+1 oy
1,284 göst.
Aile kategorisinde (117 puan) tarafından
Merhaba kızlar, bilmiyorum aranizda yabanci var mi başka yoksa sadece ben mıyım ( Arnavutum) , annem musliman babam kristyan ve ben namaz kilmayi bilmiyorum sadece 4 dua öğrenebildim subhaneke , Fatiha , Ilhas , kevser. Bu kadar duasıyla namaz kilanabilir mi

18 Cevaplar

+1 oy
(1,070 puan) tarafından
Senin niyetinin güzelliği bile yeter rabbim daim etsin inşallah 
(117 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim cnm ❤
-Reklam-
+1 oy
(3,384 puan) tarafından
Müslüman biri bile emin ol o duaları bilmiyor  sadece niyet önemli   bildiğin  dualarla namaz kıl sonradan öğrenirsin  cnm
(117 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm ❤
(3,384 puan) tarafından
Rabbim diyor sen niyet et namazi kil ben her türlü kabul ederim cnm
tarafından
Nerde diyor her türlü kabul ederim diye? Tamam niyet önemli ama yanlış bilgi vermeyelim.
(3,384 puan) tarafından
Rabbim  bir insanin  içine niyet koymuşsa  kılınan  namazını kabul eder  cnm
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Etehiyatu öğren böylece kilabilirsin rabbim yardim eder senin niyetin önemli
(117 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim cnm, etehiyatu öğrendikten sonra bu dualari 5 vakit namazindan hep aynı okusam namaz sayilir mi acaba çünkü yotube aciyorum her vakitinde ayri ayri dualar var ve ben onari bilmiyorum
(4,216 puan) tarafından
Canım sen elinden geleni yap her vakitte bunlari oku Allah'ın izniyle namazin geçerli olur zamnla kendini geliştirip ogrenebilirsin rabbim daim etsin inşallah
(117 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
(4,216 puan) tarafından
Rica ederim canim benim
(156 puan) tarafından
olur cnm rabbim kabul etsin
0 oy
(63 puan) tarafından
Sen bildiğin dualarla başla namaz kılmaya geri kalanlarıda yavaş yavaş öğrenirsin Allah kabul etsin ❤️
(117 puan) tarafından
Evet öyle yapiyorum ama kendimi yetersiz hisediyorum cnm :(
0 oy
(7,734 puan) tarafından
Evet evet kılına bilir hayırlı olsun inşallah 
(117 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Sende mi hristiyansin canım. Öncelikle müslüman olman lazım namaz kilman için. Kelime-i şahadet getirmen lazım.
(2,562 puan) tarafından
Müslüman olmadan nasıl kilacan canim önce Müslüman ol
tarafından
Önce kelimei şahadet getirmen lazım.
Ayrıca canım burda sormakla olmaz. Yakınlarında hiç cami vs. Yokmu. Hocaya git sor o sana guzelce anlatır yardımcı olur. Sonra gusl alıp namaz kilarsin. Namaz kilman icinfe abdestli olman lazım. Bunun içinde tırnaklarında falan oje olmaması lazim
(117 puan) tarafından
Gusül, namaz aptesini , ojeler olmamasına hepsini biliyorum cnm sadce namazini daha fazla ogrenmek istiyorum
tarafından
Himm peki cnm. İşte daha iyi bilen birine. Bir hocaya sorarsan o daha güzel anlatir
(48,671 puan) tarafından
yani muslumansin ama sadece namaz olur mu diye soruyorsun. din degistircem demissin kizlar belirtmis kelime-i şehadet getirmen lazım diye bunun üstünde durmamissin en baslangici o
0 oy
(1,199 puan) tarafından
Ay benim kalbi güzel kardeşim namaz olur tabikide bunlari bilmeyen de var kıl seen güzelce fark etmez yeterki kalpten gelsin maşallah Rabbim daim etsin inşallah Allah seni korusun
(117 puan) tarafından
Amin cnm teşekkür ederim sizede Allah korusun inşallah
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Niyetin yeter canım ☺️❤️ Rabbim daim etsin inşaallah

Sen   ettahiyatu  ezberle bu şekilde diğer dualari öğrenene kadar devam et 
(117 puan) tarafından
Tamam cnm teşekkür ederim ❤
0 oy
(3,242 puan) tarafından
Yeter canım benim yavaş yavaş öğrenirsin Allahın izniyle 
(117 puan) tarafından
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Annen baban nasıl ewlenmiş iki farklı din olunca dini nikah kıyılmaz sanırım resmi nikahları var ve sen hangi dine mensupsun şuna hristiyansan Müslüman olunca öğrenince kılarsın kalbin belliki namaza yeltenmıs Allah sana güzel kapılar acacaktır
(3,582 puan) tarafından
Yengemde hristiyan sadece resmi nikah oluyor iki çocukları var dinlerini kendileri seçecekler 18 yaşına geldiklerinde arkadaşımızda büyük ihtimal ailesi kendi seçsin diye zorlamamistir
(9,247 puan) tarafından
Büyük ihtimal öyledir. Ama işte şu var iki fsrklı din ewliliği kabul olmuyor
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Eşhedü enne ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve rasuluh diuerek müslüman olup tahiyyati da öğren inş oturdugunda selam vermeden tahiyat okunur salli barik rabbena dualari okunur tahiyati öğren gerisinide yavas yavas öğrenirsin tebrik ederim rabbim daim etsin
(117 puan) tarafından
En üstündeki en son dua namazinda değilmi cnm onu söylüyorum, rabbena biliyorum sadece tahiyati öğrenemedim hala, çok teşekkür ederim  ❤
(48,671 puan) tarafından
kelime-i şehadet o onu söylediğinde musluman oluyorsun
sahitlik ederim ki Allah tan baska ilah yoktur ve yine sahitlik ederim ki Muhammed onun kulu ve resuludur demek
0 oy
(575 puan) tarafından

Ne güzel Ya Rabbi gözlerim doldu bunu okuyunca elhamdülillah elhamdülillah :'(<3

RABBİM muvaffak eylesin tabi ki ilk etapta onlar olur kalanları da ezber yaparsınız bize de dua edin:)

(117 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim cnm , bende dualari söyleyince gozlerim hep doluyor ❤❤❤
(575 puan) tarafından
Rabbimin ikramı size de olmuş herkese nasip olmuyor işte hidayete ermek. ❤️❤️❤️
0 oy
(914 puan) tarafından
Kilabilirsin elbette iki rekatta olsa namaz kıl yeterki o baş secdeyi görsün ahir zamandayiz 
(117 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
0 oy
(15,205 puan) tarafından
Kılınır. Ettehiyyetu yu de öğren. Sonra kunut dualarını. Halledersin inşallah. Allah kabul etsin. Hayırlı olsun 
(117 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Önce Müslüman olman gerek kelimeyi sehadet getirerek oluyosun Sonra bol bol namazlarini kilarsin ne guzel çok sevindim valla ❤️❤️
(117 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Evet kılabilirsin. Ettehiyatu ve kunut dualarını da öğren. Gerisi yavaş yavaş gelir. Çok sevindim hayırlı olsun. ♥️
(117 puan) tarafından
0 oy
(276 puan) tarafından
Julia Sena Yamanoglunun musluman olma hikayesini hic dinledin mi :))

Bekir Develi ile bi program yaptılar lütfen izle olur mu:))

Ve bu hanimefendiyi biraz araştır instagramdan inan bana vaktini almaya değecek:)))
(117 puan) tarafından
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Sen canını sıkma burdaki boş bağazlara bakma. 

İnsanlar açmı açıktami acaba neye ihtiyacı var yardım etsekmi diye sormazlar ama Allahını sorgulayacagi şeyleri sorgular lar bu kadar densiz insanlar var işte.

Sen güzel bir cami hocası bul seni Müslüman yapsın o sana detaylı anlatır biz şimdi burda desekte onun kadar detaylı bilgi vermeyiz inşallah hakkında hayırlısı olsun. 
(117 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cnm Allah razi olsun

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 239 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 142 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 373 göst.
0 oy