0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (342 puan) tarafından
Bebeğim sabahtan beri köh köh öksürüyor. Ağlıyor. Kayınvalidem geldi almak için yeltendi baktım elleri ıslak ve buzz gibi vermedim, o da hemen bozuldu gitti. soğuk sularla yıkıyor hep ellerini sonra da pek iyi kurulamıyor demir gibi bide öksürüyor. Çocuğa da muhtemelen ondan bulaştı. Bulaşabilir bişey demiyorum ona ama ellerini ısıtıp alabilirsin diyorum hep. Kim olursa olsun kızıyorum hep eşime de kendi anneme de. Sizce abartıyor muyum? Çocuk zaten üşütmüş belli demir gibi ellerle göğüs kafesinden kucaklamalarını istemiyorum. 

6 Cevaplar

+1 oy
(15,205 puan) tarafından
Ellerinin soğukluğu neyse de hasta insanın kendi dikkat etmesi lazım. Asıl hasta insana verilmez bebek. 
(342 puan) tarafından
Hasta değilim diyor gece oldu mu gıcık gibi öksürüp duruyor sürekli.
-Reklam-
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Bunuda kayınvalidenin düşünmesi lazım o ellerle çocuk alınmaz diye 
(342 puan) tarafından
Ya evet kaç kere söyledim. Kendisi sıcağı hiç sevmiyor sürekli soğuk sularla yıkar buz gibi ama ben dokundum ben bile üşüdüm elinden. Yalın ayak gezer evde kış günü kısa kollu hiç üşümez içi yanar. Ben öyle tepki verince de elin soğuk alma deyince de bozuluyor bilmiyorum kalbini mi kırdım acaba diyorum
0 oy
(3,687 puan) tarafından
Sen bir annesin, ağaçtan toplamadın bebeğini. Bozulan bozulsun, hastalığını derdini sen çekiyorsun sonuçta.

Kimsenin de birşey demeye hakkı yok. Haklı tepkiler bunlar. 
(342 puan) tarafından
Evet daha önce bronşitten hastanede yattık 2 hafta geçmek bilmedi öksürüğü. Şimdi yeniden bebeğim hastalanır diye çok korkuyorum uyandığından beri öksürüyor. Maske tak çocuğa bulaşmasın dedim ona takmadı
(3,687 puan) tarafından
Aman ha sigara kokusuna da dikkat et. Bronşitin en büyük tetikçisi. İçip gelen insana bile yaklaştırma. Geçmiş olsun bu arada. Maske takmazlar zaten, bir çocuk için o kadar zahmete girmezler, çok iyi bilirim.
(342 puan) tarafından
Ben kendim hep taktım maske ile durdum. Evcek grip olmuştuk bebek harici. Ama bende öksürük yoktu tek burnum akıyor diye maskemi taktım hep. Geçti benimki ama kayınvalidem ve kayınpederim geceleri özellikle durmadan öksürüyordu. Maske takmaya da üşendiler
(3,687 puan) tarafından
Beraber yaşıyorsunuz galiba. Yok anam yok, takmazlar. Severler ama ağlayınca hoop hadi anneye. Hastalanınca hooop anneye.
(342 puan) tarafından
Yok bizi ziyarete gelmişlerdi 15 günlüğüne
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Boşver bozulsun madem anlamıyor bozulsun
(342 puan) tarafından
Yani havluya asla silmiyor, öyle üstüne 2 sn silip hemen almaya çalışıyor ama gerçekten buzzz gibi ellerle. Çok sinir oluyorum ellerin soğuk deyince de daha önce amaan sen de fln demişti
0 oy
(826 puan) tarafından
Kendim bile çocuklarım küçükken öyle almadım 
(342 puan) tarafından
Bence de en mantıklısı.
0 oy
(13,057 puan) tarafından
Ben eşime hep dedim yanlarında elin soğuk ısıt al kurut al alıştırdım öyle dikkat etmek zorundalar 
(342 puan) tarafından
En güzeli
(13,057 puan) tarafından
Onlari kısıtlamak için yapmıyorum sonuçta ben dikkat ediyorsam herkes de edecek

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bernakra (109 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ipekipek (1,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 150 göst.
4 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
15 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gul 04 (12 puan) tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,779 cevap

34,854 kullanıcı

...