0 oy
153 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
İki gebeligimde de perişan oldum. Kızım iki aylık şuanda ve bende yine enf var. Hijyene cokk dikkat ederim, bol su içen biriyim ama böbreklerde taş var senede bir doğum gibi acı çekerek taş düşüruyorum vücut üretiyor işte. Antibiyotik içsem geçiyor birkaç hafta sonra sar bastan 

Bekarkende sık olurdu artık bıktım yanma kaşıntı alt karin ağrısı

Sürekli idrara çıkma hissi. Varmı yaşayan çözümü olan yoruldum gerçekten:(

7 Cevaplar

0 oy
(7,036 puan) tarafından
Eşinden enfeksiyon kapıyor olmayasın 
tarafından
Yok canım  oda dikkat temizliğe. Bide bekarkende hep böyleydim yoksa bunu düşündüm ama 14 yaşından beri taş oldu olali sık enfeksiyon geçiriyorum
-Reklam-
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Hamile değilsen sürekli maydanoz ye kaynatıp suyunu iç.. bende olduğu zaman o şekilde bitirdim. Özellikle regl döneminde.
tarafından
İki ay önce doğum yaptım henuz regl olmadım. Deniyim maydonozu teşekkürler
(1,752 puan) tarafından
İç çamaşırı da ütüsüz giymemeye dikkat et.
tarafından
Utuliyim bundan sonra teşekkür ederim
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Bendede kronik idrar yolu enfeksiyonu var,ben bol su içiyorum bide o yanma hissi başlayınca hemen altımı sıcak su ile yıkıyorum düzelene kadar,iç çamaşırın sürekli kuru olmalı canım bide benim ağrım cogalirsa bir bez ütüleyip iç çamaşırina koyuyorum oda iyi geliyor karnıma polar battaniye sarıyoruz  tabi dra da gidiyorum ama bu yazdıklarım rahatlatıyor tavsiye ederim 
tarafından
Teşekkür ederim ya maalesef benimde 14 yaşından beri böbrek taşı çıktı çıkalı enfeksiyon da başladı. Kışın oluyor, başka bir yerde lavaboya gitsem oluyor, durduk yerede oluyor iki gün iyiyim bı bakmisim üçüncü gün aynı
(4,975 puan) tarafından
Bende aynıyım canım ,aynen dediğin gibi bu dediklerimi yap belki biraz iyi gelir çok zor iyi bilirim geçmiş olsun
tarafından
Emzirme döneminde acaba birşey verilir mi? Gerçi geçici çözüm çünkü benimki sık sık tekrarlıyor. Her senede doğum sancisindan beter taş düşürme ağrıları oluyor. Yarına randevu aldım ama birşey yazılır mı bilmiyorum
(4,975 puan) tarafından
Evet verir canım emzirme döneminde ve hamilelikte kullanılan enfeksiyon ilaçları ve antibiyotikler var ben çok kullandım hamileyken ve emzirirken de
tarafından
Çok sağolun
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Bunları yap nioli yağı al çamasirina 1 damla damlat. Ikincisi eczaneden cranberry kapsülleri satiliyor onlardan al. Ikisi de çok iyi geliyor
(11,505 puan) tarafından
Bu nioli yagi hamilelikte kullanilir mi canim
(3,086 puan) tarafından
Evet galiba yinede doktoruna sor.
(11,505 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(3,086 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Yara vardır belki 
tarafından
Nasıl yani idrar yolunda yara oluyor mu benimki genelde taş oluyor ama
(1,439 puan) tarafından
Rahimde yara olunca oda yapar
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bensede var bu yasima kadar hic yasamadim ama evlensikten aonra oldu hamileliktenmi nemi bilmiyorum hamilelikten sonra gecmese bende baya tedrgn olucam(
(3,086 puan) tarafından
Hamilelikte daha sık oluyor evet

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 88 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 236 göst.
0 oy