0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (15,289 puan) tarafından
Arapça olarak okuyorum. Ama bı yandan içime sinmiyor. Kuranı kerimden okumak daha Efdal geliyor elbette ama onda okurken gözlerim çok ağrıyor. Telefon isigi da olduğu için daha aydınlık oluyor  okuması daha kolay geliyor. Telefon da her zaman elimin altında . Hızlıca açıp iki üç sayfa okuması daha kolay. Bilgisi olan var mı bu konuda. Nette araştırdım ama net bir cevap alamadım. Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum 

7 Cevaplar

+1 oy
(34 puan) tarafından

Oncelikle selamun aleykum   kurani kerimden telefondan yada ezberden okumak hatiminin kabul olmasina engel degildir ama tabiki kurani kerimi imkanin varsa açıp  dokunarak sayfalarini tek rek acarak okumak en guzeli  hatta soyle soyleyim bir kişi  hafiz dahi olsa kurani kerimi yuzunden bakarak okuması  daha efdaldir

Bir de not etmek isterimki ; kurani kerimi okumayi bilmeyen bir kisi abdest alsa kurani kerimin sayfalarini cevirerek goz gezdirse onun bile sevabini anlatmaya lisan yetmez 
(15,289 puan) tarafından
Aleyküm selam.  Çok teşekkürler cevap için. Ben de elimden geldiğince kuranı kerimden de okumaya çalışayım.
(34 puan) tarafından
ne demek tatlim  geceniz hayra kalsin
(15,289 puan) tarafından
Amin cümlemizin
(2,905 puan) tarafından
Aleyküm selam bacım son notun hoşuma gitti Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(4,250 puan) tarafından
Sonucta arapcadan okuyarak  hatmesmis olursun tabi mantiken. Eksik. Yuklenen sayfa yok ise. İlla dokunmak sart degil ki sartmi ? 
(15,289 puan) tarafından
Bilmem ki işte. İçime sinmeyince sorayım dedim
0 oy
(1,821 puan) tarafından
Evet Kur'an Kerim'de okumaak daha güzel ama telefondan okumakta çok kolay elinin altında oluyor.. mesela namazdan sonra daha seccadeyken hemen elime alıyorum 2 sayfa okuyorum orayı da işaretliyprum kolay oluyor.. teknolojiyi bu yönden kullanmak daha çok içimi ısıtıyor..
(15,289 puan) tarafından
Aynen Ben de hem ondan hem de gözlerime daha iyi geliyor. Zorlanmadan okuyabiliyorum telefondan
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Elbette okuyabilirsin cnm bende bazen öyle okurum 
(15,289 puan) tarafından
Ben de o şekilde okuyorum ara ara. Ama hatim için nasıl olur onu düşündüm biraz tereddüt etmiştim
0 oy
(5,393 puan) tarafından
Aynen bende bugün aynı şeyi söyledim adetim bitsin inşallah hemen telefona indirip başlayacağım. Gece ışıklar kapaliykende yada her yerde istediğim zaman okuyabileyim diye canim. 

Bazen çocukları uyuturken buraya takiliyorum onun yerine kuran okurum inşallah 
(15,289 puan) tarafından
Evet o zaman da çok faydalı oluyor. Ulaşmamız ve okumamız daha kolay oluyor telefonda. Her an yanimizda olunca
0 oy
(367 puan) tarafından
Banada yardımcı olur musunuz ya. Ben kuran okumayı bilmiyorum Türkçe yazıdan okusam genede sevabini alır miyim ? O sekilde okumakla hatim olur mu acaba
(15,289 puan) tarafından
Dostum onu bilmiyorum inan ki. Ama hiç okumamaktan tabi ki iyidir. Yani çok sevabi vardır eminim. Ama hatim sevabı öyle okuyunca oluyor mu onu bilmiyorum. Sen oku yine de bildiğin şekilde. İlk firsatta da öğreniver. Bir kac haftaya öğrenirsin hemen aslında. Etrafında sana yardımcı olacak öğretecek biri muhakkak çıkar. Eğer yoksa da nette kesin vardır kuran öğrenme programlari
(367 puan) tarafından
Aslında çocukken öğrenmiştim ama hata benim üzerine düşmedim sonra sonrada unuttum. Kızım biraz büyüsün kursa gitmek istiyorum insallah
(15,289 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Bizim hoca bunu şu şekil söylemisti. Telefondan hatim yapılacağı zaman takip ederken dudaklarını da oynatman lazım gözünle değil de dudaklarinda takip etmek lazımmış.
(15,289 puan) tarafından
Öyle mi. Aynen ben de öyle okuyorum zaten. Teşekkürler cevap için
(1,703 puan) tarafından
Allah niyetini kabul etsin inşallah canım❤️
(15,289 puan) tarafından
Amin dostum çok sağol ❤️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 425 göst.
29 Aralık 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Zeyzeyyy (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 208 göst.
0 oy
6 cevap 191 göst.
10 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde yesilll (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 678 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,110 soru

11,409,445 cevap

34,946 kullanıcı

...