0 oy
549 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,458 puan) tarafından
Kızlar oğlumun yüzünde sanırım egzama var kortizonlu krem kullandım ama geçmiyor varmı sizin bildiğiniz doğal bir çözüm oğlum 5 buçuk aylik

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım hiç bilgim yok 
(3,458 puan) tarafından
Bileydin iyiydi :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende açacaktım bu posttan. Oğlum 9 aylık ek gıdaya çok oldu geçeli yoktu hiç yaklaşık 2 aydır var vucusunda ve şimdi çoğalıyor :/ neden dolayı neye alerji oldu anlayamıyorum ki. Baştan olsa tammadır da neden 2 aydır. Araba yok araştırm uzak çok, şaşırdım ne yapacağımı. Krem ne kullandınız doktor mu verdi? Adı ne alayım mı bende belki iyi gelir kuzuma. Rabbim şifa versin ballarımıza ya.. 

Araştırmalarımda kuruyemişe olabilir, deterjana, süt yumurta, çikolata ek gıdaya başladıysanız bişey dokunmuştur. Yada emiyorsa sen bunlardan birini değişik bir şey yediysen bu dönem o dokunöuştur herhalde. Ve yün giymemeliler. Şampuana dikkat etmek gerekiyor. Mustela alacağım dışarı çıkınca yada farklı orgabik bi şampuan bakacağım. Bunlar bildiklerimmm :( çok geçmişolsun.  
(10,266 puan) tarafından
Gücüm yetmiyor sa neyi tavsiye edersiniz acaba:(
tarafından
Gam sat çok sağol tatlımmm..
İyi gelsinde önemli değil fiyatı. Yüzünde şuanlık yok boyın ve kol eklem yeri ve sırtında var. Yani alerjide olmamaya bilir bu ara hastaydı evde muhafazalı değil diye yıkama süresini uzatrım epey, şampuan değişti vs etkilemişte olabilir. Bunları düzelteyim sizden Allah razı olsun losyon nemlendirici vs alayım inşaallah düzelir kuzum, kuzularımız. Çok çok sağolun hepiniz. Dikkat edip deneyeceğim tavsiyelerini.
(1,635 puan) tarafından
Beyzanur gücün yetmeyebilir elbette. Bi cildiyeye gidip görüşmen lazım bunu. Devletin karşıladığı nemlendiricilerde var elbette
(1,635 puan) tarafından
2pasaannesi ben ilk başta uni baby şampuan kullanıyodum. Yüzü hiç geçmezdi yavrumun. Alerjidir dedim diyete girdim ama fayda etmedi. Uzun süre çektik bu konuda. Cildiyeci 3 yaşına kadar olur arasıra çıkar korkma dedi içimi rahatlattı. Atopik dermetitmiş bizimki. İnşallah sizde şifa bulursunuz canım. Bişey değil
(2,484 puan) tarafından
Kuzlar halilinde dizlerinde var cildinin hassas olmasindan dolayiymis
Doktora gittik giydigi kiyafetlere kadar degistiriceksin dedi
Pamuklu giyemezmis ondan sonra sampuani kremi losyonu ap ayri 250 tlye sampuan losyon aldim
Gerekirse 5-6 yasa kadar kullanicaksin dedi
Bizimde 7.aydan sonra cikti
Maalesef bi cildiyeye goturun ona uygun krem versin
0 oy
(759 puan) tarafından
Canım benim kızımında öyle kortizonlı kullandık geçmedi ben 2 krem kullanfım çok memnun kaldım coresatin pembe ve  bpenthol sensiderm  çok iyi geliyo bunlar inşallah senin bebişede fayda eder
(759 puan) tarafından
Canım dikkat edilmezse  nadir tekrarlıyo hafif şekilde öpmek gibi fılan 2 yaşından sonra tamamen geçiyomuş dr öyle dedi
(3,458 puan) tarafından
Anladım canim çok teşekkür ederim
(10,266 puan) tarafından
Yagmur06 ben bu kremleri vücuduna kullanabilir miyim bebeğim 8 aylık
(759 puan) tarafından
Kullanabiliyosun canım ama aklında suru işareti kalacaksa dr sor
(759 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Benim kızımın sırtı oluyordu domatese alerji varmış oda egzama ya çevirmiş. Her gün mustela nin nemlendirici kremini sürüyorum ben
(3,458 puan) tarafından
Benimkinin çene ve yanaklarında var canim çenesi hiç iyilesmiyor ağzı akiyor hep ıslak kaliyor
0 oy
(610 puan) tarafından
Çözümden çok egzamaya neden olan şeyleri ortadan kaldırmak gerekiyor mesela çocuğu sampuansız yıkamak,kıyafetlerini hipoalerjenik deterjanla yıkamak ve ütülemek,kıyafetlerinin pamuklu ve boyasız olması,başka nedenleri de vardır illa ki bende araştırıyorum şimdi biraz azaldı gibi ama 
(3,458 puan) tarafından
Sag ol canim
0 oy
tarafından
Dogal bittim sabunu var ama bebek de kulnnilirmi bilmiyorum
(3,458 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum
(610 puan) tarafından
Sabun kullanmayın zaten egzama kuru ciltlerde oluyormuş sabun iyice kurutur doktor bana losyon yazdı ama çok pahalı 100 tl alamadm bide şampuan yazmış o da 100 tl
tarafından
Canm bu geçiriyor öylesi Bi sabun değil arastra bilirsin el yapımı özel bir sabun
0 oy
(439 puan) tarafından
Oglum 3.5 yaşında canım bacaklarında kolunun altında pipisinde poposunda dahi var . 

Ilk gittiğimiz doktorun verdiği yaramadı . Dün tekrar götürdüm 3 krem ve damla verdi . 

Bide sürekli çocuk nemlendiricisi al sürekli onu kullan dedi . Başka geçmezsms
(3,458 puan) tarafından
Zaten ağzı devamlı akiyor o yüzden çenesi hiç kurumuyor çenesinde en büyük yara
0 oy
(636 puan) tarafından

Atopik dermatit e gore sampuan ve nemlendirici krem kullanman lazim bebegine. Yün giydirme. Banyo suyu ılık olucak haftada sadece 1 kere lif kullan lif dedigimde sert olmicak e bebekte falan  satiliyo bebek yikamak icin cok yumusak olucak ve haftada sadece 1 kez lifle diger günler sadece suyla yika ve uzun sure  tutma yikarken. Ben biodermanin sac ve vucut yagini  bide atoderm nemlendirici kremini ve mustelanin sampuanini kullaniyorum. Her gun sacina ve tum vucuduna yuzu de dahil nemlendirici kremini suruyorum ve iki gunde bir yikiyorum.  Cildini hep nemli tutman lazim. Ihmal etme gecmis olsun. Bizde azaldi baya ama hep kullanicaz cunku tekrarlamamasi lazim

tarafından
Cildiye ye mi gittiniz acaba bebişin muayenesi için?
Bu arada tüm yazdıklarınıza bende dikkat edeceğim, teşekkür ederim.inşaallah hepsi atlatır bu dönemi
(3,458 puan) tarafından
Çok sağol canim
(636 puan) tarafından
Rica ederim.Ebe olduğum için genel olarak bilgim var cocuk doktoruna gittim yazdigi ilaclar bana icerik olarak temiz gelmedi bi de pek anlasamadik doktorla. Sonra özeldeki doktorumuza gittik o da yazdigi ilaclara bakti kesinlikle tavsiye etmedi aynı fikirdeydik yani. Bioderma ve mustelayı da arastirarak aldim
tarafından
Çok sağol ol. Ben çocuk doktoruna götürdüm hiç bişeyden anlamadı ki. Cildiye ye git dedi. Ya diğer oğlumun alerjik olui nedeni bulanda çocuk doktoruydu ama ne doktor. Egzemayı tanıyamadı bile zar zor he bi cildiye baksın e o gğn cildiyeyede randevu yoktu geri geldim. Uzak hastane gidemiyorumda. Krem araştırıyorum bende alıp deneyeyim diye doktorlarda verince yaramayan oluyor. Sıkkınım çokça bu konuda. Başınızı ağrırtım, hiç yoktan eczacıyla konuşup alır denerim sizin denediklerinizi.çok çok teşekkür ederim.
(636 puan) tarafından
Rica ederim ne demek insallah faydasi olur.gecmis olsun
0 oy
(10,266 puan) tarafından
Aynisi benim bebegimde de var ve bütün vücuduna yayıldı ya bende anlamadım nasıl geçer bana bebek yağı verdi doktorlarıda anlamıyorum hiç bir şekilde krem vermiyor ya 
(3,458 puan) tarafından
Biz bi krem kullandik ise yaramadi
0 oy
(6,053 puan) tarafından
günaydın canım yeni gördüm postunu benim bebeğimde 3 aylık benimkinin de sadece yüzünde war hemanten krem werdi doktor bize baya iyi geldi günde 3 4 defa sürüyorum bide bebek yağı unibeybinin onla nemlendiriyorum şu anlık vücudunun başka yerine dagilmadi ha bide kafasının icinde wardi seba med şampuan kullanıyorum ben o çok iyi geldi kafasına geçti onlar fiat olarak biraz pahalı ama ben o şampuanın faydasını gördüm rabbim cümlemize şifa wersin
0 oy
(314 puan) tarafından
Egzamaya inan kalıcı bi çözüm yok
0 oy
tarafından
Kortizonlu kreme nasıl izin verdiler?

Bana bile zor yazdı eczacı bebekte nasıl izin verdiler acaba
(3,458 puan) tarafından
Eşimin ablası çocuk doktoru o söyledi kullandik

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 91 göst.