0 oy
255 göst.
Diğer kategorisinde (321 puan) tarafından
Kızlar kızımı anasınıfına verdim  4 yaşında 2. Hafta oldu hoca beni sınıftan çıkarmıyor çocugum alışsın diye hiç uğraşmıyor bence yaşına göre çok iyi sadece ben varım diye grup oyunlarına katılmıyor öğretmeni 1 kez sesleniyor katılmasa hiç üstünde durmuyor. Bugün bana diyorki kayıt ücretini yatırma bende dedim ki yatırmışım ne olur ne olmaz alışmazlar sa benim de ayağım ağrıyor kötü zamana denk geldik gondermezsin falan dedi belliydi kızım 4 yaşında diye istemiyor asla üstünde durmuyor zavallim kendi başına oynuyor arkadaşlarına bakarak birşeyler yapmaya çalışıyor. Ben gurbette olduğum hiç arkadaş ortamına katılmadı istiyorum ki biraz arkadaşları olsun ama öğretmen bunu çok görüyor bize çok ta zeki kızım. Sınıfta sadece 9 öğrenci var depremzede ler de geldi 14 kişi olduk hocamız kendimi yormak istemiyor. Sizin fikriniz nedir kızlar sonuçta yaş olarak tutuyor öğretmenin keyfine mi birakiliyor bu işler 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Diğer coxuklar kaç yaşında. Neden kendi yaş grubuyla degil
(321 puan) tarafından
Canm anasınıfi 1 yaş buyukler benim kızımın yaşında 2 kişi daha var ama onlar ortama alismis.
tarafından
Yani kendi yasitlarinin olduğu sınıf yok öyle mi.
Hocaya bu durumu belirtsen aslında belki daha iyi olur.
Birde hep sen yanında oldukça alisamazki. Aslında yavaş yavaş azaltması lazim
(321 puan) tarafından
Kuzum anasınıfına biliyorsun 4 yaşından basliyorlar almaya 1. Sınıfa başlayana kadar. Hocamız kendi ayağını bahane edip uğraşmak istemiyor 14 öğrenciye bakılıyor benimki fazla geldi inan çok zoruma gidiyor kuzuma
tarafından
14 öğrenci azmış valla bizim zamanımızda dolu dolu olurdu sınıflar
tarafından
Suduru evet öyle ama ayrı yaş gruplari oluyor diye biliyorum. Sanırım sizin okul tek anasınıfı.
İçine sinmiyorsa ben olsam okul degistiririm
-Reklam-
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Ole şey mi olur benim kızım da a 4 yaşında geçen ogretmeni aradı kızım annemi özledim demis telefon ile gorusturdu  isterim yakın okul hocam size zorluk cikariyorsa geleyim 15 dk sakinlestireyim dedim yok hayır alismasin çok özledim diyince aradım normalde böle alismamasi lazim dedi
(321 puan) tarafından
Kuzum bende farkındayım beni tutmasa sınifta. Kızım alışacak ama kızımı sınıftan çıkarmak için beni tutuyor çok üzüldüm bu duruma zaten ben anlamıştım bunda bir iş olduğunu ama bugun kendi söyledi ücreti yatırma seni yollicaz gibisinden
(4,285 puan) tarafından
Yorumlarda da gordum çocuklar 1 yaş büyükmüş yazmissin ama benim kızım da ole 3,5 yaşında falandı 4 yaşına çoktan girmiş cocuklarin olduğu sınıf da hatta 5 yaşına giren bile var ama sınıf mevcut 24 kişi durudan küçük olan çocuklar da var yani kisacasi çocuk alır ama öğretmenin tavrı hoş değil başka kreş seçeneği varsa degerlendir derim
(321 puan) tarafından
Canm kreş değil anasınıfı benimki kreş pahdlı durumumuz yok pek yoksa uğraşmazdım asla beğenmedim bu hocanın tutumunu asla ilgili değil çocuklarla
(4,285 puan) tarafından
Benim de ole devlet destekli 1800 tl oduyorum tam gün kuzum
0 oy
(15,041 puan) tarafından
O yaşta 1 yaş çok farkettirir. Kendi yaş grubuyla daha iyi olur. Olmuyorsa zorlamamak lazım ama ogretmende ben de uğraşmak istemez havası aldım. 
(321 puan) tarafından
Aynen kuzum ama uğrasmak istemiyor çok belli ettiriyor zaten. Kuzum inan oluyor daha zorlamadık bile ben gidiyorum 1 haftadır hiç sorun yok kızim güzel güzel oynuyor sadece grup oyunlarına katılmıyor oda ben ordayım diye rahat
(15,041 puan) tarafından
Okul idarsiyle görüş bı de onların da bilgisi vardır. Çocuğunuzla ilgili görüşmüş olabilir öğretmen . Konusmadiysa da siz konuşun
(321 puan) tarafından
Evet canm onların da heberinin olduğunu düşünüyorum çünkü ben kayıt yaptırdığmda müdürün yanına gittim herşeyi hallettik falan ama sonra diğer günü çocukları goturdugumde bunlarin yaşı küçük v.s müdür bey anlamamış diye birseyler geveledi ama alakası yok biz müdür beyle yaşını da hersyi de detaylı konuştuk
(15,041 puan) tarafından
Yani okul başladığı zaman öğretmenler ve idareciler öğrencilerin kritigini yaparlar. İlla haberi vardır. Bazı 1. Sınıf çocukları da 1. Sınıfa hazır olmayabilirler mesela . Onların tekrar anasinifina gitmeleri istenilir. Bu sadece öğretmen için değil asıl cocugun iyiliği içindir. 1 sene daha geç girmesi o çocuğun olgunlaşmasını sağlar. Çok şey farkettirir. Ama sizin öğretmen genel olarak bana galesiz geldiği için söylüyorum. Ben olsam göndermezdim o kadının sınıfına . Sen bilirsin yine de.
0 oy
(547 puan) tarafından
Bende okul öncesi öğretmenliği okudum . Bana göre yanlış bi davranış bu evet her çocuğun bı alışma süreci var . Bu konuda sadece çocuk ve annenin değil öğretmeninde gayret göstermesi gerekiyor .
(321 puan) tarafından
Kuzum keşke azıcık gayretini görsem cin gibi hoca ama gayret yok. Bı havası var ordaki çalışan olurya hani ona bile azıcık saygısı yok kızi en ufak birşey için defalarca yemekten kaldıriyor. İşını iyi yapmasına rağmen herşeye bi kulp bulur.
(547 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun . Maalesef böyle meslektaşlar var . Benden size tavsiye imkanınız varsa sınıf değiştirin derim çünkü çocukta bu ortamda kaldıkça kendini dışlanmış hissine kapılabilir .
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Başka anasınıfına versen öğretmen ilgili değil ayrımcı belli ki zaten dönem ortasında baslamissinjz bilemedim 
0 oy
(10,243 puan) tarafından
Mecbursunuz yasal hakkım bu diyeceksin. Çünkü hakkın bu. Devlet sanırım. Ve çocuğu sabah bırakıcaksın. Sen de çıkacaksın. Sizi şikayet ederim diyeceksin ayağı ağrıyorsa rapor alsın. Ben ağrım sızım olunca gidip çocuklara ay ağrım var ders anlatamam diyemem mesela. O nasıl ifade. Ücretsiz izne ayrılsın ya da çok zordaysa yerine biri gelir. 
(8,778 puan) tarafından
Cidden ya bizler çok safız yada bunlar çok akıllı ne demek ayağı agriyormus uğraşmazmis
(10,243 puan) tarafından
Ben de yarın başım ağrıyor diycem baksınlar başlarının çaresine. Kız 14 yıl oldu benim ya. Bana araba çarptı ertesi gün okula gittim ben sırf sınav dönemi diye tek bacağımı görenin ödü kopuyordu öyle mordu. Bizim meslek sadece maaşına bakarak - hoş pek de matah maaş yok ama - yapılacak bir meslek değil. Fedakarlık ve özveri istıyor. Hele ki ana sınıfı grubu sabiler.
(321 puan) tarafından
birkaç gün daha götürecem kuzum eğer tutumu bu şekilde olursa göndermem daha ama çokta üzülüyorum çünkü çok ihtiyacımız var  çok sıkılıyor evde sürekli ilgilenmekten evi yurütemiyorum zorlanıyorum hem çocuk hem ev zaten rahatsizliklarim var. Bilemiyorum ya ne kadar umutla yazdırmistim
(8,778 puan) tarafından
Maalesef nagicim herkes zaten öğretmen olmamalı kesinlikle vicdan ve özveri isi bu ama iste anlayana.... cnm başka sınıfa verme imkanin mi yok
(10,243 puan) tarafından
Verebiliyorsan başka sınıfa ver canım ama sakin sakin alıp çıkma çocuğunu. Evladın bu vatanın evladı. Bu eğitim onun hakkı. İş bilmez nazlı bir öğretmenin kaprisi senin evladına zarar veremez. Bu noktada nezaketi bir kenara bırak. Okul müdürü ile konuşup bu sorun halledilmezse mobing ile evladının eğitim hakkının alındığını bunun için şikayette bulunacağını söyle.
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Müdüre şikayet edin
0 oy
tarafından
Seneye ver sende nıye acele edıyosun kı madem baska secenek yok bır sene sonra gıder  benim oglumda 4 yasında krese para vermeye gerek gormuyorum evde kendim ilgileniyorum etkinlik oyun vs bu sene eylul de baslıcak anaokuluna ınsallah
(100 puan) tarafından
Okula gidip kendinizmi sordunuz ? 4 yaşı alabiliyorlarmı
tarafından
Okula cocugu gıden ıkı kısıye konustum bellı bır ayı doldurunca alıyorlar canım benım oglum suan 4 yas 4 aylık eylul de yeni sezonda  5 yasına girmesine 2 ay kalmıs olacak alınıyor yanı bu sekılde cocugu gıden bırısı var tanıdıgım 5 yasına 2 ay kala aldular geçen eylul de..
(100 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️
(321 puan) tarafından
Kuzum benimki kreş değil ki anasınıfi seneye de versem sistem aynı
tarafından
seneye versen sistem aynı degıl senınkı 5 yasında olacak buyuyecek ortama rahatca ayak uyduracak suan kucuk ve gerı planda kalıyor seneye bu olmayacak
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Öğretmenin tavrı hiç hoş değil gerçekten. Benim çocuğum olsa bende üzülürdüm ve senin hissettiklerini hissederdim. Başka bir yer varsa oraya gönder istersen. Bu kadın seni gözden çıkarmış. Ya üstü ile konuşun hiç onu muhatap almayın. Ama bu sefer de siz yokken çocuğu dışlar mı bilemedim. En iyisi üstüne şikayet edip başka yere göndermek.
(321 puan) tarafından
İlçedeyim kuzum yakınımda başka okul yok ama okula da çok ihtiyacımız var
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Meslektasimi yerden yere vurmamak için kendimi zor tutuyorum şuan ne demek ugrasmamak bakmamak istememek kim oluyor o buna karar veriyor çocuk gerçekten problemli yada başka Bi engel durumu varsa bunu elbet anlarım branşına alanına girmediği için bu sorumlulugu alamaz böyle bisey olsa hakli fakat diğer türlü kesinlikle haksız idareye şikayet et bide cimere sonra al kızını o sınıftan başka öğretmene ver zorla o ogretmenin elimde cocuga yazık olur ayağı ağrıyormus hanimefendinin buyursun özel egitim ağır düzeye bekleriz hamile halimle sene başından beri yediğim dayaklarin şiddetin haddi hesabı yok bu benim işim bundan kacamam sorumlulugu olacaklarını bilerek bu meslegi sectim o kıçını kaldırmayan asilzade çakma öğretmene noluyormus acaba bu mesleği seçerken olacakları bilmiyor muymuş hey allahim ya nasıl sinirlendim durduk yere
(321 puan) tarafından
Malesef canm çocugumun hiçbir problemi yok çok zeki ama beni sınıfa aldığı için zaten büyük hata yaptı onun amacı baştan belliydi zaten uğraşmak istemiyor du. Çünkü hepsi eski oğrenci bunu bile bahane edemez çünkü depremzede oğrencileri de yeni. Valla kuzum bilemiyorum ya çok üzüyor beni bu konu çünkü hem rahatsızlık larım var hemde ehliyete yazıldım hiç calisamadim bu haftasonu sınavım var napacam bilmiyorum. Çok safım sesiz bı insanim kullanılmaya meyilliyim valla
(8,778 puan) tarafından
Evladın söz konusu olduğu zaman o sesin cikacak yoksa çocuğun çok ezilir... sınıf değiştir mutlaka yada başka okula ver o kişinin elinde çocuk daha beter heba olur yoksa

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 153 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 562 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 514 göst.
25 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Annesinin bitanesi (271 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,504 cevap

34,778 kullanıcı

...