0 oy
651 göst.
Diğer kategorisinde (8,969 puan) tarafından
tarafından kapalı
6 şubat gecesi yattığımda 30 yaşındaydım. Güzel bir mahallede güzel bir evim güzel eşyalarım mutlu bir hayatım vardı. Eşimle çocuklarımızı kucaklamış gözlerimize burnumuza tozlar dolup çaresizce çöküp beklerken yaşlandım. Orda beklerken geçen her saniye bir yıl koydu yaşımın üstüne. O günden beri kendime gelemiyorum. Evimi eşyalarımı düzenimi istiyorum ve çok özlüyorum. Bunları istediğim için de vicdan azabı çekiyorum. Eşim çocuklarım yanımda daha ne istiyorum ne kadar nankörüm diyorum. Çok üzgünüm. Halam için eniştem için çok üzgünüm. Kuzenlerim için akrabalarım için arkadaşlarım için çok üzgünüm. 
notu ile kapatıldı: Admin tek posta topladı oraya yaziniz

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hiçbir zaman unutamicam o felâketi 
(8,969 puan) tarafından
Felaketi yaşayan da yaşamayan da unutamayacak. O duvarların çatır çatır çatlaması sürekli eşyaların düşme sesi kulaklarımda. Kendime gelemiyorum.
tarafından
Ayni bende o anı yaşadım
(8,969 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun. Gerçekten çok zor bişey. Size de çok geçmiş olsun
tarafından
Sağol canım evimiz catladi hep girdikten sona öyle sukretttim ki sağ ciktigimiza
-Reklam-
+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Evet canınız sağ ama hayatta kaldığınız sürece her şeyi istiyor nefis hayat da devam etmek zorunda o yüzden utanmayın. Rabbim daha güzel günler görmeyi nasip etsin, ailenize sağlıklı ömürler versin inşaallah. 
(8,969 puan) tarafından
Allah razı olsun. Evet eşim çocuklarım yanımda çok şükür. Yavaş yavaş da olsa gerisi de düzelecek inşallah.
0 oy
(119,461 puan) tarafından
bunu hic birimiz unutmiycaz
(8,969 puan) tarafından
Çok zor. Kendime gelemiyorum. Bişe yokmuş gibi hayatıma devam ediyorum ama kafam bambaşka bir yerde.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun kuzu çok şükür sağ salim kurtulmuşsunuz. Evini eşyalarını özlemen istemen de normal kötü hissetme kendini. Daha iyileri daha güzelleri olur inşallah. Canınız sağ ya olur gider bi şekilde 
(8,969 puan) tarafından
Şükredecek çok şeyim var. Evet o evden o binadan çıktığımda nasıl nefes aldım. Çocuklarıma eşime sarıldım. Çocuklarımın saçlarına kulaklarına tozlar sıva parçaları düşmüştü. Ağlayarak nasıl temizledim onları.
(4,651 puan) tarafından
Kıyamam onlara ben çok şükür canları sağ.
(8,969 puan) tarafından
Küçük oğlum daha bir aylıktı deprem olduğunda. Onlar için güçlü olmak zorundayım. Eşime destek olmam lazım.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Biz izlerken kahrolduk ciğerimiz yandı sizler bide yasadiniz ve hala o bolgedesiniz izleri kolay kolay unutulmayacak Bi süre sonra yardım alması şart tüm depremzede insanlarımızın yoksa izleri çok ağır olcak
(8,969 puan) tarafından
Kendi memleletimizi yabancı yaptı bu deprem. Tanıyamıyorum hiç bir yeri. Sevdiklerim öldü. Küçücük bebekler akrabalarm arkadasım hocam. Çok mutsuzum
(8,937 puan) tarafından
Destek almak zorundasınız cnm maalesef hiç kolay değil o psikolojiden çıkmak
(8,969 puan) tarafından
Evet desteksiz atlatacak kadar güçlü değilim. Küçük bebeğim var iki tane. Onlar için çok korkuyorum.
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun inşallah 
(8,969 puan) tarafından
Amin. Çok dua edin. Gerçekten çok duaya ihtiyacımız var.
0 oy
(7,980 puan) tarafından
Allah kurtarmış ya önemlisi o eşya gelip geçicidir yenisi gelir merak etme tabi bir düzen vardı kolay değil. Kaçinci kattaydiniz çok üzüldüm.
(8,969 puan) tarafından
Altıncı katta oturuyodum. Çocuklar kucağımızda nasıl indik o altı katı hiç bilmiyorum.
(7,980 puan) tarafından
Ay inanmıyorum o merdivenden sağ cikmissinjz şükür yinede.
(8,969 puan) tarafından
Nasıl aşağı incez burda öldük kesin diye düşündüm. Çocuklar kucağımızda eşimle sıkıca sarıldık. Sonra bir cesaret koşa koşa saniyeler içinde nasıl indik bilmiyorum. Şimdi düşününce hayal gibi geliyo.
(7,980 puan) tarafından
Nerde oturuyodunuz siz Hataymi
(8,969 puan) tarafından
Hayır malatyada
0 oy
tarafından
Ahhh canım ahhh Rabbım yar ve yardımcınız olsun inşallah çok şükür ki sağ salim çıkmışsınız çok zor çok Rabbım sabır versin ölenlere de rahmet eylesin 
selamin aleykum gardas nassim dicos nasi
tarafından
Aleykümselam sevdoş iyi diyelim iyi olsun çok şükür sen nasılsın dicoşta iyi teyzesi senin kuzucuklar nasıl
ben idare ediyom kuzey iyi oldu şimdi şimoş berbat feci bi grip burun akintisi ishal oldu tam 3gun bitti kucakdan inmiyo surekmi miz miz agliyo disde sismis gene hakkindan gelemez oldum
tarafından
Ahhh çok geçmiş olsun kuzuma Rabbım acil şifalar versin inşallah çok zor o diş dönemi kıyamam inşallah bir an önce çıkartır
sagol bacim
0 oy
tarafından
Depremi yaşamadık ama bizim de yüreklerimiz enkaz altında kaldı. Boğazımızda kocaman düğüm oldunuz yutamadık. Çok büyük bi imtihan bu hem sizlere hem bizlere.. Namazlarımızda, Kuranlarımızda, oruçlarımızda dualarımızdasınız. Yüreğimizde sızısınız. Çok zor.. Ama geçecek inşallah.. Rabbim yardımcınız olsun kardeşim
(8,969 puan) tarafından
Allah razı olsun. En ihtiyacımız olan şey dua gerçekten şimdi. Başka türlü kendimi toplayamıyorum. Dua ediyorum ben de. Elimden başka bişey gelmiyor zaten
0 oy
tarafından
Allahım yardımcımız olsun herkesin psikolojisi cokuk durumda 
(8,969 puan) tarafından
Amin. Dua edelim birbirimize. 20 gün oldu ama insan unutamıyor.
tarafından
20 yıl olsada unutulmaz kii
0 oy
(777 puan) tarafından
Hayatımın en zor günüydü 3 saat enkaz altında kaldık orada duyduğum sesleri çaresiz insanları alt komşumun bebeğinin sesini benim elimden bisey gelmemesini karşı komşumun kapıyı açtığımda o duruşunu çaresizce bekleyişini sonra cesedinin çıkarılmasını 15 daireli apartmandan sadece 10 kişinin çıkarılmasını asla unutamam insanların bir dakikada bütün herseyini kaybetmesini aslında bizim dediğimiz hicbirseyin bizim olmadığını cok aci bir şekilde öğrendim şu an hicbirseyim yok ne eşyam ne evim ama kızım yanımda eşim yanımda çok şükür size de çok geçmiş olsun Rabbım bir daha yaşatmasın 
(777 puan) tarafından
İyi değil geceleri ışık açık uyuyorum kızım uyurken yalnız bırakamıyorum akşamları tek mutfağa bile gidemiyorum aileme geldim her an deprem olacak gibi hissediyorum onlarda deprem bölgesindeler artçı hissedince dizlerimin bağı çözülüyor evleri müstakil ama yine de çok korkuyorum bide beni ev düşündürüyor ne yapacaz diye aklımda bin tane soru var
(8,969 puan) tarafından
Ben de annemlerde kalıyorum şimdi ama misafir gibi oluyosun kendi evin olduktan sonra. Çocukları yanımda yatırıyorum. Yanlarından bir dk ayrılamıyorum. Büyük oğlum da çok etkilendi zaten. Peşimde sürekli. Doğru dürüst uyuyamıyorum. Bilmiyorum napacağımızı. Önümüzü göremiyoruz hiç. Eşim bir ev kiralayalım içine de üç beş bişi alırız diyo ama geri nasıl döncem Malatyaya bilmiyorum.
(777 puan) tarafından
Yaa ben misafir gibi değilim aslında Allah razı olsun çok ilgileniyorlar ama yine de insan evini arıyor biz evde bulamiyoruz ben şuan apartmanda oturamam sağlam kaldı mi diye güvenemiyorum biz iskenderunda oturuyoruz 6.4 luk bir deprem daha geçirdi orası o yüzden güvenemiyorum müstakil evde bulamıyoruz
(8,969 puan) tarafından
İskenderunda bir akrabam vefat etti eşi iki çocuguyla beraber. Allah yardımcımız olsun bakalım napıcaz.
(777 puan) tarafından
Mekanları cennet olsun Rabbım ailelerine sabır versin tam nerede oturuyorlardi biliyor musun canım benjm komşumda iki çocuğuyla birlikte öldüler ikiz kızlardı
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Can kurtulduktan sonra aklına bunların gelmesi normal canım 

Mal canın yongası derler,Allahım o anı unuttursun güzel günler göstersin 

Amin
(8,969 puan) tarafından
Amin amin inşallah. Allah bi daha yaşatmasın. Beterinden korusun. Giden ev eşya olsun diyorum ama evimi çok özledim.
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Senin istediğin yanlış bişey degil cnm özetle hiç bunları yasmamis olmayı o geceden sonra yine aynı hiç bişey olmadan evinde düzeninde devam etmek istiyorsun seni anlıyorum.bunun için kendini kötü hissetme ama olanla ölenin çaresi yok derler ya öyle iyi yönünden bak bi gün yine eşyalarını düzenini kuracaksın Hatay böyle devam etmicek rabbim hepimizin yardımcısı olsun benim evim yıkılmadı sadece bı kaç esyam gitti biraz çatlaklar evimde bnde üzülüyordum daha kötülerini düşündükçe buna seviniyorum
(8,969 puan) tarafından
Size de çok geçmiş olsun. Çok zor gerçekten. Kulağımda sürekli o duvarların çatlama sesi var.
(1,451 puan) tarafından
Hepimiz oyleyiz cnm hepimize geçmiş olsun oturduğumuz yerde sanki gene sallanıyoruz zannediyoruz rahat uyku uyuyamıyorum ama insalah atlaticaz
0 oy
(48,731 puan) tarafından
gecmis olsun Allah bir daha yasatmasin canim olenleriniz icinde basiniz sagolsun insallah yeniden daha guzelleri daha iyileri olsun mutlulugunuza devam edin 
(8,969 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Çok dua edin.
0 oy
(5,073 puan) tarafından
Takip ettiğim bir kadın var Instagramda. O da hatayda depreme yakalanmış. Kurduğu bir cümle beni çok duygulandırdı. 'yerine koyamayacağım hiçbir şeyi kaybetmedim' demişti. Eşi çocuğu ve kendisi sağlıklıydı. Evet yaşadığınız şey çok zor. Acınızı inan çok iyi anlıyorum bende büyük deprem gördüm. Ama şükür ki evlatların ve eşin yanında. Her şey yerine gelir. Yine evin düzenin olur. Rabbim size sağlıklı güzel ömürler nasip etsin
(8,969 puan) tarafından
Evet çok doğru. Malı yerine koyarız inşallah. Üç haftadır arabada orda burda kalıyoruz. İnsan ister istemez bir düzen istiyo. Şimdi ben kendi annemde eşim kendi annesinde kalıyo. Koptuk iyice. Küçük bebeğim var bir aylık. Babasını görmeden büyüdü resmen. Ama canları sağ yanımdalar ya çok şükür. İnşallah her şey düzelecek.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ygmur21 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ygmur21 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 446 göst.
0 oy
5 cevap 517 göst.
12 Şubat 2023 Aile kategorisinde Serpilayazz (54 puan) tarafından soruldu