0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar kızım 3 yaşında ve bi kardeşi olcak 5 buçuk aylık hamileyim gece sallayarak uyutuyorum gece 3 gibi falan tekrar uyaniyo anne salla diye artık bebegin ağırlığı çöktüğü için de uyku tatlı geliyo bu sebeple de kendi uyumasını istiyorum sizce nasıl yapmalıyım

7 Cevaplar

0 oy
(15,289 puan) tarafından
Oğlum da 2.5 yaşında ve bend e 5.5 aylık hamileyim bizimki de ayni
(150 puan) tarafından
Alarm kurup gece kaldırmayı düşünüyorum canım bez de bağlamdan bi denicem bakalm
(15,289 puan) tarafından
Hmm sen şimdiye kadar bez mi bagliyodun . Ben kaldırıyorum gece. Ama yine de kaldırmayı unutursam alarmı duymazsam yatak islaniyo
(150 puan) tarafından
Evet canım 1 hafta falan hiç ıslatmadı altını alıştı dedim bi kaç gün üst üste yatağını islatti ve aşırı derece de hastalandı ateş öksürük o sebeple gece alışması sonra olur dedim brz bağladım
(15,289 puan) tarafından
İnşallah geceyi de ogreniverirler cabucak
(150 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
(13,834 puan) tarafından
İki oğlusun arasi 27 ay 26 aylıkti kestim sallamayi uykusu da düzeldi.kararli oldum öğlen uykusunda da yanina yattım birkaç gün zorlandı sonra uyudu
(13,834 puan) tarafından
Farketmez sen de gece uykusuna geçerken yat yanına zorlanır aliisir sen karar li ol da
(150 puan) tarafından
Kalkmadim biraz once yataktan eşime de durumu anlatıyorum da çocuktan beter sallasana kalk da bebeyi dedi onun lafiyla tekrar salladım
(13,834 puan) tarafından
İşte öyle olursan bırakmaz alıştığı bir durum sonuçta hemen Cat diye bırakamaz tabiki zorlanacak sen kararlı olcaksin
(150 puan) tarafından
Saol canım deniycem teşekkür ediyorum
(13,834 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Ablam biberonuna az bir laktozsuz süt veya kefir koyardı oğullarının onları yatırırdı yatağa kendiside yanına uzanırdı hiç konuşmazdı öylece uzanırdı.. Çocuklar oynardı sütü emerdi kalkardı vs odadan çıkmadıkları sürece sorun etmezdi sonra gelip uzatır uyurdu çocuklar.. Enerjisini tüketsin kendi uyusun diye çabalardı zaten bi süre sonra çocuklar kendisi uyumaya alıştı.. 
(150 puan) tarafından
Normal süt içiyo kuzum biberonla yanına da yatıyorum tamamen uyku haline getiriyorum odayı hadi salla diye kalkiyo geri
0 oy
(3,590 puan) tarafından
3 yaşına girmiş canım çok zor olur e birde hamilesin daha da zor olur hiç sallamaya alistirmadim ben yanımda dogdugunda uyutmadim hep beşiğinde sallama ağlasa da sallama besigine yatır  sırtını sıvazlayarak posposuna pis pis yaparak uyut baktın çok ağlıyor kucağına al sakinlestir sonra tekrar yatır tekrar pis pis yap uyumadan önce de banyo yaptır iyice karnını doyur birde papatya çayı içir öyle uyutmayi dene bakalim
(150 puan) tarafından
Papatya çayı rahatlatır değil mi onu da denerim canım çok saol
(3,590 puan) tarafından
Evet canım dene faydasını görürsün inşallah
(150 puan) tarafından
Çok saol canım
0 oy
(108 puan) tarafından
Kafana koy ve kes biraz ağlar önce kucağında pış pışla sonra yatakta... Ama kucağənda da en fazla 2 ,3 gece uyut sonra yatal ... Tabii ağlıycak ama alışıcak bende 5,5 aylık hamileyim kızım 2 yaş 10 aylık olucak sanırsam Eylül'de kesdim ... Nasıl edicem diyodum bende ama aniden kafama koydum sallamadım önce kucakta sonra yatakta uyumaya alıştı uykusuda baya düzeldi şimdi genelde gece boyu uyur bazı geceler bir kez kalkar ha rahatsız olduğu gecelerde olur ... Olmaz değil ama eskiden çok sık kalkardı ... Kafana koy ve yap uyutduğun yastığı da saklama ki gözünün önünde olsun anlat ona ağlasa da sabret et üzülme ağlamasıma çünki böyke daha iyu yani benim kız 1 saat bile ağlamadı tabii senin çocuğu en iyi sen bilirsin ama ben gece ile başladım kesdim 
(150 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun bide öyle deneyim bakalım yok ağlamyo ama sürekli mızmız
0 oy
(4,067 puan) tarafından
2 yaşına kadr bnde hep ayakta salladım inan eziyet resmen ya 38 haftalık hamileym şuan yaklşk 1 aydr park yatakta sallıyorum aslında yeni doğck olana almıştık ama kızm uyumsnı sevdi onda bnde hiç ellemiyorm onda sallıyorum uyuyo
(150 puan) tarafından
Amanııın oda zor çok kiskanclar yaa benim kızda aynı valla Allah kolaylık versin hepimize de
(4,067 puan) tarafından
Sıkntı yok kardeşnde başka beşk aldık :)
Bebi piş piş yapıyo diyp sallıyor :) doğunca ne olr bilmiyorum 2 hfta snra öğrencz
(150 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah ben almadım daha beşik  alınca bakcaz artık
0 oy
(109 puan) tarafından
Ben yere mider seriyirum geceleri yanıma yatiriyorum onu beraber uyuyoruz eşim de diğer odaya geçiyor sabah erkenden ise gidecek kıyamıyorum ona uykusuz kalmasin
(150 puan) tarafından
Bizde oturma odasında L koltukta yatıyoruz canım evim sobalı olduğu için yanıma alsamda tepik atyo falan hamile olmasam sorun olmaz da

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
0 oy
10 cevap 382 göst.
16 Aralık 2020 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,125 soru