0 oy
899 göst.
Diğer kategorisinde (2,709 puan) tarafından
Kafamda deli sorular önceden burdaki herkese acele etme yürür ne zaman isterse yürür derdim sıra onlardan biri oldum, doktorun dediği kelime şu : ne demek yürümüyor 17 aylık yürümesi gerek yeşil alan acalım gelişim için sevk edelim dedi. Çocuk noroloji burda yok.

Ayakta duruyor adım atıp titriyor hemen korkudan zaten çok korkak bi çocuğum var kızım onu çok korkutuyor sürekli bağırıyor evde osa çok etkileniyor doktora korkuyor dedim artık aşması gerek dedi 18 olacak neredeyse. 

Sizinkiler ne zamn yürüdü acaba? 

45 Cevaplar

0 oy
(7,479 puan) tarafından
13 aylık benimki yeni yürümeye başladı
(2,709 puan) tarafından
Anladım cnm çok sagol
-Reklam-
0 oy
(11,505 puan) tarafından

15 aylikken yürüdü yürümeye korkuyordu sonra birden yürümeye başladı 

(2,709 puan) tarafından
İnşallah bizimkinde birden başlar
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Büyük oğlum 14 aylık yürüdü küçük oğlum 10 aylık başladı adım atmaya şuan 11 aylık 10 adım atıyor desteksiz
(2,709 puan) tarafından
Maşallah Rabbim size bağışlasın
(12,861 puan) tarafından
Amin canım bı problem olsa hiç adım atmaz canım korktuğu için yapıyordur
0 oy
(3,060 puan) tarafından
Bence geç yürğmesi daha iyi tam ve destekli yürür bizimki aşında yğrüdüde noldu tepelere tırmanıyor 15 aylık
(2,709 puan) tarafından
İnanırmısın oğlum yürümemesine rağmen o koltuktan o koltuğa düşe kalka gidip geliyor duvarlara tıtuna tutuna evi geziyor yani çok alıştı bi yürüse tam yürüyecek dediğim gibi
0 oy
(2,474 puan) tarafından
13aylik gecen ay başladı yürümeye ilk başta cok korkuyo hemen oturuyodu adım atmiyodu ben yere kalın battaniye serdim elinden tutarak yürüttüm sonra karşısına geçtim cagirdim bir iki adım attı düştü canı acımayınca korkusu geçti yürümeye başladı sende öyle yapsan korkusu gecer birde yurutece koydum ben oda faydalı oldu 
(2,709 puan) tarafından
Yürüteçden atıyor kendini denerim çok sagol canım
0 oy
(875 puan) tarafından
benim oğlum 22 aylık ve çok garantici bir çocuk yürüyor istediği kadar adım atıyor ama sadece ben veya bir başkası yanındayken Yürüyor kimse yoksa yürümez asla kaç tane uzman doktora götürdüm çok şükür bir sorun yok dedi psikologa da götürdüm o da bir sorun yok bekleyin sadece dedi dışarı da bile elini bırakıyorum ben önden bir kaç adım gidiyorum o da arkamdan geliyor ben arkasına geçtiğim an kendini yere atıyor illa önünde olacam beni görecek 

sende endişe etme yürür Allah’ın izni ile 
(2,709 puan) tarafından
Önüne mi geçsem acaba deniyim bi çok sagol canım Rabbim size bağışlasın,
0 oy
(279 puan) tarafından
13 aylık yürüdü.Ama kardeş çok etkiliyor .Arkadaşımın ikinci oğlu biraz geç yürümüş abisi dirlik vermediği için çekip dusuruyomus.cocukta korktuğu için geç yürümüş biraz.kendi başına ayağa kalkiyorsa yürür.Her cocuk bir değil benim kızımda dişini geç çıkardı 12 aylıkken patlattı.
(2,709 puan) tarafından
Evet birkere tekme attı  yürütmeye çalışırken yanaği sehpaya geldi şuan çok korkuyor
0 oy
(1,854 puan) tarafından
11 aylıkken yürüdü..ama ben örümceğe 5 aylıkken koydum çok severdi hiç inmezdi .. korku varsa gec yürüyebilir. Dr abartmış biraz
(2,709 puan) tarafından
Ya işte korku olamazmiş
(1,854 puan) tarafından
11 aylıkken yürüyen oğlum 3.5 yaşına kadar tuvalet eğitimi kabul etmedi çünkü korkuyordu..ne yaptıysam olmadı hep bez tak diye ağladı .etrafa bakacak olsam çok geç kalmıştı bu yaşa kalırmı dediler ama napıyım korkan çocuğa yani..çocupuna göre hareket et takma kafana
0 oy
(590 puan) tarafından
Hakiki zeytinyağ ile bacaklarına masaj yapın.d vitamininin düzenli kullanin
(2,709 puan) tarafından
İnşallah canım çok sagol
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Bacım dert etme bugün tam 18 aylık oldu 1 hafta oldu yurumeye baslayalı
(2,709 puan) tarafından
İnşallah bizimkinde öyle olur, o
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Ya benmkide 14 aylk olck ayakta bile asla durmaz benmde kafami kurcaliyor 
(2,709 puan) tarafından
Ya ben yine iyi sabır ettim
0 oy
(522 puan) tarafından
11 aylıkken yurudu
(2,709 puan) tarafından
Rabbim size bağışlasın
0 oy
(663 puan) tarafından
Öncelikle burada 9-10 aylık yürüdü diyenler olacaktır lütfen mukayese edip üzülmeyin. Bizimki de 15 aylık yürüdü. Hiç sorun etmedim. Fiziksel ve nörolojik hiçbir sıkıntısı yoktu canı yürümek istemiyordu yürümedi. Sizin de öyleyse akışına bırakın 
(2,709 puan) tarafından
Ya benim kızım 10 aylık yürüdü çok erken konuştu çoğu şeyi onda erken gördüm gelişim vss ama bu böyle olunca sıkıntı var gibi geliyor bana
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Yeğenim baya geç yürümüştü benim tam hatırlamıyorum ama 19 ,20 aylıktı galiba. Ayağa da kalkmiyordu. 

B12 eksikliği var di doktor iğne verdi 1 haftada yürüdü 
(2,709 puan) tarafından
Kansız bizimki çok cansiz hareketsiz
(5,410 puan) tarafından
Merak etme canım yürür. Içim rahat etsin diye doktorun söylediği bölüme git istersen ama.onemli bisey olduğunu sanmıyorum
(2,709 puan) tarafından
İnşallah yoktur canım çok sagol
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Doktorun dediği saçmaliga bak bir aya kalmaz yürür canim bizde öyleydik her çocuk bir olmuyor
(2,709 puan) tarafından
Korku olamazmiş aşması gerek miş
0 oy
(899 puan) tarafından
Oğlum 17 aylık yürüdü çok temkinli bı bebekti güvende hissetmediigi an yere bırakıyordu kendini 
(2,709 puan) tarafından
Aynen öyle bizimki mesela güvende hissetmese atıyor kendini ama çok rahat adımları iyi işte
0 oy
(17,924 puan) tarafından
Okan 9 aylıkken yürüdü ali 11 aylıkken alparslan 12 yi bitiriyo halen yürümüyo ya
(2,709 puan) tarafından
Yürür inşallah canım
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Yani siz yaninda durarak veya karsisinda durarark ona guven vererek yapabilirsiniz belki benim oglumda 14. Bucuk aylikken yürüdü yurume arkadasi ile 
(2,709 puan) tarafından
Yürüme arkadaşı tutarak giden mi
(1,387 puan) tarafından
Evet cok yarari oldu yürüteç kullandi yinede işe yaramadı yürüme arkadasi kullandiktan 1 ay icinde yürümeye basladi Allaha şükür
0 oy
(1,703 puan) tarafından
13 aylıkken yürüdü,ama her bebek bir değil ,yeğenim 16 aylık yürüdü 
(2,709 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(5,952 puan) tarafından
11 aylik yürüdu oğlum panik yapma yinede sen bazı çok kisiden duydum gec yuruyen var saglikli olsunda gec yürüsün annesi dr götür yinede icinde kalmasin
(2,709 puan) tarafından
İnşallah götürecegim bakalım çok sagol un

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 602 göst.
19 Eylül 2022 Aile kategorisinde Eda1 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 438 göst.
8 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde İki çocuk annesi (860 puan) tarafından soruldu