0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından

Aslında yemek konusunda iyimdir ama kısıri sadece ilk evlendigm ay yaptım :)6 sene sonra şimdi misafirlerime yapicam ama...aması var çok yapmadgm için fikir istyorum sizden tariflere baktım ama buraya sormak ağır bastı:) 8 kişi diyelim kaç bardak koymam gerek bulguru birde asil sorum :) yeşillik olarak marul maydanoz kara lahana havuç ve mısır düşündüm zaten evdeki malzeme de bu bunlarla olurmu sogani salcayla bir koyucam taze soganmda kalmamış yardımcı olabilecek varsa sevinirim uzun oldu hakkınızı helal edin<3

14 Cevaplar

0 oy
(11,309 puan) tarafından
Bulguru kişi başı 1 çay bardağı olarak yapıyoruz biz sen +1 fazla koyabilirsin onun dışında hiç kara lahana veya hiç görmedim duymadım biz salatalık domates biber koyarız önce kuru soğanı kavur sonra salça ekle onu da güzelce kavur o şekilde lezzetli oluyor 
(4,216 puan) tarafından
Kız bir çay bardağı çok olmaz mı geçen misafirim vardı sekiz dokuz kişi bir buçuk bardak yaptim tabj ben bol yeşillik koyuyurum
(11,309 puan) tarafından
Biz hep 1 çay bardağı koyuyoruz kişi başına  :)
(4,216 puan) tarafından
Olabilir canim bana çok geldi
tarafından
Peki su nekadar oda bir çay bardağına bir çay bardağı mı benimde kısırım cıvık oluyor
(11,309 puan) tarafından
Suyu hiç ölçülü yapmadım hemen azıcık geçecek üstünü  demleme yapıyorum kimi azıcık kaynatiyor da kuru gelirse az daha eklersin su ama cıvık olursa ayarlaması zor bide marullari önceden yıkayıp suyunu suzdur yag kimin derken zaten iyi oluyor
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Karalahana havuç mısır vs girmez ki kısıra biz yeşil soğan vs koyarız 
(3,205 puan) tarafından
Katiliyorum canim
tarafından
Girer biz hep öyle yaparız cokkk güzel oluyor dene bı. Marulla çok sade kalıyor marulda koyariz
(3,205 puan) tarafından
Domates, Limon, yeşil soğan lezzet veriyor
tarafından
Kışin zaten yeşil soğan yok. Şimdinin domateside yenmez saman gibi.
0 oy
(271 puan) tarafından
Biz kısırlık düğüyü kavurarak yaparız. Ve 1 kase düğ 6 kişiye rahatlıkla yetiyor.
0 oy
tarafından
Mısır ve havuç hiç koymadım kıvırcık taze soğan salatalık kornişon turşu maydanoz koyarım ben bir de arada domates eklerim güzel oluyor 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Geçen sekiz dokuz kisiye bir buçuk bardak yaptim gayet yeterli oldu misir havuç kara lahana falan koyma bence güzel olmaz ben marul maydanoz salatalik domates yesil soğan nar ekşisi limon sumak pul biber nane karabiber tuz koyuyurum çok güzel oluyor
0 oy
(933 puan) tarafından
Mısır olmazda kara lahana ve havuç olabilir ben koyuyorum . Yağı salcalı soğanı sarımsağı iyice kavur sonra yeşillik turşusu koy nar ekşisini  limonu nu ayarla mis gibi
0 oy
(62 puan) tarafından
Biz yesıl sogan domates havuc salatalık ve marul koyuyoruz canım  kişi bası bır cay bardağı bulgur koyabilirsin 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Herkes kendi tarifini yazmış Ben de yazacağım. Sen de artık içlerinden sana en uygun malzemesi olanları yaparsın canım.☺

Domates salçası ve biraz biber salçası yağı bunları bir tavada kavur, kişi başı bir çay bardağı bulgur olarak hesaplanır, yeşillik olarak kıvırcık marul farketmez, yeşil soğan olmazsa olmaz bence yoksa kuru sogan, pul biber, limon, domates.... olsada yesek☺
0 oy
tarafından

6 senede nasıl yapmadın kız. Kadınlar arasında en sevilen seydir:D

Bende yemek pek yapamam ama kisiri çok güzel yaparım. Ben yeşilliği çok koyarım. Bomboş bı marul koyuyolar hiç sevmiyorum. İçinde domateside hiç sevmem kisiri sulandiriyor.

Sen 2 barsak bulguru iki bardak sıcak su ile ısla. Birazda limon sık . Beklesin o.

Soğanı bol yağda kavur biraz salça bütün baharatlardan at . Sonra isladigin bulgura dök karıştır. Ben karalahana mısır havuç marul koyarım. Domates asla koymam midem bulanıyor sulandiriyor çünkü 

Yazında nane dereotu yeşil soğan vsde koyabilirsin

0 oy
(1,248 puan) tarafından
Mor lahana koymayiz biz mısır salatalık turşusu dereotu ve yeşil soğan maydanoz koyarız nefis olur
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Şu mükemmel oluyor mutlaka dene canım

image

0 oy
(1,279 puan) tarafından

Ölçü göz kararı olarak yapıyorum yanında çeşidin varsa sorun az olsa da sorun olmaz ama yoksa fazlaca yap bence.

Ben kısırın hemen hemen her versiyonunu denemiş biri olarak maydonoz, kıvırcık,havuç, kırmızı lahana( genelde kavanozlaımda hazır vardır, yoksa soyacakla ince ince yapıp biraz şeker biraz tuz birazda limonla ovala beklesin bir yarım saat kadar) varsa salatalık turşusu koyduğum halini seviyorum. Tabaklarına isteyen acıbiber turşusu da alabilir. Bol limon ve nar eksisi biraz da pul biber mmm . Mısır kısır değil de patates salatasına yakışıyor bence canım koymadan daha iyi olur.

Size de afiyetler olsun, şifa bulun. <3

0 oy
(3,882 puan) tarafından
Soğanı salcayla kavur sonra  4 su bardagı bulguru ekle onu da kavur kokusu gidene kadar. Sumak, karabiber, pul bşber kimyon, tuz ekle. Altını kapat hemen limonunu ve 2 su bardagı su ekleyıp agzını kapat soğumaya bırak.

İçine de kıvırcık, mor lahana , maydonoz varsa yeşil soğan ve taze nane ekle. Mıaır ve havuc hiç denemedim ekleme bence. Efsane oluyor 
0 oy
(3,411 puan) tarafından
Ilk kez duydum  kısıra kara lahana havuç  mısır katildigini   genelde marul yeşil soğan maydonoz domates  oda  bir tane yeter salatalık  biraz da dereotu katılır ama herkesin  yapış şekli farklı olue

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
28 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni evli1 (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Meyrammm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 298 göst.
27 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde nur1203 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 139 göst.
21 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...