama vermek zorunda kaldın bunun içi kendini suçlayıp üzme lütfen o bi damla sütte nasibi varsa icer zaten bebegin,benim ablamın büyük kızı 1 damla anne sütü icmedi ve ablamin da sütü olsugu haldi mamayla büyüdü şimdi masallah boyumuda geçti,seni anlıyorum insan emzirmekte istiyo fakat nasibi kadar olunca elden bise gelmiyo malesef.
(1,744 puan) tarafından
Süt pompası kullanıyorum göğsüm acayip yara oldu. Çok güzel anlatmışsiniz korkuyorum onu büyütmeye yetişemem, yetersiz kalirim diye.
(9,626 puan) tarafından
Lansinoh göğüs kremi var canim maddi imkanın varsa onun küçük olanlarından bi tane alabilirsin cok iyi geliyo sürdükten sonra bebeğini emzirirken silmeye gerekte yok krem bebegin ağzına degebilir yani..
İnan hiç korkmana gerek yok bunu düşünmen de gayet normal şuan hem lohusa psikolojisi var hemde annelik iç güdüsü var,valla zaman öyle hızlı akıp gidiyoki bi bakmışsın yaşına gelmiş nası büyüyo anlamiyo insan
(1,744 puan) tarafından
Valla şu dönemleri geçse bi. Korkuyorum. Bana dua edin olur mu?
(9,626 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah ❤️ senin şimdi sezeryan agrılarında olur onu hemen atmak için bol bol yürü olur mu uyanık olduğun müddetçe evin içinde tur at ben oglumda manyak gibi ağrım oluyo diye yataktan çıkmadım 1 hafta yataktan kalkamadım ama kızımda akıllandım uyumadan uyumaya yatağa girdim sadece ve yemin ederim doğumdan sonra 2. 3. Gün evin her işini yaptım iki cocugumada misler gibi baktım oğlum bile küçüktü biri ayağımda biri kucagimda öyle öyle büyüdüler biraz,bugünümüze de şükür,o yüzden sende sürekli yürü hem iyileş hem kendine de gelirsin ağırlıkta üstünden gider bide doktor doğumdan sonra mutlaka ilac vitamin falan vermiştir onlari da güzelce iç çünkü senin minnak senden bütün vitaminleri topladı sende bise kalmadı güçsüz kalmamak için onları da kullan,sütün olsun diye herseyi yeme süt yapan gaz yapmayan besleyici şeyler yemeye çalış,bebeğini her beslenmesinden sonra gazını mutlaka çıkarırsın gaz cok pis bise yani bebeklerde,bunun yanı sıra gaz damlaları da oluyo ha bide BESTLAK diye bi damla var bu anneler için süt artırıcı damla bunu da dene istersen...Bebeğini kokulu kokulu öp benim için Rabbim ikinize de sağlık sıhhat versin hayırlı bi evlat olsun inşallah ❤️
(1,744 puan) tarafından
Amin çok teşekkürler ♥️
-Reklam-
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Yeter ki bebeğinin karnı doysun m,sütün illaki inecektir göğüslerine. Mama versen de yine emzir arada,sütünün gelmesi için. Bu arada göğsünün ucuna krem sürmeyi de ihmal etme yara olmasın diye,ilk etapta sürersen daha iyi olur yara olmadan önlemiş olursun.
(1,744 puan) tarafından
Doyuyor da bugün kilosunu tekrar tartılar azalmış normal mii?
(9,247 puan) tarafından
Kaç günlük
(1,744 puan) tarafından
Dün doğdu
(9,247 puan) tarafından
E zayıflaması normal hem o zayıflama değil şişi iniyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Uc zamanla cikiyo sen biberona alismadan alternatif yontemlerle besle mamayi. Emzirmeye devam et dogru tutus cok onemli bebegi
(1,744 puan) tarafından
Şırınga ile besliyoruz
(1,022 puan) tarafından
Dpgru olani yapiyosun canim mama vermekten cekinme ama emzirmeye de devam et bende aynisini yasadim memeyi kavramakta zorluk cekiyodu meme kuru geliyodu bir iki damla mama damlatip oyle ver memeyi agzina
(1,744 puan) tarafından
Hiç ucu yok ama göğsümün pek iç açıcı görünmüyor geleceğe benzemiyor
(1,022 puan) tarafından
Canim benimde yoktu hic hemde zamanla cikiyo sakin pes etme. Bide ucunu emmiyo ki bebek parmaginla skarak sok agzina bebeginle karin karina olun emzirirken emzirme danismani acelya var takip et videolardan izle
(1,744 puan) tarafından
Tamamdır teşekkürler
0 oy
(10,301 puan) tarafından
Göçük göğüs uçlu biri olarak söylüyorum göğüs ucu al canım eczaneden. Sonra sonra çıkıyor 
(1,744 puan) tarafından
Aldık hepsini denedim acayip yara oldu
(10,301 puan) tarafından
Canım ben memem açık yattım 2ay sürekli krem sür geçiyor bak inan bana
0 oy
(3,070 puan) tarafından
Meme ucu için aparatlar var veya hafif önden makineyle sağıp öyle emzirebilirsin. Ben 3 ay silikon uç kullandım 
(1,744 puan) tarafından
Sütte yok denedim sinir oluyor
(3,070 puan) tarafından
Eds arastir
0 oy
tarafından
Çıkmasa benim göğüs ucum çıkmazdı. Doğumdan sonra içine gömüldü rsmen. Çok uğraştım çok ağladım emsin diye. Biz emzirme danışmanı ile çalıştık. Çok şükür 3 günde hallettik eğer imkanın varsa psikolojik olarak yipranmadan halledersin. 
(1,744 puan) tarafından
Kız benim göğüs ucum hiç yok
tarafından
Bacım benimde yoktu. İnan suan tek meme emiyor öteki yok yani bazen oynar onla kızım bile şaşiriyor :D dediğim gibi durumunuz var destek al. Pişman olmazsın
(1,744 puan) tarafından
Krem aldırdim devamlı göğüs pompası kullanicam çıkıyor hafiften bakalım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 434 göst.
5 Mayıs 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 'AyaDem' (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 479 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Enesinannesiii (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
24 Şubat 2024 Aile kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu

378,971 soru

11,343,773 cevap

34,809 kullanıcı