0 oy
605 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ay kızlar YouTube de saçma sapan bir video izledim de çok güzel hareketler skeci neymiş misafire gelme demezmişsin misafire evine gelince trip atarmışsın yok artık misafir kültürümüz böyle miydi gerçekten misafiri güzel ağırlarsın Güler yüzlü olursun evin bereketidir yorumda da kadın yazmış evine gittiği komşusu yüzüne bile bakmamış daha neler yanı

image

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Misafirliğe gitneyide agirmayida çok severim. Hiç o yönden sıkıntı yaşamadım şükür
tarafından
Aynen bende ya tabi insanız sevmediğimiz biri olur ısınmayız istemeyiz o zaman müsait değilim deriz ama eve gelen misafire trip atmak Nedir saçmalık
-Reklam-
0 oy
(6,184 puan) tarafından
Misafir ağırlamayı çok severim misafir berekettir hem. Hiç te eksik olmaz misafirim çok şükür hiç haz etmem öyle kendini evini misafire kapatan insandan. Belli ediyolar zaten ya kendilerini anlayıp ona göre davranmak lazım bence 
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(672 puan) tarafından
Ben ağrılarım çok şükür de gitmeyi pek sevemedim çocuklar durmuyor benim 
tarafından
Benim yarın ailem gelecek 1 sene sonra:) heyecanlıyım sabah beri koşturuyorum
(672 puan) tarafından
İyi oturmalar size :) bnde birileri gelecek olunca en iyisini yapmaya çalışırım
tarafından
Teşekkür ederim canım aynen bende elimden geleni ardıma koymadım bakalım temizlik anca bitti hatta :)
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Halam yapmıştı onu bana
tarafından
Ne ayıp ya istemiyorsa müsait değilim demesi daha mantıklı olurdu
(15,224 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende ablama gittim öz ablama yapmıştı bana hemde en hassas döneminde amaliyat işimiz varken yattı kalkmadı bile öğünden beri kapısını açmıyorum lafın açılmasını bekliyorum yüzüne çarpacam.samar gibi 

Ama.o bana geldi davet ettim yedirdim uçurdum çeşit çeşit çünkü misafir kısmeti ile gelir birini yer gerisini ev sahibine bırakır
tarafından
Ay insanın ablası yapınca bir de çok ayıp etmiş ya
0 oy
(327 puan) tarafından
Benimde bana yakın oturan akrabam var kızı var kızımdan bı yaş büyük ne zaman gitcem olsam ya kocası böbrek taşı düşürür ya evde uyuyo olur gittiğimizde oyuncakları saklar bende artık müsait değilim diyorum ayda bir kabul ediyorum ayda birde kendi çağırıyor mesafeliyim yani
tarafından
Öyle insana mesafe en iyisi :)
(327 puan) tarafından
Evet canım bı kere eşimle tartistim aradım açmadı gittim yüzü asıldı bende yarım saat durup kalktim
0 oy
tarafından
Yani misafir sevip sevmeme gibi değil de insanlarla pek aram yok ama evime gelen oldu mu çeşit çeşit yaparım ikramımi güler yüzlü davranırım Allah tan gelir çünkü ama gitmeyi konuşmayı pek sevmiyorum içime kapanık biriyim 
tarafından
Ellerine sağlık canım Allah kolaylık versin
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Çok fazla gitmem bir yere ama evim 1 gün boş olmaz. Elhamdülillah 
tarafından
Allah kolaylık versin canım
0 oy
tarafından

Az ınsan öz ınsan  evime gelebilecek 2 komsum 1 arkadasım 1 kuzenim  esımın aılesı ve kendı aılem var  :D çok çok nadıren akrabalardan teyze hala vs basımızın ustunde yerlerı var tabi onlar ayda yılda bir ama sık görustuklerımde bır elın parmagını gecmez sıkıntı yaşamadım hıc 

tarafından
O da iyi canım öyle sürekli gelen olması iyi değil tabi ama gelene de güzel davranırız :)
0 oy
(360 puan) tarafından
Evime misafir geldi mi çok seviniyorum evde ne var ne yok seriyorum özellikle  arkadaşlarım gelince daha bir seviniyorum:)
tarafından
Ne güzel canım ellerine sağlık
0 oy
(645 puan) tarafından
Misafir ağırlamayids misafirliğe gitmeyi de çok severim eşim de tam tersi eve çağırır kendi gitmez hiç bir yere sevmediğim istemediğim kişi yok evime gelmesini istemediğim yani ama bazen csnim sıkılıyor bazı durumlarda ama trip de atmam gelme de diyemem o kişi gidince eşime söylerim 
tarafından
Benim de babam öyle geleni buyur eder ama kimsenin evine gitmeyi sevmez :)
(645 puan) tarafından
İyi bisey değil gelen insanlar da gitmiyoruz diye artık gelmeyi bıraktı
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Ya misafir konusu bence geniş kapsamlı bişey. Ben mesela çocuğum olmadan önce sevdiğim insanlar gelsin gitsin severdim. Ama cocujla uğraşmaktan yemeği zor yapıyorum. Ve herşeyin sorunlulugu bende. Çamaşır bulaşık vs felan. Zaten bunlarla ugrasinca misafire ayıracak vaktim olmuyor. Geldiklerinde ağırlıyorum güler yüzle ama arkasından bu ton iş yapıyorum cocukda olunca ayağına dolanıyor oyun istiyor felan. Hani ben zorlanıyorum açıkçası. Ama surat asmam hiç bizaman. Sadece zorlanıyorum. Çocuğun biraz daha buyuse akillansa ağırlarim yine en azından hazirlik yapabilirim. Öteki türlü hazielik da yapamıyorum. Zaten çocuk durmuyor hiç yerinde felan. 
tarafından
Tabi canım herkesin kendine göre işleri var sende haklısın
0 oy
(48,690 puan) tarafından
evime geleni guler yuzle agirlarim gittigim yerde rahat edemiyorsam cok durmam da boyle bir durumla karsilasmadim sukur
tarafından
En iyisi canım
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Misafire güler yüzlü olmak elinde olduğu kadar izzeti ikr yapmak gerekir ben misafir severim haberli gelinirse ikramlarida severek hazırladım hiç gocunmaz ama sevmediğim istemediğim emri vaki gelen insanlardan hoşlanmıyorum  yine ağrılarım surat asmam ama gitsinler diyede beklerim zoraki misafirlik hoşuma gitmiyo
tarafından
Aynen canım zoraki olunca bende hoşlanmam şükür gelmedi başıma öylesi
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Her misafiri kabul etmem zaten mesafe koyduğum için gelemez şöyleki evime gelip orayı burayı karıştıran sürekli inceleyen misafiri sevmem, sürekli sorgulayan dedikodu yapanı istemem onun dışında severim gelenleri güzelce ağrılarım hiçbişey yapamazsam bile Bi kahve içirmeden yollamam
tarafından
En güzeli canım herkesi misafir etmek de iyi değil dediğin gibi
0 oy
(1,054 puan) tarafından

Tam da bugün yaşadım bu olayı 

Amcamn gelinin evine gittim bi üst sokagmda ayda yılda bi giderm 

Gitmez olaydm evde yokmuş gibi davrandı küçük oglu kapıyı açınca da duymamış gibi yaptı 

O kadar utandm ki 

Müsait değil im dese anlrm zaten ne dye kendini saklar ki 

tarafından
Allah Allah yapan çokmuş böyle duyunca şaşırdım ben misafir gelince elim ayağım birbirine dolanıyor aman nasıl memnun etsem ne yapsam diye
(1,054 puan) tarafından
Hiç sorma kendime ne kadar kızdım bi bilsn
Bi daha gitmek mi asla
Çocuk larmla 7_24 yanlzm dye çocuk larıma da degişklk olur dye gitmk istedm gitmez olaydm
Hala bile utanyrm
tarafından
Kız sen niye utanıyosun o karşı tarafın ayıbı o utansın sende çocukları parka falan çıkar boşver minnet etme öylelerine
(1,054 puan) tarafından
Aynn öyle yapcm daha
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bizi oglunun dogumgunune cagiran eltim bir gun once arkadaslarini ve cocuklarini cagirio pastsyi ufleyip kesmis. Bizimde onumuze dunden kalan yarim pstayi getrip koydu 
tarafından
Ay ne ayıp ya insan önce kendinden utanır o hareketi yaparken
(11,217 puan) tarafından
Tabi biz ma aile sok iki kayin kaynana kayinbaba. Ama kultur meselesi isvecli ve kndi cevresiyle bizim bir arada rahat edecegimizi dusunmus. Ama iki pasta almayi akil edememis
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Misafir ağırlamayı cok severim canım misafire saygısızlık etmem elimde ne varsa paylaşırım misafir 9 kısmetiyle gelir birini bile yemeden gider derler.
tarafından
Maşallah canım ellerine sağlık en güzeli <3
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Çatkapı gelen misafirin sevmem kendi evindeymiş gibi davranan açık arayan misafiri bende sevmem ayrıca herkes misafir ağırlamayı sevmek zorunda değil bence 
0 oy
(3,690 puan) tarafından
Bir daha gitmemenden daha önemli olan tepki ise onu sana asla davet etmemen, ya da reddetmen olacak. Sebebini sorarsa açıkça söylersin.

Benim kapım herkese açık değil mesela, misafir baş tacıdır, en güzel şekilde ağırlarım ama evimde Bi hatası olmuşsa, laf taşımış, dedikodu yapmış, çocuğunu çayıra salar gibi salmışsa eğer ağırladıktan sonra ararım ve bana bir daha gelme derim. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 193 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 172 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Pinkfloyd (775 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 326 göst.