0 oy
137 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7 puan) tarafından
Burun ameliyatı olacam Çarşamba günü bu ay gebelikten şüpheleniyorum korunmadigm için dün tes yaptım çıkmadı henüz adet günüm ayın 20 sinde kafam çok karıştı hamile olduğumu bilmeden ameliyat olsam ne olur acaba korkuyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(4,250 puan) tarafından
Test yparlar    Amliyt oncesi ama  keske riske atmsaydin korunsaydin bu ay.  Kolay degil burun ameliyati anestzi  faln ilk donem bebek olusurken sıkınti olabilir bende emzirmedeyim revizyon estetik olcam emzirmemin bitmesini bekliyorum
(5,108 puan) tarafından
Ben emzirirken ameliyat oldum canım elhamdülillah hiç zorlanmadım ameliyata 5-6 gün kala sütümü sağdım bebeğim 6 aylıktı
(4,250 puan) tarafından
Biberon ememio emzik falan almiyo uyurken de memede uyuyo. O yuzden eiske atmadim acelem yok bakalim kac senedir duruo biraz daha beklesin:)suan 10 aylik zaten 5 ay sonra  en gec 16 aylikken komple kesmeyi planliyorum sabir az kaldi
(7 puan) tarafından
Ya aslında vazgeçmiştim estetikten çocuk istedik doktor mesaj atinca yine hevesim geldi herkes burnuma laf ediyor bu beni çok üzüyor kendimi hiç sevmiyorum o yüzden bilmiyorum ya çok karışık kafam İnşallah hayırlısı olur nasipse eğer olurum
(5,108 puan) tarafından
O zaman zor canım :) Ben annemle ameliyattan önce sallayarak uyutmaya alıştırdım öncesinde biberon denemesi yaptık. Ameliyat günü kaynanam da emziğe alıştırmış böyle olunca çok şükür kolay geçti hakkında hayırlısı olsun sen daha önce ameliyat oldun ve yeniden düzeltme mı yapılacak
(4,250 puan) tarafından
Hayirlisi olsun bende cik takintiliydim 2012 yilinda acbademde oldum tee ozaman 4 bindi  dogal olsun hicam dedim asiri dogal yapmis okadar para vermisim insan az bi kavis yapar az bu ucu kaldirir kemigi alip birakmis  ucu haff kaldirmis. Zamanla sol kanatta cokme oldu ucu asagiya dustu falan reviYn olcakdim  nisanlandim evlenim aradan oyle cikain dedim cocuk oldu hamiellik emzirmesiydu bitmesiydi  sonra pandemiydi ikinci cckdu derken yollardir bekletiorum :) ol kurtul valla kavis verdirip ucunu kaldrtmak ve cocuk kismi gidemek istiyorum. Hangi doktor hangi sehir fiyati ne canim. Ben istanbul hakan avciya sordum ilkse 35 bin revizyon ise 45 den baslio dedi biraz pazarlik yapilir sanirim esim pzarlik konusunda iyi:))pazarlikla kaca patlar bana bakalim
(4,250 puan) tarafından
Aynn daha once olmustum simdi duzeltme yapilacak yillardir bekletiyorum da iste fiyat katlandi da katlandi
(7 puan) tarafından
22 bin 700 TL Mersin de yaşıyorum
(7 puan) tarafından
Ama İstanbul daha pahalı diğer şehirlere göre burası yine biraz daha normal
(4,250 puan) tarafından
Sazh. Sana kac tl patladi bunyakin zamanda?

Aynn istanbul pahali. Dedigim doktor ozel klinigi var yurtdisi hastalari genel olarak gelen lux sayilan doktorlar varya o tarz doktor. Belki hastahaneye bagli calisan doktorlar okadar ucamaz fiyatta  diye dusunuyorum
(5,108 puan) tarafından
Kızlar ne kadar artmış ücret çok şaşırdım. Ben ücretsiz oldum desem :)
Benim burnumda büyük sıkıntı vardı dıştan hafif eğrilik vardı ama ben nefes problemi yaşıyordum.
Bende dış ve iç kemik eğriliği+ kıkırdak büyümesi vardı, devlet Hastanesi KBB de oldum doktorum o kadar ilgiliydi ki özel olsa bu kadar olurdu. Tabii kemik de alındı ama ben doğal olsun şekli değişmesin istedim. Tam istediğim gibi oldu çok şükür şimdi 3 ay oldu ameliyat olalı görenler asla belli değil ameliyat olduğun diyorlar .
Aslında ben de evlenmeden önce olacaktım pandemiden dolayı devlet Hastanesi'nde ameliyatlar ertelendi sonra hamile kaldım çocuğum oldu derken. Bu vakte nasipmiş demek ki :) Bir hastanin iptal oldu ameliyatı hemen onun yerine geçtim
(5,108 puan) tarafından
Düşme durumunu çok duydum inşallah benim başıma gelme böyle bir şey peki nefesinde sıkıntı yapıyor mu durum? Eski doktoruna ücretsiz ameliyat olabilirsin diye biliyordum ama kabul etmedi mi acaba
(4,250 puan) tarafından
Eski doktoruma hic danismadim bile 10 yil oldu kimbilir nerededir 2012 yilinda acibadem hastanesindeydi.  Nefesimdo sıkınti bllirgin sekilde yok ama az da olsa sorin oluyo sanirim cunku arada bir horluyorum:) burnumun ucunu hafif kalkik yapmisti suan açı daha az kalkiklik yok yere dogru dusme var  dilimi yukari kaldirdigimda burun ucuma degebiliodum omceden .ameliyat sonrasi degdirilmiodu kalkmisti ucu. . Suan yine dilin burnumun ucuna degiyor dilimi cikarip yukari burnumun ucuna kaldrinca :(
(5,108 puan) tarafından
Şimdi sen söyleyince denedim benim değmiyor :D inşallah gonlune göre olur diyelim başta iyi yapsalardi tekrar aynı şeyleri yaşaman gerekmezdi . Bazı doktorlar çok umursamaz oluyorlar maalesef
(4,250 puan) tarafından
Aynn oyle bide acibadem yani yee 2012 yilinda 4 kusur bindi ozaman benim maasim 1150 tl idi ki asgari ucretin baya ustundeydi o donem. İsini iyi yaosa suan ugrasmam gerekmiycekdi
(5,108 puan) tarafından
Aynen öyle canım aslında çok iyi bir hastane. Ablamda o yıllar arasında 2000 TL'ye olmuştu özel muayenesi olan bir doktordu ne kadar yüksek gelmişti fiyatı bize
(7 puan) tarafından
Ben oldum ameliyat özel de ama burnumda fazla et kayma ve kırık vardı 5 saat ameliyatta kaldım 3 gün oldu henüz doktorum iyi biri inşallah burnumda istediğim gibi olmuştur
(5,108 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim de 5 saat sürdü ameliyat olalı 4 ay olacak ilk hafta zor geçiyor ama sonrasında çok rahatlatacaksın inşalah
(7 puan) tarafından
Çocuğumun eli ikidir çarpıyor inşallah birşey olmaz bu arada hiç gece yan uyudunuz mu ben ister istemez bakıyorum yan uyanıyorum
(4,250 puan) tarafından
Yan uyumamaya calistim ben ama uykuda ister istemez donme oluo garkedince hemen duzeltmeye calisiyodum ozellikle ilk 2 ay boynum kaskati kesildi yan donmim
Diye kendimi kasmakdan:)
(4,250 puan) tarafından
Benim revizyn icin bekleme amacim iste cck buyusun eli kolu carpmasindi.  Suan emziriorum ikinciyi burnumu minciklayip duruo zaten sekli bozuk hepten mahvedio:)  benimde en korktugum olay o cck engel olunmuoda illa sarilirken falan carpar eli kolu kafasi
(5,108 puan) tarafından
Oti annesi çok dikkat et ben ilk zamanlar oğlumu hiç opemiyordum bile burnuma bir yeri çarpacak diye. 1 aydan sonra yan yattım ama bazen gece kendimi yan yatarken buluyordum 3-4 hafta sonra ama yine de kendimi düzeltiyordum. Bir de ben 1 ay hep  iki yastıkla uyudum Serum fizyolojik kullanıyor musun
(7 puan) tarafından
Evet kullanıyorum dayanamıyorum oğlumu öpüyorum bir iki sefer eli çarpti ama kötü birşey olmadı
-Reklam-
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben yakın zamanda ameliyat oldum bir gün önceden kan testleri yapılıyor yani eğer öyle bir durum varsa yapmazlar 
(7 puan) tarafından
Evet yarın test için gidecem de gebelik testi de yapiorlar mi acaba
(5,108 puan) tarafından
Yaptıkları testler arasinda mutlaka vardır riske almazlar sadece doktorum bana ameliyat günü adet olma demişti
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Daha 20sine çok var, şuphen var mı diye sorarlar amelşyattan önce sormazlarsa bile genel tahlilleri yaparken beta ya da baktır
(7 puan) tarafından
Sağlık ocağında bakarlar mi

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 64 göst.
24 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guness.ozlem (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Guness.ozlem (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 435 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.

381,146 soru

11,410,480 cevap

34,949 kullanıcı

...