0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kayinvalidem ve kayinpederim düğünde hiçbir şey takmadilar takı vs. Eşyalarımızı bile eşim almıştı önceden. Onların bana aldığı hiçbir şey yok.  7 ay oldu evleneli içten içe bu duruma kızıyorum hala. Kayınvalideme anlattım bu durumu bir sürü bahane buldu pek inanmadım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

16 Cevaplar

+2 oy
(397 puan) tarafından
Bı daha düğün yapın belki takarlar bu sefer

:
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendime dert ararken ben  :) 
(261 puan) tarafından
Ben unutuyorum sonra biri geliyor hatırlatıyor o zamana geri dönüyorum.
tarafından
Bence hiç dönme canım benim ne güzel kendiniz yapmışsınız kimseye minnet etmeden
(261 puan) tarafından
Orası öyle tabi kimseye minnet etmedik
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Düğün de takmayan sonra takarmi düğünde yapdirdin yapdirdin yoksa hiç bişi gelmez elindekini almasinlarda
(261 puan) tarafından
Elimde bir şey olmadığı için alamazlar :)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Kafana takacaksan kız baştan kabul etmeseydin ya madem olan olmuş ne zehir ediyorsun kendine 
(261 puan) tarafından
Ne bileyim konuşuldu yaparlar sandım. Ya tam geçiyor biri gelip o zamanı hatırlatıyor
(13,824 puan) tarafından
Boşver zamanında kabul etmişsin şimdi boşuna neden huzurunu bozuyorsun
(48,536 puan) tarafından
kendi ailen hatirlatiyodur annem hala der iki bilezikle hem nisan hem dugun yaptilar diye☺️
(261 puan) tarafından
Huzur bozmak değil rezil oluşum.Aynen kendi çevremden biri geliyor sana da bir şey yapmadılar diye.
0 oy
(645 puan) tarafından
Takmayınca kurtulmuş oluyorsun canım benimde düğünde birsey takmadı hiç umurumda olmadı napalm 
(261 puan) tarafından
Umursamaz olmayı isterdim
(645 puan) tarafından
Umursama ya takma valla sonra belki yapar benim kaynanam yok kayinbabam sonradan masa aldı ara ara biseyler de yapmaya başladı yani sonra xonra düşünüp yapar
(261 puan) tarafından
Sanmıyorum yapacaklarını. Huzurumuzu bozmasinlar yeterli benim için
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Zamanla unutursun inşallah ay üzerine durma yedi ay olmuş ya ozaman diyecektin geçti bugünün pazarı yani diyeceğim o ki mutluysan geç 
(261 puan) tarafından
İnşaAllah unuturum.
(2,369 puan) tarafından
Başka ceren varmı canım ne yapacaksın ki herşey sıcağı sıcağına olur
(261 puan) tarafından
Geçer demi bu takıntılar
(2,369 puan) tarafından
Geçer canım daha yenisiniz o yüzden
(261 puan) tarafından
İnşaAllah
0 oy
tarafından
Az beklenti bol huzur diyebilirim sadece kimseden birşey beklemiyorum üzülmüyorumda 
(261 puan) tarafından
En iyisi öyle olmak isterdim.
0 oy
(48,536 puan) tarafından
olmuşla ölene çare yok. dugunde ne yazikki cogu erkek tarafı kurnazlik yapiyo 

bundan sonrasina bak

benimde kirginligim oldu suan kayınvalidem cok iyi onları düşünüp düşünüp mutsuz olacagima yoksaymaknen güzeli 
(261 puan) tarafından
Fazla takıyorum ve takıntı haline getirdim galiba. Biride gelip hatırlatınca gün yüzüne çıkıyor
0 oy
(227 puan) tarafından

Bebegin olup ona da bisey yapmadıklarında unutuyosun canım :D bu sefer buna takiyon çünkü :D

(261 puan) tarafından
Evet bir de o durum var. Şuan hamileyim ve ya bir şey yapmazlarsa. Burnumdan gelirse diye düşünüyorum
(227 puan) tarafından
Bi bebek arabası aldılar aylarca konuştular annemler a dan z ye herseyini aldı baya 5 6 yasina kadar kiyafet bile aldılar ağızlarını acmadılar . Kaynanam olmayan seyi bile aldığını söyledi kiz onu da geçtim kocama ben hamileyken cocuk doğunca bana ne alacan diye sordu yaa :D yani canim benim cok takma zamanla daha neler neler olur alışırsın
(227 puan) tarafından
Cok yuz goz olma muhatap olma benim burnumdan getirildi hamileliğim cok pişmanım cok iyi.niyetli yanastigim için annemler ev bile aldi bize esimin anneannesi olacagi varmış dedi en iyisi ne kadar az görüşüp konusursan o kar
(261 puan) tarafından
Benim kayınvalide ne söyler acaba garipmis :D Araya mesafe koymaya çalışacağım. Teşekkür ederim
0 oy
(13 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum aynısı bana da yapıldı ne takı taktılar ne eşya aldılar üstüne düğünde takılan takıları aldılar. 1 yıllık evliyim 1 yıldır da görüşmüyorum 2 ay sonra bebeğim doğacak bebeği görmek isterlerse eğer sırf eşimin hatrina evime alacağım. 
(261 puan) tarafından
Hiç değilse görüşmüyorlar. Benim eşimin ailesi görüşmek istiyorlar. Onlar olmasa eşim arayıp soruyor benimde mecbur konuşturuyor. Çok zor bir durum.
(13 puan) tarafından
Evet ben o yönden biraz şanslıyım bu konuda eşim hep arkamda durdu her zaman da haklı olduğumu söyler. Bide şöyle düşün yarın öbür gün eşinin ailesiyle bi anlaşmazlık yaşarsan eğer ben sana şunu yaptım evine bunu aldım demeye yüzleri olmayacak, ben öyle düşünüyorum.  :)
(261 puan) tarafından
Evet haklısın o konuda. Teşekkür ederim:)
0 oy
(481 puan) tarafından
Bu konu uzarsa esinle aran bozulur sonra 20 tane bilezik versrndr bir bo.ka yaramaz bosver olan oldu biten bitti sana bir şey takilmad8 diyene de ben zaten dünyamın en büyük pırlantasıni almışım 2 bilezik alsam ne almasam be ben zatem zenginim de geç köşeye otur millet seni kudurtmaya yapiyo koz veriyorsun eşinle ne kadar mutlu olduğunu görsün millet 
(261 puan) tarafından
Galiba ama sanırsam bende etkisi büyük olmuş. Anladım teşekkür ederim:)
0 oy
(12,906 puan) tarafından

Canım iş işten geçmiş olan olmuş yemek pişmiş :) Geç kalınmış düşünce boşuna kafanı yorma üzülürsun Bu saatten sonra alacaklarını sanmam 

(261 puan) tarafından
Almasalar bile özür veya telafi vs. ne bileyim herhangi bir şey bekledim.
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Takmayarak kurtulabilirsjn.başka ne olabilir ki geçmişe donemezsin.düğünden önce bunların konuşulması lazım.yapmazlarsa da düğün de olmaz.ama sizin 7 ay geçmiş ne yapabilirsin ki
(261 puan) tarafından
Konuşuldu fakat yapılmadı. Elimden bir şey gelmiyor
(1,138 puan) tarafından
Malesef bişey yapamazsın artık.o sebeple takmayacaksin.cunku taksan da birşey değişmiyor
(261 puan) tarafından
Evet maalesef değişmiyor
0 oy
(112 puan) tarafından
Bende 3 senedir kızıyorum her aklıma geldiğinde. Evimde bir çöpleri yok. Ama benim evime gelemiyorlar. Mesafemi koydum verdikleri değer kadar değer veriyorum. Çünkü her şeyin kolayına kaçma peşinde olan insanlar 
(261 puan) tarafından
Maalesef eşim o mesafeyi koydurmaz bana. Biraz her şeyi benim alttan almamı istiyor.
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Ne gerek var ki eşinin gücü yetiyorsa. Bı de naso actıın konuyu nası sorduun ya. Benim kaynana da bişey yapmadı yapmasın da zaten iyi ki yapmamıs diyorum eksik olsun
(261 puan) tarafından
Yanlış bir kategori de soru mu sordum? Neden öyle dediniz? Umarım bende o düşünceye varırım.
0 oy
(441 puan) tarafından
Hayat kısa bunlara takarak yaşarsan erken yaşta hık hık der gidersin valla. Benimkilerde yapmadi ne yapayim üzüldüm ama kafama da takip duramam yani
(261 puan) tarafından
Haklısınız.
(441 puan) tarafından
Benim kayın validen gorumcelerim kaynim düğünde hiç bir şey takmadilar ev kurduk bir çöpleri nasip olmadı. Çocuğum oldu kaynanaim oğlunun ilk çocuğu ve erkek yine aynı hiç bir şey yapmadılar birde bizim yaptiklarimiza laf ettiler. Hala da aynılar onlar yüzünden nişanım olmadı kınayı bile düğünle bir yaptik. Arkadaşlarım sorar siz nişan yapmadınız mı diye aile arasında yaptik diyip geçiştiriyorum. Bende düşünüyordum soran olunca aklıma geliyordu ama şunu fark ettim ki kendimden yiyorum onlar hiç bir şey yok gibi yaşıyor.  Bende ondan sonra umursamamaya başladım ve evime aldığım bir cop dahi olsa onlara pisliğine duyurdum çünkü biliyorum sinir oluyorlar bana eve bir şey aldığımda. Bir süre sonra onu da bıraktım çünkü fark ettim ki kendi kendimi kinlendiriyorum.
(261 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun. Bende kinleniyorum ama törpülemem gerek bu duygumu. Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 720 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 290 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (231 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 242 göst.
1 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Aysecik35 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 252 göst.
16 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,453 soru

11,328,164 cevap

34,784 kullanıcı

...