0 oy
451 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar 4 ay önce doğum yaptım.fakat gel gör ki aman aman bi sütüm yok . Hiç öyle  fazla sütüm olmadı da. Hatta yeri geliyor ki çocuk üst üste biraz fazla emse meme de komple süt bitiyor sağsam da gelmiyor. Şimdi asıl sorum şu oruç tutarsam sütüm etkilenir mi acaba zaten az tutarsam iyice azalır mı aynı kalır mı  tecrübeli anneler yazabilir mi. Geçen yıl da hamilelikten dolayı oruç tutamadım. Bu yıl da tutamazsam gerçekten çok üzülürüm 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Senin yerinde olsam tutmazdım canım. Rabbim böyle bir ruhsat vermiş. Sonra tutarsın inşallah. Bebeğin küçükmüş daha. Sütün kesilmesin. Ben tutmayı düşünüyorum inşallah oğlum 11 aylık 
tarafından
Ay Allah kabul etsin sizinkni inşallah. Bnde çok istiyorum da etkiler mi diye emin olamadım
tarafından
Amin. Tercih senin tabi ama yerinde olsam tutmam. Yada birkaç gün arayla tutardım belki. Bir gün tut dene bakalım
tarafından
Öyle yapıyım cnm çok mantıklı walla sağol
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Anne sütü tek mi mamada veriyor musun 
tarafından
Sadece anne sütü cnm
(1,937 puan) tarafından
O zaman kendine göre ayarla canım
(1,937 puan) tarafından
Ben hamile iken tuttum diğer iki kızımda emzirme döneminde idim tuttum bunda da tutacağım
0 oy
(186 puan) tarafından
Aynı durumdayız oğlum da 4 aylık bir yandan tutmak istiyorum diğer yandan sütü etkiler diye korkuyorum eşim annem tutma diyor da bakalım 
(186 puan) tarafından
Atayım hemen bir dk
tarafından
Tabiki bekliyorum lütfen
(219 puan) tarafından
Tarifi bana da atın kızlar ramazan girince 2 aylık olacak bebeğim şuan yetiyor ama bende tutmak istiyorum daha fazla borç yapmak istemiyorum
Adet görmeye başladığımdan bu yana borçlarımın hiç birini tutmadım bebeğim büyüsün onları da tutarm inşallah
(186 puan) tarafından
Attım buralarda olması lazım bakarsan inşallah tutabilirsin öyleyse
(219 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
(4,193 puan) tarafından
İlk kizimda hamilelikte de emziririkende tutmadim ikincide hamilelikte tutmadim suan 9 aylik denicem bikac gun tutmayi olmassa tutmayi dusunmuyorum
0 oy
(399 puan) tarafından
Bende geçen ramazan doğum yaptığım için 30 gün borcum vardı şimdiden tutuyorum ama benim kızım suan 10 aylık , o yüzden tutmayı düşünüyorum.  Tabi senin için birsey diyemem diyaneti arayıp sorabilirsin  
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Oğlum 7 aylık inşallah tutmayı düşünüyorum 30 günüde
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Allah şükür hamileykende hepsini tuttum bu sene emziriyorm gene tutcam Rabbim yardim ediyor zerre zorlanmadim sutumde geldi niyet onemli 
0 oy
(186 puan) tarafından

image

bunu 3 4 gün içtim geceleri de emzirdikten sonra sağdım memeyi tamamen boşalttım uzun zamandan sonra ilk defa tshirtüm süt olmuştu akmıştı
(186 puan) tarafından
Bence asıl süt yapanlar onlar ama bir dene istersen
(149 puan) tarafından
Bu malzemeleri azaltarak yapsam olurmu
(186 puan) tarafından
Evet ben yarım ölçü yapıyordum
(149 puan) tarafından
Nasil yani yarim olcu yazabilirmisiniz
(186 puan) tarafından
Hepsinin yarısı
0 oy
tarafından
Tutmayacağım. Azıcık bile sütüm azalsa kendi ibadetim için çocuğumun rıskının hakkına geçerim. 
0 oy
(244 puan) tarafından
Tutmak istiyorum ama bebeğim 7 aylik olacak o zaman ama eziyetli sütüm iyi ama yemeyince azalıyor birde 48 kiloyum daha kötü olursam diye emin olamadım bir turlu
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Benim oğlan 10 aylık o zaman yaşına girmiş oluyo ama ben yine de tutmayı düşünmüyorum sürüme güveniyorum şükür yeter ama ben en son 43 kiloydum su dönem de çok zayıfladığımi hissediyorum oruç tutarsan iyice zayıflarım aç karnına çocuk ev eş derken mahfolurum kendimden korkuma tutmucam Allah'a hamd olsun emziren anneler için izin vermiş kendine ya da bebeğine bişey olmasından tereddüt ediyosa tutmayabilir demiş emzirme bitince tutcam inşallah 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
O zamana kadar 19 20 aylik falan olucak zaten bitek geceleri emiyo o yüzden Allah nasip ederse tutucam çünkü gecen sene ve önceki sene hamileliklerimden dolayi yani 2 sene üst üste ramazanda oruç tutamadım ama çöm şükür bu sene tutucam tabi seninki küçükmüş tutmasanda sıkıntı olmaz kışın tutarsın
0 oy
tarafından
bende istyorumda 2 aylik daha bebegm o ek gidyaa gecerse tutarim
(1,939 puan) tarafından
Ilk başta ek gıda doyumluk verilmiyor annesi
tarafından
biliyorum... seneye ancak tutarim
0 oy
(441 puan) tarafından
5 buçuk aylık oğlum var benimde

Ben tutmayı düşünmüyorum. Şuan onun bana ihtiyacı var. Sütüm kesilirse o vicdan azabını çekebileceğimi düşünmüyorum. 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben tutmayı düşünüyorum oğlum 10 aylık olacak Ramazan'ın başında 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Daha yeni doğum yapmışsın yinede sen bilirsin
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Geçen sene 3 aylık ti kızım ramazan başladığında tutmadım bu sene büyüdü şükür tutmak istiyorum senin bebeğin daha çok küçükmüş sütun azalabilir 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
10 aylık emmi yor ama ense idi tutmazdım herhalde 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Kızım bir yasinda hala emziriyorum tutmayacagim
0 oy
(805 puan) tarafından
Canim hem daha kucuk hemde anne sutu aliyor sadece bnce tutma ama sen yinede bi sor istersen bi hocaya falan

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 340 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 319 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 178 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kurabiye0 (195 puan) tarafından soruldu
+1 oy
38 cevap 428 göst.