0 oy
722 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Eşim gece vardiyasında çalışıyor geceleri tek kalamıyorum diye 1 aydır ablamlarda kalıyorum sığıntı gibi yaşamaktan bıktım artik eşyalarım valizin içinde bir odam bile yok bir gün salonda yatıyorum birgün başka odada neresi bossa orada yatıyorum geçen hafta eşim gündüze ayarladım dedi dün de arayıp iptal oldu dedi haftada 1 gün izinlerinde geliyordu yarın izinli bende sinirlendim gelme dedim sabaha kadar ağladım sabah gelir diye bekledim gelmemis gelme dedim diye gelmemiş Allahım günah yazmasın böyle hamilelik geçireceğimi bilseydim asla yapmazdım bu çocuğu bu deprem olayları falan da psikolojimi bozdu hergun ağlamaktan helak oluyorum napsam kadın sığınma evin e gitsem bana özel oda verirler mi 

31 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Gece nıye kalamıyorsun ya ne sacma sey bu, gece tek kalamayıp esını evde tek bırakıp bır de trıp mı atıyosun
(10,245 puan) tarafından
Eşi asker olan napcak mesela?
tarafından
Esı asker olanın hali polısten de zor, kızlar Allah razı olsun sız yazmasanız o benımle daha cok kavga ederdı, varsa hakkım helal olsun saglıkla alsın bebegını kucagına,Rabbım yardımcısı olsun
tarafından
Aynen Tuğba canım bende fark ettim ne yorum yapmışsa silmiş arkadaş
tarafından
Gözde canım güzel kalbinden öperim senin(⁠ ⁠˘⁠ ⁠³⁠˘⁠)⁠♥
tarafından
Bende opuyorum hepınızı ıyıkı varsınız ♥️
-Reklam-
+2 oy
(591 puan) tarafından
Tuhh beeee BEN ÖLEYİM OZAMAN BENİM EŞİM UZMAN ÇAVUŞ SENEDE 15! GÜN İZNE GELİYOR YANİ SENİN ANLAYACAĞIN NE GECE NE GÜNDÜZ YOK EVİMİZDE İKİ TANE ÇOCUK DOĞURDUM KİMSENİN YANINDA GİDİP KALMADIM YANLIZ BAŞIMA GELDİM HERŞEYİN ÜSTESİNDEN SADECE LOHUSA ZAMANLARIMDA KAYNANAM VE ANNEM KALDI BENİMLE 40 GÜN YENİ DOĞUM YAPMIŞ KADININ MEZARI AÇIK OLURMUŞ AL BASMASIN EVDE SES OLSUN DİYE SANA DİYECEK BİRŞEYİM YOK AMA BİRAN ÖNCE KOCANIN YANINA EVİNE GİTMELİSİN 
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Sırf gece korkuyorsun diye kadın sığınmaya mı gidicen 
(886 puan) tarafından
Hamile olduğum için mecburen olmasam iş bulur çalışır yurtta kalırdım
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Canım bir aydır ablanda neden kalıyorsun bu durumun alışman gerek ya da ailenden biri gelip kalsın ama nereye kadar hani 
(886 puan) tarafından
Herkes çalışıyor diye 40im ckana kadar kalmayı düşünüyorum
(13,824 puan) tarafından
Tamam ama doğumuna var yani alışman gerek ne kadar kalacaksın işte duzenin bozuluyor sonuçta yine en rahatı insanın kendi evi
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kadın sığınma evi demişsin ama eşinle evlisin ben anlamadım

Neden kendi evinde kalmıyorsun korkularını yenebilirsin 

Ben hamileyken başka bir yerde kalınca hiç rahat etmezdim havalar da şimdi ısınıyor 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Neden ablanda kalıyorsun ki her yanlız kaldığında birine mi gideceksin yanlız kalmayı öğrenmen de lazım dön evine bence
0 oy
(418 puan) tarafından
Canım eşinle arani bu kadar açma derim ben. Gece korkuyorsun diye kadın sığınmaya gitmen kusura bakma ama aşırı saçma. Evin var sonuçta. Ailenden birini çağır. Yada ayet dinle evde bol bol yatarken. Ben eşim yokken öyle yapıyordum 
0 oy
(7,555 puan) tarafından
Pes vallahi eşin gece çalışıyor diye evinin düzeninden mahrum kalırmı hiç insan evim dururken gidip annemde bile kalmam kalanlarada şaşarım benim eşimde gece çalışmalarına kalırdı ayda bir hafta on günlük bebeğimle bile kaldım tek başıma niye düzenimden olucam 
(886 puan) tarafından
Sabit gece çalışıyor sıkıntı o zaten önceleri böyle değildi iş değiştirdi o yüzden böyle oldu sabaha kadar uyumuyorum geceleri o yokken o halde çalışıyordum bide iyice perişan oluyordum
(7,555 puan) tarafından
Benim kızkardesimin kocasıda gece çalışıyor daha yeni evli ve hanile ama maşallah evinde düzeninde kimsenin evine gitmez jendi evini bırakıp bence sen evine evliligine alışamamışsın yoksa yapar eder evinden ayrılmazdın
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Ay caninj skma karnindaki bebege yazik hallonacak seyler icin o yavruya yazik etme uzntu bebegin gelisimini etkiler dunyanin en relax insani olmaya bak 

Evine gec  el yaninda rahat olmaman normal 
0 oy
tarafından
Alışman gerek bende başta oyleydim sen bu sefer doğum yapsanda başkası olması istersin çünkü alışıyor insan evine git en iyisi ailenden çocuk biride gelebilir benm kardeşim gelirdi yanıma yada komşun varsa anlayisliysa soyliyebilirsin tekim korkuyorum çocuğum yanıma gelebilir mi diye 8 9 yaş ise hem ilgilenirsen hemde birlikte yatabilirsin
(886 puan) tarafından
Hamilelikten önce tek kalıyordum 6. Aya kadar tek kaldım zaten sonra kabuslar görmeye başladım sabaha kadar uyumayıp bide o halde gunduzleri çalışıyordum ailemden herkes calisiyor eve de yeni taşınmıştık kimseyi tanımıyorum en azından 40 im çıkana kadar yalnız kalmak istemiyorum ama böyle de eşimi göremiyorum üstüne bir düzenim yok napicami şaşırdım
tarafından
Bence evine eşin gündüz çalışsın akşam eve gelsin yakin komşun varsa bir çocuğu sana gelebilir akrabandan kuzenin gorumcen biriyle konuş gelsin yanına en azından kendi evinde düzenin olur rahatszo ne kadr insanın ablais olsa belli bir yerden sonra oda eşi de rahatsız olur ama demezler
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Kendi evinde tek kalmaya da alisman gerek, esini kotuleyecegin dùrum goremiyorum
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım benim eşimde vardiyalı çalışıyordu. Bende hayatta tek kalamzdim bugün kaynanam iner bigun görümcem bigun annem böyle değişip kalırlardı. Ama baktım olvk gibi değil her zmn birini bulamam diye tek kalmaya çalıştım yeri geldi sabaha kdr eşimle konuştum ama çok şükür alıştım. Kimsyeye minnet etmek olmuyor bir yerden sonra. O yüzden kendin kalmaya bak. Bu arada o zmnlar bende hamileydim ama şükür atlattım 
0 oy
(68 puan) tarafından
Merhaba, maalesef ben de arkadaşlara katılıyorum. Burada hayatının aylarını tek başına geçiren asker polis eşleri var, sizinki biraz takıntı veya hastalık boyutunda. Tedavi olmanız gerekiyor. Hayatınız boyunca daha çoook yalnız kalırsınız. Kimse sizi misafir etmek zorunda da değil.
0 oy
(1,863 puan) tarafından
Eşimin tahini çıkmamıştı bebeğim 8 aylık daha yeni tahini çıktı hamileliğim de buna dahil olmak üzere 1.5 yıl ayrı kaldık. Bulunduğum şehirde gideceğim hiç akrabam yoktu çalışıyordum gece bir korktum 2 korktum karnındaki bebek için güçlü oldum ve kaldım. Eşim haftada 1 gelirdi. Lütfen beni yanlış anlama bir bebeğin olacakmış sen korkuyorsun diye onu  da kapı kapı sürükleyemezsin.
0 oy
tarafından
Korkutma kendini bence benim eşimde vardiyalı çalışıyor benim yanimdada kimse yok tek başıma kalıyorum geceleri lohusayken bile tek gece kaldım evde şükür biseyde olmadı alışman lazım bnce
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Cnm yanlissin benim de eşim gece calisiyo oğlumla evdeyim hatta şuan ikinciye hamileyim yine evimdeyim depremzede olmama rağmen 
(886 puan) tarafından
Oğlun senin sığınağın olmuş bende o da yok
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Canım hamilelik pskolojisi ile böyle olumsuz düşünüyorsun ama gece yalnız kalan milyonlarca kadın var bundan korkma. Dediğin gibi 40 ın çıkana kadar idare et sonra kendi evine geç. Napsin ekmek parası şükür işi var. Hiçbir şey olmaz kendini alıştır korkma. 
(886 puan) tarafından
Başlarda korkmuyordum 6. Aya kadar yalnız kaldım da acayip acayip kabuslar görmeye başladım bebegim taş olup dökülüyordu ve daha niceleri artık uyumamaya basladim gündüzleri de o halde çalışiyordum eşim bu işe girerken hamile olduğumu biliyordu gündüz vardiyasini seçebilirdi şimdi de degistirmiyolar ben ona kızıyorum çalışırken çok zorlaniyorum diye ablamin eve geçtim dönersem yine aynısı olur diye korkuyorum o yüzden 40 imin çıkmasını bekliyorum
(6,253 puan) tarafından
Evet canım böyle kabuslar görmen çok normal hepsi hormonel şeyler. 40 lı kadında hassas olur yalnız kalmamak en doğrusu yoksa öyle çin peri falan değil tamamen psikolojik. Eşinin imkanı varken yapmıyorsa ayıp ediyor gerçekten. Çocuk olunca yardıma ihtiyacın olacak şimdiden konuş mümkün olduğunca gündüz çalışsın tüm sorumluluğu sen alma kesinlikle baştan taviz verme
0 oy
tarafından
Tabi canım veririler, 5 yıldızdı oteldi zaten orası .
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Sıkıntı yapma beterin beteri var diye düşün.ben sözde evliyim.hoş boşanma aşamasına girecem.şu an gideceğim bir yer yok 33 haftalık gebeyim ve evli olduğum kişi ne gece ne gündüz gelmiyor.20 aylık ta kızım var.20 gündür hiç gelmedi mesela.ben de geceleri korkardım ama alistirdim kendimi.gece gündüz tekim tek başıma hem kızıma bakıyorum hem evimin işlerini görüyorum marketti vs herşey bende.

Yani adam çalışıyor gündüze alamamış demek ki onun yapacağı bişey yok ki..
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bu sebepten oranın kontenjanını doldurma.
(886 puan) tarafından
Hamile olduğumu bike bile gunduzdeyken geceye yazdırdı kendini şimdide düzeltmiyorlar sırf bu sebepten boşanmayı düşünüyorum bu zamanlarımda yanımda olmayan hiç olmasin kadın sığınma bir süre kalıp çocuğum azıcık büyüdüğünde çalışıp yurda falan yerleşirim
(9,247 puan) tarafından
Bak böyle anlatınca farklı bosanma davasını acınca karar verirsin nerde kalacagına

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 616 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 548 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Akifinannesii (1,048 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 320 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 171 göst.
2 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,587 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...