0 oy
1,006 göst.
Aile kategorisinde (2,163 puan) tarafından

Uzun zamandır giremedim buralara sadece dertleşmek istiyorum:(

Babam...

62 yaşında dünyanın en aksi en ters adamı maalesef çok otoriter ve kuralcı ama yaslandiğim dagim yine de vazgeçilmezim kendimi bildim bileli hep sigara içer son zamanlarda ise durduk yere düşmeye başladı kafa üstü baktık durum ciddi hastaneye götürdük ve hem şeker hem tansiyon aynı anda yükseliyor şeker bir gözüne vurdu şu an bir gözü görmüyor kalbine çok zara lr vermiş ve bir böbreği iflas etmek üzere ama hâlen sigarayı bırakmıyor 5 dakika da bir ،bitane içiyor resmen göz göre göre ölüm ama elimizden birşey gelmiyor çünkü kimseyi dinlemiyor :'(

Ne yapacağımızi şaşırdık ....

14 Cevaplar

0 oy
(4,295 puan) tarafından
Benim esimde diyor hoca kicima pamugu tikayinca anca birakirim dio 20 tl olsun brakcam dedi  aonra 30 sonra 40 en son giya 50 tl olunca birakcakmis guyaaa
(2,163 puan) tarafından
Ah ah işte bilselerdi zararını bende bir ara içerdim ama şimdi midem bulanmış kokusuna dahi dayanamıyorum
(4,295 puan) tarafından
Ne guzel keske esimde birakabilse inan kiyafetleri. Yatak odasina kapi arkasi aski var ccklar kucukken gdip banyoya havlupana asiyo koku sinio da odaya gecmesin diye koku
tarafından
Bırakan her türlü bırakır benm eşimde hep diyor pahalı oldugunda birakacam yukseliyor fiytai bırakmadı ama kaynım hasta oldu doktor bırak dedi bir kerede bıraktı cidden bırakmak isteyen bir kerede birakir
(2,163 puan) tarafından
Benim eşim de içiyor ama iki senelik evliyiz hiç yanımızda içmez ama yine de ev batıyor tabi
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Valla şeker hastasi benim babama da biraktiramiyoruz baca gibi birini söndürüp birini yakıyor günde 2_3 paket rahat içiyor hayırlısı olsun canım maalesef büyükler dinlemiyor hani biz çok denedik sigara vermeyince evdekilere kavga ediyor bu sefer evdekileri haşat edecek durduk yere sigarasızliktan bağırıyor neyse psikiyatrik ilaç alırsa sakinleştirici yani icirdik düzenli bir süre ,siniri geçer belki dedik o da fayda etmedi en son sigarayı geri verdik içiyor istediği kadar 
(2,163 puan) tarafından
Bizim kide ayyyni durum resmen:(
0 oy
(6,449 puan) tarafından
Kendi düşen ağlamaz bırak boşver. 
(2,163 puan) tarafından
Bırakamıyorum canımdan can sonuçta
0 oy
(484 puan) tarafından
Bırakmıyorlar canım dedem koahti  zor nefes alirdi ciğerleri bitmişti artık ama bırakmadı rahmetli sonra da vefat etti 

Kafada bitirmedikten sonra çok zor size içmiyorum der yine içer kendi haline birakin 
(2,163 puan) tarafından
Zaten öyle inşallah Rabbim yaşlılara sağlıklı ömürler versin
(484 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(54 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ama eski adamlar laftan anlamıyor maalesef. Benim babamda 2 buçuk yıl önce felç geçirdi alkol ve sigara vardı doktor bırak dedi kaç kere hastanede yattı ölümden döndü yine bırakmadı hastanede yatıyorken arayıp sigara getirmezsen gelme yanıma dedi sağlığın için vs desekte laftan anlamıyorlar. İnşallah Rabbim şifa verir
(2,163 puan) tarafından
Amin canım demek bu yaşlılar hep aynı: (
0 oy
(367 puan) tarafından
Kendi babami gördüm aynı. Aksi laftan anlamaz kendi bildiğinden şaşmaz 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Babam akciğer kanseri oldu yine bırakmadı. Teşhis konulduğunda doktor ciğer bitik geç kalınmış demiş. Kemoterapi radyoterapi aldi kanserin ilerlemesini durdular ama yine de sigarayı bırakmadı. Çatıya çıkıp gizli gizli içiyordu. En son hastanede ölmeden önce anneme kefen parasının yerini söylemiş kefen parası ve bir paket sigara yan yanaydı. Bu öyle bir şey ki bırakmayacak olan gerçekten bırakmıyor. Hele ki azaltmak yada şu zaman bırakacam demek daha da bağımlı yapıyor. Bıçak kesiği gibi bir anda bıraktın bıraktın diğer türlüsü zor hatta imkansız bana göre.
(2,163 puan) tarafından
Çok üzüldüm gerçekten inşallah benim babam içinde aynı son olmaz :(
0 oy
(4,707 puan) tarafından
canim pat diye birakmasini istemeyin azaltsin dedemin biseyi yoktu sigarayo birakti o ay kanser olduguni öğrendi bir ayda vefat etti sigara cogu hast da baskiliyor 
(2,163 puan) tarafından
Azalmadi aksine cogaltti çaresiz kaldık maalesef
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Benim esimde içiyor maalesef. Asla bırakmıyor. Bırakacağım diyor ama inşallah bırakınca çok geç olmaz
(2,163 puan) tarafından
Benim eşim de içiyor ama babam çok daha fazla içiyor ve yaşlı bizimkilerin de sonu öyle olacak haberleri yok
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Hem kalp ameliyatı oldu hem koah var ama asla bırakmıyor çok üzülüyoruz haklısın kuzum ama inan yapabileceğimiz başka bir şey kalmadı sizde sürekli söyleyin torunların için filan diyin bizde işe yaramadı ama umarım baban bırakır 
(2,163 puan) tarafından
Çok çaresiziz gerçekten kendi düşünmesi lazım ama yokk
0 oy
(85 puan) tarafından
Bende babami sigara illeti yuzunden kaybettim verem olmuştu doktor birak sigarayi dedi o aksine daha cok içti  ve vefat etti feci şekilde  Rabbim babanizi size bağışlasin 
(2,163 puan) tarafından
Ayy çok üzüldüm canjm Allah rahmet eylesin
Bizde aynı sondan korkuyoruz
0 oy
(48,742 puan) tarafından
insallah birakir ama birakmasi cok zor gecmis olsun canim
(2,163 puan) tarafından
İnşallah bırakır
Teşekkür ederim:(
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bendede öyle bir baba var her gün kavga ediyorum bıraksın diye ama huylu huyundan vazgeçmez şu sigara yüzünden babaannem  3 amcam oldu hepsi babamdada risk car noduller var diyorum yapma ama işte nekadr dinler ki eskiler kuzum kafalarının dikine allahim sifalar versin canim başka diyebilecek birsey yok allahim güç versin hepinize ins
(2,163 puan) tarafından
Aynen söz dinlemiyorlar maalesef
Sağolasın canım
(4,061 puan) tarafından
Ne demek canm bnm
0 oy
(7,991 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbiim şifa versin keşke bıraksa artık teyzemin eşi sigaradan 2 böbreği iflas etmiş diyalize bağlı yaşıyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 224 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde dunyali _birisi (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 306 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 259 göst.
0 oy
4 cevap 541 göst.
28 Mart 2021 Aile kategorisinde Merveeem (87 puan) tarafından soruldu