0 oy
870 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba şöyle bir sorum olacak ben İstanbul da oturuyorum iki oğlum var biri 11 aylık biri 7 yaşında ve eşim gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek istiyor yardıma asla karşı değilim ama çocuklarımı düşünüyorum ve bende çok korkuyorum psikolojim bozuldu büyük oğlumu odasında yatiramiyorum akşam olunca tek kalamiyorum kaynanamlar üst katta oturuyor ama şuan onlarda yok cenazeye gittiler eşime diyorum ki bizi tek bırakıp nereye gidiyorsun diyorum zorunlu değilsin yanımızda dur diyorum böyle dememe rağmen ismini yazdirmis gönüllü listesine bizi tek bırakıp gidecek yani demek ki değerim kıymetim yokmuş yanında bunu anladım  annenler gelince git diyorum ama anlamıyor böylesi durumlarda demek ki sırtımı eşime dayayip guvenmicekmisim sizce de öyle değil mi 

21 Cevaplar

+4 oy
(11,077 puan) tarafından
Bence öyle değil. 
(37 puan) tarafından
Bana öyle geliyor bilmiyorum
(11,077 puan) tarafından
Yazdım yazdım sildim, değişmeyecek düşüncen. Sanırım sen de farkındasın yanlış yaptığının ama biri sana haklısın dese de kendini iyi hissetsen diye post açtın. BENCE.
(37 puan) tarafından
Farkındayım evet gitsin istiyorum yardım etmek istiyorum ama biraz bekle annenler gelsin dedim gitme demedim
-Reklam-
+2 oy
(826 puan) tarafından
O kadar çok yazardım ki... ama cümle israfı 
(37 puan) tarafından
Yazma o zaman zorlayan yok seni
+2 oy
(48,700 puan) tarafından
evet once can sonra canan da bu gibi konularda o cumle gecerli degil. herkes evinde esini yaninda ister bunda haklisinda. Allah korusun İstanbul'da deprem olsa hakkariden adiyamandan İzmir'den birileri gelsede yardım etse diye beklersin bencillik yapiyosun suan
+1 oy
(4,216 puan) tarafından
Eşiniz belkide insani olarak vicdan azabı çekiyor gidip birşeyler yapmak istiyor hepimiz gitmek isteriz inan şuan imkanim olsa bende giderdim eşimde gitmek istedi ama beni ve çocukları bırakmadı eşinizle konusun ama yinede gitmekte israr ediyorsa izin verin derim 
(37 puan) tarafından
Bakın sizin eşiniz sizi bırakmamış ben gitme demedim ki annenler gelince git dedim tek kalamiyorum ben
(4,216 puan) tarafından
Evet bırakmadı ama yinede gitmek isteseydi izin verirdim işin açığı başına bişey gelmesinden korkardim siz biraz bencilce düşünüyorsunuz galiba bunun değerle bir alakası yok
+1 oy
(1,070 puan) tarafından
Yani değerim yokmuş diye düşünme eşin belli ki gitmeyi çok istiyor seni de anlıyorum korkuyorsun desteğe ihtiyacın var ama sende eşini anlamaya çalış yardıma muhtaç bir sürü insanı düşünerek gitmek istiyor onunla gurur duymalısın bence şahsen kızım olmasa bende gitmeyi çok isterdim ama nasip değilmiş kendini üzme eşini destekle onun yanında olduğunu onunla gurur duyduğunu hissettir
(37 puan) tarafından
Teşekkür ederim tavsiyeniz için
0 oy
(5,691 puan) tarafından
bence fazla duygusal düşünüyor sun bunun sana verdiği değerle çok alakası yok 
(37 puan) tarafından
Korktuğum için biraz öyle olabilir
(5,691 puan) tarafından
evet haklısın her kesin psoklojisi bozuldu kendimde dahi her zamankinden daha hassas düşünüyoruz ama eşini de anla oda vicdanını Bi nebze olsa rahatlatmak istiyor dur belki ama sana değer vermediği için değil dir emin ol
0 oy
tarafından
Yani bnce çok haklısın. Herkes gönüllü olamaz. Önce kendi ailesini düşünmesi lazım. Ya o yokken deprem olsa ve hepiniz olseniz Allah korusun. Ne anlamı kaldı o zaman yaptığı iyiliğin. Sizin başınızda durmalı.en ufak bı zorlukta sizin yardımınıza kosmali . Yanlış yapmış ama çıkarsa da yapacak bişey yok herşey Allah'tan de önlemini al. Çocuklarımla guzelce yasa git
(5,691 puan) tarafından
kocası orda olsa deprem olunca ne yapacak eli ile enkazı mı tutacak yapmayın Allah aşkına ya belli ki post sahibi duygusal biraz sizde daha çok böyle gaza getirmeyin biraz mantıklı düşünün
(37 puan) tarafından
Anlamıyor ki işte annenler gelince git diyorum
0 oy
tarafından
Başka bir konu olsa belki haklısın ama ülkece sorumlu olduğumuz bir konu. Sen eşinden ayrılamıyorsun canım ama binlerce kişi eşinden çoluğundan çocuğundan oldu. Ecel farklı sebep farklı. Deprem hepimizin dengesini bozdu ama ecel geldiyse emanet teslim edilecek zaten gelmediyse bile bu musibefle imtihan olucaz başımızdan geçecek. İnan ki çok kötü bir şey yaşamayan bilemez. Moralini bozma. Kendi kendine alınganlık yapma. Şu an kendimizi düşünecek zaman değil.
(37 puan) tarafından
Gitmesine birşey demiyorum izin vermiyor da değilim sadece dedim ki biraz bekle annenler gelsin öyle git dedim
0 oy
(58 puan) tarafından
Benim eşimde gidecekti ama suan hamileyim heran doğum olabilir o yüzden gitmedi ben yinede ona biraktm gitse gönül koymazdim ama sende kendine göre haklisin 
(37 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bende gitmesine karşı değilim sadece biraz bekle dedim
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benim eşimde gitmek istiyordu ama rahatsız olduğu için gidemedi ama eğer gitseydi böyle duygusal düşünmezdim 
(37 puan) tarafından
Çocuklarım olduğu için ve korktuğum için böyleyim evet yalnız kalamiyorum bazı şeylerde var beni böyle düşündüren
0 oy
tarafından
Eşin yanında olunca Allah korusun deprem olmayacak mı benim de bir kızım var ankara da sallandı üstelik ama dedim ki git birine Bi faydan olsun ben kendi başımın çaresine bakarım dedim o gitmedi benşm eşim gitseydi hem çok destekler hem de çok gurur duyardım Allah gönüllü giden herkesten razı olsun ayrıca kendini kıyaslandığın şeye bak değerim yokmuş ne darılma ama biraz bencillik gibi geldi bana 
(37 puan) tarafından
Farkında olmasam da sanırım korktuğum için bencillik yapmış olabilirim
tarafından
Ölüm gelecek nasılsa korkmaya gerek yok hazırlıklı olsak yeter o yüzden eşini desteklemelisin birine Bi bardak su versin onun duası belki sizi kurtaracak bir dua sizi feraha ulaştıracak keşke eşim de gitseydi
0 oy
(195 puan) tarafından
Bunun değerle ilgisi yok esin güçlü bir sorumluluk ve vicdan duygusuna kapılmış ne güzel ama sende korkuyorsun. Sana ne denilse saçma ve boş çünkü insan içindeki korkuya nasıl engel olabilir hepimiz korkuyoruz ve birilerinden güç alıyoruz bu bazen eşimiz bazen babamız. Bende eşime güveniyorum 2 küçük çocuğum var o var dıe korkmuyorum. Eğer sen razı değilsen gitmemeli seni o korkuyla Bi başına bırakmamalı. Şuan zaten bilinçsiz gönüllü kimse istenmiyor okadar gereksiz kalabalık varki. Görevli olur nitelikli Bi gönüllü olur sık dişini bacım ihtiyaç var derim ama sanırım öyle Bi durum yok
(37 puan) tarafından
Beni anlayıp yargilamayip güzel cevap verenlerdensiniz teşekkür ederim ama kimse bilip bilmeden yargılıyor işte
0 oy
tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ben de ev de yanlız kalamıyorum işten gelmesini bekliyorum dört gözle özellikle bu depremden sonra daha da korkar oldum öncelikle seni düşünmeli 
0 oy
(489 puan) tarafından
Biliyorum çok zor bir karar bı yandan yardıma ihtiyacı olan insanlar bı yandan ailen korkuyor bence eşin biraz beklesin katinvalimden ve kayibaban geldikten sonra gitsin yada bı akrabasını senin yanına getirebilir varsa tanıdık tek başına gerçek insan çok korkuyor bende yaşadım kocam yanımda olmasına rağmen uyuyamadım korkudan lavaboya bile gitmeye korktum Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah biliyoruz ölüm var ve bir gün bizi bulacak bunun korkusuyla yaşamak çok zor ne uyku kalıyor ne başka bir şey 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Çok sey demek istiyorum ya diyemiyorum tek şunu soylicem 14 aylik bir kizim calisiyorum eger calismasaydim veya tatil olsaydi is yerim ben bile gidicektim yardimim dokunsaydı keşkede orda olsaydim 
0 oy
(149 puan) tarafından
Korkuyosan cok haklisin ben bile deprem bolgesinde degilim ama o kadar cok korkuyorumki depremden bir gece bile yalniz kalamam asla allah yardimcin olsun 
0 oy
(1,803 puan) tarafından
Bizdede tam tersi oldu.. 3 çocuğum var ve hamileyim eşime sürekli dedim niye gitmiyorsun niye hâlâ bekliyorsun die.. burda Allah var yardımı çok oldu vakıflarda sürekli çalıştı ama bana göre çok azdı.. ben erkek olsam giderdim dedim oda zoruna gitmiş baya..sizi düşündüm hamilesin gitmedim dedi.. kaynanamhilde babamgilde uzaklar yani öyle yakında değiller.. ki senin kaynanangil olsa sana ne faydası olacak 30 sn de olup biten deprem sonuçta vademiz dolduysa deprem bahane olacak.. ama orda çok yardıma ihtiyacı olan insan vardı burda benim ihtiyacım yok yardıma çok şükür Allah var keder yok
0 oy
(166 puan) tarafından
Ben de eşim gitse gururlu gururlu anlatrm valla iş yeri göndermedi onu da 

Dayanışma ve birlik vakti 

Enkaz altından canlı çıkanlar bile ölmüş vaziyette geride kalan hiçbir şeyleri kalmadı onlar da öldü ama sevdikleri gömüldü 

Bir kaç ay bir kaç hafta inan bana ben dayanırım ne olursa olsun 

Çünkü bu gün onlara yarın bize ....

Böyle düşünmek yerine merhamet eden bir eşin olduğu için şükret 
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Bencilsinnnnnnnnnnnnnnn
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Çok ilginçsin ya vallahi bunun güvenle alakası ne keşke eşin kadar merhametli yaklasabilseydin dırumlara.

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 371 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 421 göst.
9 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 495 göst.