0 oy
256 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar Allah nasip ederse 1 kızım olacak benim ailem tarafında ablalarımda kız çocuk  4 tane var en büyük de 2 ortancıda 3 tane ablalarım görümcelerinib adlarını kaynanaların isimlerini koydu çocuklarına eşim zaten 1 kız 1 erkek görümcem boşandı 1 oğlu var eşimle benimde bir oğlum var bu aileye gelen ilk kız bebek olacak babam kız olduğunu öğrendiği günden beri adını annenin adını koyacaksın diyor bunuda eşim duydu bana eve geldik ben anne baba ismi koymaya karşıyım ilerde büyüdüğü zaman bana neden bu ismi koydunuz dedirmek istemiyorum kimsenin anlamsız bir şekilde ismini taşımak zorunda değil kendi annem. De içinde dahil dedi kaynanam da demişti adımı vurun diğe eşim hayır demişti benden önce kaynanam da demiş 4 kız torun içinde 1 tanesine koymamışlar benim ilk kız torunum ozaman benim adımda olacak yanına dedi annemin adı elif kaynanamın Aliye babam ısrarla diyor ki her kafamı gördüğünde elif olacak elif olacak kaynanam diretmiyor koyarsanız benimde koyacaksınız diyor 1 kez dedi devamı gelmedi eşim olmaz diyince babam da burnumdan getirdi

10 Cevaplar

0 oy
(479 puan) tarafından
Baban da ayıp ediyor o öyle yaparsa erkek tarafı ne yapar bazen kız tarafı duracağı yeri bilmeli 
(731 puan) tarafından
Kuzum eşim tarafının bide ilk kız torunu babamın zaten ablalarımdan 4 kız torunu var kendi annemle kaynanamın ise 1 kız torunu bu daha illa anne baba ismi olacak ise benim hakkım diyor kaynanam oda kendi çapında haklı bide babam çok emrivaki ya bu çocuğun bir babası var babasına sor bakalım istiyor mu sen koyacaksınız diye emir veriyorsun diğe herkes başını eğip peki baba tamam baba demezki
(479 puan) tarafından
Sende açıkça şöyle baba anne babası olarak biz isim vermek istiyoruz çocuğuma özel diye kestir at konuyu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuğun derdi tasasi olsa annesin babasin isim konusu olunca illa anne baba koyucaksin
0 oy
(5,804 puan) tarafından
İkisinide koymayın yada ikisini birlikte koyun ama eşin istemiyorsa zorla değil çocuk sizin sonuçta baban karışamaz. Bizde iki dedenin adını koyduk ama biz hevesle isteyerek koyduk 
(731 puan) tarafından
Asla koyman zaten benden önce eşim dedi ben karşıyım anne  baba ismine benim kızım kimsenin adıyla anılmak zorunda değil ona uç özel kendisine özel beğeneceği isim olacak hangi çağdayız ya dedi
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Yahu kayinpeder gordumde karisan baba ilk defa duyuyorum. Esin demis zaten koyamayacagiz. Istedigi kadar konussun der tinlamazdm ben.
(731 puan) tarafından
Zaten tınlamıyor um ama insan 1 lafı bir kez söyler her kafamı gördüğünde aynı şeyi söylediği için artık yoruldu kafam
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Ne tuhaf aileler var şaşırıyorum 
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Kaderi de ismini koyduğubuz kişiye benzer derler koymayın bence
(731 puan) tarafından
Annem zaten ömrü aldıltılmak dayak yemek ile geçmiş annem zaten diyor kızım kaderi bana benzer sakın koyma diye sizin dediğiniz gibi aynı
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Bizde napalim sulalecek oğlana bitane isim bulamadik kmseden fikir de gelmiyo işin şakası ne o tarafı dinle ne bu tarafı bir isim seç rüyamda gördüm bu ismi illa bu ismi koycam de sustur herkezi rüyadan geeln isimlere çoğu büyükler ilahi gözle bakar belki kabul eder kaynananla ananın adinida göbek adı koy oh miss
(731 puan) tarafından
Bizde isim çok buldukda paylaşılamıyor hahahhaa valla gidicem doğurucam sessiz sedasız ismini çıkarıp gelcez isteyen gönül koysun
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Su büyükler çok saçmalıyor bana da dediler net şekilde yok dedim iyi ki de koymamisim
(731 puan) tarafından
Ya ismini alınca ne oluyor ömrümü uzuyor değil mi ama senin ismin sana özel çoğumuzuun adını koymak zorundamıyz
0 oy
(2,666 puan) tarafından
İstediği kadar emrivaki yapsın. Siz koymadiktan sonra yakaniza mi yapisacak. Yapisirsa da kendi kaybeder. Bizde 1 hafta oldu çocuğum olalı. Kaynanamin adı Gülnur. Cinsiyeti 32 de öğrendik. Öğrendiğimiz günden beri güllü nurlu isimler söylüyor. Gülnur u direkt eledim diye. İşte doğunca da oğlumun adına Asaf a uyumlu diye Hafsa koyduk. Hatta direkt kimliği çıkartıp geldik. Yüzler düştü. Tavırlar alındı ama bizim içimize sindi. Ki özellikle annenin ismini falan koyarsan ömür boyu kocan sana bunu başına kalkar. Bu konuyu ailelerin yanında açmayin. Doğunca kimliği çıkartıp konuyu kapatırsiniz
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Burnundan getirmeden ilk duydun mu koy şu ismi diye tek cümle anne babası biziz ve biz bir isim koyacağız kimseden fikir istemedik diyeceksin ikinciye duymayacaksın yani o lafı benimde eşim tarafı istemişti koyalım eşimide biliyorum daha kız olursa isminin ne olacağı belliydi açıkçası ve isim aynıydı eşim tarafla eşimin istediği sırf her hafta aradılar düşündünüz mü  koycakmısınız diye ve eşim koymak istemiyorum bu ismi dedi egerki eşimle çok onceden o ismi konuşmuş olmasaydık çok koymak isteyen yapsın bı çocuk koysun derdim ikiletmezdim

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 2,391 göst.
13 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 150 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 445 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 215 göst.